Chodov – Vítkovice 8:9 (po pr.) | Bulldogs – Kladno 10:7 (kon.)
10:7 (4:2, 2:2, 4:3)
Kanonýři Kladno
Neděle 29.01.2017, 17:00 • MSH Vodova Brno • Livesport Superliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u zápasu florbalové Tipsport Superligy! Utkání 18. kola nejvyšší mužské soutěže proběhne v Brně, kde budou hrát domácí Bulldogs a Kanonýři Kladno.

itelligence Bulldogs Brno: Kuhn (Sekanina) – Tichý, Kadlec, Jalový, Surkoš, Bauer, Žižka, Nonn – Coufal, Juhaňák, Hrubý – Koutný, Alkki, Černoch – Ondráček, Mendrek, Sládeček – Křiva, Grlický.

Kanonýři Kladno: Cmíral (Pech) – Řehoř, Richtr, Burian – Petrlík, Slivka, Klápa – Schuller, Štechmüller, Šťovíček – Richtr, Blažek, Lacko – Soukup, Nushart, Bednář – Cvrček, Louvar.

Rozhodčí: Filip Drápal, Jakub Pospíšil.

00:01

00:15
    Do prvního útoku se ženou domácí hráči, jenže míček se dostal mimo předbrankovou oblast.

00:54
    Kladno rozehrává zpoza své branky. Středočeši se snaží maximálně zklidnit hru.

01:10
    Hosté stále mají míček ve svém držení a Bulldogs pouze vyčkávají, co se dále stane.

01:29
    Brňané se udrželi na útočné části hřiště, pozici ke střele si ovšem nevykombinovali.

02:14
    Cmíral bere míček do rukou. Další akcí tak bude pomalá rozehra Kanonýrů.

02:39
    Domácí mužstvo dobývají kladenskou branku, zatím ale vhodnější šanci neměli.

03:18
    Míček velmi dobře kryje obránce Kanonýrů, jenž znemožňuje rozvoj buldočí akce.

03:40
    Kladno právě vstřelilo branku!
    V podstatě první větší příležitost Kladna dopadla úspěchem. MAREK SOUKUP oběhl brněnskou bránu a nasměroval míček do prázdného místa. Asistence: Tomáš Richtr.

04:40
    Milan Tichý vystřelil tahem pouze do blokujícího protivníka. Kladenská obrana zůstává v klidu.

05:24
    Další palebnou pozici měl brněnský Josef Žižka. Ani tentokrát nešel míček na brankáře.

06:09
    Přihrávka na druhý mantinel v brněnském podání se nepovedla, a tak mohou hrát hosté.

06:35
    Bulldogs musí postupovat ze své defenzivní poloviny, protože přišli o míček ve výhodné ofenzivní pozici.

07:14
    Skákavý míček na nabíhajícího kladenského hráče byl příliš dlouhý. Domácí tým se snaží spolupracovat.

08:32
    Středočeský florbalista se vysunuje k půlicí čáře, čímž zmenšuje prostor pro brněnské nahrávky.

09:18
    Chyba Bulldogs při zpracování míčku dovolila jít do úniku TOMÁŠI NUSHARTOVI, který z individuální situace překonal Kuhna bekhendovou kličkou. Bez asistence.

10:28
    Brno zvyšuje útočnou aktivitu, obrana hostů zatím funguje poměrně spolehlivě.

11:13
    Brněnská rána z půlky hřiště neměla správný směr a skončila mimo brankoviště.

11:47
    Kladno využívá nepřehledné situace a získává míček pod svoji kontrolu.

12:17
    Bulldogs se rozhodují pro střídání a hlídají si míček na svých čepelích.

12:55
    Domácí zatím nemají příliš dobrou úspěšnost střeleckých pokusů, neboť často míří vedle.

13:27
    Ze standardní situace se Kanonýrům nepovedlo předvést větší šanci a dochází k brejku Bulldogs.

13:36
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    LUDĚK ONDRÁČEK vypálil zleva a trefil ruku brankáře. Od Cmírala se však míček pouze otřel a mžikem byl v síti. Asistence: David Sládeček.

14:33
    David Coufal se rozhodl pro nahrávku od hrazení před Cmírala, kde z voleje zasáhl míček JIŘÍ KOUTNÝ. Brňané tak v krátkém čase dohání dvoubrankovou ztrátu. Asistence: David Coufal.

