3 3
Dominika Cibulková
2
6 6
sk Pátek 03.02.2017, 10:44WTA Petrohrad - St. Petersburg Ladies Trophy (krytý tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní turnaja WTA Petrohrad. Ten dnes pokračuje štvrťfinálovýmmi bojmi, ktorých súčasťou je aj Slovenka Dominika Cibulková.

Dominika Cibulková sa v rebríčku WTA nachádza na priebežnej piatej priečke. Po rozprávkovej minulej sezóne sa aj v tomto ročníku pokúša nadviazať na víťazné ťaženie, ale zatiaľ vypadla vo štvrťfinále v Brisbane, v osemfinále v Sydney a v šestnásťfinále Australian Open. V Petrohrade dostala v prvom kole voľný žreb, preto začala až včera, keď sa jej podarilo Chorvátku Vekičovú zdolať za hodinu a štrnásť minút v dvoch setoch zhodne 6:2, 6:2.

Jelena Vesninová má za sebou podobne neúspešný vstup do sezóny. Hneď v prvých zápasoch sa porúčala z austrálskeho Brisbane i zo Sydney a v Australian Open takisto ako Cibulková neprekročila šestnásťfinálovú hranicu. Na domácom petrohradskom turnaji začala ako päťka "pavúka" od prvého kola, v ktorom nastúpila proti krajanke Makarovovej a na triumf 6:3, 6:1 potrebovala iba 69 minút. V druhom zápase vyzvala včera Francúzku Cornetovú a z kurtu ju vyprevadila po dvoch hodinách a desiatich minútach po výsledku 2:6, 6:3, 6:3.

Obe hráčky sa už vo vzájomnom zápase stretli šesťkrát. Bilancia z ich duelov je vyrovnaná, pretože Cibulková vyhrala od roku 2008 postupne v Montreale a dvakrát v rade v Moskve, zatiaľ čo Vesninová si pripísala triumf po skreči súperky v Dubaji a potom riadne zvíťazila dvakrát vo Wimbledone, naposledy vo štvrťfinále v júli 2016.

Obe hráčky sa ešte rozcvičujú. Zápas sa začne približne o 10:45.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Zápas začala servisom domáca Jelena Vesninová. Zahrala ho veľmi dobre, následne si vybehla na sieť a odtiaľ nedala Cibulkovej žiadnu šancu.

15-15
    Cibulková dokázala veľmi dobre returnovať a jej súperka následne poslala bekhend iba do siete. Skóre sa vyrovnáva.

30-15
    Vesninová poslala na súperkinu polovicu krížny bekhend, ktorý Dominika odvrátila iba do siete. Vedenia sa opäť ujíma ruská tenistka.

30-30
    Vesninová chcela zahrať úder kopírujúci ľavú postrannú čiaru, ale lopta skončila iba v aute.

40-30
    Sledujeme veľmi tvrdé údery. Teraz to so silou jedného z nich prehnala Cibulková, keď svoj forhend napálila až za základnú čiaru na súperkinej polovici.

40-40
    Vesninová poslala loptičku iba do siete a máme tu prvú zhodu v tomto zápase.

A-40
    Jelena Vesninová zahrala krížny bekhend vynikajúco až na postrannú čiaru, na čo slovenská tenistka nedokázala zareagovať.

40-40
    Teraz podobný bekhend predviedla aj Cibulková a bez šance bola jej ruská oponentka. Máme tu druhú zhodu.

A-40
    Cibulkovej to na príjme nevyšlo podľa predstáv, pretože loptičku odpálila iba mimo hracej plochy a súperke tak venovala výhodu.

40-40
    Vesninová však aj tento gembal zahadzuje zakončením do siete! Nasleduje tretia zhoda v úvodnom geme.

40-A
    Dominika Cibulková umiestnila tvrdý forhend do pravého rohu na súperkinej polovici, na čo Vesninová nestihla zareagovať. Slovenka získava výhodu a s ňou aj brejkbal.

0:1
    Jelena Vesninová zachraňovala ťažkú loptičku forhendom na postrannej čiare, ale sieť neprepálila. Dominika Cibulková si tak pripisuje hneď prvý využitý brejkbal a ujíma sa vedenia 1:0!

15-0
    Na podaní je teraz Cibulková, ktorá sa počas výmeny pokúsila o skrátený úder za sieť, ale napokon na súperkinu polovicu loptičku neprepálila.

