Kerkrade – Ajax 0:2 (kon.) | Sparta Rotterdam – Zwolle 2:3 (kon.) | Twente – Feyenoord 0:2 (kon.)
Utrecht – Heerenveen 1:0 (kon.)
FC Utrecht
1:0 (1:0)
SC Heerenveen
Neděle 05.02.2017, 16:45Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

FC Utrecht z posledních pěti zápasů prohrál dva. Nestačil na Ajax 0:1 na Cambuur 2:3. Remizoval s Rodou 0:0. Porazil Spartu Rotterdam 2:1 a G.A. Eagles 1:0.

SC Heerenveen vyhrál z posledních pěti zápasů dva. Porazil Wolfsburg 2:1 a Den Haag 2:0, remizoval s Groningenem 0:0. Nestačil na PSV 3:4 a Alkmaar 0:1.

Domácí jsou v tabulce sedmí (8-7-5;31 bodů). Hosté jsou čtvrtí (9-6-5; 33 bodů.).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

3
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Robin van der Meer se k míči neprobojoval, a tak nemohl přihrát naběhnutému spoluhráči.

4
    Juki Kobajaši se zkoušel probojoval do pozice pro zakončení, domácí obrana si s jeho akcí dokázala poradit na výbornou.

6
    Hostující celek je v úvodu zápasu aktivnější, hraje útočněji, tlačí se na útočnou polovinu. Defenziva domácích musí být pozorná.

8
    SC Heerenveen hraje na polovině hrací plochy, čeká na chyby v obraně soupeře. Ty zatím nepřicházejí.

9
    Po delší době se domácí fotbalisté dostali přes polovinu hrací plochy. Giovanni Troupee nepřihrál přesně.

10
    Hosté se nyní musí bránit tlaku soupeře, což se podařilo a jeden z hráčů Heerenveenu vedl rychlou útočnou akci. Ta skončila nepřesným pasem.

12
    FC Utrecht je aktivnějším týmem, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.

15
    Sledujeme pasáž hry, ve které je mnoho nepřesností. Ani jeden tým se momentálně nemůže probojovat stabilněji do útoku.

16
    Hosté si přihrávají na své obranné polovině. Následně vyslali do útoku Sama Larssona, který si nedokázal poradit s obránci.

17
    Mnoho šancí v tomto zápase k vidění není, pravděpodobně hodně branek neuvidíme.

18
    Hosté se pokoušeli dlouhým autovým vhazováním dostat hru na útočnou polovinu. To se jim napoprvé nepodařilo, později už ano.

21
    Obrovská šance domácích fotbalistů. Robin van der Meer našel výborným centrem do předbrankového prostoru naběhnutého Richaira Živkoviće, jehož střela bez přípravy minula branku jen o malý kousek. Střelecký pokus mířil za vzdálenější tyč.

23
    Domácí brankář nyní rozehrával nakrátko, a tak pokračuje rychlá akce Utrechtu. Ta však narazila na nepřesnou rozehrávku.

24
    SC Heerenveen je momentálně horším týmem, nemůže se dostat za polovinu.

24
    Další velká šance domácích. Giovanni Troupee postupoval sám na brankáře, hledal ještě spoluhráče, ale s přihrávkou si poradila obrana.

25
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Sofyan Amrabat přihrál na svého spoluhráče, kterým byl ANDREAS LUDWIG. Se zakončením neměl problém. Míč poslal mezi nohy brankáře. K velké radosti domácích fanoušků končí míč v brance a Utrecht vede. Asistence: Sofyan Amrabat.
    25. Andreas LUDWIG - 1:0

28
    Domácí fotbalisté sice vedou o jednu branku, ale hosté jim nedávají vůbec nic bez boje. SC Heerenveen si v mnoha soubojích počíná na hraně pravidel.

30
    Po první půlhodině hry lze konstatovat, že domácí celek hraje lépe, dokázal se střelecky prosadit. Naopak hosté po dobře vypadajícím začátku přistoupili na tempo hry, které diktují domácí.

32
    Jen těžko se hosté dostávají do nějaké střelecké pozice, to se podařilo ale Rezu Ghoochanneijhadovi, jehož zakončení končí vysoko nad brankou.

35
    Sledujeme klidný fotbal, mnoho zajímavých akcí k vidění není. Ani jeden celek vyloženě nedominuje.

36
    Stefano Marzo čekal na přihrávku od spoluhráče, ale nedostal ji. Obrana domácích překazila snahu soupeře.

36
    Rohový kop pro hosty. Rozehrávat bude Sam Larsson. Následně se k zakončení dostal Morten Thorsby. Jeho pokus končí na brankové konstrukci. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

38
    Sledujeme takticky vedený fotbal. Více ze hry mají domácí, ale hosté bojují o každý míč poctivě a snaží se najít recept na obranu Utrechtu.

40
    Dostáváme se do finální části prvního poločasu, sledujeme klidný fotbal. Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Hosté jsou u míče.

