MFK Zvolen – Trnava 1:3 (kon.) | Dunajská Streda – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Randers – Bohemians 1905 2:0 (kon.)
FK Sloboda – Karviná 1:1 (kon.) | Tosno – Brno 2:2 (kon.) | Nitra – Frýdek-Místek 2:1 (kon.)
Rijeka – Jablonec 3:0 (kon.)
HNK Rijeka
3:0 (0:0)
FK Jablonec
Úterý 07.02.2017, 17:00Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám vás u finále Atlantic Cupu, ve kterém se FK Jablonec utká s lídrem chorvatské ligy HNK Rijekou. Výkop je v 17:00.
    Pohár, který dostane vítěz dnešního finále.

HNK Rijeka ve své skupině porazila Djurgarden 1:0 a Aarhus 3:0, takže si zajistila pohodové první místo, které znamená dnešní účast ve finále!

FK Jablonec neměl cestu do finále vůbec jednoduchou nejprve po penaltách porazil slavný Šachťar Doněck a následně si poradil s Orebrem 2:0, takže dnes může vyzvat Rijeku ve finále.
    Jablonečtí jsou již na místě.

Hráči jsou již na trávníku a probíhají úvodní oficiality.

HNK Rijeka: Prskalo (C) – Ristovski, Zuta, Matei, Gavranovič, Elez, Šofranac, Gorgon, Andrijaševič, Mišič, Bradaric
    Náhradníci: Nevestič, Ajayi, Canadjiija, Crnič, Celikovič, Maleš, Martič, Matič, Totič, Vesovič

FK Jablonec: Hrubý – Masopust, Hübschman (C), Pernica, Zelený – Pospíšil, Jiráček – Diviš, Mehanovič, Hanousek – Doležal
    Náhradníci: Valeš – Považanec, Trávník, Breda, Mihálik, Janković, Beneš, Kubista

Rozhodčí: Almeida – Martins, Piscarrela.

1

1
    Pan rozhodčí Almeida foukl do píšťalky a zahájil nám utkání. Výkop měl chorvatský celek, který nastoupil v bílé kombinace, Jablonec nastoupil v klasické zeleno-černé kombinaci.

2
    Tomáš Hübschman hned ve druhé minutě leží na zemi po dohraném souboji s jedním z chorvatských hráčů.

3
    Ovšem nebylo to nic vážného a Hübschman bude pokračovat bez nutného ošetření. Míč má severočeský Jablonec.

4
    Začátek hry je velmi opatrný, oba týmy se vzájemně oťukávají a my čekáme na první šanci zápasu.

5
    Do první větší kombinace se dostala Rijeka, ale Mišič o míč na hranici vápna přišel.

6
    Hanouskův centr přizvedl jeden z chorvatských obránců, ovšem pouze nalil Divišovi, který vypálil z první, ale bránu netrefil a vykopávat tak bude Prskalo.

7
    No, pozor! Na hranici ofsajdu se uvolnil Gavranovič, který tak šel sám na Hrubého, ovšem ten zbytečně nevyběhl a výborně si počkal na chorvatského forvarda, který ho nedokázal obelstit.

8
    Další šance Gavranoviče, který ani tentokrát nedokázal přesně a tvrdě zakončit.

8
    Na druhé straně zahrával Jablonec rohový kop, ale žádné nebezpečí pro kapitána Prskala to neznamenalo.

9
    V úvodu deváté minuty zde máme ofsajd Gavranoviče. Míč se tak vrací na kopačky jabloneckých hráčů. Ti zakládají postupný útok.

10
    Pospíšil hledal dloubáčkem za obranou Doležala, ovšem ten měl k míči daleko. Balón je v moci Prskala.

11
    Martin Doležal nyní svým špatným prvním dotykem připravil Jablonec o možnost jít do protiútoku 3 na 2.

12
    Jaroslav Zelený posunul na levé straně na Mehanoviče, který sice nedokázal odcentrovat do vápna, ale vybojoval aspoň autové vhazování na druhé polovině.

13
    Jaroslav Diviš se po dobrém zpracování posouval do středu hřiště, následná tečovaná pozemní rána končí rohovým kopem pro Jablonec.

13
    Z rohového kopu Jablonec nic nevytěžil.

15
    Jablonečtí hráči teď vysunuli svůj presink čímž donutili chorvatskou obranu k přihrávce na Prskala, který musel míč z první odpálit daleko pryč.

17
    Má za sebou zhruba sedmnáct minutek hry a stále čekáme na první větší šanci, oba týmy se zatím stále oťukávají, ovšem více ze hry mají v posledních minutách Jablonec.

18
    Rijeka nyní měla k dispozici tři autového vhazování kvůli, kterým se dostala až do vápna Jablonce a vybojovala svůj první rohový kop v zápase.