15-15
    Tvrdá hra v podaní Cibulkovej donútila Vesninovú zakončiť iba do siete. Stav druhého gemu sa tak vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Dominika Cibulková predviedla vynikajúce krížne údery z jednej strany na druhú. Jej súperka teraz absolútne nestíhala a nemala šancu na úspešný zákrok.

15-40
    Vesninová sa na svojej základnej čiare vysokým oblúkom pokúšala zachrániť ťažkú loptičku, ale napokon ju umiestnila iba mimo ihriska. Cibulková získava dvojicu gembalov.

0:2
    Jelena Vesninová returnovala po druhom servise Cibulkovej iba do siete. Aj druhý gem si teda na konto pripisuje slovenská tenistka.

0-15
    Vesninová sa nevie dostať do hry. Aj teraz jej zakončenie pristálo iba v aute a do vedenia sa dostáva prijímajúca hráčka.

15-15
    Jelena Vesninová dokázala pri svojom servise zrovnať priebežný stav tretieho gemu.

30-15
    Vesninová si pripísala priamy bod z podania a otáča stav gemu vo svoj prospech. Dominika musí čeliť naozaj tvrdým servisom.

40-15
    Stiuácia sa zopakovala. Cibulková síce dokázala odvrátiť súperkine podanie, ale Vesninová následne zasmečovala do miest, kde naša hráčka nemala šancu byť.

1:2
    Po krátkej výmene sa teraz opäť teší Jelena Vesninová, ktorá si aj tentokrát našla nepokrytú časť kurtu a nepríjemne tam zakončila. Cibulková bola bez šance.

15-0
    Obe hráčky teraz spracovávali veľmi ťažké loptičky v rohoch kurtu, ale Cibulková napokon jednu z nich odpálila iba do autu.

15-15
    Cibulková si skvelým bekhendom vytiahla súperku k sieti a tá od nej zakončila iba mimo hracej plochy. Skóre štvrtého gemu sa vyrovnáva.

15-30
    Vesninová zachraňovala ťažkú loptupodobratím, ale jej dlhý lob doletel až za základnú čiaru na Cibulkovej polovici.

15-40
    Dominika Cibulková na druhýkrát podala veľmi nepríjemne a jej súperka na to reagovala iba odvrátením loptičky do autu.

30-40
    Vesninová si teraz vyslúžila potlesk publika. Dokázala totiž rozpohybovať slovenskú tenistku a napokon sa iba prizerala Cibulkovej pokazenému úderu, ktorý skončil v sieti.

1:3
    Dominika Cibulková podala tak tvrdo, že jej súperka poslala loptičku iba za postrannú čiaru. Dominika sa v úvodnom sete ujíma vedenia 3:1.

15-0
    Vesninová vybehla k sieti a loptičku odtiaľ elegantne usmernila do protipohybu Cibulkovej. Slovenka nemala šancu na jej zachytenie.

15-15
    Vesninová teraz predviedla dobrý bekhend, ale na ten reagovala Cibulková bravúrne a loptičku umiestnila priamo na čiaru.

15-30
    Dominika Cibulková sa pri podaní svojej súperky dokonca ujíma vedenia a má šancu na zisk ďalšieho gemu.

30-30
    Napokon to ale nebude také jednoduché. Cibulkovej return totiž zastavila iba sieť.

30-40
    Vesninová podala na čiaru, na čo Cibulková zareagovala nechytateľným odvrátením do opačnej strany a vypýtala si brejkbal.

1:4
    Jelena Vesninová poslala od svojej základnej čiary pridlhú lopičku. Cibulková nemusela zasahovať a teší sa zo zisku svojho štvrtého gemu v tomto sete.

15-0
    Cibulková sa obetavo hodila po loptičke, ale nemala šancu ju v rýchlosti správne zasiahnuť. Vedenia sa teda ujíma prijímajúca hráčka.

15-15
    Cibulková zachránila vo svojom ľavom rohu veľmi ťažkú loptičku, ktorou súperku efektne odpálila. Krásny moment priniesol vyrovnanie.

30-15
    Vesninová predviedla vynikajúci return, na ktorý teraz Slovenka nedokázala zareagovať a loptičku cez sieť nedostala.

30-30
    Veľmi tvrdý servis slovenskej tenistky odvrátila Ruska iba do siete.

