Rennes – Nice 2:2 (kon.) | Saint-Étienne – Lorient 4:0 (kon.) | Nantes – Marseille 3:2 (kon.)
FC Nantes
3:2 (2:0)
Olympique Marseille
Neděle 12.02.2017, 21:00 • Stade de La Beaujoire - Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 25. kolo

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Dobrou noc! (22:59:55)

Gólově bohaté utkání je za námi a tři body berou domácí fotbalisté Nantes. Ti po první půli vedli 2:0, nicméně již ve 49. minutě přišlo snížení z nohy Bafetimbiho Gomise a vypadalo to na velký tlak Marseille. Ten byl ale zabrzděn již po nějakých dvaceti sekundách hry, neboť z rychlého útoku skóroval domácí Adrien Thomasson. Následně se sice ještě jednou prosadil Bafetimbi Gomis, avšak to bylo vše, na co se hosté zmohli. Domácí celek především díky povedenému prvnímu poločasu vítězí!

90+3

90+3
    Poslední centr z kopačky Thauvina vyústil pouze v nedovolený zákrok na brankáře Rioua. Tohle už domácí zvládnou!

90+2
    Do pokutového území šel i gólman Pelé, avšak centr na Zamba Anguissu byl zlikvidován.

90+2
    Diego Carlos si připsal výborný obranný zákrok. Po dalším sraženém centru ale hosté získávají ještě jeden rohový kop.

90+1
    K hlavičce z levé strany pokutového území se dostal Zambo-Anguissa. Jeho zakončení však asi ani nemohlo skončit gólem.

90
    Po centru se ale jeden z hostů dopustil útočného faulu. Mezitím bylo oznámeno tříminutové nastavení.

90
    Nyní už hosté dostali míč do šestnáctky, avšak Sarr vybojoval pouze rohový kop. Šestá standardní situace tohoto typu ve prospěch Marseille.

89
    Marseille sice nadále drží míč na útočné polovině, ale stále se ne a ne dostat k zakončení. Domácí skvěle brání vlastní pokutové území!

88
    Míč se po centru z levé strany pouze odrazil k nohám Payeta, kolem kterého hned byli dva hráči. Následoval razantní odkop.

87
    Hosté obléhají pokutové území soupeře. Zatím se ale neodhodlali k nějaké finální přihrávce, jenž by mířila doprostřed šestnáctky.

86
    Posledním střídaným hráčem zápasu je Valentin Rongier, který přenechal místo Oswaldu Vizcarrondovi.

85
    Roztažení hry na Floriana Thauvina sice nebylo myšleno špatně, ale zahrání trochu zaskřípalo. Následovat bude pouze odkop od Riouovy brány.

85
    Další akce Marseille skončila neúspěchem, avšak ani domácí si teď nevedli dobře. Míč dolétl pouze k Pelému.

84
    Rohový kop pro změnu zahrávali hosté. Centr Payeta nebyl dobrý, nicméně stejný hráč poté zapracoval dozadu a získal kulatý předmět.

83
    Výborný rychlý protiútok hostů vyústil v téměř milimetrovou přihrávku na Sansona. Ten však na míč před bránou těsně nedosáhl!

82
    Další povedená akce Saly přináší znovu možnost rohového kopu. Olympique Marseille potřebuje útočit, nicméně to se v posledních minutách vůbec neděje.

Lukáš Podleśny

Branky: 12. Diego Carlos, 20. Stępiński (Lucas Lima), 50. Thomasson (Dubois) – 49. B. Gomis (Sakaj), 61. B. Gomis (M. Sanson)

Karty:   52. Djidji (NAT) – 43. Thauvin (OMA)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:9.
    FC Nantes: Riou (C) – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Pardo (79. Moimbé), Rongier (86. Vizcarrondo), G. Gillet, Thomasson – Sala, Stępiński (72. S. Oliveira).
    Náhradníci: Dupé – Vizcarrondo, Moimbé, A. Touré, Iloki, S. Oliveira, Kolo Muani.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Fanni, Rolando, Evra – Maxime López (30. Zambo Anguissa), Vainqueur, M. Sanson – Cabella (30. Thauvin), B. Gomis (C) (66. B. Sarr), Payet.
    Náhradníci: Samba – M. Dória, Rekik, Sertic, B. Sarr, Thauvin, Zambo Anguissa.

Rozhodčí: Francois Letexier – Eric Danizan, Jeremy Stinat