Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Avangard Omsk
Úterý 14.02.2017, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, vítám Vás u dalšího zápasu KHL. Dnes proti sobě nastoupí Jugra Chanty-Mansijsk a Avangard Omsk. Je to již druhý vzájemný souboj těchto týmů v sezóně. Ten první ovládl na svém kluzišti Avangard Omsk, který momentálně sice nezažívá dobré období, ale stále okupuje přední příčky zaručující play-off.

Jugra je s 63 body na předposledním místě Východní konference a patří k nejméně produktivním týmům celé KHL. Z posledních 5 zápasů zvítězila pouze jednou. Proti Omsku to bude pro Jugru již 4. domácí zápas v řadě.

Roman Lyuduchin (8/10)

Omsk je na tom oproti Jugře mnohem lépe, má na svém kontě 102 bodů a je na 2. místě Východní konference. V posledních 5 zápasech ale hned 4x odcházel bez bodu. Jedná se tak o souboj dvou týmů, kteří momentálně spíše hledají formu. Omsk je ale stále díky postavení v tabulce jasným favoritem.

Vzájemné zápasy
    Pro tyto kluby je to druhé měření sil v sezóně. První zápas vyhrál před domácími fanoušky Omsk 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Jonas Ahnelov.

Omsk – Chanty Mansijsk 23.08.2016 1:0
    Omsk – Chanty Mansijsk 05.01.2016 1:2
    Chanty Mansijsk – Omsk 20.09.2015 3:0

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jugra Chanty-Mansijsk: Bojaršinov (Šaryčenkov) – Šulakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Al. Makarov, Valentěnko (C), Pogorišnyj – Panov, Ljudučin (A), Koroljov (A) – A. Alexejev, Lapenkov, Kupcov – Buljanskij, Beljajev, Dvurečenskij – Jaremčuk, Varfolomejev, Fefelov – J. Ivanov.

Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – Gustafsson, Grigorjev, A. Osipov, Nikitin, Ahnelöv, Martynov – Lemťugov, Sobotka (C), Pěrežogin (A) – Pjanov, Zubov (A), I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Juňkov, Booth..

Za malou chvíli začne další zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Jugra Chanty-Mansijsk a Avangard Omsk. V sestavě Omsku nechybí ani dva Češi, v brance se představí Dominik Furch a s Céčkem na hrudi nastoupí do první formace Vladimír Sobotka. U textového přenosu Vás vítá Jakub Vocásek.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávaji hosté.

01:00
    První střelou se prezentoval Omsk, konkrétně obránce Osipov. Golman Ugry ale zasahuje.

01:12
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

01:40
    První ohrožení branky i na druhé straně, Beljajevovu střelu ale v poklidu pokryl Furch.

02:46
    Jugra právě vstřelila branku!
    Velkou chybu hostující obrany potrestal KONSTANTIN PANOV, který se dostal k odraženému puku a po závaru před Furchovou brankou otevírá skóre zápasu střelou mezi betony. Asistence: Roman Ljudučin.
    02:46 Konstantin PANOV - 1:0

04:12
    Jugra se po gólu opět dostala do velké šance, kdy se před brankou objevil jeden z útočníku Ugry. Poloprázdnou branku ale trefit nedokázal.

05:14
    I na druhé straně Omsk zahrozil, zákrok si ale připisuje Bojaršinov.

06:10
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Vitalij Šulakov – 2 min., krosček).

06:15
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).

07:30
    Nyní se hraje 4 na 4 bez větších šancí.

07:55
    Furch si připisuje dobrý zákrok, kdy střelu domácího útočníka vyrazil do ochranné sítě.

08:40
    Oba týmy hrají v plném počtu a Jugra drží puk v útočném pásmu.

08:45
    Další střelu vyráží Dominik Furch. Ugra se zatím více tlačí do zakončení.

09:31
    Omsk teď nedokázal udržet puk v útočné třetině a rychle o něj přišel, z protiútoku Ugry ale nic nebylo.

10:32
    Máme za sebou první polovinu první třetiny a domácí tým vede 1:0. Zatím to jsou domácí, kteří mají více ze hry.

11:00
    Útok Jugry zastavuje ofsajd.

12:03
    Lapenkov teď nahodil před branku, kde dojížděli další domácí hráči. Furch ale ukryl puk ve výstroji.

12:49
    Domácí opět zatlačili soupeře před svoji branku, po dobré kombinaci nahodili před branku, kde ale opět zasahuje Furch. Vhazuje se obranném pásmu Omsku.

12:51
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Igor Fefelov – 2 min., hrubost).

13:14
    Dvě obrovské šance měla při oslabení Jugra, sám na branku se řítil Panov a chtěl zasunout puk mezi Furchovi betony, Furch ale skvěle zasáhl a s následnou dorážkou si také dokázal poradit.

14:25

14:59
    Přesilovka se hostům příliš nepovedla, navíc teď bude hrát oslabení.

