Novokuzněck – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 5:1 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:1 (kon.)
Toljatti – Kazaň 4:0 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 4:7 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Lada Toljatti
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 02.02.2017, 16:00 • Lada Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Základní část letošního ročníku KHL se nám pomalu blíží ke svému konci a boj o play-off tedy vrcholí. Domácí Lada Togliatti se ve Východní konferenci nachází na třináctém místě z patnácti účastníků a je jasné, že se mezi osmičku nejlepších nedostane. Doposud posbírala 61 bodů. Vzhledem k tomu, že v základní části odehraje pouze pět utkání, tak osmnáctibodová ztráta na osmý Admiral už je nedostižná.

Kazaň má naopak zcela opačné ambice. Na kontě má 103 bodů a ve Východní konferenci je na druhé příčce za suverénním Magnitogorskem. První dvě pozice v konferenci obsadí vítězové obou divizí, Kazaň tak klesne na třetí místo za Omsk, jenž posbíral o čtyři body méně.

Ve čtvrtečním souboji téměř o nic nepůjde, jasným favoritem bude hostující Ak Bars. V kádru Kazaně jsou dva čeští krajánci – obránce Michal Jordán a útočník Jiří Sekáč. Za Togliatti nenastupuje žádný český nebo slovenský zástupce.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
    Jiří Sekáč je třetím nejproduktivnějším hráčem Kazaně. Přidá další body i proti Togliatti?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Kostromitin, Maleňkich, Volgin, Korjagin – A. Ivanov, Bumagin, Filatov – Šenfeld, Bělousov, Mastrjukov – Rybin, Achmetov, V. Komarov – Zernov, V. Strelcov, Bočarov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Sidorov, Abrosimov, Ohtamaa, Jordán, Tokranov, S. Zacharčuk, Batyršin – Obuchov, Malychin, Archipov – Tkačjov, Lukojanov, Čibisov – Svitov, Sekáč, Golubev – An. Popov, M. Gluchov, Glinkin.

Rozhodčí: Husev, Jeřábek – Žacharenkov, Strelcov.

00:01

00:35
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou bleskově do vedení, kdy se po rychlém přechodu do útoku prosadil ANDREJ IVANOV. Asistence: Nikita Filatov, Alexander Bumagin.
    Andrej IVANOV - 1:0

01:22
    Tak to je vstup do utkání jako hrom! Po přechodu přes modrou čáru se kotouč odrazil na hokejku Mastrjukova a ten našel před prádnou brankou ANTONA ŠENFELDA, který snadno rozvlnil síť. Asistence: Alexej Mastrjukov, Maxim Rybin.
    Anton ŠENFELD - 2:0

02:03
    Kazaň se až nyní probouzí a snaží se dostat do protiútoku.

02:43
    Mohlo být sníženo! Po akci u levého mantinelu vystřelil Sekáč a k dorářce se dostal Golubev, který před prázdnou brankou trestuhodně minul.

03:08
    Lada vyhazuje na zakázané uvolnění.

03:49
    Togliatti je stále aktivnější a tlačí se dopředu.

04:35
    Delší dobu se hraje bez přerušení, Kazaň už potvrzuje úlohu favorita a herně má navrch.

05:13
    Po tečované střele stačil Ježov reagovat a přerušuje hru.

05:49
    Kazaň drží kotouč ve vlastní třetině a přechází do ofenzívy.

06:28
    Ježov udělal chybu za svou brankou, ovšem kotouč se dostává k hráčům Lady.

07:10
    Hostům se nedaří udržet útočné pásmo, Lada dobře brání.

07:45
    Popov objel branku a dostal se před Ježova, ovšem zblízka ho prostřelit nedokázal!

08:29
    Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

08:55
    Golubev se prodral do třetiny po pravé straně a byl faulován, ovšem předtím se dopustil ofsajdu.

09:35
    Sledujeme nepřesnosti na obou stranách, kotouč je za brankou Kazaňě.

