Engineers Prague – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
UMB Banská Bystrica
Úterý 21.02.2017, 18:30 • Zimní stadion Hvězda, Praha. • European University Hockey League • 11. kolo

Velmi vyrovnané utkání je za námi. Technika v utkání dokázala vstřelit pouze jedinou branku, kterou vstřelil Heža, jenže se také dopustila tří chyb, ze kterých inkasovala tři branky jejími autory byli Kasanický, Indrych a Brnčál. To znamená, že Banská Bystrica si z Prahy odváží na Slovensko všechny body. Pro dnešek máme dobojováno a já se na vás budu těšit u některého z dalších online přenosů. Přeji pěkný večer. (20:37:31)

59:50
    Technika se ještě pokouší snížit, ale Korytár dnes až na jedno zaváhání vše pochytal.

59:40
    Domácí to zkouší bez brankáře.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:14
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale sudí se dopustil omylu a tak možnost snížit je pryč.

58:13

57:07
    Technika se drží v útočném pásmu, ale trenér týmu nechává brankáře v brankovišti.

56:13
    Domácí si ještě před koncem utkání zahrají přesilovou hru, když Kováčik dostává dvě minuty za faul kolenem.

55:27
    Slovenský celek hraje stále aktivně a nepouští domácí k ničemu.

54:40
    Bystřica pokračuje v náporu. Domácí se musí bránit.

53:54
    Tým Banská Bystrica právě vstřelil branku! Domácí se dopustili za vlastní brankou hrubé chyby, které využil Šeliga, jenž přihrával před branku na DENISE BRNČÁLA, jenž střelou z první vrací svému týmu dvoubrankové vedení.

53:35
    Domácí mají puk na svých holích, ale nedaří se jim vybojovat zpátky útočné pásmo.

52:21
    Nociar se protlačil až před domácího brankáře, ale díky důrazu Klementa nedokázal pořádně zakončit.

50:39
    Domácí pokračují v aktivní hře, ale pro tuto chvíli jim chybí střela na branku.

50:12
    Tým Technika Praha právě vstřelil branku! Zlepšený pohyb přinesl první branku. Tobolova střela vypadla brankáři z chráničů a dorážející OLDŘICH HEŽA, neměl už problémy dostal puk do branky. Asistence Dominik Tobola a Vítězslav Pálka.

49:13
    Ujfaluši vyslal na Korytára z levého kruhu nebezpečnou střelu, hostující brankář si s ní věděl rady.

48:43

47:47
    Bystřici dneska prostě přesilové hry nejdou. Snaží se to ano, ale nepřesné přihrávky je stojí možnost se dostat do šance.

46:43
    Techniku čeká za další nedovolený zákrok dvou minutové oslabení.

46:16
    Mančák si najel do volného prostoru, kam dostal přihrávku, naštěstí pro domácí brankář Příhoda včas přesunul beton, který hostující útočník trefil.

46:00
    Hra nabrala na tempu a oba brankáři musí být nyní na pozoru.

45:03
    Domácí celek se drží v útočné třetině, kde se snaží častou střelbou vsítit kontaktní branku.

44:14
    Druhá domácí formace si vytvořila střeleckou pozici, Korytár celou situaci řádně přečetl a puk zachytil ve svých chráničích.

43:36
    Kováčik se dostal do šance, ale stál příliš blízko brankáře, kterému jen odevzdal puk.

42:00
    Hra se přelejvá ze strany na stranu. Domácí se špatně dohodli a sudí pro zakázané uvolnění musí přerušit hru.

41:29
    Technika se vysvobodila z vlastního pásma a žene se do útoku, kde se ale moc neohřála.

40:34
    Bystřica se i na potřetí dokázala hned v úvodu protlačit se před branku, tentokrát domácí si dali velký pozor aby neinkasovali třetí branku.

40:01

40:00

38:53
    Další nepřesnost domácích končí odpískáním zakázaného uvolnění,

38:21
    Domácí špatně rozehráli a puk končí na zakázaném uvolnění.

37:34
    Technika stále tlačí, Korytar má plné ruce práce.

36:52
    Elitní formace domácího celku se toho bude samozřejmě snažit využít tuto přesilovou hru.

36:14
    Bystřica jde na dvacet vteřin do třech, když sudí viděl nedovolený zákrok Mančáka.

36:14
    Klementova střela nadělala Korytárovi velké problémy.

35:13
    Ani přesilová hra domácího celku není nijak oslnivá.

34:35
    Slovenský celek špatně střídal, čehož si všiml čárový sudí a hlavní dává domácímu celku šanci na vstřelení kontaktní branky. Trest odsedí Primus.

34:05
    Hra se přesunula do středního pásma, kde probíhají souboje o puk.

