Toronto – NY Rangers 1:2 (1:2 po s.n.) | Montreal – NY Islanders 0:3 (kon.) | Tampa – Calgary 2:3 (kon.)
Nashville – Colorado 4:2 (kon.) | Chicago – Arizona 6:3 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:4 (kon.)
Montreal Canadiens
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
New York Islanders
Pátek 24.02.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:24. (04:14:16)

Tři hvězdy utkání
    1. Beauviller (NYI) – 1 + 0
    2. Greiss (NYI) – 100% úspěšnost zákroků
    3. Leddy (NYI) – 0 + 1

Máme za sebou zápas mezi Islanders a Canadiens. V první třetině si připsal gól po pěkné střele na první tyč Beauviller, ve druhé třetině zvyšoval náskok Islanders Lee, když svou střelou nedal Priceovi šanci. Ve třetí třetině jsme viděli gól do prázdné branky po střele Tavarese. Domácí útočníci si vylámali zuby na dobře chytajícím Greissovi a skóre je tak 0:3.
    Střely po 3. třetině: MTL – 24, NYI – 24.

59:30
    Islanders kombinují s pukem a čekají na konec zápasu.
    59:01 John TAVARES - 0:3

59:01
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders vyvezli kotouč do třetiny Montrealu, kde se k zakončení dostal dvakrát Tavares a podruhé trefil prázdnou branku Montrealu.Asistence: Josh Bailey, Nick Leddy.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

58:48
    Leddy vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

58:30
    Montreal to zkouší se 6ti hráči v poli!

58:12
    Rozehrávka domácích skončila zakázaným uvolněním.

57:40
    Gallagherova nahrávka skončila až na betonech Greisse a puk mají znovu hosté.

57:15
    Islanders drží kotouč.

56:50
    Domácí hráči teď trochu polevili a vysloužili si pískot fanoušků.

56:10
    Hickey skvěle vytlačil Danaulta do rohu kluziště a nedovolil mu zakončit.

55:30
    Ihned po buly vypálil Plekanec, ale i s jeho střelou si Greiss poradil.

55:22
    Greiss si připsal další zákrok lapačkou proti střele Webera.

54:40
    Nepřesná nahrávka Ladda ve třetině Montrealu zakládá další protiútok domácích.

53:50
    Nepřesná rozehrávka Lehkonena skončila icingem.

53:10
    Greiss předvedl další povedený zákrok, zato Price je už opravdu dlouho bez práce.

52:30
    Backhandová střela Shawa mířila nad branku.

51:30
    Pacioretty se neproháčkoval přes obránce a kotouč mají Islanders.

50:50
    Gallagerovy nesedla nahrávka umožnil Islanders osvbodit se z tlaku domácích.

49:50
    Plekancova nepřesná nahrávka se stala kořistí Tavarese.

48:50
    Backhandové nahození Radulova skončilo na ve výstroji obránce a ten vyváží puk.

47:46
    Rozhodčí neuznávají Montrealu další branku, tentokrát kvůli vhození puku do branky.

47:30
    Galchenyuk zavezl kotouč do třetiny a hledal na středu postaveného Lehkonena, který svou střelou nepřekonal Greisse.

46:50
    Rozhodčí neuznávají gól kvůli hře vysokou holí!

46:50
    Weberova střela skončila v brance, ale rozhodčí rozpažil, a situaci bude zkoumat videorozhodčí.

46:10
    Strome se zničeho nic objevil sám před Pricem s pukem, ten mu kotouč vypíchl!

45:15
    Islanders se po delší době dostali s kotoučem do třetiny Montrealu, v rohu o něj ale brzy přišli.

44:00
    Paciorettyho střela byla zblokována Islanders znovu jen vyhazují kotouč.

43:20
    Shaw vjel do třetiny moc rychle – offside.

43:01
    Nahození Petryho zblokovala obrana a vyhazuje kotouč až k brance Price.

42:10
    Habs se nedaří dostat do třetiny Islanders, hosté pouze odpalují kotouče.

41:10
    První zákrok této třetiny má za sebou i Greiss, konkrétně proti střele Petryho.

40:40
    Islanders si vytvořili pěknou šanci – do dobré pozice se dostal Tavares, ale Price předvedl pěkný zákrok.

40:01
    Úvodní buly vyhrál Tavares a Islanders tak hned mohou pokračovat ve své početní výhodě.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:28.

Ve druhé třetině jsme mohli sledovat opravdu svižný hokej a uvidíme, kterému z týmů zbylo více sil na poslední třetinu. Montreal vstoupil do tohoto dějství lépe a vytvořil si několik šancí. Pak ale jako blesk z čistého nebe uděřili Islanders a navýšili tak svůj náskok díky povedenému zakončení Leea.
    Střely po 2. třetině: MTL – 16, NYI – 21.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Beaulieu vyhazuje kotouč přes všechny čáry a šetří čas pro Canadiens.

