Přerov – Vsetín 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:3 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 1:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 28.01.2017, 15:30 • ŠKOENERGO Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Hokejisté si podávají ruce po utkání, které trvalo bez dvou minut dvě hodiny. Ze ŠKOENERGO Arény je to všechno, přeji dobrý večer a těším se za tři hodiny u futsalového onlajnu. (17:30:28)

V důležitém utkání o šest bodů byli lepší a efektivnější hráči Pardubic. Dynamo se tedy osamostatňuje na čele tabulky ve skupině D a je velice blízko postupu do play-off.

59:32
    Zápas se dohrává v útočném pásmu Pardubic, které jsou aktivní.

59:25
    Mladá Boleslav hraje bez brankáře.

59:09
    Slibná šance Michala Rouhy, který pěkně rozhýbal brankáře a zakončoval, jenže Matěj Rylich prostor u pravé tyče utěsnil.

58:54
    Domácí mají po nadějích. Jsou poprvé v utkání jsou vyloučení. Dvě minuty za sekání dostal Michael Schulz (MBL).

58:36
    Bruslaři se usadili v útočném pásmu, kde si sice přihrávají, ale ještě nevystřelili.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Hokejisté Dynama hráli v šesti, takže přichází poslední naděje pro domácí, aby duel ještě zdramatizovali. Menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ondřej Tobiáš (PCE).

56:47
    Lukáš Novotný vypálil z hranice levého kruhu, ale i jeho střelu Pardubice zablokovaly.

55:20
    Mladá Boleslav se ještě snaží ohrozit pardubickou branku, jenže hosté bez problémů vyhazují puky. A to jim v tuto chvíli stačí.

54:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice nejspíš rozhodují o tom, že se Mladá Boleslav do play-off nepodívá. Při skrumáži před Matějem Rylichem sklepl puk mezi tři tyče JAN LAŠÁK. Asistence: Michal Rouha, Filip Koffer.

54:06
    Závar před boleslavskou brankou gólem neskončil.

52:34
    David Sýkora vystřelil od modré, jenže jeho střelu hosté zblokovali.

51:10
    Pardubice jsou v posledních chvílích častěji na puku i v útočném pásmu.

50:22
    Stále platí, že se hra přelévá z jedné strany na druhou, Mladá Boleslav s postupem času vše vrhá do útoku a z toho plynou i častá přečíslení Dynama.

48:09
    Ve velké šanci se ocitl Radek Šír, který ujížděl sám na branku, jenže svůj únik nezakončil ideálně a navíc jej vychytal Matěj Rylich.

46:16
    Mladá Boleslav má o něco více ze hry a častěji je v útočném pásmu, jenže Pardubičtí velice dobře napadají a Bruslaře k ničemu nepouštějí.

45:09
    Michal Simon byl přímo před brankou a mohl zakončit, jenže v té chvíli mu pod nohy spadl jeden z pardubických hráčů.

44:12
    Po icingu středočeského celku se vhazuje před Matějem Rylichem.

42:33
    Po nepřesné přihrávce skončil puk na střídačce Dynama.

41:55
    Lukáš Novotný vystřelil přes bránící hráče, ale ti puk tečovali mimo.

41:09
    Hesova střela byla tečovaná mimo bránu.

40:34
    Mladá Boleslav se zkraje třetiny vrhla do pásma, ale branku Pardubic neohrozila.

40:01

Rolbaři to nejde tak, jak by bylo zapotřebí, a tak se začátek poslední třetiny o několik minut zpozdí.

Hokejisté čekají, než rolba dojede poslední kolečko a za chvíli pokračuje tento důležitý duel třetí třetinou.

Ve druhé třetině už Východočeši tolik nedominovali, jako v té předchozí. Přeci jen se ale dostali do dvoubrankového trháku. Krátce po polovině utkání však Středočeši snížili, a je tedy dost možné, že třetí třetina nabídne ještě drama. Jak bylo totiž již několikrát řečeno, v zápase jde o hodně, protože se může rozhodnout, který celek postoupí do play-off.

Další třetina začne přibližně v 16:59.

40:00

39:15
    Dobrkovského střela od modré byla zblokovaná mimo branku.

39:10
    Zakázané uvolnění Pardubic.

38:42
    Hra se hodně přelévá z jedné strany kluziště na druhou, ale v závěru druhé třetiny je to bez výraznějších šancí.