10:02
    Po střele z pravé strany zasahuje brankář Garipov.

10:43
    Hosté udrželi útočné pásmo, ovšem Popov se do zakončení nedostal.

11:04
    Ježov nejprve zlikvidoval pokus Glinkina, následně si poradil i s ranou z mezikruží od Ohtamay.

11:12
    Hra je přerušena, Zernov byl zasažen kotoučem po střele od modré a leží na ledě.

11:29
    Zakázané uvolnění Kazaně.

12:00
    Ofsajd hostů. Následuje komerční přestávka a poté se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:44
    Máme tu první vyloučení, dvě minuty za podražení si odsedí hostující Čibisov.

13:11
    Z pravé srany vystřelil Ivanov, ovšem brankář Garipov byl připraven.

14:02
    Hosté dvakrát vyhodili, domácím přesilovka příliš nevychází.

14:44

15:08
    Na druhé straně se musel činit Ježov, který si na konto připsal dva dobré zákroky.

15:56
    Máme tu druhou přesilovku pro Ladu. Sekáč totiž zasáhl do obličeje Rybina a odsedí si menší trest.

16:31
    Po odrazu od mantinelu špatně odhadl situaci Garipov a puk nakonec končí na tyči.

17:24
    Togliatti na chvíli udrželo útočné pásmo, jenže po špatné přihrávce je pískán ofsajd.

17:56

18:28
    Kazaň nemůže být spokojena, opět se nedokáže dostat do útoku.

19:19
    První třetina se dohrává, zřejmě se už nic nestane.

19:58
    Tak to je neuvěřitelné! Tokranov objížděl branku, jenže podklouzl a o kotouč přišel. Ten následně získal Ivanov a přihrál ho před branku na najíždějícího NIKITU FILATOVA, který zblízka prostřelil Garipova. Vše se navíc událo puhé dvě sekundy před koncem první třetiny! Asistence: Andrej Ivanov.
    19:58 Nikita FILATOV - 3:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi a zatím dominuje domácí Lada. Ta se během minuty a půl dostala do dvoubrankového vedení, svůj náskok zvýšila dvě vteřiny před koncem úvodní části. Kazaň zatím nepotvrzuje úlohu favorita a hraje druhé housle. Další třetina začne přibližně v 16:51.

20:35
    Hosté se hned v úvodu dostali do útočného pásma a poté vystřelili, ovšem Ježov byl zasažen do masky. Hra je přerušena.

21:01
    Úvod druhé třetiny je trochu nervóznější, vidíme mnoho osobních soubojů.

21:33
    Kazaň se znovu usadila před Ježovem, defenzíva Lady však odvádí dobrou práci.

22:38
    Do vzájemné potyčky se dostali Achmetov se Zacharčukem a oba odsedí menší trest za hrubost.

23:07
    Po střele od modr zasahuje Garipov.

23:35
    O kotouč se nyní bojuje v pásmu Kazaně.

24:02
    Ježov musel dvakrát zasahovat, hlavně druhý zákrok proti tvrdé ráně Jordána stojí za zmínku.

24:29
    Togliatti vyhazuje do třetiny soupeře, hosté znovu zakládají postupný útok.

24:53
    Z pravé strany vypálil tvrdě Gluchov, Ježov opět zasahuje.

25:21
    Po rychlém přečíslení na druhé straně vystřelil z úhlu Achmetov a Garipov vyráží kotouč k mantinelu.

26:00
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, následuje komerční přestávka.

26:24
    Hra se nyní hodně kouskuje, v ofsajdu byl přistižen Sekáč.

26:53
    Z levé strany pálil Bumagin, ale branku Garipova netrefil.

27:38
    Lada si zahraje už svou třetí přesilovku. Gluchov zasáhl do obličeje Korjagina a odsedí menší trest.

28:00
    Filatov se prodral před Garipova a vystřelil, ovšem kotouč do branky nedostal a sám po pádu skončil u zadního mantinelu.

28:25
    Lada se znovu dopustila ofsajdu.

28:56
    Kazaň na chvíli vyhodila, nicméně ihned na to je sevřena v obranném pásmu.

29:26
    Domácí zkoušejí střílet, nicméně nemíří přesně.

29:35
    Garipov nadvakrát zasahuje proti střele Bělousova.

29:38

30:01
    Hosté bojují o kotouč za brankou Ježova.

30:26
    Lada nikam nepospíchá a čeká na střídání.

31:01
    Togliatti se znovu natlačilo před Garipova, ovšem ten se včas přesunul k tyči a vychytal Achmetova. Následně je hra přerušena, bude se vylučovat.

31:13
    Hosté hráli v šesti a počtvrté v dnešním utkání se budou bránit ve čtyřech. Sami naopak nehráli jedinou početní výhodu.

31:35
    Lada je i tentokráte usazena před Garipovem.

32:07
    Po střele Sotniekse zasahuje lapačkou Garipov.

32:29
    Kazaň vyhodila, Lada ale poté pokračuje v obléhání branky soupeře.

33:13

33:18
    Znovu zasahuje Garipov, následuje komerční přestávka.

33:35
    Po dlouhém nahození doráží na Garipova domácí Zernov, hostující brankář pro jistotu schovává kotouč do lapačky.

34:09
    Po závaru před Ježovem propukly emoce naplno, hala bouří při ostré potyčce Kostromitina s Archipovem!
    34:09 Tvrdý pěstní souboj mezi Kostromitinem a Archipovem.

34:23
    Oba dva aktéři jsou vyloučeni na čtyři minuty za hrubost.

34:23
    Zakázané uvolnění Lady.

34:32
    Hra je přerušena, Ježov ihned po buly schovává kotouč do lapačky.

35:03
    Oba týmy jsou hodně podrážděné, znovu se bude vylučovat.

35:28
    Do další potyčky se dostali Sotnieks s Golubevem a oba jsou vyloučeni za hrubost.

36:13
    Hraje se ve čtyřech, aktivnější jsou hosté.

37:01
    Kazaň se na chvíli usadila v pásmu soupeře.

37:17
    Na druhé straně předvádí jistý zákrok betonem gólman Garipov.

38:06
    Ježov musel zasahovat, Lada následně posílá kotouč do středního pásma.

38:26
    Tvrdá střela Jordána je tečována do ochranné sítě.

39:05
    Lada se znovu snaží prosadit po dlouhém nahození.

39:21
    Domácím je pískán ofsajd.

39:56
    Po rychlém přechodu do pásma soupeře fauluje Rybin a Kazaň si tak zahraje první přesilovku.

39:56
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Maxim Rybin – 2 min., hákování).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhé dějství je za námi a branky jsme se v něm nedočkali. Lada tak stále vede o tři góly a je blízko k cenným třem bodům. Třetí třetina začne přibližně v 17:45.

40:34
    Hosté se snaží držet útočné pásmo, ovšem domácí skvěle brání.

41:02
    Lada Togliatti se osvobozuje.

41:37
    Po nepřesné nahrávce se domácí znovu ubránili a vyhazují, hostům už příliš sekund v početní výhodě nezbývá.

41:56

42:36
    Kazaň se snaží ještě něco udělat s výsledkem, ovšem domácí opravdu výborně brání.

43:07
    Hosté mají kotouč za vlastní brankou.

43:46
    Hraje se téměř bez přerušení, Kazaň znovu neudržela útočné pásmo.

44:05
    Zakázané uvolnění domácího výběru.

44:23
    Domácí se opět provinili zakázaným uvolněním.

44:54
    Druhá třetina nenabídla žádnou velkou šanci, domácím tento styl bohatě stačí k udržení náskoku.

45:33
    Kazaň opět zakládá útočnou akci z vlastní poloviny.

