Barys – Minsk 5:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 2:3 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 5:4 (5:4 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 1:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 1:3 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 1:6 (kon.)

Vojtěch Polák (SEV) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:23
    Jakub Kovář (SEV) 24 zák., 1 gól, 95,8% (17:21:50)

Statistiky: Střely: 47-50; Střely na bránu: 24-26; Vhazování: 28 – 22; Zablokované střely: 14-13; Hity: 8-10; Fauly: 2-5; Trestné minuty: 6-12.

Utkání mezi Traktorem a Severstalem bylo velice vyrovnané a oba týmy se dostaly k obrovskému množství střel, ujala se ovšem jen jedna, když se v první třetině prosadil krásnou střelou z mezikruží český útočník Jiří Novotný a společně s Pavlem Francouzem, který vychytal čisté konto, se podepsal pod nejtěsnější možnou výhru Čeljabinsku. Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk 1 Severstal Čerepovec 0.

59:33
    Nikolaj Stasenko dostal dvě minuty za nedovolené bránění, což zřejmě znamená konec naději Sevestalu.

59:20
    Sergej Lapin se vrátil zpět na led a Traktor Čeljabinsk hraje v plném počtu.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:20
    Sergej Lapin dostal v závěru utkání dvě minuty za vysokou hůl a Traktor má šanci rozhodnout!

55:34
    Hosté se dostali během třetí třetiny k sedmi střelám, jenže Pavel Francouz dnes chytá skvěle a drží těsné jednobrankové vedení svého týmu. Vychytá nulu?

55:00
    Čerepovec je stále mírně aktivnější, vyrovnávací gól je ale v nedohlednu. Střely na bránu: 4-7.

53:12
    Derek Roy a na opačné straně Alexandr Avcin patří mezi nejaktivnější hráče svého týmu, když se během dosavadního průběhu utkání dostali shodně ke čtyřem střelám na bránu, zatím se ale ani jeden neprosadil.

52:37
    Traktor Čeljabinsk vyrazil do rychlého protiútoku a Arťom Peňkovskij hledal pěknou přihrávkou rozjetého Jiřího Novotného, český útočník ale na puk nedosáhl.

51:28
    Utkání mezi Traktorem a Severstalem se blíží neúprosně ke konci a zatím jsme byli svědky stále jen jednoho gólu, který vstřelil v první třetině Jiří Novotný.

50:59
    Alexandr Černikov napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou zablokoval dobře postavený obránce hostujícího celku Nikolaj Stasenko.

49:05
    Derek Roy se vzápětí dostal do zakončení znovu, jenže jeho střela byla nepřesná a zamířila mimo.

48:25
    Derek Roy vyslal směrem na Jakuba Kováře nepříjemné nahození, český brankář byl ale připraven.

47:38
    Maxim Jakuceňa se řítil do samostatného úniku, jenže na výtečného Jakuba Kováře vyzrát nedokázal! Útočník Traktoru Čeljabinsk nevyužil další obrovskou šanci a jeho tým vede 1:0.

46:38
    Dmitrij Kagarlickij nahodil puk směrem na bránu a Pavel Francouz si připsal ve třetí části první zákrok.

45:01
    Alexandr Jevsejenkov vypálil od modré čáry a Vladislav Kodola dobře clonil před bránou, puk se mu ale mezi tři tyče usměrnit nepodařilo!

44:23
    Alexej Kručinin rychle otočil hru a vyrazil do protiútoku, Traktor se ale vzápětí do zakončení nedostal.

43:15
    Dnešní utkání sleduje 7350 diváků.

42:53
    Úvod třetí přinesl hodně opatrný začátek. Ani jeden z týmů se zatím nedostal ani k jedné střele.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 26-39; Střely na bránu: 17-19; Vhazování: 20-17; Zablokované střely: 11-5; Hity: 6-8; Fauly: 2-3; Trestné min.: 6-8.

Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

Čerepovec ve druhé třetiny výrazně přidal a hodně aktivní byl Alexandr Avcin, který se ocitl ve dvou velice slibných brankových příležitostech, ani v jednom případě ale na výtečně chytajícího Pavla Francouze nevyzrál a Traktor Čeljabinsk bude i do závěrečné části vstupovat s těsným jednobrankovým vedením. Hosté mají dvacet minut na vyrovnání. Skóre po druhé třetině: Traktor Čeljabinsk 1 Severstal Čerepovec 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

36:47
    Paul Szczechura napřáhl od modré čáry k prudké střele zápěstím a Nikolaj Bělov se pokoušel před bránou dostat k dorážce, ovšem bez úspěchu.

35:46
    Vadim Kudako zkusil vypálit přes jednoho z hráčů Traktoru a jeho pokus nebyl špatný, Pavel Francouz ho ale dokázal najít a puk po dobrém zákroku vyrazil.

35:16
    Severstalu se během posledních okamžiků nedaří kombinovat a marně se snaží dostat do zakončení.

