Poprad – Zvolen 5:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 2:6 (kon.) | Košice – Žilina 4:5 (kon.)
Banská Bystrica – Trenčín 4:1 (kon.) | Nitra – Martin 5:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 03.02.2017, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Banskobystričania sú na čele súťaže s jednobodovým náskokom pred druhými Košicami, tretia Nitra stráca na nich tri body. Aktuálne majú na svojom konte tri výhry v rade. Barani sa nakopli obratom v N. Zámkoch z 0:2 na 3:2, potom zdolali doma Nitru s prehľadom 4:2 a naposledy rozdrvili virózou zmietaný L. Mikuláš 6:1.

Zápasy Banskej Bystrice a Trenčína sú však v tejto sezóne vyrovnané. Hostia spod hradu Matúša Čáka vyhrali obe stretnutia pod Urpínom zhodne 3:2. V úvode aktuálneho ročníka v riadnom hracom čase a neskôr v predĺžení. Bystričania oplácali rovnakým dielom. V Trenčíne vyhrali najprv 3:2 po predĺžení a potom 5:3 v riadnom hracom čase. Pri vzájomnom meraní síl týchto mužstiev tak neplatí známe porekadlo: Môj dom, môj hrad.

Dukla v tomto týždni prehrala odložený domáci zápas s Košicami na východe republiky 4:6. Predtým doma zdolala Poprad 2:1 a prehrala s majstrovskou Nitrou 3:4 po samostatných nájazdoch. Trenčanom patrí v tabuľke 9. miesto, na ôsmy Mikuláš strácajú bod, desiate Zámky majú na nich dvojbodové manko.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mihálik, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Gründling, Ťavoda, Košecký – Buc, Higgs, Hickmott – Matoušek, Bortňák, Lamper – Kafka, Zigo, Truchno – Belluš, Tamáši, Andrisík

Dukla Trenčín: Volden – Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Trška – Bezúch, J. Švec, Marcel Hossa – J. Ručkay, Bulík, Sojčík – J. Gašparovič, Sádecký, R. Tománek – Denis Hudec, Šimun, M. Hecl

Rozhodca: D. Konc, M. Valach – Holienka, Valo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    Bezúch preveril pozornosť Bacashihuu z ľavej strany z kruhu.

01:12
    Trenčania aktívnejší, tlačia sa do útoku, ale nehrozia.

02:05
    Bystričania sa dopustili zakázaného uvoľnenia, buly pred Bacashihuom.

03:00
    Domáci boli na chvíľu v útočnej tretine, ale Voldena neohrozili nebezpečnejšou strelou.

03:50
    Domáci zatiaľ neprodukujú svoju typickú hru, nevedia sa usadiť v pásme a vytvoriť si nejaký tlak.

04:20
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Voldenom vyhrala Dukla.

04:49
    Ďatelinka od modrej vystrelil, ale Volden hokejkou puk vyrazil.

05:05
    Andrisík vystrelil z kruhu, opäť Volden puk vyrazil.

05:27
    Bortňák z pravej strany zakončuje, Volden znovu pozorný, Matoušek sa k dorážke nedostal.

05:53
    Bortňák to vyskúšal z medzikružia, Volden už puk chytil.

06:01
    Mihálik po buly z pravej strany vystrelil, puk smeruje do bočnej siete. Bystrica má tlak.

06:30
    Kafka nemieri presne po Zigovej prihrávke, stále tlak Bystrice trvá.

07:27
    Domáci operujú v útočnej tretine, ale s pukom pri mantineli.

07:43
    Rýchly protiútok hostí, Ručkay z uhla vypálil, Bacashihua puk chytil, nenechal sa prekvapiť.

08:05
    Gašparovič preveril Bacashihuu z medzikružia. Buly v pravom kruhu.

08:47
    Támaši strieľal z pomedzi kruhov, ale Volden nemal ťažkú prácu.

09:35
    Trenčín v útočnom pásme kombinoval, no nehrozil.

09:50
    Po Kafkovej aktivite Hickmott netrafil dobre puk, ktorý Volden napokon prikryl.

10:37
    Domáci boli dlhšie v útoku, ale nehrozili dostatočne.

10:58
    Po Hatalovej strele tečoval puk pred Bacashihuom Sádecký a takmer bol z toho gól. Puk iba tesne minul pravú žŕdku.

12:00
    Hra je teraz v strednom pásme, striedajú sa útoky na oboch stranách.

12:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Kubka vystrelil od modrej, Volden puk iba vyrazil, dostal sa k nemu v medzikruží ALEX TAMÁŠI a ten z prvej bez prípravy pokoril gólmana Dukly – 1:0.

13:04
    Hickmott vo dobrej šanci, strieľa z medzikružia, no Voldena neprekonal, chýbala tomu o niečo lepšia presnosť.

13:56
    Hostia boli na chvíľu v útočnej tretine, ale s pukom len v rohu ihriska, napokon oň prišli.

14:17
    Belluš pred bránkou, zakončoval z asi dvoch – troch metrov po ľade, Volden puk vyrazil.

15:02
    Trenčania na puku, snažia sa útočiť, sú aktívnejší teraz.

15:49
    Domáci sa nedostali dopredu, Dukla má puk v moci.

16:01
    Ťavoda vystrelil od modrej, ale puk končí na ochrannej sieti nad bránkou hostí.

17:00
    Hostia stále o niečo viac aktívnejší, prejavujú snahu o vyrovnanie.

17:25
    Sojčík operuje pred bránkou, nedostal sa k zakončeniu, Bacashihua puk radšej prikryl.

18:16
    Bystričania v útočnej tretine, ale Volden zatiaľ nemá prácu.

19:13
    Stále aktivita Bystrice trvá, ale šance chýbajú.

19:37
    Trenčania sa opäť dostali do útoku, no ani oni nehrozia.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:50
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., podrazenie).

21:14
    Kafka sa ocitol v dobrej možnosti pri pravej žrdi, ale nedostal puk po ľade za Voldena.

22:00
    Trenčín trikrát vyhodil puk z obranného pásma, domácim sa nedarí usadiť v útočnej tretine.

22:33
    Trenčín sa dobre bráni, zvláda dobre oslabenie, domáci nehrozia.

22:51
    Hostia už v pätici a na puku vo vlastnej tretine.

23:44
    Hrá sa teraz hore – dole, ale nevidíme šance. Málo kontaktný hokej, narazenie na mantinel v rámci pravidiel v podstate ani nebolo.

24:27
    Nepresné prihrávky na oboch stranách, viac aktivity na strane hostí.

25:18
    Prevažne sa hrá v strednom pásme, výpady do útoku nekončia strelami.

25:36
    Tak z ničoho nič sa ujala strela Maioneho od modrej, ktorú tečoval DÁVID BUC a domáci vedú 2:0.

26:19
    Trenčín dal gól!
    Po chybe Kubku sa dostal k puku Denis Hudec, ideálne našiel pred bránkou MAREKA HECLA, ktorý sa zoči – voči Bacashihuovi presadil – 2:1.

27:27
    Domáci sú v útočnej tretine, ale Volden nemá prácu.

28:15
    Hostia operujú v útoku, ale sú ďaleko od bránky, s pukom pri mantineli.

28:57
    Mihálik nahodil puk od modrej, Volden ho schoval napokon do lapačky. Buly po jeho pravici.

29:29
    Maione si nakorčuľoval pred bránku a mieril z prvej z pravej strany, Volden nekapituluje.

30:01
    Ťavoda posielal puk pred bránku, ale nik ho tam nezasiahol z bystrických hráčov.

30:18
    Na opačnej strane dobrý protiútok Trenčína, Denis Hudec minul puk pred odkrytou bránkou pri pravej žrdi.

30:58
    Po Kafkovej prihrávke spoza bránky Zigo zakončuje z ľavej strany úplne voľný, ale iba do Voldena.

31:44
    Domáci kombinujú v útočnej tretine, ale Volden nemá ťažkú prácu, nerieši nebezpečnú situáciu.

32:04
    Sojčík razantne zakončoval z pravej strany, Bacashihua pozorný.

33:00
    Hra je teraz zväčša v strednom pásme, hráči srdnato bojujú o každý puk, ale robia aj chyby.

33:50
    Tamáši to skúšal z pravej strany, puk nekončí medzi žrďami.

34:37
    Bystričania sa snažia pridať tretí gól, no málo strieľajú na bránku. Majú však v tejto fáze viac z hry.

35:39
    Stále chýba väčší vzruch pred bránkami, i keď sa hrá v rýchlom tempe.

36:07
    Hickmott tečoval puk pred bránkou, no ten putuje ďaleko od bránky.

36:51
    Bystričania neúnavní v aktivite, no chýba väčší dôraz pred bránkou, viac striel na Voldena.

37:25
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bagin – 2 min., hákovanie).