46:04
    Hosté si zahrají svou druhou přesilovku po faulu Kostromitina.

46:26
    Hosté dlouho kombinovali, po střele od modré zasahuje Ježov.

46:41
    Před Ježovem byl obrovský závar, domácí brankář ale udržel kotouč před brankovou čarou!

46:41
    Branka Ježova byla posunuta a nyní musí být opravena.

47:24
    Lada byla pod tlakem, nakonec však dokázala vyhodit.

48:04

48:36
    Po chybné rozehrávce se dostal před Garipova aktivní Bumagin, ale zblízka skórovat nedokázal,. Kotouč proskákal k zadnímu mantinelu.

49:11
    Na druhé straně pálil zcela sám z bekhendu Svitov, Ježov znovu zasahuje!

49:44
    O puk se momentálně bojuje ve středním pásmu.

50:07
    Po další střele od modré je Ježov pozorný.

50:21
    Mastrjukov hákuje a hosté mají výhodu své třetí přesilové hry.

50:44
    Po dlouhém obléhání pálil Jordán, jeho střela je zablokována.

51:09
    Lada i v tomto případě vyhazuje, hostům se přesilovka hodně rychle krátí.

51:31
    Další vyhození domácího celku.

52:08
    Lada přežije i toto oslabení.

52:21

52:53
    Kazaň se nachází v útočném pásmu, ale vystřelit nedokáže.

53:15
    Střela od modré čáry je sražena do ochranné sítě.

53:57
    Lada operuje s pukem za vlastní brankou.

54:41
    Domácí působí klidným dojmem a opět drží kotouč za vlastní brankou.

55:25
    Nepřesnosti na obou stranách, momentálně se vůbec nepřerušuje.

56:29
    Čas plyne rychle, Kazaň má kotouč ve vlastní třetině.

56:48

56:55
    Ježov si připisuje další skvělý zákrok lapačkou po střele z mezikruží.

57:07
    Domácí si berou oddechový čas.

57:18
    Bude se vhazovat po levici Ježova.

57:38
    Hosté hrají v šesti v poli a mají obrovský tlak!

58:12
    Kazaň obstřeluje branku Lady, Ježov stále odolává.

58:34
    Garipov se vrací do brankoviště, vhazuje se ve středním pásmu.

59:03
    Hosté znovu zkouší power-play.

59:23
    Střela Glinkina byla zablokována.

59:49
    Kotouč v ochranné síti, vhazuje se před Ježovem.

59:59
    Domácí ještě v samém závěru přidávají čtvrtý gól, po odrazu od zadního mantinelu skóruje do prázdné branky GEORGY BĚLOUSOV. Asistence: Anton Šenfeld.
    59:59 Georgij BĚLOUSOV - 4:0

59:59
    Rozhodčí ještě celou situaci zkoumají na videu.

59:59
    Rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím branku uznávají!

Dnešní zápas je u konce. Domácí měli skvělý vstup do první třetiny a během necelé minuty a půl vedli o dva góly, náskok zvýšili dvě vteřiny před koncem úvodní části. V dalším průběhu skvěle bránili a na konečných 4:0 upravili gólem do prázdné branky vteřinu před koncem. Zrodilo se tak velké překvapení, Lada si za svůj výkon výhru zasloužila. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 23-37
    Vyhraná vhazování: 16-3
    Bodyčeky: 3-23
    Vyloučení: 7-8 (18:26:18)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 1. A. Ivanov (Filatov, Bumagin), 2. Šenfeld (Mastrjukov, Rybin), 20. Filatov (A. Ivanov), 60. Bělousov (Šenfeld)

Lada Toljatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Kostromitin, Maleňkich, Volgin, Korjagin – A. Ivanov, Bumagin, Filatov – Šenfeld, Bělousov, Mastrjukov – Rybin, Achmetov, V. Komarov – Zernov, V. Strelcov, Bočarov.

Rozhodčí: Husev, Jeřábek – Žacharenkov, Strelcov