Nitra – Trenčín 4:3 (kon.) | Žilina – Zvolen 6:3 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.)
Košice – Nové Zámky 5:1 (kon.)
HC Košice
5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 26.02.2017, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

Dnešné stretnutie je na konci, po výsledku 5:1 sa z výhry a 3 bodov tešia Košice.

Pomer striel v dnešnom zápase: 47:25

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ničím nerušený zvyšok víkendu. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:15:38)

59:16
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Kučkin – 2 min., sekanie).

59:10
    Záverečných 50 sekúnd zápasu. Už sa zrejme neudeje nič podstatné.

58:19
    Prebiehajú posledné dve minúty riadnej hracej doby. Hra je pri postavení mimo hry v podaní Košíc vykázaná do stredného pásma.

57:48
    Košičania držia puk ďaleko od bránky Vladislava Habala, ten je teraz pomerne dlho bez práce. Útočné rady Nových Zámkov sú si faktu, že body už dnes nevystrieľajú, plne vedomé.

56:19
    Zápas sa pomaly blíži ku svojmu koncu, na ľadovej ploche sa už s najväčšou pravdepodobnosťou neudeje nič zaujímavé.

55:16
    Ladislav Nagy mohol streliť hetrik, puk mu ale mierne skĺzol z čepele hokejky, a tak dokázal Joakim Lundström včas zakročiť svojou lapačkou.

54:55
    Odpálenie puku cez všetky čiary v podaní Košíc. Tie sa už v tejto početnej nevýhode dokážu ubrániť.

54:00
    Stále sa Nové Zámky nevedia dostať do pásma, Košiciam budú takéto momenty už len vyhovovať.

53:19
    Puk je za bránkou Joakima Lundströma, ktorý sa teraz sklamane prizerá nepresnej kombinácii svojich spoluhráčov.

52:47
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., vrazenie na mantinel).

52:30
    Hra sa presťahovala do stredného pásma, oba celky budú v tejto chvíli striedať.

51:59
    Košičania sa držia v pásme, kde si skúšajú kombinácie. Domáci sa za takéhoto stavu rozhodne nemajú kam ponáhľať.

50:48
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., držanie).

50:45
    Zdá sa, že je definitívne vymaľované. Hostia už za svojím súperom rýchlostne nestíhajú.

49:24
    Košice dali gól!
    Gólové hody sa ešte nekončia. Do puku sa teraz poriadne oprel RADEK DEYL, ktorého rana sa od žrde odrazila priamo do siete. Asistencie: Richard Jenčík, Jiří Bicek.

48:55
    Hra teraz poriadne stratila na svojom tempe, čo vyhovuje neporovnateľne viac domácim hokejistom. Tí súpera nepúšťajú ani do útočnej tretiny.

47:50
    Košičania hrajú už s piatimi korčuliarmi.

46:44
    Nové Zámky sú si vedomé fatálneho a zbytočného zlyhania spred niekoľkých sekúnd, gól v oslabení jednoducho prísť nemal. Teraz to už budú mať hostia len veľmi ťažké.
    45:28 Ladislav NAGY - 4:1

45:28
    A opäť je tu rozdiel troch gólov. Košičania sa presadili počas vlastného oslabenia, konkrétne tak učinil LADISLAV NAGY. Druhý gól košického kapitána v zápase. Asistencia: Jakub Suja.

45:00
    Aktívna hra hostí, ktorí sa snažili rozpohybovať obranu súpera, to sa im ale v tejto chvíli nepodarilo.

44:29
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jankovič – 2 min., držanie).
    43:30 Štěpán NOVOTNÝ - 3:1

43:30
    HC Nové Zámky dali gól!
    Tak napokon tu predsa len máme zdramatizovanie celej situácie. Košičania si nedali pozor na vlastné pásmo a nechali súpera prekonať Vladislava Habala.Urobil tak ŠTĚPÁN NOVOTNÝ. Asistencia: Stanislav Kučkin.

43:30
    Milý aktívne napádal Drtinu, aby napokon predsa len získal puk v prospech Košíc. Našťastie pre hostí sa tak stalo už v strednom pásme.