34:22
    Čerepovec začal nepříjemně přitápět pod kotlem a ve druhé části je výrazně aktivnějším, jeho snaha o vyrovnání ovšem zatím vyznívá vniveč.

33:59
    Na straně Traktoru jsou nejčastěji střílejícími hráči Paul Szczechura a český útočník Jiří Novotný, když na bránu Čerepovce vyslali oba tři střely, zatím se ale ujala pouze jedna, a to ta z hokejky Jiřího Novotného.

32:23
    Alexandr Avcin se ocital před bránou po krásném průniku v obrovské brankové příležitosti, jeho pokus ale skončil mimo!

31:01
    Alexandr Avcin je dnes na straně Čerepovce nejčastěji střílejícím hráčem, ani jeden z jeho tří pokusů se ale neujal a Pavel Francouz drží stále čisté konto.

30:41
    Trojice hráčů Čerepovce vytvořila před bránou Pavla Francouze obrovský závar a na vzdálenější levé tyči se snažil v obrovské šanci prosadit Alexandr Avcin, český brankář ale fantasticky zasáhl a na brankové čáře puk zastavil!

29:11
    Vyloučený Maxim Jakuceňa naskočil zpět na ledovou plochu a Traktor Čeljabinsk hraje v plném počtu.

28:27
    Pavel Černov nahodil puk do rohu útočného pásma, jeho spoluhráčům se ho ale vzápětí nepodařilo dojet.

27:39
    Dmitrij Kagarlickij se snažil dostat ke střele, nakonec ale bránu Pavla Francouze neohrozil.

27:11
    Maxim Jakuceňa usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hákování a Čerepovec si zahraje druhou přesilovou hru, přičemž první početní výhodu využít nedokázal.

25:01
    Z prostřední části utkání uběhlo pět minut a oba týmy se dostaly ke čtyřem střelám, ani jedna ovšem gól nepřinesla. Hra je ve druhé třetině velice vyrovnaná.

22:21
    Alexandr Šinin napřáhl k prudké střele, Ruslan Karlin se do ní ale dobře postavil a puk skončil v ochranné síti.

21:32
    Vyloučený Alexandr Jevsejenkov se vrátil z trestné lavice zpět na led poté, co byl vyloučen 28 sekund před koncem první třetiny v rychlém sledu podruhé, Traktor ale ani v jednom případě jeho faul potrestat nedokázal. Čerepovec hraje v plném počtu.

21:09
    Paul Szczechura zkusil vypálit z nulového úhlu, jeho následná střela ale žádnou škodu nenapáchala.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 15-16; Střely na bránu: 11-5; Vhazování: 11-9; Zablokované střely: 5-2; Hity: 2-6; Fauly: 1-3; Trestné minuty: 4-8.

Druhá třetina začne přibližně v 15:57.

Fanoušci v Traktor Areně sledovali opatrný vstup obou týmů do utkání, na začátku druhé poloviny úvodní části ale začali hráči Čeljabinsku přebírat iniciativu a zásluhou Jiřího Novotného se ujali vedení, které mohl krátce před přestávkou navýšit Maxim Jakuceňa, jenže trestné střílení neproměnil. Skóre po první třetině: Traktor Čeljabinsk 1 Severstal Čerepovec 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Neuvěřitelné! Alexandr Jevsejenkov naskočil z trestné lavice zpět na led a po pouhých 15 sekundách se na ní vrátil, když dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

19:17
    Alexandr Jevsejenkov je zpět na ledě a Čerepovec hraje těsně před přestávkou v plném počtu.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:17
    Alexandr Jevsejenkov narazil jednoho z hráčů Traktorku nepříjemně na hrazení a byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Jeho zákrok vzápětí vyvolal potyčku, do které se pustili Dmitrij Pestunov a Ruslan Karlin a dostali po ní dvě minuty za hrubost. Traktor si zahraje druhou přesilovou hru.

17:06
    Maxim Jakuceňa se rozjel a měl ideální možnost poslat svůj tým do dvoubrankového vedení, jenže trestné střílení v závěru první části neproměnil a skóre utkání zůstává 1:0!
    17:06 Sergej Lapin zachránil překonaného brankáře Jakuba Kováře po střele Paula Szczechury za cenu trestného střílení!

17:06
    Sergej Lapin sevřel puk na brankové čáře v rukavici a Maxim Jakuceňa pojede v závěru první třetiny trestné střílení! Jakub Kovář už byl překonaný, nakonec ale neinkasoval a bude čelit trestnému střílení.

16:58
    Čeljabinsk v polovině utkání převzal iniciativu a až na dvě minuty strávené v oslabení je nyní lepším týmem.

16:03
    Traktor Čeljabinsk odehrál oslabení absolutně na jedničku a Čerepovec nepustil ani k jedné střele na bránu. Vyloučený Paul Szczechura je zpět na ledě.

15:03
    Minuta z přesilové hry se vypařila jako pára nad hrncem a hokejisté Čerepovce se marně snaží dostat ke střele.