15:33
    A Brno už vede! Obrat z 0:2 na 3:2 završil vedoucí trefou po dalším rychlém protiútoku JAN KŘIVA. Asistence: Václav Černoch.

15:36
    Domácí zvyšují rozdíl ve skóre. Do dvougólového vedení se Bulldogs dostali hned po buly, kdy DAVID COUFAL překonal zaskočeného gólmana Kladna. Asistence: Jiří Koutný.

17:02
    Vyloučení v týmu Kanonýři Kladno (Michal Klápa – 2 minuty, Zvedání soupeřovy hole).

17:54
    Kladno vybojovalo míček u mantinelu a vrací jej před Cmírala, kde probíhá klidná kombinace.

18:26
    Kuhn nohou zpracoval nepřesný pokus z dálky v podání hostujícího mužstva.

19:10
    Kladno vyhazuje do brněnského rohu, odkud domácí podnikají další postupný útok.

19:44
    Kladenský nátlak v blízkosti buldočí branky museli krotit domácí obránci, kteří svoji úlohu nakonec splnili dobře.

20:00

STŘELY – PRVNÍ TŘETINA

Bulldogs: 13
    Kladno: 4

Brňané měli pomalejší nástup do utkání, nicméně herní kvalita se postupně projevila a Kanonýři rychle nabyté vedení ztratili. Skóre odpovídá úrovni hry a bude zajímavé sledovat jeho vývoj v dnešním druhém dějství.

20:01

20:24
    Vyloučení v týmu itelligence Bulldogs Brno (David Sládeček – 2 minuty, Držení).

20:28
    Duel se hned zkraje druhé třetiny dramatizuje! V přesilové hře se dostal ke střele TOMÁŠ NUSHART, jenž si připisuje druhý gól v utkání. Asistence: Michal Klápa.

21:02
    Kladno je po snížení častěji u míčku, do nebezpečnějšího postavení se však dostává jen stěží.

21:45
    Míček je v držení domácích hráčů, kteří jej získali po chybě v postupné kombinaci na soupeřově polovině.

22:45
    Více příležitostí má jednoznačně Brno. Kladenská defenziva statečně odolává tlaku.

23:39
    Surkošův záměr se sebejistým pasem nevyšel, proto mohou zahrozit hosté.

25:45
    Brno procpalo míček do velkého brankoviště, kde mohl po sérii odrazů střílet Jan Křiva! Ten poslal míček vedle tyčky!

26:28
    Rozehrávku z volného úderu předvádí Bulldogs. Sládeček si bere míček na obrannou půlku hrací plochy.

26:54
    Domácí tým neměl prostor pro efektivnější průnik, a tak se znovu stahuje za půlicí čáru.

27:21
    Svoji chvilku pro rozvoj útoku mají Středočeši, ale vůbec se jim nedaří rozběhnout akci.

27:44
    Míček vypadl mimo mantinely a Bulldogs pokračují v hledání střelecké pozice.

28:28
    Hra nyní vypadá hodně jednostranně. Domácí hráči dotírají před kladenskou klecí.

29:35
    JOSEF ŽIŽKA uspěl se svoji dělovkou z pravého křídla, s níž nic nenadělal ani vcelku slibně postavený obránce Kladna. Asistence: Jakub Mendrek.

30:24
    Hostům se povedlo odhadnout směr brněnské rozehrávky a téměř prázdné brány mohl zakončovat pohotový MICHAL KLÁPA. Asistence: Jan Řehoř.

32:15
    Kuhn zachytil míček s maximální koncentrací do připravené dlaně.

33:17
    Kvalitní brejk Kanonýrů se zastavil na neodpovídající kvalitě koncovky.

33:50
    Oddechový čas pro domácí.

34:29
    Rána z úhlu se před hostujícího gólmana neodrazila, což nabízí protiakci Kladnu.

35:12
    Bulldogs ubránili výpad Středočechů a mají opět plnou kontrolu nad míčkem.

36:49
    Průběžný stav se opět mění ve prospěch Brna. JIŘÍ KOUTNÝ si počkal na zákrok brankáře a nakonec usměrnil míček pod břevno. Asistence: David Coufal.

37:36
    Cmíral vyrazil jedovatou ránu Bulldogs mimo brankový prostor svojí helmou.

38:27
    Střelecký pokus z poloviny hřiště má Kuhn ve své moci. Kladno útočný prostor neudrželo.

