Č. Budějovice – K. Vary 2:1 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 09.02.2017, 16:30 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Je tedy rozohodnuto! Motor, bť s velkým štěstím, nakonec uhrál prodloužení a získává alespoň dva cenné body. Karlovým Varům teď bude záležet na výsledcích třech týmů pod ním, které ho můžou přeskočit. Z Budvar arény přeji příjemný zbytek dne. (18:36:28)

63:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A Motor ukončuje zápas! RADEK ROLÍNEK se od modré napřáhl, vypálil dělovku a přesně trefil prostor nad Kašparovo ramenem. Asistence: Matys, Dosek.

61:44
    Teď naopak Motor přešel do útočného pásma, nepodařilo se mu ale ani jednou vystřelit.

60:50
    Vary se usadily v útočné třetině, Svoboda ale zatím dává pozor.

60:10
    Matěj Toman to zkusil přímo z buly a nebyl gólu daleko, Kašparův beton byl ale pevně na zemi.

60:01

Motoru se nakonec podařilo šťastně srovnat a my tu tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

58:50
    V závěru třetiny se nakonec Motor usadil v útočné třetině a ostřeluje Kašpara.

56:42
    Motor konečně srovnává! Stanislav Dosek našel volného RADKA ROLÍNKA, který do puku jen tak na zkoušku plácl a Kašparovi u tyče torchu nešťastně puk propadl za čáru. Asistence: Dosek.

56:07
    Před Kašparem se usadila trojice žlutých dresů, při finální střele ale puk skončil jen pod gólmanem.

55:30
    Energie už tolik netlačí do branky, přesto se jim ale příliš snadno daří procházet do útočné třetiny.

54:11
    Martin Kašper byl vyslán dlouhým pasem sám na brankáře, při střele ale trefil obránce.

53:00
    Motor má problémy dostat se ze své třetiny, jakmile je tam zatlačen.

50:34
    Před Kašparovo brankou vznikla skrumáž, kterou ale gólman Západočechů udržel před hranicí brankové čáry.

49:57
    Martin Kašper se opět dostal k puku a mířil přesně do růžku, Jakub Kašpar ale byl se svou rukavicí rychlejší.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 57. Rolínek (Dosek), 64. Rolínek (Matys, Dosek) – 35. Bečka (Tlačil)

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek (C), Škola, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek – Slávik, Krcho, Vaculík – Čížek, Řezáč, Egert – Toman (A), Kouba, Novák – Kašper
    HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Cankov, Zavřel, Štaif (A), Přibyl, Kořán, Brabec, Kala – Holub, Hudečka, Habr – Maydl, Bečka (C), Šťastný – Tlačil, Halberštát, Hotěk – Petrov

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi