Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 14.02.2017, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

HK Sibir Novosibirsk z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si v prodloužení 2:1 s Kazaní, v základní hrací době s Ladou 3:1, Kunlunem 1:0 a Vladivostokem 5:1. Tým nestačil na Chabarovsk 1:3.

Tým Barys Astana z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Dinamem Riga 3:2, Dynamem Minsk 5:1 a Dinamem Riga 1:0. Nestačil na Dynamo Minsk 1:2 a na Helsinky 0:2.

V tabulce Východní konference jsou domácí pátí (25-5-2-25;87 bodů) a hosté devátí (20-7-5-25;79 bodů).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Boyd, Dawes, Bochenski – St. Pierre, Shinnimin, R. Starčenko – Paňukov, Puškarjov, Trivino – Kučin, Grenc, Markelov – N. Ivanov.

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, K. Alexejev, Polášek, Beljakov, Ignatovič, Naumov – Sannikov, Šumakov, Šalunov – Kemppainen, Chlopotov, Okulov – Milovzorov, Pervušin, Boychuk – A. Gluchov, Sokolov, Arťomov – Arťuchin.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Černyšov, Ivanov.

00:01

01:00
    Domácí vstoupili do zápasu lépe, jako první se dostali do útočného pásma, ale zakončit se nepodařilo přesně.

01:40
    Roman Savčenko se dostal do střelecké pozice, ale branku soupeře nedokázal trefit.

02:00
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

02:53
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).

04:30
    Hostující celek se v přesilové hře nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Domácí brankář Henrik Karlsson mnoho práce zatím neměl.

04:50
    Sergej Šumakov vystřelil od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný, s následnou dorážkou si brankář Astany poradil.

04:53

05:06
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:12
    Novosibirsk má k dispozici další, již druhou, přesilovou hru. Ani tentokrát se hosté nemohou stabilně probojovat do útočného pásma.

06:38
    Nyní se už jim to povedlo, Konstantin Sokolov vybojoval puk a rozehrával rychlou akci, na jejímž končí byla zablokovaná střela.

07:04
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Ivanov – 2 min., podražení).

07:23
    Třetí početní výhodu už hrají hosté lépe.

07:38
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ránou od modré čáry se prosazuje hostující KIRILL VOROBJOV. Sibir využívá až třetí přesilovou hru. Domácí brankář měl zakrytý výhled. Asistence: Vadim Chlopotov, Georgij Mišarin Georgij Mišarin.
    07:38 Kirill VOROBJOV - 0:1

08:12
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře i po vstřelené brance a snaží se zaznamenat další střelecký úspěch.

09:27
    Mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí fanoušci podporují Astanu, ta se ale stabilněji nemůže prosadit v útočném pásmu.

09:53
    Danny Taylor se zapojil do rozehrávky svého týmu, a tak pomohl obráncům.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, v níž jsme zatím viděli jen jednu branku, prosadili se hosté.

10:41
    Tentokrát se do útočného pásma dostal Barys, brankář však zasahovat nemusel.

10:56
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., hákování).

11:48
    Hosté jsou znovu nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Zatím domácí brankář Henrik Karlsson podává velmi dobrý výkon a zastavuje jednu střelu za druhou.

12:19
    Sergej Šumakov se dostal do další střelecké pozice, ale ani tentokrát gólmana Karlssona nepřekonal.

12:19
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Joonas Kemppainen – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

12:20
    Sledovat bude hru čtyři na čtyři, pak zkrácenou přesilovku Astany.

13:04
    Přesilovku nyní hrají domácí, kteří se snadno dostali do útočného pásma, kde kombinují.

13:27
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys v přesilové hře vyrovnává, domácí puk za brankovou čáru dotlačili. Úspěch slavil důraz na brankovišti, který předvedl DUSTIN BOYD. Asistence: Kevin Dallman a Nigel Dawes.
    13:27 Dustin BOYD - 1:1

14:15
    Nyní kombinují domácí, kteří se pokouší přidat další branku.

