Novokuzněck – Vladivostok 3:2 (2:1 po s.n.) | Novosibirsk – Kunlun 1:0 (kon.) | Omsk – Chabarovsk 2:4 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 8:2 (kon.) | Záhřeb – Dynamo Moskva 3:6 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 31.01.2017, 19:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (22:26:42)

Slovan Bratislava získává důležité dva body po vítězství v samostatných nájezdech. Slovenský celek byl blízko vítězství za tři body, ale hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm se ovšem také nerozhodlo, takže přišly na řadu nájezdy, které zvládl lépe Slovan, za nějž se trefili Jeglič a Musatov.

65:00 Igor MUSATOV - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Bratislava.
    Autorem vítězné branky je IGOR MUSATOV.

3. série
    2:0
    Igor Musatov si mazácky položil Sudnicina a poslal kotouč do odkryté branky, čímž zajistil druhý bod pro Slovan!
    Brandon KOZUN

2. série
    1:0
    Brandon Kozun neuspěl, když mu při pokusu o blafák Brust vypíchl kotouč!
    Jeff TAFFE

2. série
    1:0
    Jeff Taffe hledal skulinku mezi betony Sudnicina marně.
    Daniil APALKOV

1. série
    1:0
    Daniil Apalkov zcela míjí bránu Slovanu.
    Žiga JEGLIČ

1. série
    1:0
    Žiga Jeglič dokázal prostřelit Sudnicina!

Samostatné nájezdy začínají.

Zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, k nimž dojde po úpravě ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Na druhé straně si ještě dokázal Slovan vypracovat dvě příležitosti. Druhou z nich měl dokonce Švarný až v poslední sekundě prodloužení, ale jeho střelu dokázal Sudnicin zneškodnit.

64:10
    Kontiola poslal do šance Loktionova, který promeškal příležitost ke střele, a tak zavezl kotouč za branku a následně se marně snažil vybídnout k zakončení spoluhráče.

62:50
    Domácí se dostali do přečíslení, ale Nakládal si v pozici jediného bránícího hráče poradil dobře a znemožnil Taffeovi vystřelit.

62:20
    Plastino zavezl puk do útočné třetiny a zkusil vystřelit přes Nakládala, ale Sudnicin zasahovat nemusel.

62:06
    Po zakázaném uvolnění Lokomotivu se bude pokračovat hrou třech proti třem.

60:20
    Taffe se dostal do útočné třetiny a z dobré pozice prověřil Sudnicina střelou příklepem. Hostující gólman dokázal včas zasáhnout a puk vyrazit.

60:10
    Oba vyloučení hráči se vrací na led, takže do nejbližšího přerušení uvidíme hru 4 proti 4.

60:01

Střely na branku: 23:26 (11:5, 4:15, 8:6)

Lokomotiv dokázal ve třetí třetině dotáhnout dvougólové manko a vynutil si prodloužení, v němž se bude hrát systémem 3 na 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Lušňák ještě v poslední sekundě trochu vyděsil Sudnicina střelou z úhlu, ale prodloužení neodvrátil.

58:45
    V další obrovské šanci Slovanu se ocitl tentokrát Plastino, ale také on trefuje pouze Sudnicina!

58:10
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Pavol Skalický – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., hrubost).

58:10
    Puk se dostal do dobré pozice ke Skalickému, který měl nabito, ale Sudnicina propálit nedokázal! Závěr zápasu je hodně emotivní a po přerušení hry došlo v hostujícím brankovišti k další potyčce několika hráčů.

56:45
    Kartajevovu střelu srazil Kundrátek vysoko nad domácí bránu.

55:11
    Do potyčky po vyrovnávací brance se zapojil i sám brankář Brust, který jako jediný dostává osobní trest za nesportovní chování. Ten za něj pochopitelně odsedí někdo jiný. Žádné další tresty se nekonají.
    55:11 Brandon KOZUN - 2:2

55:11
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Pašnin posunul kotouč do jízdy BRANDONU KOZUNOVI, který doslova vlétl do útočného pásma mezi bránícími hráči a svůj útok zakončil úspěšně střelou mezi Brustovy betony. Kozun následně přes Brusta přepadl, což započalo šarvátku u domácí brány. Asistence: Michail Pašnin, Petri Kontiola.
    53:39 Brandon KOZUN - 2:1

53:39
    Hosté rychle využívají přesilovku a dramatizují závěr zápasu! BRANDON KOZUN střílel z levého kruhu a jeho zakončení propadlo k bližší tyči Brustovy brány. Kotouč prolétl mezi několika hráči a v letu byl možná lehce tečován. Asistence: Jakub Nakládal.

53:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., sekání).

