Mountfield HK – K. Vary 2:1 (2:0 po s.n.) | Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Jihlava 5:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:5 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:6 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 9:3 (kon.) | Sparta – Slavia 6:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 28.01.2017, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobrý den z města automobilů, kde se v sobotu krátce po poledni utkají junioři Mladé Boleslavi a Jihlavy.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se setkají podruhé a nejspíš i naposledy v této sezóně. V předchozím klání byli úspěšnější hokejisté Dukly, kteří vyhráli těsně 2:1.

Juniorům jihlavské Dukly se daří a vezou se na třízápasové sérii výher, přičemž je velká pravděpodobnost, že právě na ledě trápící se Mladé Boleslavi ji prodlouží. Ve čtvrtek porazili v gólové přestřelce hokejisté z metropole kraje Vysočina Liberec 7:4, předtím Jihlavští porazili i Třinec a Ostravu. V tabulce je Dukla šestá s 62 body.

Mladá Boleslav je na tom oproti svému sobotnímu soupeři špatně a letos sčítá především porážky, mnohdy i pořádné debakly. Bruslařský klub se nachází na 15. místě a na 9. pozici, poslední postupovou do play-off, ztrácí poměrně výrazně. Stále však Středočeši mají alespoň teoretickou šanci na postup do play-off. Museli by ale vyhrát několik utkání v řadě a jen minimálně prohrávat. A takový scénář se zdá být zatím daleko v nedohlednu.

Rozbruslení před zápasem se pomalu chýlí ke konci, za 20 minut by mělo utkání začít. Za několik minut zveřejníme sestavy obou celků.

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Mašek, Marček, Linhart, Chujac, Horský, Mlčoch – Prokop, Musliu, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Outrata, Flynn, Veselý, Tóth, J. Jindra

HC Dukla Jihlava: Brož (Juřička) – Vála, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Hrabaň – L. Jindra, Heinrich, Mejzlík, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek

Rozhodčí: Horinek – Votrubec, Ševic.

Hokejisté už přicházejí na led, až přijdou i rozhodčí, může utkání začít.

00:01

00:21
    Mladá Boleslav zahájila utkání zakázaným uvolněním.

01:11
    Mladá Boleslav si vytvořila tlak v předbrankovém prostoru, kde nebyl daleko od vstřelení branky produktivní Milan Dančišin, ale puk se mu pod Brožovými betony nepodařilo procpat.

01:53
    I se střelou od mantinelu si brankář Dukly poradil.

04:23
    Domácí měli tlak v pásmu, ale po čase začíná Dukla lépe bránit obrannou třetinu a drží hru především ve středním pásmu.

05:02
    Střelu od mantinelu chytil pozorný Jan Brož.

06:06
    Jan Prokop se pokoušel u levé tyče o zakončení, ale obránci Jihlavy se na něj sesypali a jeho úmysly mu znemožnili.

07:08
    Patrik Straka zkusil od modré čáry vystřelit, ale byl v ofsajdu.

08:09
    Před polovinou první třetiny se na ledě ještě téměř nic nestalo, hra byla přerušena kvůli dalšímu ofsajdu.

08:37
    Mladá Boleslav si najela do pásma a Oscar Flynn vystřelil z blízka, jenže Jana Brože nepřekonal.

09:59
    Zakázané uvolnění na straně Jihlavy.

10:23
    Jihlavský gólman si připsal další úspěšný zákrok a přerušil hru.

11:00
    Po delší době se vhazuje před Dominikem Grohem, který musí zpozornět. Jiří Veselý byl vyhozen z buly, kde jej nahradil Oscar Flynn.

11:16
    Jihlava si zahraje první přesilovku. Milan Kalaš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

11:23
    Hned po buly dokázali Bruslaři poslat puk přes všechny čáry.

11:50
    Celek z Vysočiny je usazený před Dominikem Grohem, ale většina střel na něj jde z dálky nebo je zblokovaná.

12:24
    Aleš Heinrich střílel od mantinelu, brankář Mladé Boleslavi puk vyrazil.

12:46
    Domácí budou hrát půl minuty ve třech. Menší trest za sekání dostal Jan Jindra (MBL).

12:52
    Jiří Veselý dokázal i v pádu šťouchnout do puku a osvobodit domácí.

13:08
    David Váňa vystřelil z kruhu, proti němu však stála pohotová lapačka Dominika Groha.

13:16
    Domácí hrají ve čtyřech.

13:43
    Středočeši znovu vyhazují puk, Dukle přesilová hra nejde.

14:22
    Bruslaři vyvezli puk do útočného pásma a zmar Jihlavy v přesilové hře následně potvrdilo zakázané uvolnění.

14:46

15:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, chybějí tomu ale vážnější šance.

16:37
    David Čermák vypálil z mezikruží, ale nebylo to moc přesné. Jihlava má každopádně v posledních sekundách tlak.