33:35

33:23
    Technika vyvezla puk do bezpečí, Bystřica nepřesně přihrává a puk letí na zakázané uvolnění.

32:47
    Příhoda kryje nebezpečnou střelu Indrycha.

32:38
    Bystřici se až po minutě podařilo získat útočnou třetinu.

31:35
    Domácí si zahrají další oslabení kvůli špatnému střídání.

30:30

30:19
    Tato dvojnásobná přesilová hra se slovenskému týmu vůbec nepodařila.

29:57
    Další nedorozumění znamená ztráta pásma.

29:26
    Hosté se samozřejmě usadili v útočné třetině, o kterou sev nepřesnou přihrávkou připravují.

28:30
    Bánská Bystřica si zahraje dvou minutovou přesilovou hru 5na3, když sudí viděl faul domácího Klementa a Heži.

27:40
    Kordík spíše nahozením přinutil Korytára přerušit hru.

26:48
    Pražané opět přidali na otáčkách, jenže přes pozornou obranu soupeře je zatím pořád velmi těžké projít.

25:33
    Nyní jsou na tahu domácí, kteří sice také získali pásmo, ale i oni se nedokázali vybudovat střeleckou pozici.

24:19
    Bystřica se usadila v útočném pásmu, do zakončení se zatím nedostala.

23:30
    Indrych dostal puk za obranu a postupoval sám na brankáře, ten předvádí další velmi dobrý zákrok.

22:48
    Domácí celek zabral a snaží se o snížení, zatím však střílí slepými.

22:11
    Šeliga jel s Brnčálem sami na brankáře Příhodu, který se včas stačil přesunout a velmi nebezpečnou akci zneškodnit.

20:42
    Tým Banská Bystrica právě vstřelil branku! Žáčik zachytil nepřesnou přihrávku od Ujfalušiho a postupoval s MARTINEM INDRICHEM sami na branku a svou příležitost proměnili v druhý gól. Asistence Michal Žáčik.

20:23
    Technika i tentokrát vyhrává úvodní buly, jenže i nyní se přichází nepřesná přihrávka, které se ujímají hosté.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které patřil úvod Banské Bystřici, jenž dokázala nástup využít vstřelenou brankou. Technika postupně sice hru vyrovnávala, ale kvůli častým vyloučením se nedokázali vážnější prosadit, proto slovenský celek vede zatím 1:0.

20:00

19:49
    Technika se drží v útočném pásmu, ale k zakončení zatím mají hodně daleko.

19:25
    Slovenskému týmu se nepovedlo dvakrát po sobě přesně přihrát puk na najíždějícího centra. V obou případech se pískalo zakázané uvolnění.

18:17
    Bystřica nahazuje puk do útočné třetiny, domácí se pro změnu snaží puk ze své třetiny dostat, jenže nepřesné přihrávky putují na hole slovenského týmu.

17:39

17:28
    Tenkel se ocitl sám před Příhodou, který včas vyjel a protihráči neumožnil vystřelit.

16:27
    Malatinec si připisuje zákrok, kterým přerušuje hru.

15:39
    Technika bude mít první výhodu přesilové hry v utkání. Janák je vyloučen za podražení.

15:01
    Pražané zlepšili pohyb i hru s pukem a nyní jsou před hostující brankou.

14:15
    Oba celky hrají v plném počtu.

12:59
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez vyložených šancí.

12:15
    Technika se hnala do další šance, která ani tentokrát nekončí zakončením, nýbrž další potyčkou, jenž opět končí vzájemným vyloučením.

11:58

11:24
    Technika hraje v tomto oslabení velmi dobře, soupeř se zatím nestihl usadit v útočné třetině,

10:57
    Bystřici se nedaří ani druhá přesilová hra.

09:58
    Ani tentokrát se domácím nepodařilo nic vymyslet a tak hosté byli opět na tahu a došli si pro faul, kterého se dopustil Kordík.

08:56
    Slovenský tým zakládá útočnou akci, při které se nedostávají do zakončení a na řadě jsou domácí.

08:21
    Druhá domácí formace rozhodila soupeřovu obranu, Pálka zkusil vyslat na brankáře střelu, jenže trefil jednoho z bránících hráčů.

07:50
    První formace Techniky se snaží o první vážnější ohrožení branky, ale puk při jednom ze soubojů opouští hrací plochu.

06:58
    Bystřici se nepodařila přihrávka na Kamzíka a puk končí na zakázaném uvolnění.

06:40

06:11
    Další vyhození od domácího celku.

05:43
    Bánské Bystřici se nedaří usadit se útočném pásmu. Technice se podařilo puk vyhodit do bezpečí.