15:00
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pjotr Chochrjakov – 2 min., podražení).

15:46
    Dobrá příležitost domácích, Chlystov napřáhl ke střele. Furch si ale s jeho projektylem dokázal poradit.

16:40
    Do protiútoku se řítil Omsk, zakončit se mu ale nepodařilo a puk do své moci opět získali domácí.

17:00

17:35
    Omsk nyní po dlouhé době v útočné třetině, važnější šance z toho ale nebyla.

18:03
    Omsk pod tlakem vyhazuje na icing.

18:47
    Další zákrok si připisuje Dominik Furch. Pouze jeho lapačku našel domácí Alexejev. Vhazuje se před Furchovou brankou.

19:22
    Avangard právě vstřelil branku!
    Párádní kombinaci teď předvedl Omsk. Zubov našel před brankou volného Michejeva, který ještě předložil puk JONASU AHNELÖVI a ten poslal puk vedle právého betonu Bojaršinova. Asistence: Ilya Michejev, Ilya Zubov.
    19:22 Jonas AHNELÖV - 1:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, v které jsme viděli poměrně dost. Na každé straně jeden gól a dvě vyloučení. O otevření skóre se postaral v čase 2:46 Konstantin Panov. Vyrovnání přišlo až v samém závěru třetiny. Po pěkné kombinaci srovnal stav utkání v čase 19:22 Jonas Ahnelov. Mohli jsme tak vidět povedenou třetinu, doufejme, že i podobný hokej nabídne druhá třetina.

20:10
    Ihned po začátku druhé třetiny domácí branku ohrozil Zubov, brankář domácích ale vyrazil puk do ochranné sítě.

21:11
    Burdasov držel puk v útočné třetině, ale po chvíli o něj přišel po dobrém napadání hostující obrany.

22:10
    Hosté nastoupili do druhé třetiny jako vyměnění a zatím příliš nepouštějí domácí do hry.

23:00
    Rozhodčí teď musí řešit posunutou domácí branku.

23:23
    Skvělou individuální akci teď předvedl Koroljov, který přebruslil hostujícího obránce a přízemní střelou nechal vyniknout Furcha.

23:58
    Konečně se osmělují i domácí, který zasypali Dominika Furcha střelami, ten zatím drží svůj tým.

25:00
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jonas Ahnelöv – 2 min., držení protihráče).

25:33
    První střela domácích při jejich přesilovce. Pohotový zákrok si připisuje Furch, který puk vyrazil do ochranné sítě.

26:35
    Nyní už byl Dominik Furch bez šance. Nahození jednoho z obránců Jugry se dostalo až k ANDREJI ALEXEJOVI, který z pozice mezikruží trefuje odkrytý levý kout Furchovi branky. Asistence: Nikita Chlystov, Evgeny Lapenkov.
    26:35 Andrej ALEXEJEV - 2:1

28:43
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

31:06
    Dobrý zákrok levým betonem si teď připisuje Dominik Furch.

31:12
    Omsk vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Furchovou brankou.

31:45
    Velkou příležitost nyní měl hostující Sobotka, brankář Bojaršinov jeho střelu vyrazil na horní tyč.

31:45
    Tak nakonec je z toho gól! Hlavní rozhodčí po komunikaci s video rozhodčím rozhodli o tom, že střela VLADIMÍRA SOBOTKY byla gólová. Ten střelou od levého kruhu poslal puk pod horní tyč Bojaršinovi branky. Asistence: Alexander Pěrežogin.
    31:45 Vladimír SOBOTKA - 2:2

35:12
    Omsk nyní velice dobře kombinoval v útočné třetině, ale ohrozit branku nedokázal.

36:30
    Vhazuje se před brankou domácích.

36:35
    Velkou příležitost měl hostující Lemťugov, který se ocitl sám před brankářem, ten mu ale skvěle zmenšil střelecký úhel a ukryl střelu ve výstroji.

37:43
    Omsk je po vyrovnávajícím gólu lepším týmem a tlačí se víc a víc do branky.

38:00
    Alexejev vyhodil puk do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:12
    Domácí podnikli protiútok 2 na 1, Beljajev se rozhodl pro střelu, s kterou si ale Furch poradil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi druhá třetina utkání a stav je nerozhodný 2:2. Jako první se v druhé třetině v čase 26:35 trefil v přesilovce domácí Andrei Alexejev. O vyrovnání se postaral Vladimír Sobotka v čase 31:45. Druhá třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej s několika velkými šancemi na obou stranách. Dočkáme se ve třetí třetiny další remízy a dojde tak utkání do prodloužení? Nikam neodcházejte, třetí třetina začíná zhruba za 15 minut.

41:43
    Zatím vidíme opatrný začátek třetí třetiny, o puk se bojuje spíše ve středním pásmu.

