Třinec – Olomouc | 3:2 (kon.) | | | Litvínov – Kometa Brno | 5:3 (kon.) | | | Plzeň – Mladá Boleslav | 1:2 (kon.) |
Karlovy Vary – Vítkovice | 3:5 (kon.) | | | Pardubice – Chomutov | 4:7 (kon.) | | | Sparta – Mountfield HK | 2:5 (kon.) |
New Jersey – Colorado | 3:2 (kon.) | | | Pittsburgh – Vancouver | 4:0 (kon.) | | | Toronto – NY Islanders | 7:1 (kon.) |
Ottawa – Buffalo | 2:3 (kon.) | | | Minnesota – Anaheim | 0:1 (kon.) | | | Winnipeg – Dallas | 5:2 (kon.) |
Edmonton – Arizona | 5:2 (kon.) |
Čeljabinsk – Magnitogorsk | 2:1 (kon.) | | | Slovan Bratislava – Záhřeb | 7:5 (kon.) |
Villach – Znojmo | 3:6 (kon.) |
Vsetín – SHK Hodonín | 4:2 (kon.) | | | Val. Meziříčí – Kopřivnice | 6:2 (kon.) | | | Šumperk – Nový Jičín | 6:3 (kon.) |
Technika Brno – Poruba 2011 | 3:4 (kon.) | | | Kobra Praha – Jablonec n/N | 4:2 (kon.) | | | Mor. Budějovice – Pelhřimov | 8:1 (kon.) |
Klášterec nO – Vrchlabí | 2:4 (kon.) | | | Sokolov – Děčín | 0:6 (kon.) | | | Nymburk – Kolín | 2:0 (kon.) |
Jihlava – Sparta | 3:4 (kon.) | | | Kometa Brno – HC Plzeň | 4:3 (2:1 po s.n.) |
Ústí n/L – Kladno | 2:10 (kon.) |
Náchod – Jaroměř | 4:2 (kon.) | | | Dvůr Králové n. L. – Hronov | 8:1 (kon.) | | | Uničov – Velká Bíteš | 3:4 (kon.) |
Litomyšl – Moravská Třebová | 4:6 (kon.) | | | BK Havlíčkův Brod B – Česká Třebová | 5:2 (kon.) | | | HC Varnsdorf – Č. Lípa | 0:0 (zruš.) |
Polička – Chotěboř | 11:4 (kon.) |
Michalovce – Spišská N. Ves | 7:2 (kon.) | | | Prešov – Pov. Bystrica | 6:1 (kon.) | | | Detva – Trnava | 2:1 (kon.) |
Skalica – Topoľčany | 4:3 (po pr.) |
ČVUT – Paneuropa | 3:5 (kon.) |
konec
EC Villach SV
3:6
(2:3, 1:1, 0:2)
Jakub Prchal
Branky a nahrávky:
14. Hunter (Wehrs, Locke), 17. Urbas (Mühlstein, Bacher), 21. Verlič (Urbas, Locke) – 2. Lakos (Podešva, Pucher), 13. Csamangó (Bořuta, Šeda), 20. Yellow Horn (Plíhal, Bartoš), 26. Lattner, 52. Beroun (Stehlík, Pucher), 57. Vodný (Stehlík)
Rozhodčí: Lemelin, Trilar – Seewald, Zgonc
Diváci:
Neproměněná penalta:
EC Villach SV:
Herzog (Swette) – Wehrs, Hunter, Bacher, Mühlstein, Labrecque, Schlacher, Kreuter – Urbas, Locke, Verlič – Latendresse, McGrath, Petrik – Jennes, Johner, Brunner – Kromp, Platzer, Nageler.
Náhradníci:
Trenér:
HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Lemelin, Trilar – Seewald, Zgonc
Diváci:
Risk bez gólmana se Villachu příliš nevyplatil. MICHAL VODNÝ získal kotouč a od mantinelu tvrdou ranou zamířil přesně do horní části branky. Jeden z obránců sice ještě lehl do rány, avšak nebylo mu to nic platné. Asistence: Jakub Stehlík.
Orli přidávají důležitou branku a osm minut před koncem třetí třetiny vedou opět o dva góly! Znojemští dobře zapracovali na modré čáře, udrželi kotouč v pásmu, díky čemuž mohl Stehlík vystřelit z vrcholu kruhu. Puk ještě tečoval před brankou stojící JIŘÍ BEROUN. Asistence: Jakub Stehlík, Peter Pucher.
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., sekání).
