Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.) | Buffalo – Chicago 1:5 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 6:4 (kon.)
Columbus – Nashville 3:4 (kon.) | Carolina – Toronto 0:4 (kon.) | Colorado – Tampa 2:3 (po pr.)
San Jose – Boston 1:2 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 1:0 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 2:3 (kon.)

4. David Krejčí (BOS) – 0+0 – 0 střel – 16:43
    5. Peter Cehlárik (BOS) – 0+0 – 1 střela – 13:31 (05:35:39)

Statistiky

Střely na branku 30-28; Zblokované střely 15-23; Vyloučení 2-2; Hity 18-21; Vhazování 37-35.

Dnešní utkání mělo spoustu šancí, ale nakonec padli pouze tři góly a rozhodnout se muselo až v prodloužení!

Stav utkání otevřel Ryan Spooner po šťastném odražení kotouče za brankou. Sharks našli odpověď až v závěru druhé třetiny, kdy Patrick Marleau stál ve správný čas na správném místě a odražený puk po střele Brent Burns nasměroval do odkryté části branky. Utkání rozhodl v prodloužení po samostatném úniku Brad Marchand, který si připisuje gól číslo 24.

62:36 Brad MARCHAND - 1:2

62:36
    Bruins právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Napínavé utkání rozhoduje BRAD MARCHAND, kterého poslal do samostatném úniku Patrice Bergeron! Osmadvacetiletý Kanaďan naznačil kličku a roztáhl si Martina Jonese, kterého překonává mezi betony! Asistence: Patrice Bergeron.

62:29
    Martin Jones si připisuje další skvělý zákrok a okamžitě poté se vydali Sharks do přečíslení dva na jednoho!

62:17
    Tomáš Hertl byl příliš netrpělivý a přejel útočnou modrou dříve než kotouč. Odpískáno postavení mimo hru.

61:53
    Frank Vatrano zkusil nenápadnou střelu z ostrého úhlu, ale skórovat se mu nepodařilo.

61:00
    Martinu Jonesovi vypadl kotouč z výstroje a s velkým štěstím ho stihl přikrýt lapačkou před dorážejícím Bradem Marchandeem.

60:30
    Prodloužení tři na tři začali aktivně Bruins a zatím nepustily Sharks z vlastního pásma.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    David Pastrňák je opravdu utržený ze řetězu! Tentokrát se dostal k zakončení i v pádu, ale Martina Jonese dnes večer jen tak nic nezaskočí.

59:00
    Sharks doslova dobývají branku hostů! Patrick Marleau mohl střílet z mezikruží z první, ale kotouč dostal na brusle.

58:30
    Brad Marchand si dovolil na modré kličku a akce končí postavením mimo hru.

57:37
    Střela od pravého mantinelu proletěla velkým provozem před brankou a končí ve výstroji připraveného Martina Jonese.

56:52
    Na druhé straně v akci Tomáš Hertl, jehož střela pohořela v lapačce Tuukka Raska!
    56:31 Martin Jones ničí šanci Davida Pastrňáka!

56:31
    David Pastrňák se dostal až před brankáře Martina Jonese, který ničí jeho pokus o rozhodnutí dnešního zápasu!

56:00
    Dělovka z levého kruhu končí sražena obranou hostů.

55:35
    Čas se krátí a utkání je stále vyrovnané 1:1.

53:37
    Na ledě je první útočná formace Bruins, která si dokázala na chvíli vytvořit zajímavý tlak, ale bez žádné střely je Brad Marchand vyhnán z pásma.

52:50
    Další prudká dělovka Brenta Burnse míjí branku hostů.

52:07
    Brent Burns se jedovatou střelou pokusil potvrdit svou formu.
    50:40 Martin Jones levým betonem drží vyrovnaný stav!

50:40
    Martin Jones levým betonem ničí tutovku po teči Davida Pastrňáka!
    49:54 Micheal Haley nepřekonává Tuukka Raska!

49:54
    Micheal Haley byl blízko svého druhého zásahu v sezóně! Úplně volný před brankou trefuje ale pouze výstroj Tuukka Raska, který kotouč vyráží do rohu kluziště!

48:54
    Logan Couture se pokusil na pravém kruhu o kličku před branku, která se mu nakonec povedla, ovšem už bez kotouče.

47:29
    Paul Martin zachytil rozehrávku Bruins, kterou následně vrací zpět na čepele hostů.

47:00
    Torey Krug se pokoušel bekhendovou žabičkou najít volného centra mezi kruhy. Přihrávka byla ale nepřesná.

45:35
    Patrice Bergeron se pokusil o individuální akci a jeho sólová jízda z obranné třetiny končí mezi kruhy na rameni Justina Brauna.

44:10
    David Krejčí byl vyhnán do středního pásma i s kotoučem.

43:15
    Zdeno Chára se vydal na útočný výlet a v rohu útočného pásma bojuje o puk.