36:40
    Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

36:05
    David Dobša se rozjel a vystřelil z pravého kruhu, puk skončil mezi brankářovými betony. Vojtěch Nečas se ještě ohlížel, jestli nemá kotouč za svými zády, při brankáři Východočechů ale stálo štěstí.

34:49
    Z prostoru mezi kruhy vypálil David Sýkora, puk však trefil jen beton Vojtěcha Nečase.

34:09
    Zakázané uvolnění domácích.

33:54
    Po Herčíkově střele předvedl Matěj Rylich ukázkový semafor.

32:32
    Po střele jednoho z domácích hráčů zazněl zvuk železa. Trefil břevno.

31:49
    Pardubičtí se ihned vrhají do útoku, ale většina hostujících střel je nepřesná, nebo zblokovaná.

31:12
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařský klub snižuje poté, co po střele JAKUBA ZAJÍČKA nedokázal Vojtěch Nečas zkrotit poskakující puk. Asistence: David Sýkora, Michal Simon.

30:20
    Kotouč skončil na domácí střídačce, vhazovalo se ve středním pásmu.

29:24

28:41
    Dynamo se dostalo do přečíslení a v solidní šance nebylo daleko od vstřelení branky, jmenovitě se jednalo o Filipa Koffera.

27:41
    Hostující obrana nepustila Davida Dobšu do zakončení.

27:36
    Pardubice hrají ve čtyřech.

27:24
    Hosté jdou na 12 sekund do tří. Menší trest za nedovolené bránění dostal David Matěcha (PCE).

27:02
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

26:51
    Pardubice znovu vyhodily kotouč, boleslavská přesilovka vypadá bezzubě.

26:19
    Dynamo operuje v útočném pásmu a oslabení se pro něj zdá být bez komplikací.

25:48
    Pardubice bojují a aktivně napadají boleslavskou rozehrávku, domácí mají problémy s udržením útočného pásma.

25:36
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty za podražení dostal Radek Šír (PCE). Dokáží Bruslaři snížit?

25:11
    Tobiášovu střelu v levém kruhu zblokoval jeden z mladoboleslavských hráčů.

24:41
    V solidní šanci se ocitl Jan Závora, ale nezdařilo se mu zakončení u levé tyče.

24:05
    Boleslavský trenér Tomáš Černík velice důrazně svým svěřencům vyčinil.

24:05
    Oddechový čas pro domácí.

24:05
    Matěj Kloz měl puk na holi a v situaci před brankou měl jasnou gólovou šanci, jenže puk do branky trestuhodně nedostal.

23:41
    Boleslavští hráči jsou v pásmu, ale hokejisté Dynama dobře napadají a snaží se domácí držet v rozích kluziště.

23:04
    Pardubice se zdržely v pásmu, na horní hranici kruhů se napřáhl TOMÁŠ JELÍNEK a propálil boleslavského gólmana. V důležitém utkání o postup do play-off tedy vedou Pardubice již o dvě branky. Asistence: Ondřej Rohlík, Radek Šír.

22:30
    Bruslaři vyhodili puk na zakázané uvolnění.

21:40
    Jakub Zajíček namazal ve středním pásmu puk na hůl Jana Lašáka, a tak se Bruslaři do pásma nedotanou.

21:13
    Boleslavští vstoupili do druhého dějství aktivněji a drží se v pásmu. Jenže se k žádné větší šanci nedostali.

20:01

Hokejisté jsou už připraveni na zahájení druhé třetiny, která začne za pár minut.

Informace z boleslavské kabiny: Podle asistenta trenéra Mgr. Radka Nováka musel Tomáš Holoubek odjet do nemocnice a má zlomenou klíční kost. Připomeňme, že se tak stalo po neodpískaném krosčeku na boleslavského obránce.

První třetina trvala jen 25 minut, měla poměrně hladký průběh a i vyrovnaný. Přesto vedou těsným rozdílem Pardubice, které se v 5. minutě ujaly vedení.

Další třetina začne přibližně v 16:14.

20:00

19:51
    Domácí vyhazují puk, ale icing z toho není.

19:34
    Pardubičtí se drží v útočném pásmu, ale nejsou k vidění žádné větší šance.

