Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Stav série: 2:1
SC Marimex Kolín
Středa 01.03.2017, 18:00 • DD Eletromont Aréna • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování onlajn přenosu z třetího utkání osmifinálové série mezi domácích HC Stadion Vrchlabí a SC Kolín. Úvodní vhazování dnešního duelu je na programu v 18:00, tak u toho buďte s námi.

Úvodní utkání série se odehrálo na ledě Vrchlabí, které skončio čtvrté po základní části ve skupině Západ. První měření sil vyhráli hráči kolínského klubu, když se jim v Krkonoších podařilo zvítězit 3:2. Role se o dva dny později prohodili a domácí Kolín (který skončil na páté pozici v základní části skupiny Střed) přivítal na svém stadionu Vrchlabí. Ani tentokrát se neradoval domácí celek. Z Kolína odjížděli s vítězstvím 4:2 hokejisté Stadionu. Dnes tak lze očekávat další vyrovnanou bitvu, která se bude přítomným divákům jistě líbit.
    Domácí tým zve fanoušky k dnešnímu utkání.
    Rozbruslení obou týmu je již v plném proudu.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Tržický, Erban – Procházka, Filip "C", Šťastný, Maďar, Šimoníček, Miškovský, Čurda, Urban, Novák, Svoboda, Oppelt

SC Kolín: Koutský (Stejskal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, J. Kadlec st., Morkes, Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, Netušil, Kozák, Černý, A. Kadlec

Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Schopf.

Obě mužstva jsou již na hrací ploše a utkání během několika málo minut začne.

00:01

00:25
    Procházka nahodil kotouč do pásma, kde se ke kotouči dostal Filip, avšak jeho rána mířila vedle hostující branky.

00:46
    Hokejisté Stadionu se i nadále drží v útočném pásmu, kde kombinují.

01:28
    Kozlům se nepovedla rozehrávku, kterou zachytil Jiří Šimoníček. Vrchlabí je tak stále u kotouče.

01:50
    Nyní si připsal již druhý zákrok Vladislav Koutský po pokusu jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude v obranné třetině Kolína.

02:26
    Luboš Kozák výborně zatáhl kotouč do pásma, kde o něj momentálně bojují oba celky za brankou domácích.

03:06
    Hraje se dlouho bez přerušení. Kotouč je v držení hostujících, kteří ho mají za svou vlastní brankou.

03:45
    Kapitán hostů, Josef Malý, zkusil vypálit z velkého úhlu. To se mu podařilo, ale přízemní střelu si bez potíží Jelínek pohlídal.

04:15
    Na druhé straně se dostal do zakončení Daniel Miškovský, ale jeho ránu tahem tečoval jeden z obránců nad branku.

04:36
    Po souboji "třináctek" končí odražený kotouč až mezi diváky. Vhazovat se bude před Koutským.

04:54
    Urban skončil na ledě a k nevoli domácích fanoušků se rozhodčí Jechoutek nechystá vylučovat, hra pokračuje.

05:26
    Na druhé straně zavařil hostující Martin Černý obraně Stadionu. Kotouč poskakoval v brankovišti, ale nikdo v bílém se nedostal k následné dorážce.

05:50
    Kozlové se dostali do pásma a Jakub Jelínek musel být ve střehu.

06:06
    O chvíli později si vytvořili domácí rychlý protiútok, který zastavil Koutský. Ten raději podržel kotouč ve své lapačce.

06:19
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Vladislav Koutský nebude mít u této branky příliš čisté svědomí. MARTIN FILIP vypálil na branku a hostujícímu gólmanovi vypadl kotouč z lapačky za brankovou čáru. Asistence: Martin Klement.

07:27
    Čurda dostal nabito na vrchol kruhu, ale jeho ránu stihla obrana Kolína zablokovat.

08:05
    Na druhé straně se postavil před branku Dominik Zumr a ten šikovně tečoval kotouč směřující na branku. Jelínek však puk našel na svém betonu.

08:46
    Před branku směřovala přihrávka na Jiřího Kadlece, který se snažil rychle zakončit bekhendem. To se mu povedlo, ovšem Jelínek stačil sklapnout betony a radost hostujícímu hráči nedovolil.

09:22
    Po jedné z hostujících útoků se bude vhazovat po levé ruce domácího gólmana.

10:13
    Tomáš Jirků se snažil střílenou přihrávkou oslovit jednoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale tam nebyl nikdo v modré a kotouče se tak zmocnili hokejisté Kolína.

