Washington – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 3:0 (kon.)
Dallas – Arizona 5:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.)
New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Nashville – Washington 5:2 (kon.)
Piráti Chomutov
6:1 (1:0, 1:0, 4:1) Stav série: 2:0
Banes Motor České Budějovice
Sobota 25.02.2017, 12:30 • SD ARÉNA • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

59:34
    Jan Svoboda měl na hokejce svou druhou branku v utkání. Dostal puk před odkrytou branku, svým pokusem ale trefil jen boční síť!

59:25
    Nedisciplinovanost v posledních minutách. Dvě minuty za krosček dostává další hostující hráč, nyní je to Martin Beránek.

59:03
    A další trest. Přesilovka Motoru je u konce, brankář Daniel Svoboda dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Odpyká Pavel Novák.

58:35
    A ještě jedno vyloučení. Jakub Kleiner usedá na lavici hanby poté, co se provinil nedovoleným bráněním. Hostující Matěj Šafář inkasuje desetiminutový trest za nesportovní chování.
    57:29 SVOBODA - 6:1

57:29
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti aktivně kombinovali a hned se dočkali vstřelené branky! JAN SVOBODA napřáhl na pravé kruhu, odkud tvrdou střelou překonal bezmocného Svobodu již pošesté v utkání! Asistence: Jakub Lauko a Denis Zeman.

57:12
    Piráti kombinovali v útoku a aktivní hrou si vybojovali přesilovou hru. Dvě minuty inkasuje Matěj Šafář za faul loktem.

56:08
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Matěj Toman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Navrátil – 2 min., vysoká hůl).
    56:08 ČERNÝ - 5:1

56:08
    DAVID ČERNÝ opustil trestnou lavici a dostal se do úniku. Po pravé straně projel až před branku, kde se střelou do horní části branky prosadil. Piráti vedou 5:1! Asistence: Kryštof Ouřada.

53:58
    David Černý si nyní počínal nedovoleně ve středu hřiště, kde k zemi tvrdě poslal jednoho z hostů. Inkasuje dvě minuty za napadení.

50:04
    Jakub Lauko v následné akci ukázal, proč hraje extraligu dospělých. Od levého mantinelu se prodral až před branku, kde ale bekhendem trefil jen betony brankáře!
    47:05 CHLÁN - 4:1

47:05
    Hodně pěkná kombinace domácích Pirátů a průběžné vedení 4:1! PETR CHLÁN stojící na pravém kruhu přihrál za branku Davidu Černému a sjel si mezi kruhy. Ke Chlánovi se puk dostal zpátky a jeho následný pokus skončil v levé šibenici! Asistence: David Černý a Jakub Köver.

44:57
    Následně musel předvést dobrý zákrok chomutovský brankář Richard Běhula. Z otočky na něj pálil jeden z hostů!
    44:25 KOBLÍŽEK - 3:1

44:25
    Piráti nabírali na aktivitě, která je zakončena brankou na 3:1! Jan Svoboda unikl po pravé straně a bekhendovou přihrávkou našel před brankou volného TOMÁŠE KOBLÍŽKA. Domácí útočník následně neměl problém trefit odkrytou branku! Asistence: Jan Svoboda a Jakub Lauko.

40:57
    Rázem mohlo být vyrovnáno! Martin Beránek se objevil naprosto osamoceně před brankou Běhuly, toho ale trestuhodně nepřekonal!
    40:25 MATYS - 2:1

40:25
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Chyba v chomutovské obraně je tvrdě potrestána! LUKÁŠ MATYS obral bránícího hráče, udělal Běhulovi kličku a střelou do odkryté branky opět zdramatizoval utkání! Bez asistence.

38:34
    Tvrdá střela Ondřeje Buchtely skončila pouze na brankové konstrukci. Daniel Svoboda toho nyní asi moc neviděl!

37:18
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Pavel Novák za chomutovskou brankou podrazil rozehrávajícího obránce.

30:18
    Následně se hostům povedlo vymyslet dobrou akci. Střela od modré se od mantinelu odrazila na hokejku Martina Beránka, ten v dobré pozici ovšem neskóroval!

28:59
    Hned po buly se ale nedovoleným zákrokem provinil Jakub Veselý. Chomutovský obránce tak inkasuje dvouminutový trest.
    28:35 LAUKO - 2:0

28:35
    V další minutě se již skóre utkání mění! JAKUB LAUKO dostal skvělou přihrávku za obranu, nabral rychlost a unikal osamocen na Daniela Svobodu. Toho následnou střelou k levé tyčce překonal a Piráti tak vedou o dvě branky! Asistence: Tomáš Koblížek a Ondřej Buchtela.

27:23
    Snad první velká šance třetiny! Jakub Lauko projel po levé straně do pásma, kde následně připravoval gólovou situaci pro Jana Svobodu. Ten ale zakončoval jen do betonů brankáře.

11:40
    Druhá přesilovka domácích. Hostující Toman byl příliš tvrdý u mantinelu a dostává za tento zákrok trest.
    11:31 Střelecký pokus hasí domácí brankář.

11:31
    První těžký zákrok Richarda Běhuly! Šimon Kubíček se dostal ke střele z mezikruží, jeho rána ale skončila zákrokem domácího brankáře.

05:32
    Vít Seemann se dral do protiútoku, vše ale bylo přerušeno hákováním. Dvě minuty inkasuje obránce Daniel Dudáček.

03:45
    Výbornou přihrávku dostal mezi kruhy Ondřej Buchtela, který zakončoval chladnokrevně pod víko. Nakonec ale orazítkoval břevno!
    02:47 OUŘADA - 1:0

02:47
    Nyní se ale aktivnější domácí dostávají do vedení! Jakub Navrátil si najel s pukem až před branku, kde jej nabídl k levé tyčce KRYŠTOFU OUŘADOVI, jenž se bekhendem do poloprázdné branky nemýlil! Asistence: Jakub Navrátil.

David Panuška

Branky a nahrávky: 3. Ouřada (Navrátil), 29. Lauko (Koblížek, Buchtela), 45. Koblížek (Svoboda, Lauko), 48. Chlán (Černý, Köver), 57. Černý (Ouřada), 58. Svoboda (Lauko, Zeman) – 41. Matys

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Štochl, Zeman, Seemann, Procházka, Kleiner, Jarý, Viktorin, Buchtela – Köver, Veselý, Černý, Lauko, Chlán, Baier, Navrátil, Hradecký, Svoboda, Koblížek, Ouřada, Brandner.
    Banes Motor České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Kubíček, Doktor, Rákosník, Dudáček, Škola, Šafář, Miročnikov – Silný, Matys, Krcho, Vaculík, Řezáč, Egert, Toman, Prášek, Masopust, Novák, Kašper.

Rozhodčí: Pavlovič – Beneš, Kučera.