15:44
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

15:00
    Střela Michaela Rudolpha byla nepřesná, puk zamířil na mantinel.

14:38
    V mezikruží střílel Matěj Kloz, ale trefil bránícího hráče.

13:44
    Radek Šír vypálil z levého kruhu, ale Matěj Rylich měl dobrý výhled a puk chytil.

12:32
    David Dobša chtěl zakončovat v pravém kruhu, ale jeho střela byla zblokována.

11:42
    Jakub Zajíček si najížděl k brance, ale byl v ofsajdu. Hra byla tedy přerušena.

10:30
    Daniel Kubart čekal přímo před odkrytou brankou na přihrávku, jenže puk k němu nedorazil. Domácí tedy nedokázali vyrovnat.

10:04
    Po zakázaném uvolnění Mladé Boleslavi se bude vhazovat v pardubickém útočném pásmu.

08:07
    Daniel Herčík chtěl v pravém kruhu vystřelit, ale jeho pokus byl zblokovaný.

07:00
    Do pásma se dostali hokejisté Bruslařského klubu, ale k žádné větší šanci nikoliv.

06:28
    Před přijíždějícím Michalem Rouhou přikryl Matěj Rylich kotouč.

06:14
    Pardubice mají více ze hry a jsou častěji na kotouči.

05:04
    Po schytaném krosčeku odvedli Tomáše Holoubka na ošetřovnu, kam musel jít podpíraný kustodem a zdravotnicí. Dá se předpokládat, že odjede na ošetření do nemocnice.

04:45
    Pardubičtí hráči sice faulovali, jenže sudí to neviděli a následně Mladá Boleslav inkasovala. K brance si najel DANIEL HLEDÍK a v rychlosti propálil Matěje Rylicha. Asistence: Michal Rouha.

04:00
    Tomáš Holoubek schytal tvrdý hit a když vstal, tak se motal, snad nemá otřes mozku. Rozhodčí však ani nepřerušili, takže si musel pomoci sám.

02:40
    Bruslaři postupovali dva na jednoho, ale zakončení se jim nepovedlo.

02:04
    Pardubice jsou v útočném pásmu, ale k výraznější šanci se zatím nedostaly.

00:01

Utkání začne o několik minut později, hráči ještě nezačali sbírat ani puky. Ale rozhodčí jsou na ledě připravení.

Hokejisté nastupují k rozbruslení, po jehož konci, tedy za necelých 15 minut, začne utkání.

Při pohledu na sestavu obou celků můžeme vidět, že Pardubice dávají šanci mladým talentům a nastupují se třemi žáky – Matějem Klozem, Jakubem Vojtěchem a Danielem Herčíkem. Mladá Boleslav naopak nastupuje v nejsilnější možné sestavě, vědoma si toho, že je to pro ni velice důležité utkání a může rozhodnout o tom, který z těchto dvou celků si zahraje play-off.

BK Mladá Boleslav: Rylich (Krinwald) – Novotný, Sýkora, Holoubek, Dobrkovský, Rudolph (A), Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Dobša, Moucha (C), Chwastek, Závora, Sirotek, Bartoň, Simon

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Batěk) – Matěcha, Pejzl, Vojtěch, Nedelka, Jelínek (A), Secký – Šír, Kloz, Koffer (C), Hledík, Rouha, O. Rohlík, Lašák, Herčík, Tobiáš

Rozhodčí: Nepomucký – Špůr, Zháňal.

Pardubice aktuálně vedou tabulku skupiny rozdílem skóre před Libercem a tří bodů právě před Mladou Boleslaví. Jedná se tedy o typické klání o šest bodů, přičemž pokud by domácí prohráli, výrazně by se tím propadly jejich naděje na postup do vyřazovacích bojů k ledu. O tom, jak se bude utkání vyvíjet, vás budeme přímo od ledu informovat. Příjemnou zábavu.

V Mladé Boleslavi je na programu další důležité utkání ELIOD Extraligy mladšího dorostu, nadstavbové skupiny D, které může leccos napovědět o tom, který z celků si zahraje v play-off. Domácí Bruslařský klub přivítá HC Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 32. Zajíček (Sýkora, Simon) – 5. Hledík (Rouha), 24. Jelínek (Rohlík, Šír), 55. Lašák (Rouha, Koffer)

Rozhodčí: Nepomucký – Špůr, Zháňal