40-30
    Vesninová si na svojej základnej čiare počkala na pomalú lotičku a tvrdým úderom do nepokrytej časti súperkinej polovice si vypýtala brejkbal!

40-40
    Cibulková odvracia brejkbal tvrdým podaním, ktoré Vesninová odvrátila iba do siete. Máme tu prvú zhodu šiesteho gemu.

A-40
    Cibulková poslala lotpičku od svojej základnej čiary iba do siete. Ruská hráčka získava aj druhý brejkbal.

2:4
    Cibulková sa sériou tvrdých forhendov pokúšala súperku vyšťaviť, ale tá odolala a napokon nechytateľne zakončila k pravej ruke Slovenky. Jelena Vesninová tak prvýkrát v zápase ukradla súperke gem s podaním a znížila na 2:4.

15-0
    Jelena Vesninová sa pri svojom servise ujíma vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Cibulková hrala tvrdé krížne údery a to slávi úspech. Jeden z nich ruská tenistka odvrátila iba do pásky na sieti.

15-30
    Jelena Vesninová sa na servise predviedla iba dvojchybou, čím venovala Cibulkovej ďalší dôležitý bodík.

15-40
    Dominika Cibulková získala tento gem plne pod svoju kontrolu tvrdým úderom k pravej postrannej čiare na súperkinej polovici. K dispozícii má teraz dva brejkbaly.

30-40
    Prvý brejkbal Jelena Vesninová odvrátila, siedmy gem tak pokračuje aj ďalej.

40-40
    Cibulková to prehnala so silou úderu, loptičku prepálila za základnú čiaru a prišla aj o druhý brejkbal!

A-40
    Jelena Vesninová si vyslúžila veľký aplauz petrohradského publika. Na sieti zachránila takmer úplne stratenú loptičku a umiestnila ju do miest, kde Cibulková nemala šancu byť.

40-40
    Máme tu ďalšiu zhodu, pretože Cibulková poslala krížne víťazný úder k postrannej čiare.

A-40
    Jelena Vesninová si pripísala na podaní eso a získala výhodu.

3:4
    Jelena Vesninová zaznamenala aj druhé eso v rade, využila výhodu a zachránila gem so svojím podaním. Úvodný set sa tak z pohľadu Slovenky výrazne komplikuje.

15-0
    Jelena Vesninová si nabehla na sieť a odtiaľ sa nechytateľným smečom ujala vedenia.

30-0
    Ruská tenistka sa pri servise svojej súperky teší opäť, pretože Cibulková po krátkej výmene zakončila iba do siete.

30-15
    Vesninová teraz nešťastným forhendom trafila iba sieť a Cibulkovej pribudol na konto prvý fifítn.

30-30
    Cibulková zahrala opäť do praévho rohu Vesninovej polovice a jej oponentka ani tentokrát lotpčiku na druhú polovicu nedostala.

30-40
    Vesninová trafila opäť iba sieť, čím prišla o sľubné vedenie v tomto geme a venovala podávajúcej hráčke gembal.

3:5
    Jelena Vesninová opäť raz trafila iba sieť. Slovenka tak dokázala zvrátiť nepriaznivý stav ôsmeho gemu a v úvodnom sete sa ujíma vedenia 5:3.

15-0
    Vesninová si nabehla do polovice svojej časti kurtu a loptičku nechytateľne umiestnila vedľa pravej ruky svojej súperky.

15-15
    Loptu získava Cibulková a stav gemu sa vyrovnáva.

30-15
    Cibulková na základnej čiare chcela podvihnúť loptičku, ale nevyšlo jej to a sieť neprepálila.

30-30
    Cibulková zvládla veľmi ťažkú výmenu, ktorú jej súperka zakončila bekhendom smerujúcim za postrannú čiaru.

30-40
    Cibulková pri podaní súperky získala aj tretí dôležitý fiftín a k dispozícii má prvý setbal!

40-40
    Prvý setbal Cibulková nevyužila, pretože loptičku odpálila vedľa pravej postrannej čiary Vesninovej.

40-A
    Vesninová poslala krížny forhend do autu. Cibulková má k dispozícii druhý setbal.

3:6
    Dominika Cibulková dokázala využiť druhý setbal, pretože jej súperka to prehnala so silou úderu a loptičku umiestnila iba za základnú čiaru! Slovenka sa v zápase ujíma vedenia 1:0.

