7 2 2
Jürgen Melzer
2
5 6 6
sk Čtvrtek 09.02.2017, 13:21Challenger Budapešť (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:15.

Norbert Gombos prežil výborný záver minulej sezóny a priblížil sa prvej svetovej stovke. Rodák z Galanty je momentálne 133. hráčom sveta, no má ideálnu šancu vylepšiť si svoju pozíciu, pretože v prvej polovici roka obhajuje len minimálny počet bodov. Gombos zaznamenal v Budapešti prvé víťazstvo sezóny, keď zdolal maďarského držiteľa divokej karty Valkusza 2:0 sety. Predtým na troch turnajoch prehral hneď prvý zápas. Vo všetkých prípadoch išlo o vyrovnané trojsetové súboje, no postupne podľahol Jasikovi, De Schepperovi aj De Greefovi.

Jürgen Melzer bol pred šiestimi rokmi ôsmym hráčom svetového rebríčka, ale svoj kariérny vrchol má za sebou. 35-ročný Rakúšan aktuálne figuruje na 257. priečke poradia ATP a predvádza nevyrovnané výkony. Skúsený tenista vypadol v kvalifikácii na turnaji v indickom Chennai, prehral aj v prvom kole challengeru vo francúzskom meste Quimper, ale na Australian Open prešiel kvalifikáciou a v hlavnej súťaži si zahral s neskorším víťazom Rogerom Federerom, ktorému zobral jeden set.

Jediný vzájomný zápas dopadol lepšie pre Melzera, ktorý porazil Gombosa v roku 2014 na domácej pôde vo Viedni. Slovák vtedy v pozícii kvalifikanta potrápil favorita, ale prehral 6:3, 4:6, 3:6.
    Prinášame vám súťaž o tričko Onlajny.eu!

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Prvá výmena priniesla viacero presných úderov, ale napokon ako prišiel nevydarený forhend Gombosa.

15-15
    Opakovala sa podobná situácia na opačnej strane. Vyrovnanú výmenu ukončil vlastnou nepresnosťou Melzer.

15-30
    Rakúsky tenista si pomohol prvým servisom a zaznamenal priamy bod.

15-40
    Prvé eso pre Jürgena Melzera.

0:1
    Rakúšan rozbehal nášho tenistu, rozmiestňoval údery z jednej strany na druhú a získal prvý gem na svoje konto.

15-0
    Melzer predviedol riskantný return, ale loptička dopadla tesne za základnú čiaru.

30-0
    Gombos sa vydal na sieť hneď po servise a nekompromisným volejom ukončil výmenu.

40-0
    Prvé eso slovenského hráča.

1:1
    Norbert Gombos zvládol všetky štyri výmeny pri vlastnom podaní a bez najmenších problémov si podržal servis.

15-0
    Melzer predviedol kvalitný servis, mal dobrú pozíciu na ukončenie výmeny, ale nečakane trafil sieť.

15-15
    Gombos zaváhal na sieti. Jeho protivníkovi vôbec nevyšiel volej, Slovák loptičku dobehol a chcel zahrať víťazný úder. Namiesto toho trafil sieť.

30-15
    Bekhend rakúskeho tenistu bol príliš dlhý. Gombos uspel aj v pozícii, keď sa bránil.

30-30
    Return nášho hráča sa nezmestil do kurtu. Melzer si pomohol servisom.

40-30
    Jürgen Melzer robí nevynútenú chybu z forhendovej strany. Gombos má prvý brejkbal zápasu.

40-40
    Slovákovi nevyšiel pokus o víťazný úder. Prudký forhend sa zastavil na páske.

40-A
    Melzer vytiahol veľmi kvalitný prvý servis a nepustil nášho hráča do výmeny.

1:2
    Ďalší priamy bod Rakúšana končí tretiu hru. Slovenský tenista premrhal brejkbal vlastnou nepresnosťou.

15-0
    Melzer robí v úvode zápasu veľa chýb a slovenský reprezentant to využíva vo svoj prospech.

30-0
    Return skúseného Rakúšana nebol presný. Loptička letela za základnú čiaru.

40-0
    Gombos vyprodukoval druhé eso a má tri gembaly.