38:03
    Dobrá prihrávka na Andrisíka, ktorý zakončuje zblízka po ľade, Volden puk prikryl.

38:51
    Domáci majú teraz tlak, sú v útočnej tretine a snažia sa aj strieľať na Voldena.

39:36
    Tak už po skončení presilovky dala Bystrica gól, Maione vystrelil od modrej, puk prepadol cez Voldena, po teči DÁVIDA BUCA – 3:1. Druhá asistencie Belluš.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:39
    Domáci vnikli do útočnej tretiny a zakončoval Hickmott z prvej, z asi troch metrov neprekonal Voldena.

41:30
    Trenčín bol chvíľu v útoku, ale Bacashihua nemal prácu.

41:57
    Hra je teraz v strednom pásme, nič zaujímavé sa zatiaľ na ľade nedeje.

42:27
    Po aktivite Truchna zakončuje Zigo pri pravej žrdi, Volden puk prikryl.

43:19
    Bystričania stále hýria aktivitou v útoku, hostia sa nenudia v obrane.

44:15
    Hostia opäť na chvíľu operovali v útoku, ale šancu si nevypracovali, viac majú puk na paliciach domáci.

44:55
    Trma vrma pred bránkou po strele Maioneho od modrej, Belluš napokon puk zblízka za Voldena nedostal.

45:27
    Dnešné stretnutie sleduje 2325 divákov.

46:00
    Domáci aktívnejší, aj teraz sa dostali pred bránku a Volden mal malú robotu.

46:46
    Bystričania kontrolujú hru, majú puk na hokejkách, dominujú na ľade.

47:39
    Kafka a Truchno pred bránkou súpera, zakončujú, ale Volden nekapituluje.

47:54
    Ujala sa pekná prihrávka Truchna spoza bránky na TOMÁŠA ZIGA, ktorý pohotovo zakončil z asi troch metrov od ľavej žrde – 4:1.

48:39
    Hostia sú teraz v útočnej tretine, ale s pukom sa točia pri mantineli.

49:12
    Cebák vystrelil spoza kruhu, Bacashihua puk pokryl.

50:05
    Bystričania majú puk na hokejkách, snažia sa kontrolovať hru.

50:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., napadnutie).

51:39
    Domáci v oslabení zatiaľ vyhadzujú puky z vlastnej tretiny...

52:13
    Trenčania až teraz zovreli domácich, strieľali od modrej, Bacashihua puk pokryl.

52:47
    Bulík a Sojčík sa snažili prekonať Bacashihuu v presilovke, ale strieľali iba do neho.

53:00
    Bystrica už v pätici, hostia presilovku nevyužili.

53:52
    Ťavoda dobre vypálil od modrej, Volden mal ťažkú robotu s pukom, ktorý napokon vyrazil.

54:39
    Hostia sa snažia založiť útočnú akciu, ale chýba im presnosť v prihrávke.

55:26
    Najprv Gründling vystrelil z medzikružia a po ňom z dorážky neuspel ani Lamper, opäť hostia v defenzíve, iba bránia.

56:19
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť, ale nejde im prechod cez útočnú modrú, nevedia sa dostať dopredu.

57:08
    Kafka zakončoval pri ľavej žrdi z dvoch metrov bez prípravy, nemieri presne.

57:46
    Holenda vystrelil spoza kruhov, ale nepresne. Puk už majú Bystričania.

58:27
    Bortňák držal puk za bránkou hostí, hľadal Matouška, ten napokon nezakončoval tiesnený.

59:13
    Domáci už v závere kontrolujú hru, majú puk na paliciach a snažia sa hrať smerom dopredu.

Koniec zápasu. (19:37:33)

Dado Balco

Branky a nahrávky: 13. Tamáši (Kubka), 26. Buc (Maione, Higgs), 40. Buc (Maione, Belluš), 48. Zigo (Truchno) – 27. M.Hecl (Hudec)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Mihálik, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Gründling, Ťavoda, Košecký – Buc, Higgs, Hickmott – Matoušek, Bortňák, Lamper – Kafka, Zigo, Truchno – Belluš, Tamáši, Andrisík
    HK DUKLA Trenčín: Volden – Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Trška – Bezúch, J. Švec, Marcel Hossa – J. Ručkay, Bulík, Sojčík – J. Gašparovič, Sádecký, R. Tománek – Denis Hudec, Šimun, M. Hecl

Rozhodčí: D. Konc, M. Valach – Holienka, Valo