Philadelphia – Montreal 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:4 (kon.) | Arizona – Chicago 3:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 5:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Montreal Canadiens
Pátek 03.02.2017, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL!
    Dnes se budeme zabývat zápasem mezi Flyers a Canadiens. Těšit se tak můžeme na výkony několika českých hráčů. Za domácí se nám představí Jakub Voráček, Radko Gudas a v brance nastoupí Michael Neuvirth. Na straně hostí se můžeme těšit na výkon Tomáše Plekance.

Domácí dnešním zápasem zahájí šňůru 5ti zápasů na domácím ledě. V dresu Flyers dnes neuvidíme obránce Shaynea Gostisbeherea a útočníka Travise Konecneho. Letci v minulém zápase podlehli Hurricanes vysoko 1:5. Dnes se tak pokusí před domácím publikem o nápravu. V tabulce Západní konference najdeme Flyers na 8. místě se ziskem 56 bodů.
    Nejproduktivnější hráči
    Voráček – 14 + 31
    Giroux – 11 + 29
    Simmonds – 21 + 17

Montreal přečkal těžké období, když měl několik hráčů ze základní sestavy na marodce. V minulém zápase Canadiens porazili Sabres 5:1 a úspěšný návrat po zranění si připsali obránce Markov a útočník Desharnais. Dnes se do sestavy Habs vrací Galchenyuk a Petry, jediným pravidelně nastupujícím hráčem na marodce tak zůstává Gallagher. V tabulce se Západní konference se Habs nachází na 4. pozici s 67-mi body.
    Pacioretty – 24 + 18
    Radulov – 12 + 27
    Weber – 12 + 19

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Streit, N. Schultz, Manning, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Weise, B. Schenn, Simmonds – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Nestěrov, Markov – Pacioretty, Danault, Radulov – Desharnais, Galchenyuk, A. Shaw – Lehkonen, Plekanec, Byron – De La Rose, T. Mitchell, Flynn.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Meier – Gibbs, Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrál hostující tým a Canadiens se první ženou do útoku.

01:14
    Gudas vystihl nahrávku Lehkonena a přerušil tlak soupeře.

01:56
    Shawova střela od levého mantinelu mířila mimo.

02:30
    Neuvirth si připisuje první zákrok proti střele Mitchella.

02:55
    První zákrok si připisuje i Price, konkrétně proti střele MacDonalda od modré čáry.

03:12
    Flyers se usadili ve třetině Habs. Tvrdou ránu Manninga od modré zblokoval Radulov.

04:11
    Neuvirth vyrazil puk před sebe po střele Jemelina, Shaw nedokázal usměrnit puk do prázdné branky.

04:51
    Montreal právě vstřelil branku!
    Alex Galchenyuk se dostal k puku u modré čáry a přihrál na NIKITU NESTĚROVA, který ranou z jedničky propálil vše co mu stálo v cestě! Asistence: Alex Galchenyuk, Andrei Markov.
    04:51 Nikita NESTĚROV - 0:1

05:23
    Voráček prověřil Price střelou zápěstím, hostující gólman předvedl zákrok lapačkou.

06:12
    Price podržel Schultzovu střelu od modré čáry.

06:47
    Montreal se dostal po delší době s pukem do třetiny Flyers. Byron se dostal k zakončení od mantinelu, ale jeho střela postrádala přesnost.

07:12
    Flyers zamkli hostující hráče ve třetině a zvyšují svůj tlak.

07:41
    Markov vystihl nahrávku a přerušil tlak domácích.

08:36
    Canadiens kombinují s pukem ve vlastní třetině a nemohou se dostat s pukem přes střední pásmo.

09:12
    Ljubimovova nahrávka skončila až za brankou Price – icing.

09:50
    Shaw se dostal ke střele z mezikruží, ale nedokázal zamířit na branku českého gólmana.

10:01
    Neuvirth drží nahození Webera. Následuje komerční přestávka.

10:58
    Radulov našel skvělou žabkou před brankou najíždějícího Paciorettyho. Hostující kapitán nedokázal trefit branku z bezprostřední blízkosti.

11:20
    Montreal je velmi aktivní v napadání domácí rozehrávky. Flyers se nemohou s pukem dostat do středního pásma.

12:13
    Rána Nestěrova skončila v ochranné síti.

12:38
    Na druhé straně nahození MacDonalda skončilo také v ochranné síti.

13:00
    Sledujeme velmi svižný průběh první třetiny, hraje se prakticky bez přerušení.

13:20
    Weisovo nahození neletělo na branku domácích.

14:12
    Montreal se dostal na chvilku do třetiny soupeře, ale Jemelinova střela, mířila mimo branku a a vyhnala hosty ze třetiny.

