Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Jokerit Helsinky
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 14.02.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásné úterní odpoledne všem fanynkám a fanouškům ruského hokeje! Kontinentální hokejová liga je v samém závěru dlouhodobé části. V dnešním zápase se v Hartwall Areně utká domácí Jokerit Helsinky s Neftěchimikem Nižněkamsk. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30! Přeji všem hezký sportovní zážitek a příjemné počtení.

Neftěchimik je zástupcem Východní konference, ve které se nachází na desáté místě. Na osmou Ufu ztrácejí svěřenci trenéra Andreje Nazarova pět bodů, takže v posledních třech zápasech musejí posbírat co nejvíce bodů. Nevýhodou může být, že všechna důležitá klání odehrají na kluzištích soupeřů. Započnou již dnes v Helsinkách, následně se představí Minsku a Rize. Z pětice domácích zápasů před Švédskými hrami získal Nižněkamsk jedenáct bodů, nestačil akorát na Novosibirsk a bodík ztratil s Novokuzněckem. Za zmínku určitě stojí, že Neftěchimik přehrál přední tým KHL AK Bars Kazaň a to vysoko 8:2.

3. Ivan Kasutin – 4,00 – 87,5%

Finský zástupce v Kontinentální hokejové lize se momentálně nachází na osmé pozici v Západní konferenci a zaujímá třetí místo v Bobrovově divizi. Svěřenci trenéra Jukky Jalonena za posledních pěti ligových klání před reprezentační přestávkou poznali hořkost porážky jen v jediném střetnutí. Nejprve přehráli Chanty – Mansijsk (6:5), poté padli v domácím prostředí s Minskem (0:3). Z třízápasového tripu si přivezli skalpy Astany (0:2), Chanty – Mansijsku (2:3) a naposledy Jekatěrinburgu (1:3). Do konce základní části čeká Finy už jen dvojice domácích zápasů. Dnešní s Nižněkamskem a čtvrteční souboj s Kazaní.

Vzájemné zápasy

Oba soubory se již utkali čtyřikrát. Třikrát se hrálo v Nižněkamsku. Lepší bilanci ve vzájemných střetnutích mají hráči finského Jokeritu, kteří získali již devět bodů za dvě tříbodové výhry a jednou se radovali po prodloužení. Neftěchimik ale porazil svého soupeře v prvním měření sil na konci září, kdy zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Jensen, V. Lajunen (A), Jalvanti, Ch. Genoway, Jaakola (A), Lauridsen, A. Kulda, Rautanen – Hishon, Regin (C), O'Neill – Huhtala, Niemi, Salminen – Gymer, Pihlström, Anttila – Talaja, Wirtanen, Marjamäki.

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kasutin) – An. Sergejev, Kinrade, Pervyšin, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, Fazylzjanov, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov, Porjadin, Polygalov – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Chajrullin, N. Kvartalnov, Koňkov.

Rozhodčí: Gebei, Jeřábek – Misjur, Otmachov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hartwall Arénou právě zní tony národních hymen obou dnešního soupeřů. Nejprve hrála ruská. Nyní Miko Pohjola zpívá finskou.

00:01

00:05
    První buly získal Neftěchimik, který okamžitě nahazuje kotouč do útočné třetiny.

01:05
    Po střele od Pervyšina se puk odrazil do brankoviště, kde byl Porjadin, avšak rozhodčí pískají postavení hráče v brankovišti a vykazují hru do střední třetiny.

01:37
    Geoffrey Kinrade zkusil pozornost brankáře Zapolského střelou za kruhy. Domácí maskovaný muž puk viděl a střelu zneškodnil.

02:12
    Snahu domácího Jokeritu zastavuje odpískaný ofsajd.

02:27
    Jokerit je sice aktivní v útočném pásmu, ale brankáře Nižněkamsku zatím nikterak neohrozil.

02:50
    Naopak na druhé straně hosté z rychlého kontru zaměstnali pozornost Ryana Zapolského.

03:48
    Charjullin překládal kotouč Koňkovi, který chtěl okamžitě poslat černou pryž do předbrankového prostoru, jenže ve finální fázi se mu puk svezl po čepeli a domácí vyvážejí.