52:40
    Polunin teď zaměstnal Brusta, který kotouč jen vyrazil vedle sebe, ale naštěstí byl nejblíže domácí hráč, který poslal puk do bezpečí.

52:00
    Slovan dobře brání před vlastním obranným pásmem a nepouští Lokomotiv ke své bráně.

50:56
    Šťastný prověřil Sudnicina střelou od modré a hostující gólman zasahuje svou lapačkou.

50:25
    Zakázané uvolnění Lokomotivu. Slovan se neustále přibližuje zisku důležitých tří bodů.

49:48
    Hosté dobře kombinovali v útočném pásmu, ale dlouho tomu chyběla střelba. Nakonec vypálil zpoza kruhu Gavrikov, jenže Brust byl pozorný.

48:50
    Jaroslavl se po delší době usazuje s pukem v útočné třetině.

47:54
    Hosté tedy oslabení přežili a Loktionov je zpátky na ledě.

47:54
    Šťastný se ocitl sám před Sudnicinem, ale zblízka se nedokázal prosadit! Chvíli poté se ke střele dostal Plastino, jenže jeho pokus trefil pouze Kontiolu.

47:05
    Taffeho přízemní střelu Sudnicin vyrazil a následně si poradil i s nepříjemnou ranou Kundrátka, který pálil od modré.

46:16
    Hosté vyhazují kotouč pryč ze své obranné třetiny.

46:00
    Obrovský závar před Sudnicinem! Hostující gólman se však ve skrumáži zorientoval a schoval kotouč do výstroje.

45:53
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min., vysoká hůl).

45:00
    Čas běží a Slovan se zatím nedostává pod nějaký soustavnější tlak, což slovenskému celku pochopitelně vyhovuje.

44:13
    Brust přerušuje hru po zákroku proti střele od modré čáry. Bude se vhazovat v obranném pásmu Slovanu.

43:20
    Kundrátek střílel od modré a Sudnicin působil při zákroku trochu nejistě, jelikož na střelu asi moc dobře neviděl. Nakonec však kotouč za svá záda nepustil.

43:00
    Petrášova střela byla sražena do rohu kluziště, takže Sudnicin nemusel zasahovat.

41:35
    Úvod třetí třetiny je ve znamení boje o střední pásmo. Slovan se snaží nepouštět soupeře před Brusta, což se mu zatím daří.

40:37
    Talbot hledal před brankou Kozuna, ale ten se hokejkou natahovala po kotouči marně.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:20.

Střely na branku: 15:20 (11:5, 4:15, -:-)

Lokomotiv byl ve druhé třetině aktivnější a hlavně v úvodních minutách si vytvořil velký tlak, ale Slovan dokázal díky dobré obranné hře a skvěle chytajícímu Brustovi odolat. Domácí dokonce ve 36. minutě přidali druhou branku, když se krásnou střelou prosadil Jonathan Cheechoo. Po čtyřiceti minutách má slovenský účastník KHL nakročeno k cenné výhře proti silnému soupeři.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:37
    Hra 4 na 4 vyhovovala více Lokomotivu, který se snažil hrát aktivně, ale oba vyloučení se již vrací na led. Slovan by potřeboval tento výsledek udržet do přestávky.

38:14
    Kozun našel před domácí brankou Osipova, který v gólové pozici zcela míjí bránu!

36:37
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., hrubost).
    35:05 Jonathan CHEECHOO - 2:0

35:05
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slovan využívá krátkou přesilovku! Kundrátek skvěle zabojoval u modré čáry a udržel puk v útočném pásmu, kde následně Taffe našel u pravého kruhu volného JONATHANA CHEECHOO, který trefuje neomylně horní růžek brány. Asistence: Jeff Taffe, Tomáš Kundrátek.

34:41
    Sudnicin přerušuje hru po střele od Luži, kterou zkrotil svou lapačkou.

34:24
    Domácí se dostali do přečíslení 4 proti 2, ale Štastného přihrávka přeskočila hokejku Švarného, který se tak nedostal do zakončení.

33:09
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., sekání).

33:09
    Rozhodčí potrestá Tablota za sekání do Brusta, který měl po Kozunově zakončení kotouč ve své moci. Poměr sil na ledě se tedy rychle vyrovnává.

32:54
    Tohle je pro Slovan hodně nepříjemné! Domácí se po vyloučení Jegliče budou opět muset bránit.

32:54
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Žiga Jeglič – 2 min., podražení).

32:31
    Bačík se vrací na ledovou plochu. Slovan těžkou dvouminutovku přežil bez inkasování.