14:40
    Brendan Shinnimin se po krásné individuální akci dostal před brankáře Dannyho Taylora, kterého však překonat nedokázal. Pohledná akce domácího útočníka.

15:30
    Jevgenij Arťuchin se na druhé straně probojoval do střelecké pozice, ale na brankáře domácích Henrika Karlssona si nepřišel.

18:03
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ojedinělou šanci měl Brendan Shinnimin, s jehož pokusem si brankář poradil.

18:10
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    Obrovskou šanci měl nyní jeden z domácích hokejistů, ale brankáře prostřelit nedokázal.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:35
    Už se toho příliš nestane, v poklidném tempu se dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Více ze hry měli hosté, když z prvních devíti minut hráli šest v přesilovce.

20:01

21:05
    Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí fanoušci podporují své oblíbence.

22:00
    Dvě minuty jsou pryč a zatím jsme neviděli žádnou výraznější šanci.

23:00
    Sibir hraje takticky, drží hru daleko od vlastní branky a domácím nedává mnoho prostoru.

23:40
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích.

24:27
    Vadim Chlopotov se dostal do postavení mimo hru, a tak nemohl hrát. Směr hry se otáčí.

25:52
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Arťuchin – 2 min., nedovolené bránění).

26:08
    Hostující celek se musí bránit tlaku soupeře, který hraje přesilovou hru.

26:42
    Početní výhoda se blíží do své druhé poloviny, zatím si Astana vyloženou šanci nevypracovala.

27:08
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru.

27:30
    Komerční přestávka.

28:12
    Danny Taylor musel být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou. Jeho spoluhráči byli v souboji i puk úspěšnější, a tak se směr hry otáčí.

28:49
    Corey Trivino vybojoval kotouč v útočném pásmu, překonal obránce, ale do zakončení se už nedostal, nedokázal vystřelit přesně.

29:41
    Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nedominuje.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Skóre je stále vyrovnané.

31:33
    Domácí hokejisté se na delší dobu usadili v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim zakončit přesněji.

31:50
    Dustin Boyd operoval před brankou soupeře tak důrazně, až jej obránce poslal čistě k zemi.

32:12
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Šumakov – 2 min., vysoká hůl).

32:33
    Alexandr Lipin se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře.

33:00
    Tuto přesilovku hrají hokejisté Astany asi vůbec nejlépe, jsou aktivní, drží útočného pásmo.

33:19
    To už neplatí, neboť Batys svou vinou a laxní rozehrávkou o útočné pásmo přišel.

33:40
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Sokolov – 2 min., držení protihráče).

33:45
    Domácí tedy mají k dispozic přesilovku pět na tři a velkou šanci získat vedení na svou stranu.

34:08
    Nepřesným pasem přicházejí domácí o útočné pásmo, hosté vyhazují přes všechny čáry.

34:12
    Hosté hrají ve čtyřech.

34:54
    Martin St. Pierre kroutí hlavou, jak je možné, že nyní jeho spoluhráč nedal gól Konstantin Puškarjov vypálil z předbrankového prostoru a trefil jen štangli.

35:18
    Přesilová hra se blíží ke svému konci, Danny Taylor nyní znovu skvěle podržel své spoluhráče. Brendan Shinnimin se dostal do šance, udělal kličku, položil si brankáře, ale puk nedokázal poslat nad beton.

35:40

35:47
    Maxim Šalunov se dostal do útočného pásma, pokoušel se o zakončení, ale brankáře překonat nedokázal.

36:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

37:22
    Vadim Chlopotov vedl rychlou akci Sibiru, dos střelecké pozice se ale nepropracoval.

37:44
    Domácí celek má optickou převahu, nebezpečnější útoky ale mají hokejisté Novosibirsku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:40
    Alexandr Lipin se proháčkoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Ještě jedno buly před brankou hostujícího celku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak platí stále vyrovnaný stav 1:1. Střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 19:17.

40:01

40:01
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou. Sledujeme klidnější úvod zápasu.

41:26
    Nyní mají více ze hry hokejisté domácího celku, kteří se pokoušeli rychle rozehrát, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

41:51
    Konstantin Puškarjov stál na konci zajímavé kombinace, která končí pokusem mimo branku.