42:55
    Košičania si zápas v úvode tretej tretiny užívajú. Vedú totiž už o tri góly a nič nenasvedčuje tomu, že by ich mali Nové Zámky v dnešnom zápase o body pripraviť.
    41:41 Juraj MILÝ - 3:0

41:41
    Košičania sa presunuli do útočnej tretiny, kde to strelou skúšal JURAJ MILÝ. Jeho prvý pokus síce ešte Lundström zastavil, následne si ale puk sám zrazil do siete. Asistencie: Peter Boltun, Tomáš Hričina.

41:12
    Domáci boli zatlačení do obrannej tretiny, tam ale puk spoľahlivo kontrolovali a nenechali súpera z Nových Zámkov ohroziť bránku Vladislava Habala.

40:22
    Úvodné vhadzovanie poslednej časti riadnej hracej doby vyznelo lepšie v prospech domácich Košíc. Budeme zvedaví na to, čo aktéri stretnutia počas najbližších dvadsiatich minút na ľade vymyslia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná časť riadnej hracej doby je v tejto chvíli minulosťou. V Košiciach platí priebežný stav 2:0, po 18-minútovej prestávke budeme pokračovať treťou tretinou.

Pomer striel po 2. tretine: 32:14

Tretia tretina sa začne približne o 18:42.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:19
    Druhá tretina sa v tejto chvíli len dohráva, pravdepodobne sa už pred prestávkou neudeje nič podstatné.

38:28
    Šmach rozohrával z pozície posledného obrancu na zadný mantinel, tento priestor mali ale Nové Zámky výborne pokrytý a puk tak poľahky získali do svojej moci.

37:39
    Druhá tretina sa blíži ku svojmu koncu. Budeme zvedaví na to, či sa pred prestávkou dočkáme nejakého gólu, alebo sa do šatní pôjde za stavu 2:0 v prospech Košíc.
    36:41 Ladislav NAGY - 2:0

36:41
    Staré známe nedáš, dostaneš v tejto chvíli platilo do bodky a Košice vedú už o dva góly. Do listiny strelcov sa zapísal aj najproduktívnejší Košičan – kapitán LADISLAV NAGY. Asistencie Lukáš Matejka, Jiŕí Vašíček.

35:48
    Hostia v obrovskej šanci! Strela teraz smerovala priamo spred bránkoviska, presná ale nebola. V opačnom prípade by sme zrejme mali v Košiciach vyrovnané.

35:19
    V tejto chvíli sa tak deje, Nové Zámky sa totiž dostali k puku a takticky ho podržali za vlastnou bránkou. Striedať pôjdu aj Košice.

34:54
    Vašíčkovo nahodenie puku zachytili na zadnom mantineli len hostia, tí teraz budú chcieť hru mierne upokojiť a prestriedať.

34:02
    Snahu Košičanov hrať v pásme teraz prerušil hvizd hlavného arbitra, ktorý tam videl prihrávku rukou. Hra sa tak v rámci pravidiel presunie do stredného pásma.

33:40
    Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.

33:20
    Šmach pristavil za košickou bránkou Dudášovi, ten sa následne po pravom krídle vydal sám na útočný výpad. Obranca s najtvrdšou ranou v lige ho ukončil strelou, zasiahol však len zadný mantinel.

32:22
    Hostia už so štyrmi korčuliarmi.

32:05
    Košičania súpera zatlačili v pásme, chýbala tomu ale početnejšia streľba. Pri návrate Dominika Reháka na ľad si hostia nepochybne vydýchnu.

31:52
    Pokračuje presilovka Košíc o dvoch mužov, stále bez lepšej strely.

31:29
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Sandgren – 2 min., sekanie).

31:21
    Počas tejto presilovky sme ale lepší strelecký pokus nezaznamenali. Joakim Lundström sa aktíve presúva od žrde k žrdi, zatiaľ ale nezasahoval.

31:07
    Košičania to teraz mierne prekombinovali a zbytočne prišli o útočné pásmo. Zdá sa ale, že sa tam Oceliari rýchlo vrátia.

30:48
    Domáci sa držia v pásme, zatiaľ je to bez strely.

30:12
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Do. Rehák – 2 min., podrazenie).

30:00
    Zo zápasu nám uplynulo presne tridsať minút, čo znamená, že za sebou máme úvodnú polovicu riadnej hracej doby. Desať minút pred koncom druhej tretiny pritom platí stav 1:0.
    29:14 Lukáš MATEJKA - 1:0

29:14
    A napokon je z toho predsa len gól. Táto akcia síce nevyzerala vôbec nebezpečne, už si ale zrejme Lundström vyčerpal tú dávku šťastia. Postaral sa o to LUKÁŠ MATEJKA. Asistencie: Tomáš Hričina, Peter Boltun.