40:00

STŘELY – DRUHÁ TŘETINA (CELKEM)

Bulldogs: 13 (26)
    Kladno: 6 (10)

Kladno se během druhé třetiny dvakrát dotáhlo na nejtěsnější rozdíl ve skóre, Bulldogs však vždy následně šli do dvoubrankového odstupu. Tento poměr gólů platí i po čtyřiceti minutách.

40:01

40:30
    Hostující celek promarnil nadějnou standardní situaci před brněnskou brankou.

41:30
    Cmíral se prezentuje pěkným zákrokem proti střílejícímu Mendrekovi. Brněnská dorážka neznamenala ohrožení Kanonýrů.

43:24
    Kladenský útočník se dostal skoro přes celé hřiště úplně sám ke střele, ale míček letěl o chlup nad horní tyč.

43:32
    Tahem vypálil JIŘÍ JUHAŇÁK a s přehledem uspěl! Gólmanovi Kladna nepomohlo ani rychlé přesunutí do strany. Asistence: Petr Kadlec.

43:32
    Střídání v týmu Kanonýři Kladno: ze hřiště odchází Tomáš Cmíral, přichází Dominik Pech.

44:50
    Brněnští obránci produkují sérii přihrávek před vlastním brankářem a získávají jistotu na holi.

46:16
    Kanonýři se ještě snaží vrátit do hry o body a JAN LOUVAR snižuje. Na volný prostor, který pro kladenského střelce vznikl, nestihl žádný z domácích hráčů zareagovat. Asistence: Alois Burian.

49:13
    Tlak na brněnskou defenzivu stál z pohledu Kladna za to. JAN ŘEHOŘ doklepl míček za brankovou čáru a vrátil své družstvo do gólového kontaktu. Asistence: Alois Burian.

51:54
    Hraje se před brněnskou brankou, kde si Kladno pravidelně vytváří nebezpečné šance.

52:25
    Na ose hřiště nikdo z hostujících hráčů nevěnoval pozornost VILLE ALKKIMU. Ten neměl problém s rychlou střelou do horního rohu nad Pechovo rameno. Asistence: Jiří Koutný.

54:50
    Kanonýři měli několik dalších střeleckých možností. Brno může vyhodit.

55:37
    Po překonání obrany si udělal místo k vypálení míčku mezi tyče PETR KADLEC, jehož rána znamená pojištění buldočího vedení do finálních minut duelu. Asistence: Jiří Juhaňák.

57:43
    Hostující útočník se i přes nepříjemnou hru na brankovišti soupeře nedokázal protlačit ke střele.

58:26
    Kladenští florbalisté ještě nic nevzdávají a TOMÁŠ NUSHART svým dnešním třetím gólem zkouší oživit naději na bodový zisk. Asistence: Jan Řehoř.

59:48
    Prázdnou branku trefil DAVID COUFAL. O vítězi utkání je tak definitivně rozhodnuto. Bez asistence.

Bulldogs sice mají povinnou výhru nad posledním Kladnem, nicméně úspěch Brňanů se nerodil vůbec snadno. Kanonýři ještě ve třetí třetině byli jedinou branku od vyrovnání. Výsledek 10:7 pro Brno tak znamená, že Bulldogs pokračují v boji o pátou příčku Tipsport Superligy.

STŘELY – TŘETÍ TŘETINA (CELKEM)

Bulldogs: 12 (38)
    Kladno: 7 (17)

To je z dnešního utkání všem. Děkuji za pozornost a budu se těšit u nadcházejících online přenosů. Přeji úspěšný vstup do nového pracovního týdne a na shledanou! (19:02:43)

Tadeáš Mima

Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Sládeček), 15. Koutný (Coufal), 16. Křiva (Černoch), 16. Coufal (Koutný), 30. Žižka (Mendrek), 37. Koutný (Coufal), 44. Juhaňák (Kadlec), 53. Alkki (Koutný), 56. Kadlec (Juhaňák), 60. Coufal – 4. Soukup (Richtr), 10. Nushart, 21. Nushart (Klápa), 31. Klápa (Řehoř), 47. Louvar (Burian), 50. Řehoř (Burian), 59. Nushart (Řehoř)

Kanonýři Kladno: Cmíral (44. Pech) – Řehoř, Richtr, Burian – Petrlík, Slivka, Klápa – Schuller, Štechmüller, Šťovíček – Richtr, Blažek, Lacko – Soukup, Nushart, Bednář – Cvrček, Louvar.

Rozhodčí: Filip Drápal, Jakub Pospíšil