Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
CSKA Moskva
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
HK Soči
Úterý 14.02.2017, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V KHL vrcholí základní část soutěže a s ní i boj o postup do play-off! CSKA Mosvka má vyřazovací soutěž dávno jistou, ale ještě má šanci na vítězství v celé základní části, protože ztrácí tři koly před koncem jen 3 body na vedoucí Petrohrad. Dnes čeká CSKA tým ze Soči, který naopak o play-off musí bojovat. Soči je momentálně na devátém místě se ztrátou tří bodů na osmý Jokerit, který má odehráno o zápas více. Hostům by se dnes opravdu hodně hodilo vyhrát, aby se na svého soupeře v boji o play-off dotáhli. Dnes je však čeká v hlavní městě Ruska pořádně těžký zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Filoněnko (I. Sorokin) – Kiselevič (C), Kutuzov, Pivcakin, Ožiganov, Blažijevskij, Ar. Sergejev, Čmychov, Kuzmenko – Da Costa, Al. Popov, K. Petrov – Platt (A), Muršak (A), Kugryšev – Ničuškin, Tělegin, Scott – Košelev, Vorošilo.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Pepeljajev, Alexandrov, Fantenberg, I. Vorobjov, Mamkin, S. Kuzněcov, Glazkov – Krikunov (A), O'Dell, A. Kosticyn (C) – Padakin, Maxwell (A), A. Petersson – Levickij, Tomilin, Morozov – Ščegolkov, Mereskin, I. Zacharčuk.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Eduard Odins – Pjotr Aljošin, Alexandr Nestěrov.

00:01

01:23
    Mamkin prověřil Filoněnka od modré, ale domácí gólman si s jeho střelou poradil.

02:12
    Ščegolkov se dostal do zakončení, ale z úhlu nedokázal překonat Filoněnka, který vyráží kotouč mimo branku.

02:35
    Na druhé straně se dostal ke střele Petrov, ale jeho pokus byl sražený do ochranné sítě.

02:46
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Kutuzov – 2 min., podražení).

03:41
    Hosté drží kotouč v obranné třetině CSKA, ale do velké šance se zatím nedostali.

04:46
    Domácí zvládli první oslabení bez větších potíží.

06:23
    O slovo se hlásí první komerční přestávka.

07:14
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Kuzněcov – 2 min., hákování).

07:36
    Kiselevič přestřeluje hostující bránu.

07:56
    Domácí si vytvořili přesilovkový tlak a drží hru před Šikinem.

08:04
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají hned svou první přesilovku! STÉPHANE DA COSTA se prosazuje po přihrávce kapitána Kiseleviče. Asistence: Bogdan Kiselevič, Kirill Petrov.
    08:04 Stéphane Da Costa - 1:0

10:28
    Ožiganov vypálil od modré, ale Šikin jeho střelu likviduje.

12:24
    Hra je přerušena. Následuje další komerční přestávka.

14:34
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexej Pepeljajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:46
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., podražení).

16:34
    Hosté už jsou z nejhoršího venku. Soči přežilo skoro minutu dvojnásobného oslabení a Pepeljajev se vrací do hry.

16:57
    Petrov měl před sebou prakticky odkrytou branku, ale ve velké šanci minul!

17:46
    Hosté hrají v plném počtu.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

CSKA Moskva vede po první třetině nad Soči 1:0. Domácí se prosadili v 9. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Stéphane Da Costa.

Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:47
    Zpoza pravého kruhu vypálil Muršak, ale Šikin jeho střelu vyráží.

22:39
    Da Costa našel v mezikruží Petrova, který však v dobré pozici na Šikina nevyzrál.

23:19
    Na druhé straně mířil pod břevno Vorobjov, ale jeho pokus zastavila lapačka Filoněnka.

24:36
    Armádní celek vede už 2:0! O gólovou trefu se postaral ANDREJ KUZMENKO, který překonal Šikina v hostující bráně. Asistence: Greg Scott.
    24:36 Andrej KUZMENKO - 2:0

24:47
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Zacharčuk – 2 min., hrubost).

25:58
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují při hře 4 na 4! Kontaktní branku vstřelil běloruský reprezentant ANDREJ KOSTICYN. Asistence: Eric O'Dell a Ivan Vorobjov.
    25:58 Andrej KOSTICYN - 2:1

26:41
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

26:47
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

27:11
    Tak tohle bylo rychlé! Hosté během necelých dvou minut srovnávají skóre. Autorem vyrovnávací trefy je ANDRÉ PETERSSON, který se prosadil pomocí odrazu od brusle bránícího hráče. Bez asistence.
    27:11 André PETERSSON - 2:2

29:15
    Domácí si nyní vytvořili velký tlak v útočné třetině.