14:37
    Nahrávka Schenna skončila vysoko v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

14:50
    Price podržel nahození Provorova od modré čáry.

15:20
    Raffl projel obranou Montrealu jako nůž máslem, ale jeho zpětná nahrávka nedokázala najít spoluhráče.

16:12
    Price si lapačkou našel puk, který vylétl z hole Girouxe.

16:40
    Simmonds šikovně tečoval puk před Pricem. Hostující gólman se dokázal rychle přesunout a puk ukrýt v lapačce.

17:20
    Máme tu signalizovanou výhodu, Flyers hrají se 6ti hráči.

17:46
    MItchell (MTL) ( 2 minuty, podražení)

18:20
    Weber dokázal odstavit Voráčka od puku a zamezil zakončení českého útočníka.

18:55
    Shenn vypálil po přihrávce Girouxe z jedničky. Price srazil betony včas a udržel puk.

19:20
    Weber vyhazuje až za branku Neuvirtha.

19:40
    Flyers kombinují s pukem ve vlastní třetině.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, ve které se měnilo skóre pouze jednou. V 5. minutě si první branku v barvách Montrealu připsal Nikita Nestěrov. Měli jsme možnost sledovat svižnou první třetinu, ve které domácí nebyli horším týmem. Uvidíme jestli se ve 2. třetině podaří hostům navýšit skóre nebo naopak domácím překonat Price.
    Střely po 1. třetině: PHI – 10, MTL – 5.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrál Montreal.

20:45
    Neuvirth si poradil se schovanou střelou Paciorettyho od mantinelu.

21:01
    Schenn se dostal k dorážce bezprostředně před Pricem. Domácí útočník nezamířil mezi 3 tyče.

21:30
    Markovova střela od modré čáry skončila v rohu kluziště.

22:12
    Oba montrealští obránci si teď vystřelili, ale Beaulieu ani Petry nedokázali zamířit na branku.

22:50
    Price pomáhá hostujícím obráncům s rozehrávkou, ale i tak dělá vysoké napadání Flyers hostům problémy.

23:45
    Rafl se prohnal po levém mantinelu a zakončil svůj únik střelou zápěstím. Price jeho střelu vyrazil před sebe, ale tam ho sebral Weber a založil protiútok.

24:10
    Tomáš Plekanec vjel do útočného pásma moc rychle a zastavil tak slibně se rozvíjející akci hostů.

24:50
    Domácí jsou jednoznačně aktivnějším týmem.

25:30
    Nestěrov dostal křižnou nahrávku od Markova a zprvní střílel. Neuvirth předvedl skvělý zákrok!

26:27
    VandeVelde (PHI) (2 minuty, sekání)

26:40
    Flyers vyhráli vhazování a ihned vyhazují puk za branku Price.

27:10
    Montrealu se nedaří dostat se s pukem za modrou čáru.

27:20
    Gudas vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:20
    Habs se přesilovka opravdu hodně nepovedla. Do třetiny soupeře se dostali pouze jednou.

29:30
    Streit vypálil dělovku od levého mantinelu, Price betonem vyrazil.

30:10
    Voráček minul branku, když střílel ze středu hřiště!

30:55
    Weber vystihl nahrávku soupeře a překazil útok Flyers.

31:45
    Desharnais nepřihrál přesně na Shawa a montrealský útočník tak nemohl usměrni puk do odkryté klece.

32:30
    Domácí jsou nadále aktivnějším týmem. V dobré šanci se ocitl Voráček, ale snažil se ještě vylepšit pozici pro Raffla. Nahrávka nebyla přesná.

32:55
    Danault nepřihrál přesně a založil protiútok pro domácí tým.

33:27
    Plekanec dobře napadal a vybojoval puk pro své spoluhráče. Ale Lehkonen nedokázal zpracovat puk.

34:15
    Habs se nemohou dostat s pukem ven ze třetiny. Flyers si tak vytváří další a další šance.

34:50
    Price předvedl skvělý zákrok, když se dokázal přesunout proti střele Weise!

35:01
    Flyers už jsou zase ve třetině soupeře a zvyšují svůj tlak.

36:10
    Puk z hole Nikity Nestěrova skončil v ochranné síti.

36:46
    Shaw (MTL) (2 minuty, nedovolené bránění.)

37:05
    Schenn tečoval střelu Streita těsně mimo branku Price!

37:40
    Price vyrazil Voráčkovu střelu před sebe a s pomocí obránců se mu nakonec povedlo udržet puk pod betony.

37:50
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Brayden Schenn posunul puk z mantinelu na modrou čáru na Marka Streitea. Puk od něj dostal ke CLAUDE GIROUXOVI, který ranou od modré čáry propálil Price. Asistence: Mark Streit, Brayden Schenn,
    37:50 Claude GIROUX - 1:1

38:20
    Domácí jsou zase s pukem ve třetině Montrealu a kombinují.