19
    Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Alexander Gorgon, který nikým neatakován, trefil břevno jablonecké branky! Následně šel Jablonec do protiútoku, ale Diviš celou akci pokazil a akce Jablonce tím skončila.
    19. Šance Alexandera Gorgona

21
    Matěj Hanousek se na útočné polovině dral za míčem až příliš moc a byl mu tak po právu odpískaný útočný faul.

22
    Matei si z pravé strany sběhl do středu, kde si narazil s Gavranovičem, ovšem Jablonec to dobře ustál a nepustil Rijeku ke střele.

23
    Ke střele se dostal až Šofranac, který ale svou skákavou střelou zamířil mimo tři tyče hrubého branky.

24
    Martin Pospíšil dobře hledal Doležala, kterému chyběl zhruba krok, aby šel sám na Prskala, který situaci dobře přečetl a výborně vyběhl z branky.

26
    Zelený si poprvé chtěl pořádně zaútočit, ovšem pas od Petra Jiráčka, který na něj mířil byl do ofsajdu.

28
    Andrijaševič posílal z pravé strany do vápna takový střílený centr, který ale nenašel nikoho v bílém a míč končí až v autu. Jablonec bude vhazovat.

29
    Jablonečtí vhazovali i na útočné polovině, ale sehraný signál byl sehrán špatně a Prskalo tak bude vykopávat od své svatyně.

30
    Právě se nám dohrála první polovina půlhodina hry, která přinesla jednu velkou šanci Rijeky, ovšem ta brankou neskončila tak je stav stále 0:0.

31
    Mladičký asistent rozhodčího Piscarrela nachytal chorvatský tým v dalším ofsajdovém postavení.

33
    Jablonec v této chvíli přenechal iniciativu hostům, kteří ale toho nijak zvlášť nevyužívají.

35
    Již zhruba dvě minuty v kuse HNK Rijeka kombinuje na vlastní polovině a na útočnou polovinu se dostává pouze sporadicky. Vyčkávají na chybu Jablonce, který zatím brání precizně.

37
    Nyní přišel dlouhý pas za obranu, ale byl až příliš dlouhý, takže vykopávat bude gólman Hrubý.

39
    Ve vápně se k míči dral Jaroslav Diviš, ale přidržel si protihráče, takže zde máme pískaný další útočný faul.

40
    Nyní takticky fauloval stoper Pernica na polovině hřiště, takže Jablonec má čas se postavit do bloku a vyčkávat na další útok Jablonce.

42
    Lukáš Masopust se po pravé straně vydal na útočný výlet, ale skvěle se vrátil Matei, který vybojoval míč zpět pro chorvatský tým.

43
    Jablonec si v tuto chvíli nevěděl pořádně rady v útoku a tak se míč postupnými zpětnými přihrávkami dostal až k brankáři Hrubému, od kterého se pokusí založit další postupný útok.

44
    Další přihrávka z marnosti letí od Jiráčka z poloviny hřiště až k Prskalovi.

45
    Rozeběhla se nám poslední minuta prvního poločasu. Myslím, že rozhodčí nebude mít důvod k nastavování hry.

45

Opravdu Almeida nenastavil ani minutu a máme za sebou první poločas, který skončil 0:0! Jediná velká šance se stala v 19. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval Alexander Gorgon a trefil břevno jablonecké hry, jinak první poločas nepřinesl jiné vážnější akce, které by vedly k brance.

Druhý poločas začne zhruba v 18:01.
    První poločas branku nepřinesl. Fotografie přímo z Portugalska.

46

46
    Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Matei, přichází Vesovič.

46
    Druhý poločas nám zahájil výkop Jablonce, který zatím nevyužil možnost střídání.

47
    Hned na začátku druhého poločasu si pohotový zákrok připisuje Vlastimil Hrubý, který střelu na přední tyč pro jistotu vyrazil na rohový kop.

47
    Rohový kop, který rozehrál Zuta, proletěl celým pokutovým vápnem a končí až v zámezí.

48
    Čerstvý Vesovič se prodral do vápna a následně vyslal prudký centr před Hrubého, kde ho ve skluzu zasáhl jeden z jabloneckých hráčů a Hrubý měl co dělat, aby z toho nebyla vlastní branka!

49
    Po delší době měli míč na kopačkách domácí, přesněji Pospíšil, ale pod kopačky se mu hbitě položil jeden z hráčů Rijeky a míč již není ve vlastnictví Jablonce.

50
    Rijeka právě vstřelila branku!
    Aktivní Rijeka vybojovala ze své aktivity první branku! Na levé straně dobře nacentroval Gorgon, který ve vápně našel Vesoviče, ten nejspíše střílel, ale míč netrefil úplně přesně, což Rijeku nemuselo dlouho mrzet, MARIO GAVRANOVIČ byl připravený na malém vápně a skluzem dopravil míč do prázdné branky.
    50. Mario GAVRANOVIČ - 1:0

52
    Bohužel tlak Rijeky byl ve druhém poločas enormní a po právu tak musí Jablonec dohánět manko jedné branky, ovšem mám k tomu zhruba čtyřicet minut, takže čas ještě je!