30:04
    Rozhodčí signalizuje výhodu pro domácí tým. Místo Filoněnka skáče do hry šestý hráč do pole.

30:35
    Domácí nakonec ze své převahy vytěžili branku a vrací se zpět do vedení! Třetí gól CSKA střílí v ponechané výhodě ANDREJ KUZMENKO. Asistence: Igor Ožiganov a Semjon Košelev.
    30:35 Andrej KUZMENKO - 3:2

30:48
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., podražení).

31:36
    Košelev se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale z úhlu Šikinaa nepřekonal.

32:35
    Domácí se bez potíží ubránili a hrají v plném počtu.

34:01
    CSKA si bere zpět dvoubrankové vedení! ALEXANDR POPOV se prosazuje po přihrávce Kuzmenka, který si připisuje svůj třetí kanadský bod v tomto zápase. Asistence: Andrej Kuzmenko a Semjon Košelev.
    34:01 Alexandr POPOV - 4:2

35:26
    Po Ožiganově střele to mohlo být už 5:2, ale Šikin předvedl parádní zákrok, čímž zachránil svůj tým!

37:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., hákování).

37:20
    Hostující Pavel Padakin se zranil, takže odchází do kabiny v doprovodu doktora a dvouminutový trest místo něj odsedí André Petersson.

38:38
    Blažijevskij tvrdě vypálil od modré, ale Šikin jeho střelu likviduje.

39:20

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla bohatá na góly. Domácí nejprve zvýšili na 2:0, ale Soči dokázalo během necelých dvou minut vyrovnat. CSKA si však ještě do konce druhé třetiny vzalo dvoubrankové vedení zpět, takže po 40 minutách je stav zápasu 4:2 pro domácí.

Třetí třetina začne přibližně v 19:19.

40:01

40:37
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. trest pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Stéphane Da Costa.

42:20
    Kosticyn vystřelil zápěstím, ale Filoněnko byl pozorný.

42:37
    Da Costa se vrací na led, domácí jsou kompletní.

42:38
    Sotva naskočil Da Costa na led, snížují hosté na rozdíl jediné branky! Kontaktní branku má na svědomí ALEXANDR MERESKIN. Asistence: Ivan Zacharčuk a Michail Mamkin.
    42:38 Alexandr MERESKIN - 4:3

45:15
    Glazkov prověřil Filoněnka střelou od modré čáry.

47:04
    Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

50:01
    Běží poslední desetiminutovka základní hrací doby.

50:16
    Čmychov střílel zápěstím od modré, ale Šikin si jeho pokus pohlídal.

51:27
    Do Zacharčukovy střely se položil Blažijevskij, takže Filoněnko zasahovat nemusel.

54:20
    Hosté se teď snaží hrát aktivně a tlačit se dopředu. Soči drží puk v útočném pásmu.

56:30
    Košelev střílel od pravého mantinelu, jeho rána mířila do horního rohu brány, ale Šikin nepustil puk za sebe.

58:01
    Začíná poslední dvouminutovka třetí třetiny.

58:26
    Moskvané drží kotouč v útočném pásmu a čas se hostům rychle krátí.

59:06
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Semjon Košelev.

59:06
    Hosté odvolávají brankáře a zkusí hru 6 na 4.

CSKA Mosvka nakonec poráží Soči výsledkem 4:3. Domácí nakonec udrželi těsné vítězství, na němž má největší podíl Andrej Kuzmenko, který dvě branky sám dal a na jednu přihrál. Souboj o vítězství v základní části KHL se tedy dramatizuje, protože Petrohrad dnes překvapivě prohrál doma se Spartakem Moskva, takže ho dnes CSKA bodově dotáhlo.

Československá stopa

Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (20:00:04)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 9. Da Costa (Kiselevič, K. Petrov), 25. Kuzmenko (Scott), 31. Kuzmenko (Ožiganov, Košelev), 35. Al. Popov (Kuzmenko, Košelev) – 26. A. Kosticyn (O'Dell, I. Vorobjov), 28. A. Petersson, 43. Mereskin (I. Zacharčuk, Mamkin)

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Eduard Odins – Pjotr Aljošin, Alexandr Nestěrov