17:34
    Z pravého kruhu vypálil Vladimír Srnský, domácí však stále drží Dominik Groh. Boleslavští obránci ale pomalu přestávají stačit na tempo hostujícího celku.

19:20
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

19:50
    Hostující hráč vypálil a puk se odrazil od Grohovy brusle a následně od vnitřní tyče ven. Podle mého názoru se jednalo o jasnou branku Jihlavy, brankový rozhodčí ale světlo nerozsvítil, žádné mužstvo neprotestuje a rozhodčí jsou také klidní.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:16.

Na začátku prvního dějství domácí na svého soupeře vlétli a měli o něco více ze hry, Jihlava následně nevyužila dvojnásobnou přesilovou hru, avšak po ní už si vytvářela více šancí a v závěru první třetiny měla jednoznačně více ze hry.

Rozhodčí jsou už na ledě, až přijdou hráči, může duel pokračovat.

20:01

20:35
    Mladá Boleslav drží puk v útočné třetině, Jan Brož musel už dvakrát zasahovat.

20:56
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Za podražení Milana Dančišina byl na dvě minuty vyloučen Aleš Heinrich (JIH).

21:13
    Ani Bruslařskému klubu očividně přesilovky moc nejdou – Dukla se bez problému osvobodila, když poslala puk přes všechny čáry.

21:37
    Dukla právě vstřelila branku!
    Naprosto marná přesilovka domácích skončila úvodním gólem Jihlavy. Boleslavští obránci nedokázali dvakrát nebo třikrát udržet puk na modré čáře, z čehož vzniklo přečíslení Dukly, na jehož konci stál kapitán RICHARD PESCHOUT, který z mezikruží prostřelil bezmocného Dominika Groha. Asistence: Tomáš Mejzlík, Matěj Vála.

22:56

23:05
    Aleš Heinrich se vracel z trestné lavice a málem poslal Jihlavu do dvoubrankového vedení. Dominik Groh ale betony nepohnul a zabránil dalšímu inkasování.

23:38
    Tempo hry je rychlejší, to se divákům musí líbit.

23:48
    Boleslavský gólman přerušil hru, bude se tedy vhazovat v útočném pásmu Dukly.

23:48
    Oddechový čas pro domácí.

23:48
    Dnešní utkání sleduje 76 diváků.

24:20
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařům jako by oddechový čas pomohl. PATRIK STRAKA dostal poměrně dost prostoru v levém kruhu, odkud nasměroval kotouč do pravého horního rohu. Asistence: Milan Dančišin, Vojtěch Outrata.

24:40
    Jan Prokop vyslal puk před branku na volného MATĚJE KREJČÍKA, který za pouhých 20 sekund po první brance přidal druhou, a Bruslaři tak velice nečekaně otáčí stav utkání proti favoritovi z Jihlavy. Asistence: Jan Prokop, Kroni Musliu.

25:42
    Domácí jsou aktivnější na kotouči.

25:49
    Jihlava poněkud propadává a přestává domácím stačit. Po dobré přihrávce před prázdnou branku dokázal pohotově zakončit MILAN DANČIŠIN, jenž přidává třetí branku Bruslařského klubu. Asistence: Patrik Straka.

26:25
    Puk je stále častěji v jihlavském obranném pásmu.

26:39
    Hráči z Vysočiny zavezli puk před Dominika Groha a vystřelili. Domácí brankář přerušil hru.

29:04
    Patrik Straka vystřelil z pravého kruhu, ale přestřelil jihlavskou svatyni.

29:52
    Domácí čeká přesilová hra. Menší trest za podražení dostal Josef Berka (JIH).

30:46
    Přesilovka domácích je poněkud statická, Středočeši se obtížně dostávají ke střelám na branku.

31:14
    Jihlavští vyhodili puk a odjíždějí střídat, stále platí to, že se oba celky v početních výhodách trápí.

31:52

32:04
    Po dobré přihrávce od Oscara Flynna, zametl PATRIK STRAKA puk po blafáku pod víko. Asistence: Oscar Flynn, Jiří Veselý.

32:49
    Začíná se rýsovat debakl, padla již šestá branka za zhruba 12 minut. V mezikruží se přesně zorientoval MILAN KALAŠ, který propálil z blízka Jana Brože. Asistence: Lukáš Peterka, Jan Jindra.

33:32
    Kroni Musliu opět zaváží puk do útočného pásma domácích. Na Bruslařích je znatelné, že jim vzrostlo sebevědomí a jsou značně při chuti.

34:43
    Kotouč je stále před Janem Brožem, který po rychle inkasovaných brankách zatím nevystřídal. Jihlava má problémy zejména v zadních řadách, v součtu se čtvrtečním utkáním inkasovala již devětkrát za dva zápasy.