05:05
    Vzdálenější tyčka zvoní za zády brankáře Andreje Karejeva! Střelou z levého kruhu jí trefil Marko Anttila.

06:29
    Domácí se dostali do brejku tří na dva zadáky. Celou akci vzal na sebe Sakari Salminen, jenže brankář Andrej Karejev byl pozorný a udržel puk ve své moci. Následuje první komerční pauza.

07:20
    Zatím sledujeme velmi živý hokej z obou stranu. Nyní jsou více na kotouči domácí hokejisté, ale brankář Andrej Karejev mnoho obtížných zákroků nemá. Naposledy zneškondil rychlou střelu Huhtaly.

08:07
    Po střele z pravé strany od Wirtanena došlo ke kontaktu Marjamäkiho s brankářem Neftěchimiku. Rozhodčí raději přerušili hru.

09:10
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí sevřeli hosty v jejich obranném pásmu. Po střele od obránce Jespera Jensena došlo k lehké teči hostujících hráčů před brankou. Andrej Karejev puk pouze vyrazil pře sebe, kde stál osamocený TOMMI HUHTALA, jenž posílá Jokerit do vedení! Asistence: Jesper Jensen a Sakari Salminen.
    09:10 Tommi HUHTALA - 1:0

10:35
    Jokerit jen nyní při chuti a brankář Nižněkamsku musel zlikvidovat další ošemetnou střelu z mezikruží.

11:30
    I hosté z Neftěchimiku se nyní pokusili ohrozit branku Helsinek, jenže jejich útočná akce neměla dlouhého trvání a navíc skončila na domácího obráncích.

12:19
    Diváci v Hartwall Aréně dali nyní najevo nespokojenost s posouzením posledního zákroku před druhou komerční přestávkou.

12:37
    Karejev nyní stáhl kotouč do své lapačky po střele zápěstím od Roopeho Talajy. Jokerit tím získal útočné pásmo.

13:30
    Dmitrij Ogurcov zavezl kotouč do pásma a posílal ho do brankoviště, kde ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

14:42
    Rozehrávka se Neftěchimiku nyní nepovedla. Kotouč přejel všechny čáry a skončil na zakázaném uvolnění.

15:00
    Po delší době si sáhl na kotouč také brankář Jokeritu Ryan Zapolski, jenž ukryl černou pryž do lapačky po střele z hokejky Pavla Zdunova.

15:39
    Nikita Kvartalnov nezachytil přihrávku na útočné modré čáře a puk skončil opět na zakázaném uvolnění. Hra se tak vrátí před branku Nižněkamsku.

15:51
    Domácí hokejisté si nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru a jejich akci zastavuje ofsajdové postavení.

16:21
    Domácí obléhají branku Nižněkamsku, ale střely létají nepřesně.

16:29
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Gynge poslal puk obloučkem na Sextona, jenž ho předložil na GILBERTA BRULÉHO, který již neměl problém ho střelou na lapačku poslat do sítě. Asistence: Dan Sexton a Richard Gynge.
    16:29 Gilbert BRULÉ - 1:1

16:51
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Igor Polygalov – 2 min., nedovolené bránění).

18:04
    Jokeritu se zatím početní výhoda nedaří podle přestav. Svěřenci Julky Jalonena nedokáží nikterak výrazněji zaměstnat brankáře Karvajeva.

18:51

19:40
    Helsinky tráví závěrečné sekundy v útočném pásmu. Druhý gól Jokeritu mohl vstřelit Antilla, který dostával nahrávku od Lauridsena. Zakončení domácímu forvardovi překazil ležící bek, který svou holí kotouč přizvedl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu dnešního duelu. Jako první otevřeli skóre domácí. V desáté minutě prostřelil Karejeva Huhtala. Na současných 1:1 upravil v sedmnácté minutě Brulé.

20:01

21:29
    První vážnější pokus ve druhé periodě má na svědomí domácí Sakari Salminen, jenž ale svou střelu zápěstím neumístil vůbec přesně.

22:01
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Frank Gymer.

23:10
    Gilbert Brulé se snažil rychlou kličkou dostat do zakončení, což mu ale překazila domácí obrana, jenž následně kotouč posílá do bezpečí.