32:23
    Druhý jmenovaný teď nebezpečně vypálil z otočky, ale Brust dnes chytá skvěle a připisuje si další důležitý zákrok! Fanoušci jsou na nohou a usilovně podporují oslabený tým Slovanu.

31:35
    Hosté posílají do druhé části přesilové hry svou nejúdernější formaci s Kontiolou a Talbotem.

31:27
    Slovan opět vyhazuje kotouč a polovina přesilové hry Lokomotivu je minulostí.

31:02
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče.

30:43
    Rafikovovu střelu od modré Brust pouze vyrazil, ale poté si dokázal poradit i s dorážkou od Loktionova.

30:31
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačík – 2 min., držení protihráče).

29:52
    Hosté se dostali do nebezpečného přečíslení, ale Starosta podruhé v zápase předvedl skvělý defenzivní zákrok, jímž ukončil útočnou akci Lokomotivu.

28:39
    Po zakázaném uvolnění Slovanu se hra přesune před Brusta.

28:08
    Domácí teď předvedli dobré střídání, díky němuž se vymanili z tlaku, který si Jaroslavl vypracovala v úvodu druhé třetiny.

27:57
    Cheechoo tečoval před bránou střelu Švarného, ale jeho teč poslala puk jen do rohu kluziště.

27:06
    Hosté vyhráli vhazování, ale Slovan dobře napadal a ještě v útočném pásmu získal puk pro sebe. Cheechoo se šikovně dostal do střelecké pozice, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů.

26:54
    Sudnicin raději podržel nahozený kotouč a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

25:49
    Loktionov našel před bránou Kozuna, který v jasné gólovce těsně míjí bránu! Teď si domácí hodně oddechli.

24:53
    Slovan konečně vyvezl kotouč pryč ze svého pásma, jenže následně je domácím pískáno postavení mimo hru.

24:43
    Brust přerušuje hru po úspěšném zákroku proti střele Apalkova. Slovan se potřebuje dostat zpod tlaku, protože tohle nelze dlouho vydržet bez inkasování.

24:10
    Brust vyrazil střelu jednoho z hráčů Lokomotivu těsně vedle brány! Puk poskakoval v brankovišti Slovanu opravdu hodně nebezpečně, ale domácí to ustáli a rozhodčí přerušuje hru, protože Brust přišel při své zákroku o masku.

23:28
    Hosté drží obranu Slovanu pod tlakem a Brust musel čelit dalším dvěma střeleckým pokusům. Domácí potřebují vystřídat.

23:10
    Brust teď předvedl skvělý postřeh, když vynikajícím zákrokem betonem zneškodnil nebezpečnou střelu Lugina.

21:37
    Iljenko se individuálním způsobem dostal až do zakončení, ale z úhlu nedokázal Brusta překvapit.

20:48
    Slovan teď svého soupeře napodobil a rovněž zahrává zakázané uvolnění.

20:21
    Zakázané uvolnění Lokomotivu posouvá hru před Sudnicina.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 20:21.

Střely na branku: 11:5 (11:5, -:-, -:-)

První třetina nabídla atraktivní hokej se zajímavými akcemi na obou stranách. Slovan v polovině třetiny nedokázal využít dobře zahranou přesilovku, ale v 15. minutě rozjásal domácí fanoušky Michal Hlinka, který otevřel skóre po skvělé přihrávce od Jonathana Cheechooa. Další gól jsme zatím neviděli, a tak po první třetině vede Slovan nad Lokomotivem 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:03
    Kontiola teď zahrál v rohu kluziště hodně tvrdě proti Lušňákovi, ale podle rozhodčího nedošlo k porušení pravidel. Domácím fanoušků se to však nelíbí.

17:31
    Hra je přerušena a bude se vhazovat před domácím brankářem.

16:46
    Lokomotiv se snaží reagovat na vedení Slovanu a drží hru v útočném pásmu. Domácí však dobře napadají a nepouští soupeře do střeleckých pozic.

15:55
    Kozun uháněl do nebezpečného protiútoku, ale naštěstí pro domácí byl na správném místě Starosta, který útočníka elitní formace hostů zneškodnil.
    14:52 Michal HLINKA - 1:0

14:52
    Aréna Ondreja Nepelu je na nohou! Jonathan Cheechoo našel bekhendovou přihrávkou zpoza branky volného MICHALA HLINKU, který pohotově uklidil puk k tyči a poslal Slovan do vedení. Asistence: Jonathan Cheechoo.

14:28
    Iljenko teď vystrašil domácí příznivce, když se přes bránícího hráče snadno dostal až před branku, jenže Brusta překonat nedokázal.

13:30
    Zatím se hraje ve velkém tempu a hra je rozhodně atraktivní pro diváky. Jediné, co ještě schází, jsou góly.