2:2
    Slovák pridal tretie eso a získava ďalšiu čistú hru pri vlastnom podaní.

15-0
    Melzer sa pokúšal o skrátenie hry, ale Gombos na to nemusel reagovať, pretože loptička letela do siete.

15-15
    Jürgen Melzer si pomáha druhým esom v zápase.

30-15
    Výborná práca Gombosa. Norbert sa najprv ubránil náporu súpera, potom prešiel do útoku a zahral parádny víťazný forhend.

40-15
    Dobrý return druhého servisu donútil Melzera urobiť chybu. Gombos má dva brejkbaly.

3:2
    Rakúšan po servise prešiel na sieť, ale nášho tenistu neprekvapil. Gombos vďaka dvom presným forhendom premenil brejkbal a zaslúžene vedie.

15-0
    Melzer neprečítal servis nášho hráča, vydal sa do opačnej strany ako loptička a bolo z toho štvrté eso Slováka.

30-0
    Gombos bol teraz dominantný na sieti. Zvládol náročné voleje a pripísal si ďalší fiftín.

40-0
    Nepresný úder Melzera prináša slovenskému tenistovi tri gembaly.

40-15
    Rakúsky tenista prvýkrát zabodoval na prijme. Podarilo sa mu to v dvanástej výmene pri servise Gombosa.

40-30
    Slovák neuspel vo výmene, keď loptičku napálil do siete. Ostal mu posledný gembal.

4:2
    Melzerovi nevyšiel pokus o agresívny return, ktorým by zatlačil súpera. Loptičku poslal mimo kurtu a Gombos potvrdil brejk.

15-0
    Rakúšan neuspel pri siete po nepripravenom nábehu. Gombos jeho úmysel prečítal a bol presný.

30-0
    Gombos bol teraz v úlohe brániaceho sa hráča, no získal bod, pretože jeho súper urobil nevynútenú chybu.

30-15
    Jürgen Melzer znížil vďaka priamemu bodu z podania.

30-30
    Rakúšan opäť boduje. Tentoraz mu vyšiel riskantný forhend presne na čiaru.

30-40
    Gombos mal prevahu vo výmene, zdalo, sa že si ide pre bod, ale nečakane poslal loptičku do siete.

40-40
    Kvalitný return Gombosa znamená, že tento gem ide do zhody.

40-A
    Nechýbalo veľa, ale tentoraz returnoval Slovák tesne za základnú čiaru.

4:3
    Slovenský tenista sa dlho bránil krížnym úderom svojho súpera, ale tlaku napokon neodolal a výmenu zakončil nepresným forhendom.

0-15
    Gombosovi vyšiel kvalitný prvý servis, ale druhý úder z bekhendu poslal mimo kurtu.

0-30
    Ďalšia zbytočná chyba slovenského tenistu. Tentoraz nemieril presne z forhendovej strany.

15-30
    Po dvoch nepresnostiach prišli kvalitné údery od Gombosa, ktorý výmenu zakončil stopvolejom na sieti.

15-40
    Norbert Gombos urobil prvú dvojchybu v zápase. Melzer má výhodu dvoch brejkbalov.

30-40
    Prvý brejkbal odvrátený. Po dobrom servise mal Gombos prevahu a súperovi nič nedaroval.

40-40
    V dlhej výmene hrali obaja tenisti dlho na istotu, no postupne prešiel do útoku Gombos. Slovák napokon zahral svoj forhend presne na čiaru a nepomohli ani protesty Melzera.

40-A
    Smola pre Gombosa. Slovenský tenista zahral prvý servis od pásky za čiaru a druhý skončil tesne v aute. Druhá dvojchyba znamená ďalší brejkbal pre Melzera.

40-40
    Gombos bol od začiatku výmeny dominantný a napokon zlomil dobre brániaceho súpera.

40-A
    Melzer má štvrtý brejkbal v tejto hre. Rakúšan dobehol kraťas Slováka a zahral nechytateľný úder.

40-40
    Slovenský tenista si pomohol servisom, mal vo výmene tlak a presnými údermi vyrovnal na zhodu.

A-40
    Norbert zase búšil do svojho súpera od prvého úderu a dopracoval sa konečne ku gembalu.