54
    Po obdržené brance se Jablonec trochu vzchopil a snaží se být on tím aktivnějším týmem, který bude diktovat tempo hry. Nyní centroval Hanousek, ale žádné velké nebezpečí pro Prskala to nebylo.

56
    Bohužel tlak Jablonce netrval příliš dlouho a míč i iniciativu zápasu opět drží chorvatská Rijeka.

58
    HNK Rijeka bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině Jablpnce, to může být zajímavé ohrožení pro Hrubého.

59
    Centrovaný míč letěl někam na hranici malého vápna, kde došlo ke kontaktu Gavranoviče s Hrubým, chorvatskému útočníkovi byl odpískán útočný faul.

60
    Útočný faul je pískaný i na druhé straně Jaroslavu Divišovi, který si pomohl v souboji rukama.

62
    Nyní mají míč na kopačkách Jablonec, který kombinuje na polovině hřiště a čeká na sebemenší chybku Rijeky, ovšem ta zatím nepřichází a Jablonec to bude mít velmi těžké.

63
    Chystají se první velké střídání.

63
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Zelený, přichází Mihálik.
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mehanovič, přichází Považanec.

64
    Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Andrijaševič, přichází Crnič.

65
    Dnešní utkání sleduje zhruba 100 diváků.

66
    Martin Pospíšil ztratil balón a místo toho, aby se ho snažil vybojovat zpátky přestal hrát a bylo z toho velké ohrožení jablonecké brány! Do rozpadlé obrany se hnal Vesovič, zkusil technickou ránu na zadní tyč, kde předvedl Hrubý bravurní zákrok.

68
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Kubista.
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jiráček, přichází Trávník.
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Diviš, přichází Jankovič.

69
    Jablonec bude zahrávat rohový kop.

69
    Dle očekávání si vzal rohový kop na starost čerstvý Michal Trávník, ale pro jeho centr si došel Prskalo.

70
    Tohle už s Jabloncem nevypadá dobře! Na levé straně si krásně připravil míč jeden z hráčů Rijeky a kolmou přihrávkou vyslal ALEXANDERA GORGONA, který tváří tvář uspěl proti Hrubému, kterému nedal žádnou šanci zasáhnout.
    70. Alexandr GORGON - 2:0

72
    Po další inkasované brance má míč v držení Jablonec, který se ještě pokusí něco udělat s utkáním, ale bude to mít sakra těžké.

74
    Trávník rozehrál standardní situaci Jablonce, ovšem přetažený centr nepřinesl tížené ovoce.

76
    V této chvíli mají míč na kopačkách hráči Rijeky, Jablonec se snaží presovat, ale vypadá to, že Jablonci dochází síly a Rijeka se již nikam nežene.

77
    Jablonec si připravil slibnou šanci, Doležal posunul míč na Mihálika, který se neodhodlal ke střele, ale ještě se snažil vylepšit pozici pro jednoho ze svých spoluhráčů, ovšem přihrávka se nepovedla podle představy a míč mají v moci hráči Rijeky.

78
    Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Gavranovič, přichází Maleš.

80
    A máme rozhodnuto. Rijeka dostala výhodu, Vesovič posunul míč až na MATIČE CRNIČE, který střelou placírkou na vzdálenější tyč překonal Vlastimila Hrubého, který na tento pokus nedosáhl.
    80. Matič CRNIČ - 3:0

80
    Žlutou kartu dostává dodatečně Tomáš Hübschman (FK Jablonec).

82
    Do konce zápasu nám zbývá zhruba deset minut a o vítězi je již rozhodnuto. Je to škoda vzhledem k nadějnému výsledku z prvního poločasu, který skončil 0:0.

84
    Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Mišič, přichází Totič.
    Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Zuta, přichází Martič.

85
    Jablonec zahrával přímý volný kop zhruba z osmnácti metrů, rozehrávku si vzal na starost Jakub Považanec a trefil tyč! Následně mladý asistent Pscarrela chybně zamával ofsajdové postavení a zamezil dorážce, která mohla přijít.

87
    Jablonec se v závěrečných minutách drží na útočné polovině a chce docílit aspoň čestného zásahu.

89
    V této chvíli mají míč na kopačkách Chorvaté a zápas se již pouze dohrává.

90
    Rozhodčí nastaví dvě mnuty.

90+2

Dnes to bohužel Jablonec nezvládl a po třech inkasovaných brankách se musí spokojit pouze s druhým místem na turnaji Atlantic Cup.

To je od nás z tohoto zápasu vše, těším se na vás u dalších online přenosů, příjemný zbytek dne! Karel Milec (18:50:35)