42:16
    Konstantin Alexejev hledal ještě spoluhráče, ale už mohl zakončovat.

42:31
    Domácí se dostávají k puku, a tak akce Sibiru končí.

44:04
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, oba týmy hrají takticky, ani jeden z nich se nikam nežene. Čeká se na chybu.

45:31
    Nigel Dawes se probojoval po straně do útočného pásma, ke střele na Dannyho Taylora se nedostal, jeho rána byla zablokovaná obráncem.

47:14
    Hra je nyní přerušena, brankář Henrik Karlsson musel zasahovat po střele Alexeje Gluchova. Následovat bude komerční přestávka.

48:14
    Do útočného pásma se dostali hokejisté Astany, ke střele na branku se však propracovat nedokázali.

48:44
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou hostů.

49:24
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence, ale ti jim mnoho radostných okamžiků nedopřávají.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:30
    Momentálně sledujeme nezáživnou pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění není mnoho šancí.

51:05
    Brankáři mnoho práce nemají, ani jeden nemusí řešit žádnou složitou situaci.

53:00
    Cam Barker si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, vystřelil. Gólman Sibiru kryje jeho pokus.

53:30
    Vypadá to, že tento duel půjde do prodloužení, ani jeden tým se nemá k aktivní hře.

55:31
    Novosibirsk se pokoušel stabilněji se usadit před brankou soupeře, ale nepřesným pasem na útočnou modrou o třetinu přišel.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, skóre je takové, jaké jej stanovila první třetina.

56:30
    Oba týmy se připravují na prodloužení, které pravděpodobně uvidíme.

57:33
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude následně před brankou domácích.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, nyní jsou aktivnější domácí hokejisté.

59:10
    Konec třetí části hry se v poklidném tempu dohrává.

59:35
    Konstantin Okulov se z ničeho nic dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí ve výstroji brankáře Henrika Karlssona.

59:56
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., podražení).

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:05
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Joonas Kemppainen – 2 min., sevření puku rukou).

60:40
    Brendan Shinnimin nevystřelil od modré čáry přesně, a tak domácí přicházejí při přesilovce pět na tři o puk i pásmo.

61:06
    Maxim Ignatovič výborně vypíchl kotouč a poslal jej do středního pásma.

61:41
    Po přihrávce rukou před brankou hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.

62:08
    Hosté hrají v plném počtu. Domácí svou přesilovku proměnit nedokázali.

62:41
    Hra je přerušena, nyní se počet hráčů na hrací ploše zredukuje na tři a tři.

63:00
    Dustin Boyd se dostal do střelecké pozice, ale kotouč mu sjel z hole, a tak zakončení nebylo nejpřesnější.

63:22
    Na druhé straně selhal před brankou Adam Polášek.

63:50
    Mnoho času už z prodloužení nezbývá.

64:22
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, tvrdnou ránou se od modré čáry prosazuje a prodloužení ukončuje KEVIN DALLMAN. Asistence: Brandon Bochenski a Nigel Dawes.
    64:22 Kevin DALLMAN - 2:1

Česká stopa v zápase
    Adam Polášek (SIB) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:59

V tomto zápase vyhrávají domácí hokejisté v prodloužení, branku vstřelili 38 sekund před koncem nastaveného času. (17:08:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Boyd (Dallman, Dawes), 65. Dallman (Bochenski, Dawes) – 8. K. Vorobjov (Chlopotov, Mišarin)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Boyd, Dawes, Bochenski – St. Pierre, Shinnimin, R. Starčenko – Paňukov, Puškarjov, Trivino – Kučin, Grenc, Markelov – N. Ivanov.
    HC Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, K. Alexejev, Polášek, Beljakov, Ignatovič, Naumov – Sannikov, Šumakov, Šalunov – Kemppainen, Chlopotov, Okulov – Milovzorov, Pervušin, Boychuk – A. Gluchov, Sokolov, Arťomov – Arťuchin.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Černyšov, Ivanov