40-40
    Dlhá ôsma hra stále pokračuje. Gombosov obojručný bekhend sa zastavil v sieti.

A-40
    Jürgen Melzer so šťastím returnoval loptičku len tesne za sieť, ale Gombos včas zareagoval a potom výmenu ukončil smečom.

40-40
    Gombos nevyužil ani druhý gembal v tejto hre. Loptičku nedokázal trafiť ideálne a tá dopadla ešte pred sieť.

A-40
    Norbert Gombos má opäť mierne navrch. Slovenský tenista bol vo výmene dominantný a počkal si na chybu Melzera.

40-40
    Melzer využil kratší úder Slováka na okamžitý útok a presným forhendom po čiare si zabezpečil zhodu.

A-40
    V dlhej a opatrnej výmene z oboch strán uspel slovenský tenista, ktorému pomohol Melzer nevynútenou chybou.

40-40
    V momente, keď má Gombos výhodu, nedokáže sa oprieť o prvý servis a vo výmene ťahá za kratší koniec.

40-A
    Zbytočná chyba Slováka. Gombos napálil loptičku z forhendu do siete a daroval Melzerovi piaty brejkbal.

40-40
    V dôležitom okamihu vytiahol Gombos delové podanie presne na čiaru a potom predviedol na sieti dva smeče.

40-A
    Jürgen Melzer zaútočil hneď z returnu a ofenzívna aktivita mu priniesla šiesty brejkbal.

40-40
    Melzerov bekhend smeroval do autu. Gombos odvrátil aj šiesty brejbkal a nekonečná hra stále pokračuje.

40-A
    Gombos úplne zbytočne zaváhal. Mal výmenu jasne pod kontrolou a namiesto razantného úderu zvolil nepresný kraťas.

4:4
    Melzer využil svoj siedmy brejkbalový pokus a aj za pomoci slovenského tenistu vyrovnal stav prvého setu.

0-15
    Slovenský tenista nepresne returnoval. Loptičku poslal tesne za základnú čiaru.

0-30
    Norbert vybehal náročné lopty v poli, ale aj tak ťahal za kratší koniec.

0-40
    Gombos bol od začiatku pod tlakom, zase predviedol kvalitnú obranu, ale na konci výmeny sa tešil jeho súper.

4:5
    Jürgen Melzer zmazal stratu brejku najrýchlejším možným spôsobom a sériou troch vyhraných hier sa dostal do vedenia.

15-0
    Rakúšan nedokázal úspešne returnovať tvrdé podanie slovenského tenistu.

30-0
    Opäť prichádza zaváhanie rakúskeho tenistu na prijme.

40-0
    Gombos zaznamenal priamy bod z podania.

5:5
    Norbert Gombos zabudol na stratu servisu spred pár minút, teraz bol na podaní dominantný a vyrovnal stav prvého setu.

0-15
    Servis von z kurtu a presný forhend do opačnej strany dvorca. To bola úspešná taktika Melzera.

15-15
    Gombosovi vyšiel return a loptička dopadla presne na čiaru. Melzer nemal šancu.

15-30
    Slovák sa dostal do výmeny, bol v nej vyrovnaným súperom, no zbytočne pokazil.

30-30
    Gombos ukázal, že má kvalitný bekhend a sériou presných úderov donútil Melzera k chybe.

40-30
    Jürgen Melzer zaváhal z forhendovej strany a daroval Gombosovi brejkbal.

6:5
    Rakúšan zatlačil Gombosa za základnú čiaru, nabehol na sieť a chcel ukončiť výmenu. Namiesto toho bol však obhodený a Slovák ide podávať na víťazstvo v prvom sete.

15-0
    Gombos išiel iba cez druhý servis, ale ten mu vyšla na jednotku. Potom stačilo len zahrať víťazný forhend.

15-15
    Z času na čas príde zbytočné zaváhanie Slováka. Teraz sa tomu nevyhol a z bekhendu mieril iba do siete.

30-15
    Norbert Gombos predviedol nechytateľný servis. Melzer však loptičku mierne tečoval a nie je z toho eso.

30-30
    Slovenský tenista predvádzal agresívny celodvorcový tenis s výborným pohybom, ale skúsený Melzer ho prehodil na sieti.

