Vítkovice – Liberec 4:0 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:0 (kon.) | Zlín – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.)
K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (po pr.)

58:12
    U vítkovické branky se dostali do křížku Klok se Stránským a rozdali si to opravdu tvrdě. Ke spokojenosti domácích Klok srazil svého soupeře k zemi a vyhrál nejen na body. Oba hráči jsou vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování.

57:51
    Kolouch dostal dlouhou dobrou přihrávku, ve svém sólu byl trochu přistrčen, ale vylučovat se tentokrát nebude.

56:47
    Domácí v přečíslení tři na jednoho, ale Hrbas s Květoněm svou akci nakonec nezvládli.

55:52
    Hosté si zahrají přesilovku, za podražení odjíždí za katr Baranka.

53:24
    Tresty jsou uděleny, za domácí si 2+2 minuty odpyká Zdráhal za hrubost, totéž pak na straně Liberce Jánošík. Za dvě minuty jsou za hrubost vyloučeni domácí Hrbas a hostující Vitásek. Hraje se v pěti na obou stranách.
    52:28 Ondřej ROMAN - 4:0
    Zdroj: Hokejka TV

52:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    ONDŘEJ ROMAN využil hrubky hostujících hráčů v pásmu, ujel a v samostatném nájezdu propálil ve vlastním oslabení Lašáka – 4:0. Bez asistence.

51:16
    Za nedovolenou výstroj je vyloučen domácí kapitán Olesz.

49:09
    Tomimu se mezi kruhy otevřel volný prostor, ale jím vyslaný puk končí na zadním plexiskle.

47:20
    Bulířova jedovka byla vytěsněna Bartošákovou lapačkou do rohu.
    44:58 Patrik ZDRÁHAL - 3:0

44:58
    Přečíslení dva na jednoho domácí využili beze zbytku, po nahrávce Romana zamířil přesně k tyči PATRIK ZDRÁHAL – 3:0. Asistence: Ondřej Roman, Rostislav Olesz.

44:12
    Od modré pálil Sloboda, Stastny byl připraven sklepnout puk do branky, ale byl přistrčen.

42:36
    Síly na ledě srovnány, za podražení bude pykat Radivojevič.

39:23
    Po delší debatě sudích je na trestnou lavici odvelen domácí Zdráhal na 2+2 minuty za hru vysokou holí.

36:26
    Hosté se na opačné straně natlačili k brankovišti, Šimek pálil od kruhu, Bartošák kotouč neudržel, ale střelhbitě jej na ledě přikryl.
    32:29 Yan STASTNY - 2:0

32:29
    Vítkovičtí využívají po delší době přesilovku, zpoza branky poslal puk před Lašáka liberecký obránce a YAN STASTNY v pozici klečícího střelce zvyšuje na 2:0. Asistence: Roman Szturc,.

31:34
    Za podražení míří na trestnou lavici hostující Ševc.

30:53
    Po sérii nepřesností se domácí Vandas dostal až k brance, střela zápěstím ale neprošla, vyražený puk se dostal ke Kolouchovi, ale ani on neuspěl, Lašák vyjetý z branky urputně držel puk v náručí.

27:49
    Domácí Tomi se rozjel na branku, Lašák ale jeho kličku očekával, a puku do cesty vložil k tyči beton!!

27:49
    Za Lašákovo podražení Tomiho je nařízeno trestné střílení.

27:49
    Szturc práskl do puku, ten se dostal k volnému Tomimu, jenž ujížděl sám na branku, ale byl v jasné šanci podražen!! Je nařízeno trestné střílení.

26:09
    Valského pokus z nulového úhlu skončil před brankou, ale nikdo ze spoluhráčů jej nedokázal umístit. Následuje komerční přestávka.

25:11
    Liberečtí usazeni v pásmu, nejprve to zkusil Bartovič, vyražený puk chtěl umístit Stránský, ale Bartošák byl proti a situaci ustál.

13:01
    Stránský našel před brankou Krenželoka, ale ten tváří v tvář vítkovickému gólmanovi neuspěl.

04:58
    Vítkovičtí před hostující klecí, Hudeček od tyče poslal puk z otočky na branku, odražený puk se dostal ke Stastnemu, ale ten z první nastřelil jen bránící hráče.
    02:43 Yan STASTNY - 1:0

02:43
    Domácí jako první překonávají gólmana v brance, YAN STASTNY sebral svému soupeři kotouč, střelou z kruhu čistě prostřelil Lašáka – 1:0. Bez asistence,

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Stastny, 33. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, E. Němec.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Vitásek, Jánošík, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý

Diváci: 5 219