04:40
    Hosté se opět usadili v útočném pásmu, kde si Vostracký přidržel protihráče a dostává menší trest za držení.

04:23
    Pražané se snažili o rychlý přechod do útočného pásma, ale nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

03:39
    Hráči Banské Bystřice jsou zatím jasně lepším týmem. Nyní se do protiútoku dostal Kamzík, brankář Příhoda včas sklepl betony a zabránil tak druhé brance.

03:09
    Tým Banská Bystrica právě vstřelil branku! Hosté se dostali do rychlého protiútoku, po kterém slaví první úspěch. Mendel založil celou akci a přihrávku před branku našel ADAMA KASANICKÉHO, jehož střela končí v brance. Asistence Róbert Mendel.

01:42
    Tenkel se pustil do slovní potyčky s jedním z domácích hráčů. Oba dostávají dvě trestné minuty.

01:38
    Tenkel byl dalším hráčem, který se snažil ohrozit domácí branku.

00:32
    Indrych dostal přihrávku do slibné pozice, naštěstí pro domácí nestačil včas zakončit.

0:01
    Ujfaluši vyhrál úvodní buly a Technika má tedy výhodu zahájit první útok, jenž ale velmi rychle končí odpískaným ofsajdem.

00:01

Státní hymny právě dozněli a oba celky se zbrojí na úvodní buly dnešního utkání.

Oba hrací týmy jsou již na hrací ploše, na které zní státní hymny.

Vzájemné zápasy:

Nadcházející zápas bude prvním vzájemným měřením sil v aktuální sezóně. Historie vzájemných zápasů z minulé sezóny je ale velmi zajímavá. V základní části si připsali všechny body hráči UMB, nutno podotknout že zápas v Praze byl za stavu 1:1 a velkého tlaku domácích kontumován ve prospěch hostů. Oba celky na sebe znovu narazily ve čtvrtfinále playoff a jednalo se o pořádně vyrovnaný souboj. Technika využila domácího prostředí a ujala se vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy a na Slovensko tak odcestovala s vědomím, že výhra znamená postup do další fáze playoff.

Ve druhém zápase ale Pražané promarnili slibný náskok a utkání ztratili v poměru 5:7. Rozhodnout tak musel třetí zápas, do nějž Technika vstupovala v oslabené sestavě oproti předchozímu utkání. Dvanáct statečných se pralo velmi statečně. Ještě 7 minut před koncem Technika dokonce vedla 2:1, ale domácím se nakonec i díky několika sporným výrokům sudích podařilo vyrovnat a nakonec i celou sérii rozhodnout dvacet vteřin před koncem prodloužení. Je tedy jasné, že Technika má svému soupeři co oplácet a motivace je předem jasně daná.

Další možnost k ukončení nepříznivé série budou mít hráči Techniky v úterý 21. února proti Banské Bystrici. A nutno říci, že svěřenci trenéra Filipiho před sebou nemají vůbec jednoduchý úkol. Tým UMB se v této sezóně prezentuje velmi dobrými výkony, díky kterým momentálně okupuje druhé místo tabulky EUHL. Podobně jako v minulých ročnících se tak řadí mezi největší favority v souboji o Sekeráš Trophy pro vítěze ligy.

Pražská Technika se chystá na další zápas v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy a má před sebou jasný úkol – přerušit sérii nepříznivých výsledků a konečně si připsat další body do tabulky EUHL. Bilance z posledních pěti zápasů Techniky není vůbec dobrá, Pražané si z možných 15 bodů připsali pouhé dva za výhru v prodloužení v zápase s polskou Krynicí.

V kalendářním roce 2017 se Technice zatím nedaří a stále čeká na první bodový zisk. Po dvou těsných porážkách s celky UK Praha a Paneuropa Kings mají před sebou Pražané další výzvu, do Prahy přijede druhý tým tabulky EUHL – UMB Hockey Team Banská Bystrica.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Jiří Kosejk

Branky a nahrávky: 51. Heža (Tobola, Pálka) – 4. Kasanický (Mendel), 21. Indrych (Žáčik), 54. Brnčal (Šeliga)

ČVUT Engineers Prague: Příhoda ( Cvrček) – Klement, Vostracký, Dulovec, Kratochvíl, Ujfaluši – Žáček, Pálka, Heža, Hyršl, Tobola – Kordík, Kuruc, Hlaváč, Babický, Fiala – Pála, Potocký,
    UMB Banská Bystrica: Malatinec (Korytár) – Koch, Mendel, Janák, Kasanický, Kováčik, Studený, Nociar, Indrych, Tenkel, Žáčik, Primus, Mančák, Kandra, Brnčal, Kamzík, Málus, Šeliga, Ferletjak, Bednarčík, Janečko,