29:05
    Jankovič hľadal na ľavej strane Milého, ten to vyriešil jednoduchým nahodením puku na zadný mantinel. Košičania sa následne usadili v pásme.

28:11
    Na opačnej strane sa v útočnom výpade ocitol Hričina, ten sa ale príliš ďaleko nedostal. Hra tak na malý moment stratila na svojom tempe.

27:44
    Novotný sa aktívne tlačil pred bránku súpera, kde čakal na prihrávku z čepele spoluhráča, tá ale napokon neprišla. Bolo tak po šanci.

26:58
    Košičania v pätici, sily na ľadovej ploche sa nám opäť vyrovnali.

26:33
    Už sú hostia piati. To sa snažil využiť Cardwell, ktorý puk šikovne prestrčil bránkoviskom, napokon ale neprišiel žiaden teč, a tak táto prihrávka preletela k opačnému mantinelu.

25:48
    Hra pokračuje so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách. Po návrate Drtinu na ľad budú mať k dispozícii hostia skrátenú presilovku o jedného muža.

25:29
    Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

25:28
    Už sú Nové Zámky na ľadovej ploche so štyrmi korčuliarmi, a tak sa im bude dýchať o čosi ľahšie.

24:45
    Domáci sa teraz navyše sami poslali von z útočnej tretiny. Nové Zámky teraz striedať nestihnú.

24:30
    Košice tlačia na svojho súpera, ten zatiaľ veľkému náporu odoláva.

23:54
    Košice budú mať k dispozícii skrátenú presilovku o dvoch mužov!

23:53
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Drtina – 2 min., podrazenie).

23:36
    Nové Zámky sa ale dobre bránia a puk posielajú cez všetky čiary. Hostia navyše prinútili súpera nepresne rozohrať, a tak z toho bolo zakázané uvoľnenie Košíc.

23:17
    Dudáš je už na ľade, Košice pokračujú v zápase presilovkou piatich proti štyrom.

23:00
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Maier – 2 min., nedovolené bránenie).

22:20
    Následne sa už Košice dokázali oslobodiť.

22:06
    Ďalšia veľká šanca a opäť v nej mal prsty Paulovič. Ten to skúšal tentokrát spred bránkoviska, pričom len tesne minul priestor troch žrdí!

21:30
    Tak teraz mali Košice poriadne šťastie! Paulovič si totiž pri vzdialenejšej žrdi pýtal puk – a aj ho dostal. Pri snahe zakončiť ale našťastie pre domácich spadol a puk netrafil.

21:12
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., hrubosť).

20:45
    Dudáš hľadal v pásme Nagya, pred tým zakončila výborne obrana Nových Zámkov. Tá kapitána Košíc do šance nepustila.

20:13
    Úvodné buly prostrednej časti riadnej hracej doby je už minulosťou. Puk sa v tejto chvíli presúva stredným pásmom a my budeme zvedaví na to, ktorý z tímov tento fakt využije vo svoj prospech.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Siréna v Steel aréne nám ohlásila koniec prvej tretiny, zo zápasu ubehlo rovných 20 minút. Pred prvou prestávkou pritom platí stav 0:0.

Pomer striel po 1. tretine: 17:9

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:06
    Medzičasom sa Paulovič vrátil na ľad, pokračujeme v hre piatich proti piatim.

18:06
    Strela od modrej presná nebola, k odrazenému puku od zadného mantinelu sa ale ešte dostal Nagy. Ten to skúšal z veľkého uhla, napokon ale jeho rana smerovala pozdĺž celého bránkoviska.

17:22
    Obrovská šanca, ani toto sa gólom nekončí! Medzi kruhmi sa zjavil Suja, ktorý okamžite prebral prihrávku a strieľal. Lundström drží svoj tím aj naďalej nad vodou.

16:54
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Paulovič – 2 min., podrazenie).

16:54
    A ďalšia žrď! Tentokrát strieľal pri signalizovanom treste pre hráča hostí od modrej Šedivý, ktorý puk napálil len do konštrukcie bránky.