40-30
    Gombosovi zafungoval druhý servis s vysokým odskokom, po ktorom Melzer zaváhal. Setbal pre Slováka.

7:5
    Norbert Gombos získal prvý set. Slovenský v ňom bol lepší, no v ôsmej hre neudržal servis a musel ho rozhodnúť až v koncovke.

0-15
    Gombos bol vo výhodnej pozícii po returne druhého servisu, ale dopustil sa nepresnosti z forhendu.

15-15
    Melzer mu však vrátil darovaný bod nevynútenou chybou z bekhendu.

30-15
    Rakúšan prestal hrať, lebo sa mu nepáčil nejaký verdikt rozhodcu. Gombos však pokračoval v plnom nasadení a zaznamenal fiftín.

30-30
    Slovák nebol ďaleko od dvoch brejkbalov, ale jeho bekhend sa zastavil na páske.

30-40
    Melzer má výhodu, pretože zaznamenal priamy bod z podania.

0:1
    Jürgen Melzer ukázal svoje skúsenosti, pestrou hrou rozbehal Gombosa a nedal mu šancu.

0-15
    Gombosa brzdia zbytočné chyby. Slovenský tenista často kazí, a to aj v momentoch, keď nemusí.

0-30
    Slovenský tenista urobil tretiu dvojchybu v zápase.

0-40
    Trikrát po sebe Gombos daroval fiftín svojmu súperovi, a tak musí odvracať tri brejkbaly.

15-40
    Prvý sa mu podarilo zmazať presným forhendom priamo na čiaru.

0:2
    Pri druhom však urobil už štvrtú dvojchybu. Melzer prišiel k tomuto gemu ako slepé kura k zrnu.

15-0
    Začiatok druhého dejstva je plný nepresných úderov. Tentoraz sa chybe nevyhol ani Melzer.

30-0
    Ďalšie zbytočné zaváhanie Rakúšana. Melzer nezvládol volej na sieti.

30-15
    Slabý druhý servis Melzera nevyužil Gombos na útok. Loptičku poslal z returnu mimo kurtu.

40-15
    Melzer sa teraz poriadne hnevá, pretože jeho bekhend smeroval z pohľadu kamery presne na čiaru. Rozhodcovia ukázali, že to bolo inak.

40-30
    V tejto výmene bola opäť sporná loptička, ktorá Melzera rozhodila, ale pokračoval vo výmene a zmazal prvý brejkbal.

40-40
    Gombos nevyužil veľkú šancu na brejk. Pri nábehu na sieť mal pred sebou otvorený kurt, ale zaváhal.

40-A
    Následne prichádza obrovská chyba Slováka. Gombos smečoval na sieti, opäť mal otvorený takmer celý kurt, ale loptičku poslal do siete.

40-40
    V tomto prípade mal slovenský tenista kus šťastia. Páska mu pomohla vyrovnať skóre na zhodu.

40-A
    Jürgen Melzer sa teší z výhody, pretože Gombosov return uviazol v sieti.

0:3
    Rakúsky tenista potvrdil brejk, keď mu zase pomohli aj chyby nášho reprezentanta. Gombos sa nevie v druhom dejstve chytiť.

0-15
    Norbert Gombos pokračuje v chybách. Je to nepochopiteľné, pretože v prvom sete hral kvalitne.

0-30
    Melzerovi stačí pár presných úderov a ihneď donúti nášho tenistu k chybám.

15-30
    V dlhšej výmene od základnej čiary pokazil ako prvý Melzer, ktorého bekhend smeroval mimo kurtu.

30-30
    Rakúšan opäť pomáha Gombosovi, keď mieri z returnu iba do siete.

30-40
    Neskutočné. Norbert Gombos mal vo výmenu pod kontrolou, súperovi zatlačil hlboko do defenzívy, ale jeho rozhodujúci úder zastavila páska.

40-40
    Poriadne nahnevaný Gombos dal všetku silu do prvého servisu a vyrovnal na zhodu.

A-40
    Slovenský tenista teraz vsádza najmä na razanciu a tlačí súpera ďaleko za základnú čiaru.

1:3
    Norbert Gombos zvládol náročné momenty pri vlastnom servise a verme, že tento gem mu pomôže dostať sa späť do hernej pohody.