42:10
    Joe Pavelski byl ve výborné pozici před brankou, ale skákavý kotouč se mu nepodařilo zpracovat.

41:00
    Martin Jones vytěsnil mnoho dorážek po nenápadné střele od modré!

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 04:37.

Druhá třetina nám přinesla spoustu šancí a také vyrovnávací gól Sharks po přesné trefě Patrica Marleaua do odkryté sítě.

Statistiky:

40:00

39:40
    Střela Chrise Tierneyho od levého mantinelu končí mimo branku.

39:15
    Útok Sharks končí těsným postavením mimo hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.
    37:37 Patrick MARLEAU - 1:1

37:37
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Žraloci vyrovnávají utkání při hře čtyři na čtyři! Střela Brenta Burnse z pravého kruhu pro vhazování skončila sražená přímo k PATRICKU MARLEAUNOVI, který měl odkrytou levou část branky, kterou přesně trefuje! Asistence: Brent Burns, David Schlemko.

37:05
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Riley Nash – 2 min., hrubost).

36:36
    Hra má obrovské tempo a oba týmy se dostávají do obrovských šancí a brankáři ukazují skvělé zákroky.
    33:39 Únik Davida Pastrňáka a Davida Krejčího.

33:39
    Šance i na druhé straně! Po úniku Bruins dva na jednoho nedokázal David Krejčí nasměrovat puk za již překonaného Martina Jonese!
    33:00 Tuukka Rask vyráží kotouč vyrážečkou a drží stále čisté konto!

33:00
    Joe Thornton nabral podél levého mantinelu velkou rychlost! Na útočné modré jízdu zařízl a přihrál na pravé křídlo, které se kličkou dostalo až před samotného Tuukka Raska!

32:13

31:55
    David Backes měl problémy se zpracováním kotouče na modré čáře, což byla příležitost pro Tomáše Hertla, aby osvobodil svůj tým.

31:08
    Martin Jones kryje nebezpečnou střelu ze střední části pravého kruhu pro vhazování.

30:45
    Sharks se osvobozují vyhozením puku až k Tuukka Raskovi.

30:13
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., nedovolené bránění).

29:55
    Pokus o průnik Brada Marchanda zastavuje hvizd čárových.

28:45
    Tomáš Hertl vybojoval puk aktivním napadáním a Tuukka Rask si připisuje další zákrok po střele od modré čáry.

28:27
    Zakázané uvolnění i na straně Sharks. Hra se vrací zpět před Martina Jonese.

27:52
    Poté, co Tuukka Rask ukryl kotouč ve své lapačce, si Zdeno Chára stěžuje u hlavního sudího na háček od Joe Pavelskiho.

27:22
    Pokus o založení útoku končí zakázaným uvolněním hostů. Vhazovat se bude po pravici Tuukka Raska.

25:12
    Chris Tierney se marně pokoušel mezi kruhy prostrčit puk před branku, kam si sjížděl rozjetý Micheal Haley z pravého kruhu.

24:47
    Střelecký pokus Paula Martina vyráží Tuukka Rask lapačkou do levého rohu!

24:03
    Dělovka Adama McQuaida končí mimo branku a kotouče se zmocňují Sharks.

23:12
    Martin Jones zpozoroval nahozený kotouč na poslední chvíli a stihl jej ukrýt ve své výstroji.

22:37
    Brent Burns dostal u pravého mantinelu trochu prostoru, který zužitkoval k jedovaté střele. Tuukka Rask hájí úspěšně svou branku.

22:15
    Tuukka Rask vyráží svými betony střelu od modré čáry.

21:19
    Brenden Dillon se ujímá kotouče po nahození hostů a vyváží puk z obranné třetiny.

20:51
    Bruins si přestup do útočné třetiny zopakují po odpískaném ofsajdu.

20:01

První polovina úvodního dějství byla spíše poklidnější, až do dvanácté minuty, kdy Ryan Spooner otevřel stav utkání. Od této akce dostala hra nový nádech a stala se více otevřenou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Brad Marchand čekal na přihrávku zpoza branky od Patrice Bergerona, ovšem marně.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

17:33
    Hra nabrala tempo, které se oku diváka musí líbit. Po rychlém nahození na branku Martina Jonese od modré čáry kotouč míjí branku o pár centimetrů.

16:33
    Peter Cehlárik se probojoval až před branku domácích, ale jeho pokus mezi betony si Martin Jones pohlídal.

15:13
    14:53 Perfektní Tuukka Rask drží čisté konto.

14:53
    Fantastický Tuukka Rask si poradil s další nebezpečnou tečí a následnou dorážkou z bezprostřední blízkosti! K jeho levé tyči se ale stihl přesunout včas.

14:07
    Joe Thornton dostal přihrávku na pravý kruh, ale jeho dělovka se nepovedla kvůli zlomené holi.

13:13
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., krosček).
    12:47 Teč Micheala Haleyho.

12:47
    Mířená střela mimo branku na volného Micheala Haleyho končí po teči ve výstroji pozorného Tuukka Raska.