42:00
    Domácí Chanty-Mansijsk vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:00
    Domácí Korolyov zblokoval přihrávku na hostujíci střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

43:06
    První zákrok ve třetí třetině si připisuje Bojaršinov, který do lapačky ukryl nahození hostujícího obránce.

43:19
    Lapenkov nedokázal v bezprostřední blízkosti Furcha trefit skákající puk, Furch si tak může oddychnout.

44:09
    Omsk ztrácí puk v útočné třetině, který vybojoval Valantěnko. Z následné akce domácí vybojovali vhazování před Furchem.

45:16
    Nyní se Avangard Omsk řítil do protiútoku 2 na 1. Skvělým zákrokem v leže se ale prezentoval domácí obránce a překazil tak slibný útok hostů.

46:39
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, domácí si tak udržují dobrý tlak v útočné třetině.

47:00
    Puk po teči domácího hráče končí na střídačce.

47:17
    Puk opět končí na střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:43
    Chochrjakov chtěl nahodit před branku, ale jeho přihrávku zblokoval jeden z obránců domácích.

49:52
    Fefelov teď natáhl ke střele, která letěla nad Furchovu branku.

50:24
    Do konce třetí třetiny zbývá 10 minut a momentálně vidíme opatrný hokej. Nikdo nechce udělat chybu.

51:01
    Tvrdou střelu z kruhu na Bojaršinova vyslal Lemťugov. Domácí brankář si zapisuje dobrý zákrok lapačkou.

51:56
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 2 min., hákování).

52:07
    Ihned po vyhraném buly měli domácí dobrou příležitost. U branky se s pukem otočil Kupcov, jeho pokus ale pokryl Furch.

52:59
    Omsku se podařilo vyhodit a střídá.

53:43
    Jugra teď předvedla několik nepřesností a nakonec z toho je zakázané uvolnění.

53:52

54:39
    Další icing domácích. Chanty-Mansijsk nyní nemůže překonat útočnou modrou čáru.

56:29
    Omsk drží puk v útočné třetině a připravuje si dobrou pozici k zakončení.

56:36
    Domácím se podařilo vymanit z tlaku a vyhazují to středního pásmu a odjíždějí střídat.

56:53
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Nikitin – 2 min., hákování).

Oddechový čas pro domácí.

57:49
    Roman Ljudučin tvrdě vystřelil z pozice kruhu, ale jeho střelu vyrazil Furch do ochranné sítě.

58:15
    Další zákrok Furcha, tentokrát si pohlídal střelu z levého úhlu.

58:51
    Jugra neváhá a posílá na Furcha jednu střelu za druhou, ten i s příspěním obránců zatím drží nerozhodný stav 2:2.

59:00

59:43
    Počet hráčů na ledě se vyrovnává a Jugra se pokouší o poslední útok.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po třetí třetině nemáme vítěze, a tak o výsledku zápasu rozhodne prodloužení, či případné nájezdy. Ve třetí třetině byli lepším týmem domácí, kteří ale skvělého Furcha překonat nedokázali. Zápas tak putuje do prodloužení.

60:01

60:20
    Chanty-Mansijsk začal prodloužení opět aktivně a ohrozil Furcha, který si se střelou v pohodě poradil.

60:48
    Na druhé straně zasahuje Bojaršinov, který do výstroje pokryl nahození Martynova.

61:03
    Další zákrok domácího golmana zastavuje snahu hostů.

61:23
    Avangard Omsk v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:40
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Nikita Chlystov – 2 min., hákování).

62:35
    Omsk hraje přesilovku 4 na 3 a kombinuje v útočné třetině.

62:54
    Avangard Omsk vítězí tento zápas v prodloužení. Oslabení se stalo domácím osudným, hosté si vytvořili velký tlak před domácí brankou a po přihrávce Gustafssona se střelou zápěstím trefil ANTON BURDASOV, který prostřelil domácího Bojaršinova. Asistence: Erik Gustafsson, Vladimír Sobotka.
    62:54 Anton BURDASOV - 2:3

Zápas nakonec šťastně vyhráli hosté, kteří gólem v prodloužení vyhráli utkání 2:3. Domácí ale nehráli vůbec špatně a hosty z Omsku výrazně přestříleli. V brance Omsku ale k výhře pomohl dnes skvělý Dominik Furch, který si připsal 34 úspěšných zákroků. Dařilo se i Vladimíru Sobotkovi, který v dnešním zápase nasbíral 2 body za gól a asistenci. Mohli jsme tak vidět další úspěšné tažení českých zástupců v KHL.

Jakub Vocásek

Branky a nahrávky: 3. Panov (Ljudučin), 27. A. Alexejev (N. Chlystov, Lapenkov) – 20. Ahnelöv (I. Michejev, Zubov), 32. Sobotka (Pěrežogin), 63. Burdasov (Gustafsson, Sobotka)

Rozhodčí: Vasilyev A., Rogachyov A.