24:01

24:30
    Po střele Olivera Lauridsena byl ošklivě faulován za brankou Joey Hishon. Hostujícího Ivana Lekomceva šel následně umravnit Brian O´Neill.

24:30
    Sice jsou přivolána nosítka, ale Joey Hishon opouštění kolbiště za pomoci spoluhráčů a lidí z realizačního týmu.

24:30
    Ivan Lekomcev poslal Hishona hlavou proti mantinelu. Domácího hokejista je viditelně velmi otřesen a míří rovnou do kabiny, kdežto pro hráče Nižněkamsku dnešní zápas končí.

24:30
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., hrubost).

27:01
    Jokerit svírá svého soupeře, ale brankář Andrej Karejev drží zatím nerozhodný stav 1:1.

28:29
    Tak přeci jen domácí dostávají kotouč za záda hostujícího brankáře. Jensen předložil puk TOPIMU JAAKOLOVI, jenž svou dělovkou trefil levý růžek branky. Asistence: Jesper B. Jensen a Sakari Salminen.
    28:29 Topi JAAKOLA - 2:1

28:29
    Čárový rozhodčí si ještě zkontrolovali situaci na videu, zda nešlo v přechodu modré čáry o ofsajdové postavení.

29:02
    Zbývá zhruba třicet sekund a je stále na dostřel branky hostujícího Nižněkamsku.

29:30

30:08
    Gilbert Brulé skončil v útočném pásmu dříve než spoluhráč s kotoučem, takže se píská ofsajd Neftěchimiku.

30:22
    Pavel Porjadin se snažil několikrát nebezpečně dorážet přímo na brankovišti, což se moc nelíbili domácím obráncům.

31:15
    Icing vrátí hru zpátky před branku, kterou stráží Američan Ryan Zapolski.

32:16
    Ryan Zapolski kryje kotouč před dotírajícím Jakimovem, který dojížděli kotouč po střele Pavla Zdunova.

33:22
    Neftěchimik se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Jokerit nyní velmi zaměstnal brankáře Andreje Karejeva.

33:24
    A další buly před hostující klecí.

33:24
    Čárový sudí není spokojen a postupně vykázal oba centry.

33:52
    Díky dobré práci Gennadija Stoljarova získali hosté vhazování po levici domácího gólmana.

35:30
    Antti Pihlström dostal krásnou přihrávku do jízdy, ale svou pohotovou střelou trefil jen rameno brankáře hostí.

36:51
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min.).

37:40
    První část přesilovky se hostům příliš nepodařila, uvidíme, jak si povedou v té druhé.

38:13
    Ta už je o poznání lepší. Brankář Jokeritu musel předvést několik pohotových zákroků.

39:00
    Po přesilovce se objevil v asi největší šanci hostí Sergej Koňkov, jenže trefil beton připraveného Zapolského.

39:22
    Následně na druhé straně spálil obrovskou příležitost domácí kapitán a lídr klubové produktivity Peter Regin, jenž byl sám před Karejevem, avšak bekhnedem trefil špičku betonu hostujícího maskovaného muže.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla ovlivněna pětiminutovým trestem hostujícího Ivana Lekomceva. Tuto dlouho početní výhodu dokázali Helsinky využít. O vedoucí branku se postaral dělovkou Topi Jaakola.

40:01

40:14
    Hned v úvodu třetí třetiny zastavuje hráče Helsinek odpískaný ofsajd.

41:23
    Hosté neustále otálejí s rozehrávkou, nemohou se pořádně dostat přes polovinu hřiště. Může za to jistě vysoký forčeking Jokeritu.

41:55
    Když už se to podařilo, tak si hosté nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru.

43:20
    Dan Sexton nyní ohrozil branku Ryana Zapolského. Americký brankář byl pozorný a střelu zneškodnil.

45:31
    Jokerit se na chvíli usadil v útočné třetině, ale brankář Karejev zasahovat nemusel.

46:32
    Zapolski nyní přerušuje hru, kdy zneškodnil pokus IgoraPolygalova a následně skryl černou pryž před dotírajícím Pavlem Porjadinem.