Přestřelka pokračuje i ve druhé třetině! JAN LATTNER obdržel přihrávku do samostatného úniku a rychlou střelou příklepem trefil přesně pravý horní růžek branky. Herzog se pouze ohlédl. Bez asistence.
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Beroun – 2 min., napadení).
Neuvěřitelné! Villach vyhrál buly ve středu ledové plochy. Následně jeden z domácích vystřelil od mantinelu. Puk se odrazil od Schwarze pouze do brankoviště, kde stál volný MIHA VERLIČ a z dorážky poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Urbas, Corey Locke.
COLTON YELLOW HORN! Kanadský útočník nabral po vhazování rychlost, objel branku a rychle zasunul kotouč k tyči, Herzog se nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Plíhal, David Bartoš.
Villach srovnává stav utkání. JAN URBAS ujel po levé straně a v přečíslení zamířil přesně k levé tyči. Schwarz se po tvrdé ráně jen ohlédl. Asistence: Florian Mühlstein, Stefan Bacher.
To je škoda! Po tlaku Villachu si Schwarz připsal několik slušných zákroků, následně se ale puk odrazil zpoza branky až mezi kruhy, odkud napřáhl ERIC HUNTER a trefil se přesně. Asistence: Kevin Wehrs, Corey Locke.
Skvělý start Znojma! Bořuta vystřelil od modré čáry, jeho pokus pak Herzog vyrazil pouze před sebe, kde stál ŠTĚPÁN CSAMANGÓ, který svým gólem posílá Znojmo do dvoubrankového vedení! Asistence: Antonín Bořuta, Jan Šeda.
Vyloučení v týmu EC Villacher SV (Urbas – 2 min., bitka).
Orli jdou do vedení! ANDRÉ LAKOS se s pukem nemazlil a od modré čáry jej vypálil tak, že skončil až za brankovou čárou. Výbornou práci odvedl Beroun, který gólmanovi stínil. Ten nic neviděl. Asistence: Martin Podešva, Peter Pucher.
EC Villacher SV: Herzog (Swette) – Wehrs, Hunter, Bacher, Mühlstein, Labrecque, Schlacher, Kreuter – Urbas, Locke, Verlič – Latendresse, McGrath, Petrik – Jennes, Johner, Brunner – Kromp, Platzer, Nageler.
Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Rozhodčí: Lemelin, Trilar – Seewald, Zgonc.
Rakouský celek ležící dvacet minut od italských hranic a stejně daleko druhým směrem od hranic se Slovinskem byl letos ve vzájemných duelech s českým mužstvem o něco úspěšnější. V základní části zvítězil třikrát, v nadstavbě ale naopak tři body ukořistilo Znojmo. I v překonávání soupeřova gólmana byl rakouský klub lepší, když vstřelil osmnáct branek, zatímco jich inkasoval pouze jedenáct.
Zatímco znojemská sestava se vinou častých zranění neustále měnila, kouč Villachu sází na téměř neměnné pětice. Díky tomu lze vypozorovat, že nejvíce se v zápasech dvou týmů s orlem na drese dařilo dvoji Verlič – Locke. První jmenovaný nasázel čtyři branky a jednu asistenci, jeho kolega z útoku připravil hned pět gólů a jeden sám přidal. Naproti tomu nejproduktivnějším hráčem Znojma v tomto minisouboji je Colton Yellow Horn, který jednu branku dal a u čtyřech asistoval svým spoluhráčům.
akliže Jihomoravané ve středu zvítězí, jejich náskok rázem naroste na pět bodů. Hlavní trenér znojemské lavičky ale nechce dopustit pocit uspokojení, který by se mohl hravě vymstít: "Dá se říct, že jsme malinko v klidu. Liga je ale nesmírně vyrovnaná a na uspokojení není čas. Myslím si, že se bude bojovat až do posledního kola." Reprezentační pauzu využili jeho svěřenci k důslednému tréninku, aby se co nejlépe připravili na závěrečnou část sezóny. "Není čas na šetření. Pokračujeme v práci, kterou jsme nastolili. Hráče potkají tvrdé a těžké tréninky," nastínil před přestávkou Roman Šimíček.
Korutanští orli z Villachu nezažívají úplně povedenou sezónu. Ačkoliv do nadstavby proklouzli z nejlépe nasazené příčky, roli favorita skupiny rozhodně nepotvrdili a pouze dvakrát se radovali z výhry. I díky tomu se momentálně nachází na nepostupovém místě, což se ale bezpochyby pokusí změnit právě ve středu před domácím publikem.