0-15
    Jürgen Melzer prešiel po servise na sieť a presným smečom ukončil výmenu.

15-15
    Rakúsky tenista urobil svoju prvú dvojchybu.

30-15
    Melzer zaváhal pri nábehu na sieť a Gombos túto situáciu využil na získanie bodu.

30-30
    Kuriózny moment v Budapešti. Gombosov úder sa odrazil od pásky tesne za sieť, Melzer však dokázal zareagovať v hodine dvanástej a poslal loptičku presne na čiaru.

40-30
    Norbert Gombos predviedol víťazný forhend a má výhodu jedného brejkbalu.

40-40
    Slovák mal na dosah brejk, no jeho forhend tečovaný páskou smeroval tesne do autu.

40-A
    Slovenskému tenistovi vôbec nevyšiel bekhendový return, a tak má výhodu Melzer.

1:4
    Gombos si môže spytovať svedomie, pretože Melzer nehrá žiaden svetový tenis a ťaží hlavne z chýb Slováka.

15-0
    Jürgen Melzer pokazil jednoduchý bekhendový úder. Loptička skončila v sieti.

30-0
    Gombos predviedol dva kvalitné forhendy a to stačilo na zisk fiftínu.

40-0
    Priamy bod z podania pre slovenského reprezentanta.

40-15
    Druhý set ani zďaleka nemá takú kvalitu ako prvý. Vidíme mnoho chýb, minimum dlhých výmien a zaujímavých úderov.

2:4
    Gombos si podržal servis. Šiestu hru ukončil priamym bodom.

15-0
    Melzer nebol suverénny ani v jednom geme na podaní počas druhého setu. Gombos však svoje šance nevyužil.

15-15
    Rakúšan zvolil podanie na telo, čo bol účinný recept a Gombos sa nedostal k returnu.

15-30
    Melzer zase vyprodukoval výborný servis na stred kurtu.

15-40
    Rakúsky tenista sa rozpodával a má výhodu dvoch gembalov.

2:5
    Gombos nemal v tejto hre veľa možností na returne. Bol len štatistom.

0-15
    Slovenský tenista podáva na udržanie sa v druhom sete a začína nepresnosťou.

0-30
    Gombosovi nevyšiel prechod na sieť. Melzer ho dokázal obhodiť po čiare.

0-40
    Nepresný bekhend Gombosa smeroval za základnú čiaru. Melzer má tri setbaly.

2:6
    Na druhý set bude musieť Norbert Gombos zabudnúť. Nedokázal nadviazať na kvalitnú hru z prvého dejstva, robil veľa chýb a nestačil na priemerne hrajúceho Melzera.

15-0
    Rozhodujúci set začal dlhou výmenou. Norbert Gombos v nej mal presnejšiu ruku.

15-15
    Melzer po servise prešiel na sieť a presným volejom nedal Slovákovi nádej na úspech.

15-30
    Gombos urobil ďalšiu zbytočnú chybu, svoj bekhend poslal do polovice siete.

30-30
    Rovnako nepresný je aj Melzer. Obaja tenisti zatiaľ pokračujú v hernom trápení z druhého setu.

30-40
    Gombosov nepresný return letel príliš ďaleko za základnú čiaru.

0:1
    Jürgen Melzer predviedol úspešné podanie von z kurtu a zaznamenal tretie eso v zápase.

15-0
    Norbert Gombos bol dostatočne trpezlivý a presný od základnej čiary. Slovák si počkal na chybu súpera.

15-15
    Slovenský tenista strieda dobré momenty s chybami. Opäť sa nevyhol tomu, že loptičku poslal do spodnej časti siete.

30-15
    Melzerovi nevyšiel pokus o útok. Jeho ofenzívny forhend dopadol mimo kurtu.

40-15
    Gombos si kvalitným servisom otvoril kurt a následne predviedol presný forhend.

1:1
    Slovák zvládol prvú hru na podaní v treťom sete, až na jednu chybu bol trpezlivý a diktoval tempo výmien.

0-15
    Melzerov servis nedokázal Gombos presne returnovať a poslal loptičku do autu.

15-15
    Gombos prešiel od základnej čiary do vnútra kurtu a potom na sieti zahral víťazný volej.