39:30
    Price si počkal na střelu Tavarese a zastavuje hru.

39:00
    Islanders kombinují s pukem, ale všechny střely byly zatím nepřesné.

38:48
    Jemelin (MTL) (2 minuty, hrubost.)

38:40
    Na ledě se nám přiostřuje.

38:10
    Pacioretty nedokázal dostat puk za záda Greisse z bezprostřední blízkosti.

37:10
    Price předvedl skvělý zákrok proti střele Tavarese, který se na něj řítil sám a pořád drží naděje domácího týmu.

36:30
    Přihrávka Shawa nebyla přesná a domácí hráč daroval kotouč islanders.

36:01
    Rozhodčí si vysloužil pískot celé haly, když neodpískal několik hraničních zákroků na domácí hráče.

35:30
    Montreal kombinuje ve třetině soupeře, ale střely domácího týmu nejsou přesné.

34:30
    Plekanec odpálil kotouč z hole Kuljomina těsně před Pricem!

34:15
    Greiss si připsal povedený zákrok proti střele Radulova a podržel kotouč. Následuje komerční přestávka.

33:50
    Tavares vystřelil od pravého mantinelu, Price musel po delší době zasahovat.

33:01
    Montrealu se teď podařilo zamknout Islanders ve třetině, ale ani jedna z domácích střel nebyla přesná.

32:30
    Ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře. Oba týmy ztrácí kotouče ve středním pásmu.

31:10
    Paterynovi přeskočil puk hokejku na modré as rozehrávkou před dotírajícími hostujícími hráči musel pomoci Price.

30:10
    Hraje se již dlouho bez přerušení. Střela Pateryna od modré mířila mimo branku.

29:10
    Hosté skvěle napadají rozehrávku Canadiens, kteří se nemohou dostat z vlastní třetiny.

28:50
    Nepřesná rozehrávka Danaulta darovala puk Islanders.

28:15
    Střelu Quineho od levého mantinelu zneškodnil Price lapačkou a přerušil hru.

28:10
    Hosty z New Yorku druhý gól nakopnul a srovnali tempo s domácím týmem.
    25:58 Anders LEE - 0:2

25:58
    Tak to je neuvěřitelné, druhá střela Islanders ve druhé třetině končí v brance! Hostující tým po obravském tlaku Habs vyvezl kotouč a Josh Bailey krásnou backhandovou nahrávou našel za obranou rozjetého ANDERSE LEEA, který nájezd od mantinelu na Price proměnil střelou na první tyč! Asistence: Josh Bailey, John Tavares.

25:18
    Od začátku třetiny je domácí tým mnohem aktivnější a zasypává Greisse střelami. Další pokus vyslal Shaw od modré.

25:03
    Galchenyuk se dostal ke střele od pravého mantinelu, Greiss ho skvěle vychytal!

24:40
    Byron dostal skvělou nahrávku od MItchella, ale nedokázal zamířit na branku soupeře.

24:08
    Greiss si našel lapačkou Petryho nahození a přerušil tlak Canadiens.

McCaron s Flynnem se dostali do přečíslení 2 na 1, Flynnova střele mířila nad branku Greisse.

22:20
    McCaron promáhl nahrávku na středu hřiště a Islanders tak mohli založit protiútok, pětice už ale byla unavená, tak pouze nahodili puk do pásma vystřídali.

21:53
    Beaulieho střela od modré skončila v lapačce Greisse.

21:30
    Price si připisuje první zákrok druhé třetiny proti střele Nelsona od modré.

21:10
    Gallagher hledal žebkou před brankou stojícího Galchenyuka, k tomu se puk nedostal.

20:41
    Útok Habs zastavuje offside.

20:01
    Tavres vyhrál úvodní buly, ale Habs hostům ihned odebírají kotouč.

20:01

Druhé dějství začne přibližně v 2:35.

Skončila první třetina, ve které jsme mohli vidět svižný hokej nahoru dolů. V 6. minutě rozjásal fanoušky hostů přesnou trefou na první tyč Beauviller. Oba týmy si pak vytvořily několik dalších příležitostí ke skórování, ale oba gólmani působí jistým dojmem.
    Střely po 1. třetině: MTL – 8, NYI – 13.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Jemelinova nahrávka nebyla přesná – icing.

19:15
    Danaultova nahrávka nebyla přesná a Islanders zakládají protiútok.

18:30
    Plekanec dostal skvělou nahrávku od Markova a pálil ze středu třetiny, jeho střela golfem mířila doprostřed branky.

17:40
    Gallagherova střela skončila až v ochranné síti.

17:10
    Chimera vypálil ze středu třetiny, jeho nebezpečná střela minula branku Price!

16:20
    Ani jeden z týmů se teď nedokáže usadit ve třetině soupeře.

15:15
    Beauliemu přeskočil puk hokejku hosté mohou konečně vystřídat.