42
    Stefano Marzo hledal spoluhráče, jenomže Joost van Aken, kterému adresoval přihrávku, byl obsazený, a tak z akce není nic.

42
    Tak tak si nyní domácí obrana dokázala poradit s rychlou akcí Heerenveenu. Následovat bude rohový kop hostů.

44
    V samotném závěru zlepšil hostující celek hru a domácím zvýšená aktivita soupeře dělá pochopitelně problémy.

45
    Sledujeme poslední minutu hry v prvním poločase, uvidíme, zda sudí nějakou tu minutu nastaví nad rámec pětačtyřiceti.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Lucas Bijker se dostal k zakončení, branku ovšem trefit nedokázal.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Aktivnější domácí celek vede po první třetině o jeden gól. Andreas Ludwig se ve 25. minutě prosadil střelou mezi nohy brankáře.

46

47
    Zápas, ve kterém jedinou branku vstřelili domácí fotbalisté, pokračuje druhým poločasem.

48
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Sofyan Amrabat, přichází Mark van der Maarel.

50
    Domácí fotbalisté se pokouší navázat na aktivní pasáž z prvního poločasu, zatím ale mají problémy s přesností přihrávek.

51
    K vidění je poměrně hodně ostrých osobních soubojů, rozhodčí nechává volný průběh zápasu. Zatím nerozdal ani jednu kartu.

53
    Sam Larsson se dostal do zajímavé střelecké pozice, domácí brankář musel po jeho dobré střele zasahovat.

55
    Andreas Ludwig rozehrával rohový kop domácího celku, do zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

57
    David Jensen předvedl proti střele soupeře velmi dobrý a pohotový zákrok.

58
    Žlutou kartu dostává Wout Brama (FC Utrecht).

59
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme spíše takticky vedenou fotbalovou bitvu.

60
    Willem Janssen, záložník domácích, se nyní hodně zlobí na pomezního rozhodčího za verdikt, ale nic to není platné.

63
    Martin Ödegaard se probojoval do zajímavé střelecké pozice, z hranice velkého vápna vystřelil. Jeho rána však postrádala přesnost, a tak končí vysoko nad.

65
    Hostující celek se pokouší o vyrovnání. Hodně aktivně hrají hráči Heerenveenu, nicméně se jim zatím nedaří najít recept na domácí obranu.

67
    Do rychlé akce se dostal hostující hráč, který v předbrankovém prostoru upadl na zem. Sudí nechávají hru běžet.

69
    Obrázek hry je stále stejný, domácí se brání aktivní hře soupeře. Hráči Heerenveenu podstatně zpřesnili přihrávky, hrají jednodušeji, což s sebou nese úspěch.

71
    Dvacet minut hry zbývá do konce, Utrecht hájí jednobrankové vedení a platí to i po střele Sama Larssona.

72
    Žlutou kartu dostává Sam Larsson (SC Heerenveen).

75
    Domácí fotbalisté si vypracovali střelou pozici, kterou měli proměnit. Své o tom ví Richairo Živković, který dostal od spoluhráče výbornou přihrávku, ale před odkrytou brankou absolutně selhal.
    75. Richairo Živković (UTR)

76
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Nacer Barazite, přichází Zakaria Labyad.

78
    Domácí přečkali tlak soupeře a nyní se sami dostali do útočné fáze. Willem Janssen vystřelil bez přípravy a jeho ráně to bylo poznat.

79
    Hned tři rány hostujících fotbalistů nyní dokázala obrana domácího celku zastavit.

80
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Luciano Slagveer.

82
    Domácí se snaží přidat další branku, probojovali se do střelecké pozice, ale zakončení se nepodařilo podle představ.

83
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Sam Larsson (SC Heerenveen).

85
    Žlutou kartu dostává Willem Janssen (FC Utrecht).

86
    Morten Thorsby mohl vyrovnat, to by ovšem musel branku domácího celku trefit přesněji, jeho pokus končí mimo.

87
    Žlutou kartu dostává Andreas Ludwig (FC Utrecht).

89
    Sledujeme velmi vyhrocený závěr zápasu, k vidění je mnoho zákroků za hranicí pravidel.

90
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Pelle van Amersfoort.

90+1
    Nastavovat se budou ještě tři minuty. To s nelibostí nese kouč domácích, kteří vedou.

90+2
    Domácí se snaží držet míč co nejdále od vlastní branky.

90+3
    To už běží poslední minuta hry v nastaveném čase.

90+3
    Rohový kop hostů, do pokutového území míří i brankář.

90+3

V tomto dramatickém zápase vyhrávají domácí fotbalisté o jednu branku. Ve druhém poločase, zejména pak v jeho závěru, jsme sledovali agresivní fotbal z obou stran, což dokazují žluté a červené karty. Důležité body do tabulky získává domácí Utrecht. (18:39:09)