15-0
    Druhý set sa začal podaním Dominiky Cibulkovej, ktorá však počas výmeny nestihla dobehnúť zakončenie na jej pravú postrannú čiaru.

15-15
    Vesninová odvrátila servis súperky až za základnú čiaru. Skóre úvodného gemu druhého setu sa vyrovnáva.

30-15
    Vesninová zabojovala a získala aj svoj druhý fiftín, čím sa ujala vedenia 30:15.

40-15
    Cibulková sa hodila na zem pri pokuse okrížny forhend, ale sieť neprepálila. Jej súperka získava dva brejkbaly.

1:0
    Jelena Vesninová využila hneď prvý brejkbal druhého setu. Jej súperka od základnej čiary zakončila iba do siete.

0-15
    Vesninová začala tvrdým servisom, ale po returne svojej súperky zakončila iba mimo hracej plochy.

0-30
    Dominika získava aj druhý fiftín tohto gemu, pretože jej súperka krížny úder zahrala iba do siete.

0-40
    Forhend Vesninovej skončil úplne mimo kurtu. Cibulková má k dispozícii tri brejkbaly.

15-40
    Krížny forhend umiestnila Cibulková iba do siete. Úvodný brejkbal je minulosťou.

30-40
    Vesninovej teraz pomohol odraz loptičky od pásky na sieti. Na zmenu smeru lopty totiž Cibulková nestihla zareagovať.

1:1
    Vesninová na základnej čiare podobrala takmer stratenú loptu, ale napokon ju poslala iba mimo hracej časti kurtu. Cibulková tak využila tretí brejkbal a zrovnala stav druhého setu na 1:1.

0-15
    Dominika Cibulková začala priamym bodom z podania.

0-30
    Dominika Cibulková si na svoje konto pripísala prvé eso v zápase a v treťom geme vedie už 30:0!

0-40
    Aj tretíkrát v rade v tomto geme boduje Cibulková. Podávajúca hráčka má na konte tri gembaly.

1:2
    Jelena Vesninová veľmi obetavo bojovala pri sieti, ale Cibulková ju aj napriek tomu obstrelila a teší sa z vedenia 2:1 v druhom sete.

0-15
    Cibulková určovala tempo tejto výmeny, avšak Vesninová obetavo odolávala, no napokon zakončila do autu.

15-15
    Cibulková returnovala len do siete. Stav štvrtého gemu druhého setu sa vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Loptu získava Cibulková.

15-40
    Dominika Cibulková získala pri podaní súperky aj tretí fiftín, čím si vybojovala dva brejkbaly!

1:3
    Vesninová zakončila svoj bekhend iba do siete. Dominika Cibulková tak využíva hneď prvý brejkbal a v druhom sete ide do vedenia 3:1!

0-15
    Cibulková zahrala vynikajúci úder kopírujúci postrannú čiaru. Jej súperka nemala žiadnu šancu na zákrok.

15-15
    Cibulková behala z jednej strany kurtu na druhú, ale Vesninová ju aj tak prekvapila úderom na postrannú čiaru. Skóre piateho gemu sa vyrovnáva.

15-30
    Vesninová returnovala iba za základnú čiaru. Vedenia sa opäť ujíma podávajúca Slovenka.

15-40
    Cibulková si trošku povytiahla súperku a tá napokon trafila iba sieť. Po dlhešj výmene sa Slovenka teší zo zisku dvoch gembalov.

30-40
    Vesninová zabojovala vynikajúcim úderom do ľavého rohu na Cibulkovej polovici. Piaty gem druhého setu sa ešte nekončí.

40-40
    Cibulková na svojej základnej čiare nezvládla loptičku, ktorá sa v poslednej chvíli nepríjemne odrazila. Máme tu preto zhodu.

A-40
    Jelena Vesninová si skvelým smečom vypýtala výhodu i brejkbal!

2:3
    Dominika Cibulková si opäť komplikuje sľubne rozbehnutý set. Súperke dovolila premeniť brejkbal a vyhráva už iba pomerom 3:2.

15-0
    Fiftín získava Vesninová, pretože jej oponentka trafila iba sieť.

30-0
    Aj druhá lopta tohto gemu smeruje na konto podávajúcej Rusky. Cibulková sa nevie chytiť.