30-15
    Jürgen Melzer odpálil loptičku z forhendu mimo kurtu. Gombos sa dostáva do vedenia.

30-30
    Servis von z kurtu Gombos neprečítal. Loptičku poslal do siete.

30-40
    Opäť sme videli len nepresný return slovenského tenistu.

1:2
    Melzer otočil vývoj tretej hry. Troma bodmi v rade si podržal servis.

0-15
    Gombos si neodpustil chybu z kategórie zbytočných. Z bekhendu mieril priamo do siete.

0-30
    Bekhend slovenského tenistu smeroval za základnú čiaru. Náš hráč stále dopláca na vlastné nepresnosti.

0-40
    Norbert Gombos urobil šiestu dvojchybu v zápase. Melzer má tri brejkbaly.

15-40
    Prvú hrozbu straty servisu dokázal Slovák odvrátiť výborným forhendom.

1:3
    Bohužiaľ, v tomto prípade slovenský tenista nemieril presne z forhendovej strany. Je to zápas o Gombosovi, ktorý tvorí hru a robí chyby. Melzer len čaká na základnej čiare a trpezlivo zbiera body.

0-15
    Jürgen Melzer pridáva na svoje konto štvrté eso.

0-30
    Hneď vzápätí nasledoval piaty nechytateľný servis.

0-40
    Gombos pomáha súperovi nevynútenou chybou. Melzer má k dispozícii tri gembaly.

15-40
    Čistá hra z toho nebude. Melzer odpálil loptičku z bekhendu mimo kurtu.

1:4
    Chuť si však napravil šiestym esom a potvrdil brejk z predchádzajúcej hry.

15-0
    Gombos začína šiestu hru presným servisom. Melzer sa loptičky dotkol, ale nemal nárok.

30-0
    Slovenský tenista diktoval tempo výmeny a počkal si na nepresnosť súpera.

40-0
    Nepresný return Melzera skončil v sieti. Gombos má tri gembaly.

40-15
    Zo strany nášho hráča je to stále rozpačitý výkon, pretože strieda presné údery s chybami.

2:4
    Melzerov return neprešiel cez sieť. Gombos znížil na rozdiel dvoch hier.

0-15
    Gombos dobehol kraťas súper, ale nemal dostatok času na to, aby loptičku presne umiestnil.

0-30
    Melzer sa pohral s našim hráčom, presnými údermi ho povodil po kurte a získal bod.

0-40
    Rakúšan v týchto momentoch nerobí veľa chýb, hrá na istotu a hlavne pri vlastnom podaní pôsobí sebavedomo.

2:5
    Gombosov úder sa nevošiel do kurtu. Jürgen Melzer uhájil svoj servis a je blízko víťazstva.

15-0
    Slovenský tenista podáva na udržanie sa v zápase. Začína priamym bodom.

15-15
    Nasleduje siedma dvojchyba Gombosa.

30-15
    Melzer pokazil svoj forhendový return. Loptičku umiestnil do siete.

40-15
    Gombos ukázal niečo zo svojho tenisového umenia, ale pomohol mu aj súper, ktorý poslal loptičku do pásky.

40-30
    Slovák namieril iba do siete a prišiel o jeden gembal.

40-40
    Ďalšia nepresnosť nášho tenistu. Gombos zbytočne kazí bekhendový úder.

40-A
    Norbert Gombos tretíkrát po sebe vyprodukoval nevynútenú chybu. Je tu prvý mečbal pre Melzera.

2:6
    Gombos napriek veľkej snahe rozhodnúť výmenu neuspel. Melzer bol presnejší, keď ho preloboval a tešil sa z víťazstva.

Koniec zápasu

Norbert Gombos mal výborný vstup do zápasu. V prvom sete bol lepším hráčom a až na zaváhanie v ôsmej hre, keď stratil svoj servis, mal navrch. Od druhého dejstva však nepochopiteľne kazil, daroval súperovi množstvo fiftínov a do konca zápasu to už nedokázal zmeniť. Melzer nepotreboval na obrat žiaden špičkový výkon, prezentoval sa najmä trpezlivou a konštantnou hrou, ktorá mu priniesla postup do štvrťfinále. (15:17:52)