15:48
    Bicek sa z pravej strany snažil pretlačiť pred tri žrde, napokon sa mu to ale nepodarilo. Nové Zámky sa dobre usadili vo svojom pásme a predvádzajú kvalitnú defenzívnu hru.

14:55
    Šoltés prenechal puk spoluhráčom, strela od modrej ale skončila len na zadnom mantineli. Hostia tak budú môcť v pokoji prestriedať.

14:13
    Na opačnej strane mal Lundström poriadne veľké šťastie! Joakim Lundström bol už prakticky prekonaný, puk sa ale od konštrukcie jeho bránky odrazil do ochrannej siete.

13:39
    Nové Zámky sa natlačili pred Habala. Konkrétne tak urobil Cardwell, puk ale nemal ktorý dopraviť do siete, a tak nebolo z tejto šance nič.

11:45
    Košice vo veľkej šanci! Domáci sa teraz dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Prihrávku prebral Jenčík, ktorý to skúšal bekhendom, pozorného Joakima Lundströma ale neprekonal.

11:44
    Až teraz sa hostia s pukom presunuli pred bránku Habala, ktorého po dlhšom čase aj ohrozili. Jednoduchá strela ale českého gólmana neprekvapila.

11:40
    Medzičasom sa na ľadovú plochu vrátil aj Ladislav Nagy, a tak môžeme skonštatovať, že prvú výhodu presilovej hry nevyužili ani hostia.

10:37
    Nové Zámky sa zatiaľ v prechode útočnou modrou čiarou evidentne trápia, čo potvrdzujú aj počas tejto početnej výhody.

10:24
    Košičania ale moje slová rýchlo dementovali a puk odpálili cez všetky čiary. Rozohrávať bude Lundström.

09:20
    Hostia sa držia v pásme, zatiaľ je to bez strely.

09:11
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., sekanie).

08:47
    Klíma to skúšal strelou od modrej čiary. Saarinen ale nechal Lundströmovi dostatočný priestor na dobrý rozhľad, a tak nemohla táto strela gólmana hostí ohroziť.

08:46
    Oba celky v tejto chvíli potrebovali prestriedať, preto hra mierne stratila na svojom tempe. Košičania budú rozohrávať spoza Vladislava Habala.

07:38
    Bicek sa uvoľnil na ľavom krídle a skúsil to strelou švihom. Tú ale Lundström očakával, a tak nemal so svojím zákrokom najmenšie problémy.

07:19
    Sandgren sa v hĺbke defenzívy snažil o rýchlejšie prenesenie hry na opačnú stranu klziska, napokon to ale s razanciou prehnal. Píska sa tak zakázané uvoľnenie.

06:48
    Po dlhšom čase sa v pásme usadili aj hostia. Tí sa snažili rozpohybovať si defenzívu Košíc, avšak neúspešne. Napokon z toho preto bolo len niekoľko nepresvedčivých zakončení do stredu bránky.

06:10
    Milan Kytnár sa medzičasom vrátil na ľadovú plochu. Pokračujeme tak s piatimi korčuliarmi na oboch stranách.

05:01
    Košičania rozobrali defenzívu súpera na drobné, z čoho mohol ťažiť Varga. Ten sa ocitol osamotený medzi kruhmi, priestor troch žrdí ale prestrelil.

04:52
    Hostia sú pod tlakom, domáci to teraz skúšajú zo všetkých pozícií.

04:20
    Všetko sa zmenilo v tejto chvíli. Dudáš si puk prikryl telom a nakorčuľoval s ním medzi kruhy, ranu českého beka Lundström reflexívne vyrazil.

04:05
    Košičania sa držia v pásme, zatiaľ z ich tlaku ale presvedčivejšie zakončenie neprišlo.

03:35
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Kytnár – 2 min., podrazenie).

02:57
    Dubec zachytil rozohrávku súpera v strednom pásme, puk si prikopol korčuľou a okamžite hľadal spoluhráčov pri útočnej modrej čiare. Aj táto kombinácia hostí ale mierne viazla, a tak puk skončil na zadnom mantineli.

02:17
    Lundström riešil ďalšiu košickú strelu, tej ale chýbala potrebná razancia. Aj preto skončila v lapačke pozorného gólmana.

01:52
    Saarinen rozohrával smerom dopredu, tam si ale jeho spoluhráči príliš nerozumeli. Hostia sa za dve minúty hry s pukom ešte v útočnom pásme nezoznámili.