40-0
    A situácia sa z pohľadu slovenskej tenistky komplikuje ešte viac. Domáca hráčka má totiž k dispozícii tri gembaly.

40-15
    Cibulková obetavou hrou dokázala odvrátiť prvý gembal svojej súperky.

3:3
    Jelena Vesninová predviedla skvelý servis, na ktorý si síce Cibulková siahla, ale odvrátila ho iba vedľa kurtu. Stav druhého setu sa vyrovnáva na 3:3.

0-15
    Vesninovej loptička doletela až za hraciu časť kurtu. Vedenia sa ujíma Cibulková.

0-30
    Podávajúca Slovenka sa opäť prizerala nepresnému krížnemu bekhendu domácej Rusky. Cibulková vedie už rozdielom dvoch fiftínov.

0-40
    Do tretice poslala Vesninová loptičku na takmer identické miesto vedľa postrannej čiary. Cibulková môže v pokoji využiť jeden z trojice gembalov.

15-40
    Vesninová zabojovala tentokrát dobrým forhendom kopírujúcim postrannú čiaru a drží sa v hre o siedmy gem druhého dejstva.

3:4
    Vesninová to teraz so silou úderu prehnala a loptičku umiestnila iba za základnú čiaru na súperkinej polovici. Cibulková s v druhom sete dostáva do vedenia 4:3.

15-0
    Vesninovej tvrdý servis odvrátila Cibulková iba do siete. Vedenia sa ujíma ruská hráčka.

15-15
    Cibulková zahrala krížne výborne k čiare. Vesninová nestihla zareagovať a stav ôsmeho gemu sa vyrovnáva.

15-30
    Cibulková dokázala vynikajúco returnovať do miest, kde jej súperka nemala šancu byť.

15-40
    Vesninovej úder skončil za základnou čiarou. Pre Dominiku to znamená zisk dvoch brejkbalov!

30-40
    Teraz to ale slovenská hráčka prehnala so silou krážneho bekhendu a loptčiku poslala až za základnú čiaru. Prvý brejkbal je minulosťou.

40-40
    Cibulková nedokázala prijať podanie svojej súperky a pripravila sa aj o druhý brejkbal. Nasleduje zhoda.

A-40
    Jelena Vesninová získava po výbornom servise výhodu! Cibulková si opäť komplikuje situáciu.

40-40
    Dominika Cibulková zahrala víťazný forhend do pravého rohu na súperkinej polovici a vypýtala si zhodu.

40-A
    Cibulková si zvolila rovnaké miesto na zakončenie a opäť bola úspešná. Získava preto ďalší brejkbal.

3:5
    Jelena Vesninová zakončila tesne za pravý roh na Cibulkovej polovici. Naša súperka tak získala v druhom sete aj piaty gem a teraz bude podávať na víťazstvo v celom zápase.

0-15
    Cibulková začala vynikajúcim forhendom k ľavej postrannej čiare na súperkinej polovici. Vesninová na lotpičku ani nezareagovala.

0-30
    Vesninová chcela loptu na svojej základnej čiare zachrániť bekhendom, ale ten do kurtu neumiestnila. Cibulková získava aj druhý fiftín.

15-30
    Dominika Cibulková chcela hrať od siete na istotu, ale zvolila si nesprávnu stranu. Jej sokyňa loptičku zachytila a vynikajúco odpálila do odkrytej časti kurtu.

15-40
    Dominika Cibulková obstrelila súperku popri jej ľavej ruke a získala dva mečbaly!

30-40
    Vesninová bola na príjme úspešná a na jej return odpovedala Cibulková iba zakončením do siete. Prvý mečbal je minulosťou.

40-40
    Ani teraz to slovenská tenistka nezvládla, pretože nedokázala spracovať útok smerujúci na jej pravú postrannú čiaru. Prišla tak aj o druhý mečbal.

A-40
    Cibulková poslala bekhend od svojej základnej čiary iba za hraciu plochu. Vesninová získava brejkbal.

40-40
    Teraz sa už Dominika Cibulková zakončením do pravého rohu nemýlila. Nasleduje ďalšia zhoda.

40-A
    Loptička skončila v aute a to znamená zisk tretieho mečbalu pre Slovenku Dominiku Cibulkovú!

3:6
    Jelena Vesninová ukončila zápas úderom do siete. Do semifinále postupuje Slovenka Dominika Cibulková!