12:21
    Netrvalo dlouho a do samostatného úniku se dostali Bruins! Akce ale končí hvizdem čárového rozhodčího za postavení mimo hru.
    11:05 Ryan SPOONER - 0:1

11:05
    Hosté otevírají stav dnešního utkání a jako první v zápase se ujímají vedení! Adam McQuaid se dostal k puku na modré čáře, který napálil před branku, kde se ho ujal Jimmy Hayes, jehož pokus míjí těsně branku Martina Jonese , ale odražený puk od zadního mantinelu se dostal okamžitě k RYANU SPOONEROVI, který měl před sebou odkrytou branku. Asistence: Jimmy Hayes, Adam McQuaid.

10:32
    Tomáš Hertl nabral obrovskou rychlost a skrze podél pravého mantinelu procpal puk až do třetiny Bruins, kde byl za brankou zbaven puku hraničním zákrokem Adama McQuaida

09:53
    Domácí celek na vhazování úspěšnější, ale u puku je první Zdeno Chára, vyvážející puk z obranné třetiny.

09:43
    Prudkou přihrávku Bruins nikdo nezpracoval a tak se bude vhazovat před Tuukka Raskem.

08:13
    Martin Jones nemá s ranou od modré žádný problém a po zachycení puku lapačkou jej rychle vrací zpět do hry.

07:20
    Svižnou přihrávku adresovanou Joe Pavelskimu zachycuje Ryan Spooner a okamžitě startuje do útočného pásma.

06:33
    Probíhá krátká reklamní přestávka.

05:48
    V boji o kotouč v rohu kluziště jsou úspěšnější hosté, kteří záhy podnikají útočnou akci, přerušenou na útočné modré čáře.

04:30
    Nahození hostů ze středního pásma končí v lapačce Martina Jonese. Vhazovat se bude po jeho pravici.

03:53
    Domácí jsou nastěhováni v útočné třetině, ale Bruins drží hru u mantinelů a nepouští Sharks do nebezpečnějších šancí.
    01:44 Výborný Martin Jones!

01:44
    Bruins se dostali k obrovské šanci! Martin Jones nejprve úspěšně čelil střele Ryana Spoonera z bezprostřední blízkosti a u vyraženého kotouče byl první Frank Vatrano, jehož střela končí pod kontrolou Martina Jonese.

01:02
    Joe Pavelski byl první u kotouče za brankou Tuukky Raska a Sharks na chvíli získávají pásmo.

00:29
    Nepřesná rozehrávka Sharks přejíždí všechny čáry a hra se vrací zpět před Martina Jonese.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Bødker – Goldobin, Hertl, J. Ward – Haley, Tierney, M. Karlsson.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, K. Miller, C. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes – Cehlárik, Krejčí (A), Pastrňák – Vatrano, Spooner, J. Hayes – Schaller, D. Moore, Riley Nash..

Československá stopa v utkání

1. Tomáš Hertl (SJS) – G – 6; A – 9; B – 15
    2. Zdeno Chára (BOS) – G – 5; A – 11; B – 16
    3. David Pastrňák (BOS) – G – 26; A – 23; B – 49
    4. David Krejčí (BOS) – G – 14; A – 25; B – 39
    5. Peter Cehlárik (BOS) – G – 0; A – 2; B – 2

Boston Bruins se představí na ledě San Jose Sharks. Hosté z posledních 5 zápasů 3 vyhráli a 2 prohráli. Naposled Boston Bruins na domácím ledě porazil Montreal 4:0. Hosté získali z posledních 5 zápasů 9 bodů. Boston Bruins se nachází ve východní konferenci na 8. místě s 64 body. Tento tým bojuje o Play Off. A nutně potřebuje dneska získat body, jelikož za ním 9. Toronto, 10. New York Islanders, 11. Buffalo Sabres a 12. Philadelphia Flyers ztrácí na boston 1 až 3 body. Za hosty dnes nenastoupí: A. Czarnik.

San Jose Sharks čeká domácí utkání proti Boston Bruins. Domácí z posledních 5 zápasů 2 vyhráli a 3 prohráli. Naposled domácí San Jose Sharks hrál utkání včera v Arizoně, kde vyhrál 1:4. Domácí získali z posledních 5 zápasů 8 bodů. San Jose Sharks se nachází v západní konferenci na 2. místě s 76 body za vedoucí Minnesotou. Tento tým má s největší pravděpodobností zajištěný postup do Play Off. Za domácí tým dnes nenastoupí: J. Donskoi, D. DeMelo.

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL! V noci ze soboty na neděli bude k vidění 11 zápasů. V akci se mimo jiné objeví i San Jose Sharks a Boston Bruins. Právě jejich souboj budete moci sledovat zde! Přenosem Vás provede Michal Studničný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 38. Marleau (Burns, Schlemko) – 12. Spooner (J. Hayes, McQuaid), 63. Marchand (Bergeron)