01:06
    Tibor Varga sa pri ľavom kruhu dostal k puku. Varga si skúsene zasekával obrancu a chcel počkať na lepšiu streleckú príležitosť, jeho pokus ale napokon defenzíva zblokovala na zadný mantinel.

00:28
    Už v úvode sa domáci presunuli do pásma súpera, kde to skúšali strelou z ľavej strany. Joakim Lundström ale nezaváhal a puk spoľahlivo prikryl na ľadovej ploche.

00:14
    Úvodné buly bolo vhodené, puk sa po prvýkrát dotkol ľadovej plochy. Odtiaľ ho získali do svojej moci domáce Košice, ktoré teraz v hĺbke vlastnej defenzívy premýšľajú, ako sa čo najrýchlejšie presunúť pred bránku súpera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Toľko na úvod, hlavný arbiter už berie puk do svojich rúk a zvoláva hráčov do stredového kruhu. Zápas sa o niekoľko sekúnd začne. Dámy a páni, prajeme vám krásny športový zážitok!

Hymna doznela, na interaktívnej „kocke“ nad ľadovou plochou teraz sledujeme otváraciu päťku košických korčuliarov. Ja len pripomeniem, že zatiaľ čo domáci do zápasu vykorčuľujú v tradičných tmavomodrých dresoch, hostia z juhu západného Slovenska si do metropoly východu priniesli bielu sadu dresov.

Milí priaznivci slovenského hokeja, dovoľte mi vás ešte raz pozdraviť priamo zo Steel arény, kde sa už o niekoľko minút začne hokejový zápas medzi Košicami a Novými Zámkami. Tímu už stoja nastúpené na modrých čiarach, my si ešte počkáme na hymnu Slovenskej republiky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vážení športoví priatelia, srdečne vás pozdravujem zo Steel arény. Košický štadión Ladislava Trojáka bude dnes večer hostiť hokejové stretnutie medzi domácimi Košicami a Novými Zámkami. Oba tímy sa v tejto chvíli pripravujú na hlavnej ľadovej ploche haly, do úvodného buly ostáva niekoľko desiatok minút.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Habal (Riečický) – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – Nagy, Suja, Spilar – Varga, Jenčík, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Bartoš, Klíma, Šoltés

HC Mikron Nové Zámky: Lundström (Škorvánek) – Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, De. Rehák, Mäkinen, Tábi, Makovský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Sandgren – Fábry, Čaládi, McParland – Lelkeš, Do. Rehák, Dubec

Rozhodca: Snášel, Orolín – Bednár, Smrek.

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítam pri priamom prenose z ďalšieho kola Tipsport ligy. Tentokrát si sily zmerajú HC Košice a HC Mikron Nové Zámky.

HC Košice si je s pribúdajúcimi kolami dobre vedomý dôležitosti každého bodu, a tak budú chcieť Košičania na domácom ľade nepochybne vyhrať. Oceliarom patrí v súčasnosti tretia priečka tabuľky, na ktorej sa usadili so ziskom 96 bodov. Košičania disponujú druhým najproduktívnejším útokom Tipsport ligy a druhou najlepšou defenzívou súťaže, ako aj priaznivým skóre 168:110.

HC Mikron Nové Zámky sa v ostatnom čase poriadne rozbehol. Nováčik v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska sa totiž snaží vyhnúť barážovej časti a uchmatnúť si poslednú postupovú, a teda ôsmu priečku, ktorá by Novým Zámkom zaistila prítomnosť v play-off. Celku z juhu západného Slovenska sa to darí, so ziskom 64 bodov je práve na 8. mieste. Disponuje nepriaznivým skóre v pomere 129:138.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 30. Matejka (Hričina, Boltun), 37. Nagy (Matejka, Vašíček), 42. Milý (Boltun, Hričina), 46. Nagy (Suja), 50. Deyl (Jenčík, Bicek) – 44. Novotný (Kučkin)

HC MIKRON Nové Zámky: Lundström (Škorvánek) – Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, De. Rehák, Mäkinen, Tábi, Makovský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Sandgren – Fábry, Čaládi, McParland – Lelkeš, Do. Rehák, Dubec

Rozhodčí: Snášel, Orolín – Bednár, Smrek