Dukla – Frýdek-M. 28:21 (kon.) | Litovel – Lovosice 28:39 (kon.) | Královo Pole – Jičín 25:19 (kon.)
Zubří – Hranice 33:20 (kon.) | Kopřivnice – Karviná 26:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
26:25 (12:18)
HC Baník Karviná
Sobota 04.02.2017, 18:00Chance Extraliga mužů • 16. kolo

KH Kopřivnice – HCB Karviná 26:25 (12:18)

Jediné dnešní extraligové drama se odehrálo pod Štramberskou Trúbou, kam přijížděl karvinská Baník s cílem napravit své podzimní zaváhání, kdy v 5. kole doma podlehl právě Kopřivnici. Karviná nastupující v roli jasného favorita měla jednoznačně vydařenější úvod, ve kterém vedla až o sedm branek a zdálo se, že směřuje za odvetou, navíc s pořádnými úroky. Poločas skončil vedením hostí 18:12, jenže 35. minuta jakoby odstartovala zmrtvýchvstání kopřivnického týmu. Ten během deseti minut dokázal otočit z 13:19 na 21:20, když jedenadvacátou branku domácích vstřelil Dominik Gelnar, kmenový hráč Ostravy, který házenkářsky vyrostl právě v karvinském Baníku. Domácí si posléze až do závěrečných minut udržovali jedno až dvoubrankové vedení, ale Karviná Frančíkem v 57. minutě vyrovnala na 25:25. Situace ve, které byly v aktuální sezóně kopřivničtí už mnohokrát, ale ve které zatím vždy zklamali. Až do dnešního dne. O jejich nejtěsnějších výhře totiž rozhodl v samém závěru Jan Gřes. (01:07:36)

Konec zápasu. (26:25)

59
    Honza Gřes se stává kopřivnickým hrdinou a připisuje si na své střelecké konto rozhodující ránu dnešního zápasu! Honza Gřes totiž upravuje skóre v posledních vteřinách dnešního dramatického střetu na 26:25 ve prospěch domácích! Kopřivničtí házenkáři poslali do trháku zmíněného Honzu Gřese, který ve své stoprocentní šanci neselhal a prosadil se ránou k dolní tyči! (26:25)
    57
    Lukáš Frančík se dostal do samostatné akce a srovnává stav utkání! Domácí nedokázali dotáhnout akci do úspěšného konce a Lukáš Frančík tuto chybu okamžitě trestá brankou z trháku. (25:25)
    56
    Slavomír Mlotek se u hranice čáry volného hodu připnul do vzduchu a poslal svou prudkou ránu za záda domácího brankáře. (25:24)
    55
    Kopřivnická akce byla dohraná na Martina Střelce, který z náskoku bezpečně překonal karvinského brankáře. (25:23)
    54
    Nepřesné zakončení domácích poslalo Karvinou do rychlého zakončení, na jehož konci se nemýlil hrající trenér Radčenko. (24:23)

53
    Válečná porada domácích hráčů je u konce a hra nám tak může pokračovat postupným útokem Kopřivnice! (24:22)

53
    Lodivod domácí lavičky Ivo Vávra si žádá oddechový čas. (24:22)
    52
    Jan Užek po úspěšné trefě z nařízené sedmičky stále živí nadějí hostů na vytoužený zlom v utkání! (24:22)
    51
    Tak to je opravdu neuvěřitelný výkon kopřivnických házenkářů ve druhém poločase, kteří se devět minut před koncem dostávají do tříbrankového vedení! Jarda Petřík nad ničím nepřemýšlel a z velké dálky napřáhl. Jeho rána se zastavila až o síť karvinské branky. (24:21)
    49
    Karivná si ve své obraně pomohai nedovoleným zákrokem. Kopřivnice tak měla k dispozici sedmimetrový hod, který chladnokrevně proměnil Gelnar! (23:21)
    48
    Na křídle se dostal do dobré střelecké pozice Lukáš Frančík, který po přesné střele na bližší tyč zaznamenává svou další branku v dnešním utkání. (22:21)
    47
    Kopřivničtí házenkáři poslali do trháku Honzu Hanuse, který nekompromisně po náskoku z šestky zakončil k dolní tyči! Kopřivničtí diváci si tyto chvíle opravdu užívají a vytvářejí svým miláčkům bouřlivou diváckou kulisu. (22:20)
    45
    Kopřivnice otáčí vývoj utkání na svou stranu a dostává se do nejtěsnějšího jednobrankového vedení! Za bránění v brankovišti byl ve prospěch domácích nařízen sedmimetrový hod, který bezpečně proměnil Gelnar! (21:20)
    44
    A je srovnáno! Gřesova pumelice z devítky zapadla až do karvinské svatyně! (20:20)
    43
    Domácí hráčí snižují na nejtěsnější rozdíl jediné branky a v kopřivnické hale tak vypuklo pořádné drama! Domácí dotáhli akci na Fulneka a tento zkušený hráč se nemýlil! (19:20)
    41
    Za zmaření jasné brankové příležitosti byl tentotkrát nařízen sedmimetrový hod na druhé straně palubovky, který zkušeně proměnil ostřílený mazák Jirka Gřes! (18:20)

40
    Hvězda domácího brankáře Pyška jasně září na obloze házené! Tak tohle byl další dechberoucí zákrok domácího brankáře, který zneutralizoval stoprocentní šanci hostů z nařízené sedmičky! (17:20)