47:12
    Neftěchimik kombinuje v útočné třetině, ale zatím se dostal jen k jedinému střeleckému pokusu od modré čáry.

47:52
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Richard Gynge – 2 min., hákování).

48:15
    Nepřesná přihrávku na obránce vyhání domácí hokejisty z útočného pásma.

48:48
    Jokerit již je opět rozestaven a utahuje oprátku bránící čtveřici, které už je spíše statická.

49:45
    Jaakolova střela míří mimo hostující branku.

49:56
    Asi největší šanci měl Salminen, jenž ale trefil pouze hruď brankáře Karejeva

52:42
    Nyní sledujeme spíše profesorský hokej z obou stran. Ani jedno z mužstvem se nedostalo do vážnější šance.

54:10
    Dmitrij Ogurcov se snažil obtočit okolo domácího beka, který mu ovšem kličku nesnědl a připravil hráče Neftěchimiku o kotouč.

55:35
    Dan Sexton předložil kotouč Andreji Sergejevovi, který ovšem minul branku Jokeritu.

55:55
    Následně už mířil přesněji právě Dan Sexton, jenže i jeho pokus nakonec mířil mimo tři tyče, i když nutno dodat, že moc nescházelo.

57:18
    Masi Marjamäki nyní prověřil pohotovou střelou pozornost brankáře Nižněkamsku.

57:44
    Zakázané uvolnění vrátí hru před branku Andreje Karejeva.

58:01
    Započaly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině dnešního klání.

58:24
    V rohu obranného pásma Neftěchimiku byl dohrán Geoffrey Kinrade, který zůstal ležet, zatímco jeho spoluhráči po rychlém brejku srovnávají stav. Dan Sexton nahrál puk RICHARDU GYNGEMU, který střelou zápěstím využil ponechanou výhodu. Asistence: Dan Sexton.
    58:24 Richard GYNGE - 2:2

59:50
    V samotném závěru třetiny to v Hartwall Aréně zahučelo, neboť Mika Niemi trefil z mezikruží pouze přemísťujícího se brankáře Karejeva.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hosté vyrovnali minutu a půl před koncem třetí třetiny stav zápasu na 2:2. Přesně mířenou střelou se o to postaral Richard Gynge. Za několik okamžiku začne prodloužení.

60:01

60:48
    Gilbert Brulé se snažil obhodit bránícího hráče Jokeritu, což se mu ale nepovedlo a vzápětí neproměnili slibnou šanci ani domácí hokejisté.

61:54
    Jokerit se dostal do úniku na jediného obránce, jenže Salminen trefil pouze brankáře Karejeva.

62:01
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

62:01
    Oddechový čas pro domácí.

62:38
    Jaakolova střela k brance hostí nedolétla, přesto Jokerit zůstane v útočném pásmu.

63:00
    Nyní se povedlo hostům poslat puk do středního pásma a na chvilku se osvobodit.

63:40
    A opět míří kotouč až za branku, kterou střeží brankář Ryan Zapolski .

64:01

64:39
    Andrej Karejev nyní ukryl do své lapačky střelu zápěstím od lotyšského zadáka Arturse Kuldy.

64:54
    Hosté nakonec tlak neustáli. Marjamäki poslal kotouč do mezikruží kde ho lehce tečoval Arturs Kulda a před brankářem Karejevem ho bekhnedem přizvedl MIKA NIEMI. Jokerit si tak z dnešního duelu odnese dva body. Asistence: Arturs Kulda.
    64:54 Mika NIEMI - 3:2

Domácí hokejisté nakonec získali druhý plusový bod. Stalo se tak těsně před koncem prodloužení. O vítězi dnešního klání rozhodl Mika Niemi.

V Hartwall Aréně dnes utkání sledovalo 10 756 fanoušků.

Toto je ode mě vše, u příštího onlajnu z ruské KHL se těším na počtenou. (20:06:33)

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 10. Huhtala (Jensen, Salminen), 29. Jaakola (Jensen, Salminen), 65. Niemi (A. Kulda) – 17. Brulé (Sexton, Gynge), 59. Gynge (Sexton)

Rozhodčí: Gebei, Jeřábek – Misjur, Otmachov

Diváci: 10 756