12:50
    Zakázané uvolnění Lokomotivu. Hra se vrací před hostující bránu.

12:41
    Jeglič se stahovačkou zbavil bránícího hráče a rázem si mohl najet až do mezikruží, odkud však nepřekonal pohotového Sudnicina.

11:57
    Ljubuškin se vrací na ledovou plochu. Lokomotiv přežil první oslabení, přestože se dostal pod velký tlak.

11:33
    Puk se dostal do středního pásma a domácí konečně střídají unavenou přesilovkovou formaci.

11:20
    První přesilovková formace Slovanu stále drží útočné pásmo. Dobře nabito teď dostal Sersen, jehož tvrdou střelu dokázal Sudnicin vyrazit mimo branku.

10:43
    Tentokrát už Kundrátek mířil mezi tři tyče! Sudnicin však z potížemi nakonec zkrotil neposedný kotouč a přerušuje hru.

10:01
    Pár sekund po vyhraném vhazování pálil tvrdě příklepem Kundrátek, ale jeho rána míjí hostující branku.

09:57
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., hrubost).

09:27
    Tentokrát už se Apalkov dostal do zakončení! Hostující hráč si z rohu kluziště najel s pukem před branku, ale na Brusta nevyzrál.

09:05
    Gavrikov hledal přihrávkou před branku Apalkova, který byl v hodně nadějné pozici, ale naštěstí pro Slovan se do zakončení nedostal.

08:11
    Plastino se dostal do zakončení, ale jeho tvrdá rána jen rozezvučela mantinel za Sudnicinovou brankou.

06:42
    Jaroslavl teď drží hru v útočném pásmu a obrana Slovanu musí být hodně ve střehu.

06:09
    Hosté nebezpečně nahazovali kotouč do brankoviště Slovanu, ale tam se nikdo do zakončení nedostal.

05:30
    Bude se vhazovat před Sudnicinem. Fanoušci Slovanu jsou teď opravdu hodně slyšet a ženou svůj tým dopředu.

04:48
    Ještě nebezpečněji teď pálil zpoza kruhu Lušňák, ale i jeho ránu dokázal Sudnicin vyrazit.

04:28
    Sudnicin vyráží za svou branku střelecký pokus Chipchury.

04:00
    Švarný teď odvedl dobrou práci v obraně a získal kotouč pro domácí, kteří budou rozehrávat ze svého pásma.

03:20
    Cheechoo jel s kotoučem podél mantinelu a následně se snažil dostat před branku Sudnicina, ale bránící hráč ho nepustil do bekhendového zakončení.

02:53
    Zakázané uvolnění Slovanu. Hra se přesune před Brusta.

02:32
    Domácí napadají hodně aktivně už v útočném pásmu a v tuto chvíli získali vhazování před Sudnicinem.

01:25
    Kartajev si najel do volného prostoru v útočném pásmu a zakončoval z dobré pozice, jenže minul bránu Slovanu.

00:32
    K první střele zápasu se dostal Sersen, jehož pokus vyráží Sudnicin betonem.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Luža, Bačík – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Šťastný – Skalický, Lušňák, Chipchura – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – D. Osipov, Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin (C), Koledov – Talbot (A), Kontiola, Kozun – Polunin, Kraskovskij, Iljenko – Apalkov (A), Kartajev, E. Galimov – Lugin, Loktionov, Kadějkin – Mosaljov.

Rozhodčí: Vasilijev, Sergejev – Palej, Sivov.

Bratislavský Slovan bojuje v KHL o postup do play off, ale své poslední dva zápasy prohrál, takže na poslední postupovou pozici ztrácí čtyři body. Dnes ho čeká na domácím ledě těžký soupeř v podobě Lokomotivu Jaroslavl, jenž má na svém kontě rovných sto bodů a na čtvrtém místě má již jistotu postupu do vyřazovací části soutěže. Slovan se naposledy představil doma v polovině ledna, kdy vítězstvím 3:2 nad Jugrou Chanty-Mansijsk prodloužil sérii domácích výher na čtyři v řadě. Naváže Slovan na dobré domácí výkony i nyní, když se chýlí základní část soutěže ke konci a každý bod je v boji o play off nutně potřeba?
    Jakub Nakládal vstřelil v dresu Lokomotivu již dvě branky! Přidá dnes další?

Na závěr #wch2016 @narodnitym???????? zvítězil nad @usahockey???????? ???????????????? Foto????: Stanislav Souček

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 15. M. Hlinka (Cheechoo), 36. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), rozh. náj. Musatov – 54. Kozun (Nakládal), 56. Kozun (Pašnin, Kontiola)