35:29
    Kroni Musliu nabral rychlost a ujížděl na jihlavského brankáře, jenže byl stíhán bránícím hráčem, a tak neměl na zakončení dostatek prostoru. Jeho střela mezi betony se neujala, protože Jan Brož je včas sklapl.

35:59
    Na druhé straně přerušil Dominik Groh hru, a tak se bude po delší době vhazovat v jihlavském útočném pásmu.

37:05
    Dukla bude hrát v závěru druhého dějství přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostal Matěj Krejčík (MBL).

37:57
    Tato početní výhoda Jihlavy nevypadá moc špatně, hosté se drží v pásmu a střílejí, většinou ale nepřesně.

38:14
    Bruslařskému klubu se podařilo poslat puk přes všechny čáry.

39:05

39:36
    Boleslav se ještě snaží dostat do útoku a překonat hostujícího gólmana.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

Taková druhá třetina se moc často nevidí. Padlo během ní šest branek a ačkoliv Dukla vedla 1:0, nyní vede Bruslařský klub již 5:1 a i podle dění na ledě to vypadá na debakl pro Jihlavu. Ale nechme se překvapit, třeba se po patnáctiminutové přestávce výkon hostujícího týmu zvedne.

40:01

41:17
    Ve velké šanci se ocitl Milan Dančišin, jenže tváří v tvář brankáři se nedokázal prosadit.

41:42
    Mladá Boleslav si zahraje přesilovou hru. Menší trest za krosček dostal Patrik Hrabaň (JIH).

41:46
    Hned po buly vypálil od modré čáry Jan Mašek, ale Jan Brož v jihlavské bráně byl pozorný.

42:08
    Jihlava v oslabení uzamkla Bruslaře v pásmu a chvíli to vypadalo, že hraje přesilovou hru právě Dukla. Dominik Groh však několika střelám dokázal odolat.

43:36
    Středočeši kombinují v útočném pásmu, ale k větším šancím se nedostali.

43:42

44:12
    Jeden z jihlavských hráčů dostal pukem, je u něj zdravotnice. Doufejme, že bude v pořádku.

45:16
    Matouš Horský vystřelil od modré čáry, ale Jan Brož puk vyrazil.

45:56
    Na modré čáře se napřáhl David Chujac a nebyl daleko od vstřeleného gólu. Puk však zvládl chytit jihlavský brankář a zabránit tomu, aby zapadl pod víko.

47:20
    Po delší době byla hra přerušena kvůli ofsajdu. Následuje buly ve středním pásmu.

47:26
    Chvíli poté se pískalo kvůli icingu Jihlavy.

49:20
    Domácí si najeli do pásma a neměli špatnou šanci, jenže Jan Brož v jihlavské brance závar zvládl.

49:40
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Je znát, že se zápas už jen dohrává, tomu odpovídá i dění na ledové ploše.

52:11
    Dukla se snaží o přechod do pásma, jenže to si Bruslaři svědomitě hlídají a Jihlavu k ničemu nepouštějí.

53:31
    Puk je v útočném pásmu domácích, ale ti už se do ničeho nehrnou, je znát, že vedou o čtyři branky.

54:07
    Jihlava snižuje po vlastním gólu Bruslařského klubu. Po střele JAKUBA KRAUČUKA si srazil Dominik Groh puk betonem do vlastní branky. Asistence: Richard Peschout, Vojtěch Pražák.

54:27
    Rázem není Jihlava až tak daleko od bodů, na druhou stranu má ale už jen zhruba pět minut.

56:53
    Následuje buly před boleslavským gólmanem, Dukla se ještě snaží o kontaktní gól.

58:07
    Domácí drží kotouč víceméně ve středním pásmu, hra byla nyní přerušena pro přihrávku rukou.

58:39
    Zakázané uvolnění středočeského týmu.

59:11
    Poslední minuta zápasu a puk je ve středním pásmu.

59:28
    Boleslavští junioři se ještě snaží ohrozit jihlavskou branku.

59:38
    Puk skončil po tečované střele v ochranné síti. Bude se vhazovat po levici Jana Brože.

Zápas je po dvou hodinách a dvou minutách u konce. Ovládli jej domácí, kteří ve druhé třetině otočili skóre utkání a po vyhraném dějství 5:1 si připsali tři body. Jihlava tedy po tříbodové sérii výher odjíždí z Mladé Boleslavi bez bodů.

Domácí se radují z výhry a tento přenos je u konce. Těším se opět za necelou hodinu odsud ze ŠKOENERGO Arény u zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Dobré odpoledne. (14:34:21)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 25. Straka (Dančišin, Outrata), 25. Krejčík (Prokop, Musliu), 26. Dančišin (Straka), 33. Straka (Flynn, Veselý), 33. Kalaš (Peterka, Jindra) – 22. Peschout (Mejzlík, Vála), 55. Kraučuk (Peschout, Pražák)

Rozhodčí: Horinek – Votrubec, Ševic