14:03
    Aktivní Paul Szczechura to přehnal s forčekingem a dostal dvě minuty za hákování. Čerepovec si po pouhých dvaceti sekundách od inkasování branky zahraje první přesilovou hru a má šanci odpovědět.
    13:43 Jiří NOVOTNÝ - 1:0

13:43
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    JIŘÍ NOVOTNÝ si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou přihrávku Dereka Roye z pravého rohu útočného pásma a prudkou střelou s příklepem, která zamířila bez přípravy nad ledem ke vzdálenější levé tyči, nedal Jakubovi Kovářovi šanci zasáhnout. Traktor Čeljabinsk vede 1:0! Asistence: Derek Roy a Alexandr Tridčikov.

12:33
    Paul Szczechura se dostal snadno ke kotouči a poté hledal krásnou přihrávkou najíždějícího Alexeje Kručinina, jeho spoluhráč ale na puk těsně nedosáhl.

11:00
    Adam Masuhr zkusil z pozice obránce vypálit od modré čáry, jeho střela s příklepem ale byla nepřesná a skončila nad bránou Pavla Francouze.

10:05
    Alexandr Černikov si krásně vybruslil z rohu útočného pásma do prostoru a nahodil puk před bránu, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal a Jakub Kovář bez problému ukryl jeho pokus ve svém náručí.

9:01
    Ze zápasu je odehráno devět minut a zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Souboj českých brankářů mezi Pavlem Francouzem a Jakubem Kovářem zatím gól nepřinesl. Střely na bránu: 3-4.

7:45
    Alexandr Jevsejenkov dostal na modrou čáru krásnou přihrávku, kterou rychle přezval a prodral se až před bránu, Pavel Francouz byl ale na místě a jeho velkou šanci zneškodnil!

5:17
    Na opačné straně ledové plochy se dostal do zakončení Daniil Vovčenko, jeho střela zápěstím ale Pavlu Francouzovi žádné potíže nepřinesla a připsal si snadný zákrok.

4:23
    Maxim Jakuceňa od modré čáry nahodil puk před bránu, kde se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám Paul Szczechura, z blízkosti ale na Jakuba Kováře vyzrát nedokázal!

3:12
    Alexej Petrov zkusil v závěru přesilové hry vypálit od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a skončil mimo.

2:56
    Vyloučený Denis Ježov se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Severstal Čerepovec úspěšně přečkal první oslabení. Domácí hokejisté se nedostali ani k jedné střele.

1:56
    Úvod utkání je z obou stran hodně opatrný a žádný z hráčů se zatím nedostal ke střele. Oba brankáři jsou bez práce a minuta z přesilové hry domácího Traktoru je pryč.

0:56
    Denis Ježov dostal po pouhých 56 sekundách menší trest za podražení a Traktor Čeljabinsk si po necelé minutě hry vyzkouší první přesilovou hru.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov, Kolcov, Šinin, Žuldikov, Mamajev, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov, Šarov, Peňkovskij – Novotný, Roy, Tridčikov – J. Petrov, Černikov, Šolochov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Kudako, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Avcin, Kodola, Lapin – Mons, Karlin, Monachov – Chacej.

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Anton Lavrentjev. Čárový Dmitry Golovljov, Roman Šichanov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jiří Novotný (TRK) 3+4, +/- -1
    Pavel Francouz (TRK) 28 zápasů, 781 zákroků, 40 gólů, průměrná úspěšnost zákroků 95,1%
    Vojtěch Polák (SEV) 9+10, +/- +7
    Jakub Kovář (SEV) 52 zápasů, 1279 zákroků, 120 gólů, procentuální úspěšnost zákroků 91,4%

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

27.08.16 Čerepovec – Traktor Čeljabinsk 2:7

Čerepovec:

Čerepovec se se ziskem 68 bodů nachází na dvanáctém místě Západní konference a čtyři kola před koncem základní části letošní sezóny KHL už je venku z boje o playoff. Hostující tým v posledním kole nestačil na favorizovaný Magnitogorsk, který v domácím prostředí v zápase bohatém na góly zvítězil 6:4.

Traktor Čeljabinsk:

Traktor Čeljabinsk po dvou prohrách v řadě porazil v domácím prostředí 4:3 silné CSKA Moskva a tři zápasy před koncem normální hrací doby má na svém kontě 90 bodů. Hokejisté domácího týmu už jsou jednou nohou v playoff a v případě vítězství nad Čerepovcem do něj mohou vstoupit i tou druhou. Podaří se jim to?

Čeljabinsk v pátek odpoledne vyzve na svém ledě Čerepovec a ani jednomu z týmů už o nic nejde. Traktor má tři kola před koncem základní části zajištěnou účast v playoff, zatímco hosté už nemají šanci postoupit, ačkoliv odehráli o zápas méně. Oba týmy se v letošní sezóně KHL střetnou podruhé, když první vzájemný duel jednoznačně ovládl Traktor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.