Chomutov – Kladno 6:5 (po pr.) | Olomouc – Warriors Brno 3:4 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 6:5 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:3 (kon.) | Tábor – Kometa Brno 1:8 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 5:3 (kon.)
Kobra – Ústí n/L 2:3 (po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.) | PZ Kladno – K. Vary 6:1 (kon.)
Slavia – Liberec 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Letňany 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 2:10 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
HC Plzeň 1929
Neděle 29.01.2017, 12:15 • Incheba Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Konec zápasu. (14:25:28)

56:56
    Švehlák zachytil kotouč do své lapačky a je přerušeno.

55:35
    Plzeň se tlačí do sparťanské brány a touží po čtvrté brance, ale čas se pomalu naplňuje.

54:14
    Sparta to zkouší v šesti.

52:10
    Plzeň se po delším tlaku ze strany domácí Sparty osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

49:39
    A další. Domácí začínají opět tlačit. V sázce je jejich dvoubrankové vedení.

49:11
    Hostující brankář přerušuje po úspěšném zákroku hru.

47:10
    Spartě se v útoku zatím příliš nedaří, na šanci vystřelit domácí stále čekají.

46:22
    Mužík se pokusil vystřelit přímo z vhazování, ale bez úspěchu.

45:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Kapitán plzeňských hokejistů RADEK MUŽÍK důsledně trestá Spartu za její faul. Hosté začínají intenzivně pracovat na vyrovnání.

45:44
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Najman – 2 min., naražení zezadu).

44:36
    Druhý vstřelený gól hosty probral a ti jsou teď velmi aktivní. Většina dění se ale odehrává v prostoru za Švehlákovým brankovištěm.

43:12
    Hosté se před Švehláka zakrátko dostávají zpátky a tentokrát jsou velmi důslední. SEBASTIÁN MALÁT utahuje smyčku na rozdíl tří branek. Asistence: Albert Šiller.

42:47
    Sparťané se přesouvají před Pilce a vlastní uvolněné třetiny využívají pro střídání.

42:10
    Princlova střela od modré se od vytouženého cíle odklonila.

41:30
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

40:38
    Pšenička to na plzeňského brankáře zkouší střelou ramenem, ale mine.

40:01

40:00
    Střídání v týmu HC Plzeň 1929: ze hřiště odchází Pilc, přichází Bielecký.

40:00

38:43
    JAN SLANINA ukončil po své teči gólové strádání Plzně a Sparta je nyní na dostřel čtyř branek.

38:29
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čermák – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

37:50
    Matouš Najman to zkusil na Pilce střelou z úhlu, ale brankář jeho projektil ukázkově zneškodnil lapačkou.

36:52
    Plzeň udržuje střední pásmo zuby nehty, což značně komplikuje hru domácích.

36:28
    Švehlák přerušuje hru po zakrytí puku lapačkou. Vhazování po jeho pravé ruce.

35:33
    Většina dění druhé třetiny si doteď odehrávala před Pilcem, Plzni se ale po delší době podařilo přesunout. Sparta ovšem neslevuje a brzy se osvobozuje.

32:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se zásluhou MICHALA KLIMA posouvá po výborném tlaku do vedení pěti branek. Asistence: Patrik Prymula.

30:48
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Slanina – 2 min., hákování).

30:43
    Druhý zářez v tomto utkání pro MARCELA BARINKU, který využil brankářova protipohybu a ještě než se stačil plzeňský gólman přesunout, zakončil do odkrytého prostoru. Asistence: Ondřej Pšenička, Erik Čermák.

29:29
    DAVID VITOUCH prudce ubruslil z vhazování a zakončil ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

29:08
    Zápas je nyní na malou chvíli přerušen. Je nutná další úprava ledu.

29:08
    Hra je přerušena kvůli posunuté plzeňské brance.

28:48
    Bureš se na modré rozpřáhl tak silně, až si při střele zlomil vlastní hokejku.

27:40
    Další souboj o puk v rohu kluziště. Rozhodčí jej nechávají dospět až do konce.

27:00
    Domácí jsou v plném počtu.

26:35
    Plzeň tlačí v posledních vteřinách své přesilovky.

24:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimo – 2 min., nedovolené bránění).

23:36
    Po akci tři na dva se prosazuje JAN BUREŠ, kterému se podařilo několikrát nastřelit brankářův beton a zakončit do plzeňské klece. Asistence: Michal Klimo, Patrik Prymula.

21:58
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Šiller – 2 min., sekání).

21:36
    Domácí se dostali do akce dva na jednoho a Pilc se potýká se střelou mezi betony, tu ale pohotově likviduje.

20:25
    Hosté mohou pouze nahlédnout před Švehláka. Rubeš se s pukem na hokejce vzápětí vrací před Pilce a Klimo opouští trestnou lavici.

20:01

Sparta začne druhou třetinu v oslabení.