14:50
    Weber vypálil svou pověstnou dělovku od modré, Greiss předvedl skvělý zákrok lapačkou!

14:20
    Domácím se podařilo usadil ve třetině, ale Markovova střela od modré minula branku.

13:35
    Kearns (NYI) (2 minuty, držení.)

12:50
    Domácí přežili oslabení a kombinují ve třetině Islanders.

11:50
    Leddy vypálil od modré, Price lapačkou zasáhl.

11:15
    Hostům se zatím nedaří v početní výhodě, Plekanec znovu vyhazuje.

10:50
    Plekanec vyhrál buly a vyváží puk až k brance Greisse.

10:27
    Danault (MTL) (2 minuty, sekání.)

09:50
    Greiss si lapačkou našel nahození Petryho a přerušil hru.

09:30
    Na druhé straně vypálil Chimera od levého mantinelu, Price předvedl pohodový zákrok.

09:10
    Markov vypálil dělovku od modré, Greiss betonem zasáhl.

08:12
    Přihrávka Seidenberga od modré byla nepřesná a Habs se po delší době dostávají z obranné třetiny.

07:30
    Tavares nahodil puk na Price od levého mantinelu, domácí gólman puk podržel a následuje komerční přestávka.

06:30
    Montreal se snažil rychle odpovědět, ale střela Webera od modré prolétla těsně kolem pravé tyče!
    05:28 Anthony BEAUVILLIER - 0:1

05:28
    Islanders využili špatněho střídaní domácích a střílí první branku! Nick Leddy nahrál Brocku Nelsonovi do útočné třetiny, který puk podržel a krásnou křižnou nahrávkou našel rozjetého ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který střelou na první tyč překonal Price! Asistence: Brock Nelson, NIck Leddy.

05:01
    Hostům se teď nedaří dostat do třetiny Montrealu, který dobře napadá jejich rozehrávku.

04:30
    Pacioretty vjel do třetiny moc brzy a offside zastavuje rychlý protiútok Habs.

03:40
    Seidenberg se spoluhráčem ujížděli 2 na Beaulieho, Seidenberg se rozhodl situaci vyřešit střelou, ale netrefil branku Price.

03:15
    Střela Pateryna nebyla přesná a vyhnala Montreal ze třetiny, Islanders toho využili a po delší době mohli vstřídat.

02:50
    Shaw hledal před brankou zaparkovaněho Plekance, puk ale přeskočil hokejku českého útočníka, který by jinak uklízel puk do prázdné branky!

02:40
    Střela Webbera skončila až v ochranné síti.

02:30
    Jemelin vypálil zápěstím od levého mantinelu, Greiss předvedl pohodový zákrok.

01:50
    Hickey a Leddy vyslali střely na Price, ten byl pozorný.

01:20
    Price předvedl první zákrok zápasu proti střele Boychucka od pravého mantinelu.

00:50
    Nyní se už hosté usadili u Habs ve třetině a kombinují, střelu jsme zatím neviděli.

00:01
    Tavares vyhrál úvodní buly pro Islanders, nepřesná nahrávka je ale připravila o útočné pásmo.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za malou chvilku budeme začínat.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov, Pateryn, Beaulieu – Radulov, Danault, Pacioretty – Gallagher, Galchenyuk, Byron – A. Shaw, Plekanec, Lehkonen – T. Mitchell, McCarron, Flynn.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Kearns, Gionta.

Rozhodčí: Charron, McCauley – Barton, Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Cal Clutterbuck, který chyběl v minulém zápase proti Detroitu se ráno účastnil rozbruslení, ale do dnešního zápasu pravděpodobně nezasáhne. V dresu Islanders dnes neuvidíme ani Caseye Cizikase, který si poranil ruku v posledím zápase. V minulém zápase si Ostrované připsali výhru 3:1 na ledě Detroitu. V tabulce najdeme Islanders na 8. místě Východní konference s 66 body.
    Nejproduktivnější hráči
    Tavares – 22 + 28
    Bailey – 12 + 29
    Lee – 22 + 14

Habs dnes čeká 3. zápas pod vedením nového kouče Claudea Juliena, se kterým zaznamenali 1 porážku a 1 výhru. Domácí brankář Carey Price bude mít možnost překonat Drydena v počtu vítězství s Montrealem (nyní mají oba shodně 258 výher.) V minulém zápase si Canadiens připsali důležité vítězství proti Rangers, 3:2 na nájezdy. V tabulce najdeme Montreal na 5. místě Východní konference s 72 body.
    Pacioretty – 28 + 24
    Radulov – 14 + 28
    Weber – 14 + 20

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 6. Beauvillier (B. Nelson, Leddy), 26. Lee (Jo. Bailey, Tavares), 60. Tavares (Jo. Bailey, Leddy)

Rozhodčí: Charron, McCauley – Barton, Sericolo

Diváci: 21 288