39:40
    Útok Montrealu zastavil offside.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině máme vyrovnané skóre. Claude Giroux skóroval dělovkou od modré z přesilovky. Domácí tedy vyrovnali a nutno podotknout, že zaslouženě. Hráči Flyers jsou mnohem hladovější po puku a vytváří si více šancí. Rozhodnout tak bude muset až další část hry.
    Střely po druhé třetině: PHI – 17, MTL – 11.

41:01
    Střela Paciorettyho prolétka těsně kolem pravé tyče.

41:30
    Neuvirth podržel střelu Desharnaise od levého mantinelu.

42:10
    Byron se hnal za pukem,ale Gudas odpálil kotouč těsně před hostujícím "rychlíkem".

43:15
    Flyers napadají rozehrávku soupeře až za brankou Price.

43:32
    Domácí otáčí tento zápas!
    Sean Couturier ve středním pásmu posunul kotouč na pravý mantinel na rozjetého MATTA READA, který střelou golfem z kruhu pro vhazování překonává Price.Asistence: Sean Cotourier, Nick Cousins.
    43:32 Matt READ - 2:1

44:12
    Simmonds nedokázal překonat Price střelou zápěstím od mantinelu.

45:10
    Další útok Montrealu přerušil offside, následuje komerční přestávka.

46:11
    Přečíslení 3 na 2 vyřešil Byron střelou. Neuvirth předvedl skvělý zákrok lapačkou.

47:11
    Plekanec skvěle uvolnil Byrona, který nedokázal ani na dvakrát překonat českého gólmana ve službách Flyers.

48:11
    Markov (MTL) (2 minuty, hákování)

49:20
    Byron ujížděl sám na Neuvirtha, ale nedokázal zakončit na branku.

49:50
    Montreal skvěle brání, Flyers jsou s pukem za Neuvirthovou brankou.

50:23
    Price se s pukem za brankou nerozpakoval a vyhodil ho až do třetiny soupeře.

51:20
    Nyní je aktivnějším jsou hosté aktivnější a jsou s pukem velmi často ve třetině domácích.

51:36
    Plekanec vjel do útočné třetiny moc rychle, další akce Canadiens byla zastavena offsidem.

53:10
    Hra je plná nepřesností ve středním pásmu.

53:50
    Flyers skvěle brání střední pásmu a pro Montreal je takřka neřešitelný problém dostat se s pukem do třetiny Flyers.

54:29
    Když už se Habs dostanou do třetiny soupeře, tak puk ztratí díky nepřesné nahrávce. Domácí tak bez problému brání.

56:11
    Raffla sroloval Jemelin na mantinelu a vysloužil si bučení domácích fanoušků.

57:12
    Nepřesná nahrávka Nestěrova skončila až na zakázaném uvolnění.

57:40
    Montreal se stále nemůže dostat do třetiny soupeře, natož ohrozit Neuvirtha.

58:12
    Hráči Flyers kotouče už jen vyhazují puky do středního pásma.

58:50
    Branka Montrealu je prázdná!

59:00
    Vhazování ve třetině Flyers vyhráli domácí a vyhazují kotouč.

59:46
    O osudu zápasu je rozhodnuto.SEAN COTURIER trefuje prázdnou branku ze středního pásma.
    59:46 Sean COUTURIER - 3:1

Ve třetí třetině rozhodli o své výhře domácí dvěma góly. Nejprve krásnou ranou "golfem" překonal Read Price a Flyers poprvé vedli. V poslední minutě dopravil puk do prázdné branky Couturier a rozhodl o vítězství domácích. Flyers si tak připsali důležité body pro boj o play off. Montreal naopak prodloužil svou šňúru, kdy se prohra střídá s výhrou.
    Střely po třetí třetině: PHI – 24, MTL – 16.

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, 14:57 čas na ledě.
    Jakub Voráček – (PHI) 0 + 0, 19:24 čas na ledě.
    Radko Gudas – (PHI)0 + 0, 18:52 čas na ledě.
    Michael Neuvirth (PHI) – 93.8% úspěšnost.

Tři hvězdy utkání
    Matt Read (PHI) 1 + 0
    Claude Giroux (PHI) 1 + 0
    Nikita Nestěrov (MTL) 1 + 0

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalšího přenosu! (03:42:43)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 38. Giroux (Streit, B. Schenn), 44. Read (Couturier, Cousins), 60. Couturier (Provorov) – 5. Nestěrov (Galchenyuk, Markov)

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Streit, N. Schultz, Manning, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Weise, B. Schenn, Simmonds – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Meier – Gibbs, Murphy

Diváci: 19,678