Domácím se dařilo v průběhu první třetiny soustavně tlačit na hostující Plzeň, která jen s obtížemi zapouštěla před Švehlákem kořeny. Jako první se dokázala prosadit Sparta, kterou do vedení jedné branky posunul její kapitán Marcel Barinka. Plzeň měla na samotném konci třetiny větší naději na úspěch, kdy se ji podařilo domácí tým uzamknout před jeho brankářem, ale její tlak nakonec přerušila siréna ohlašující první přestávku.

20:00

19:23
    Šillerův golfák z vrcholu plzeňského útoku minul uvolněný prostor mezi boční tyčí a špičkou Švehlákova betonu.

18:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimo – 2 min., podražení).

17:55
    Staněk bojoval o puk společně s jedním z bránících sparťanů, černá pryž se nakonec z jejich sevření uvolnila a prosvištěla kolem horní poloviny domácí klece.

16:36
    Plzeň pokročila před Švehláka, kterého Pánek střelou z nízkého úhlu trefuje přímo do mřížky jeho masky.

15:14
    Jakub Najman posílal puk od modré na Gluzmana, i ten ale přestřelil.

13:56
    Sparta na Plzeň tlačí, její obránci ale na modrých čarách trochu zaspávají.

13:04
    Slavíček střílel těsně od ledu, kotouč minul boční tyčku o několik centimetrů.

11:44
    Už to vypadalo, že si hosté budou moct na chvíli odpočinout, ale po krátkém vyhození jsou domácí opět na puku. Celá situace se následně opakuje.

10:58
    Sparta je zpátky ve třetině hostí, ale zatím je k vidění pouze série soubojů o puk zpoza hrazení. Rozhodčí nakonec hru přerušuje.

9:26
    MARCEL BARINKA otevírá po rychlém brejku skóre tohoto utkání a posouvá vlastní tým do vedení jedné branky.

8:32
    Jakub Najman společně s Kolářem dobruslovali puk, který po vyhození hostí skončil až před domácím gólmanem. Jako první byl u něj Najman, který se ihned jal rozehrát zpoza vlastního brankoviště.

8:02
    Švehlák měl s poslední plzeňskou střelou menší potíž. Puk mu balancoval na vrcholu čepele, nakonec si jej převzal jeden z projíždějících domácích beků.

7:06
    Staněk to zkouší střelou z úhlu, ale ta strážce domácí klece nemohla ohrozit.

6:08
    Plzeň rozjíždí před Švehlákem první útočnou kombinaci v dnešním utkání. Hra je ale poté přerušena a oba týmy střídají. Další vhazování opět před sparťanským gólmanem.

5:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rubeš.

3:09
    Poté, co se hra hodnou chvíli pouze přelévala ze strany na stranu, rozhoduje De Sousa, který kotouč posílá až do prostoru za sparťanskou klecí.

1:45
    Plzeň se nakrátko usadila ve třetině Sparty, nic kloudného ale nevymyslela a Truhlář z hranice středního pásma vyhazuje.

1:06
    Po úvodním vhazování jsou u puku jako první domácí. Čermák posílá puk na Pšeničku, který golfákem prověřuje plzeňského brankáře.

00:01

Ve sparťanské kleci se sbírají poslední puky a oba mančafty jsou již seřazeny na modrých čarách k úvodnímu pozdravu.

Nyní probíhá na ledové ploše rozbruslení obou týmů. Samotné utkání začne za malou chvíli.

HC Sparta Praha: Švehlák (Černý) – Bureš (A), Truhlář, Haš, Najman J., Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka (C), Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman M., Gluzman, Guryevskyi. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

HC Plzeň 1929: Pilc (Bielecký) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal (A), Šiller, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Vágner, Princl, De Sousa, Kolář (A), Rohla, Malát, Balín, Kuchárik, Kvasnička, Mužík (C). Trenér: Petr Vojan.

Rozhodčí: Jechoutek – Doležal, Klouček..

Přeji hezký den. Před námi je v součtu již třicáté utkání mladšího dorostu Sparty a zároveň dvanáctý zápas nadstavby, která se tak již překulila přes svoji polovinu. Je to téměř k neuvěření, ale sparťané i nadále drží čisté konto. Do svého zatím posledního odehraného utkání vstoupili poměrně lehkovážně a v první třetině prohrávali 0:2. Nakonec se jim ale vše podařilo během dvou minut uhasit a v samotném závěru utkání ještě stačili navýšit na 5:2.

Plzeň je v tabulce na druhé příčce, na první Spartu ale ztrácí sedmnáct bodů. Naposledy hrála proti Českým Budějovicím, které hostila na domácím ledě. Utkání měla pod palcem už od samotného začátku a Jihočeši se zvládli prosadit pouze jednou a to až v sedmačtyřicáté minutě zápasu, kdy už na nastřílení chybějících čtyř branek nezbývalo mnoho času. Plzeň tak brala za tři po výhře 5:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 10. Barinka (Čermák, Haš), 24. Bureš (Klimo, Prymula), 30. Vitouch, 31. Barinka (Pšenička, Čermák), 33. Klimo (Prymula) – 39. Slanina, 44. Malát (Šiller), 46. Mužík

Rozhodčí: Jechoutek – Doležal, Klouček.