10:56
    Nádherně s dokázal Krajňák proháčkovat až před brankáře, ale nedokázal zakončit tak, jak by chtěl.

10:56
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Urban – 2 min., podražení).

11:31
    Šťastný zachytil kotouč a podržel ho několik drahocenných vteřin pro domácí. Domácí útočník kotouč následně vyhodil na branku Kozlů.

12:03
    Hosté jsou před brankou Vrchlabí, kde kombinují.

12:37
    Vrchlabí se podařilo dvakrát vyhodit kotouč ke Koutskému. Kolín se nemůže dostat do útočného pásma.

12:56
    Domácí jsou kompletní.

13:31
    Kolín se dostal do útoku, ale tam se dlouho neohřál. Nepřesnou přihrávkou se Kozlové sami připravili o pásmo.

14:47
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nikam příliš nehrne.

15:22
    Luboš Kozák dojížděl kotouč na levé straně a ihned pálil bekhendem. Nebyl to špatný pokus. Jelínek kotouč tlumil lapačkou a rozhodčí následně přerušili hru.

16:22
    Jiří Kadlec se dostal do úniku. V rychlosti vypálil a jeho rána mířená do pravé horního rohu šla nakonec nad branku.

17:16
    Pokus Šťastného chytil Koutský bez problémů do rukavice a ihned rozehrával. Kolín se však následně provinil proti pravidlům zakázaným uvolněním.

17:53
    Ta samá situace následuje také o chvíli později. Vhazovat se bude po pravé ruce Koutského.

18:16
    Koutský si musel poradit se dvěma pokusy domácích hráčů. Kolínský gólman však všechny střelecké pokusy vrchlabských zlikvidoval.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:31
    Po tečované střele Martina Klementa je hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

První třetina je již historií. Viděli jsme v ní vyrovnanou bitvu se šancemi na obou stranách. O jedinou branku se postaral v sedmé minutě Martin Filip, který s přispěním Koutského poslal domácí do vedení. Do druhé periody tak půjdeme za stavu 1:0 pro domácí Vrchlabí.
    Druhá třetina za malý okamžik začne.

20:01

20:45
    Domácí se usadili v pásmu, ale nikdo v modrém se ke střele zatím nedostal.

21:21
    Na pravé straně nabral rychlost jeden z hráčů Vrchlabí a tahem vyzkoušel pozornost Koutského. Ten kotouč schoval ve své lapačce.

21:42
    Na druhé straně musel čelit střele Březiny domácí Jelínek, ale také on byl úspěšný.

22:16
    Kozlové se usadili v pásmu, kde svírali domácí. Ti se brání tlaku hostujících hráčů.

22:43
    Až nyní se domácí osvobozují, nicméně u kotouče jsou i nadále hostující hokejisté.

23:30
    Novák ztratil na obranné modré kotouč a toho chtěl využít Josef Malý, který udělal několik kroků a vypálil. Kotouč skončil v připravené lapačce Jelínka.

24:10
    Kolínští začali druhou třetinu aktivněji a opět obléhají branku Vrchlabí. To se však zatím zodpovědně brání.

24:36
    O chvíli později se domácí dostali do útoku, který zakončil střelou od modré čáry Tomáš Tržický. Pro Koutského to nebyl nikterak těžký zákrok.

25:36
    Nahozený kotouč do pásma končí v rukavici hostujícího gólmana, před kterým se bude za malý okamžik vhazovat.

26:31
    Jirků našel krásnou bekhendovou přihrávkou Maďara, který ani nadvakrát nepřekonal Koutského.

26:47
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Nedáš – dostaneš se opět potvrdilo. Kozlové se dostali do rychlého protiútoku, který vedl Malý, jenž přihrál na levou tyč, kde pohodlně přehodil beton Jelínka ONDŘEJ PANNA. Asistence: Josef Malý.

27:12
    Kolín se dere opět dopředu. Nyní se bude vhazovat v obranném pásmu Vrchlabí.

27:25
    Šťastný se dokázal natlačit do brankoviště Kolína, kde udělal velký rozruch, ale kotouč za brankovou čáru nedokázal v tísni dostat.

28:34
    Jelínek raději podržel kotouč ve své výstroji před dotírajícími hráči Kolína. Vhazovat se bude v útočném pásmu Kozlů.

28:52
    Patrik Urban mohl strhnout vedení na stranu domácích. Domácí útočník se natlačil před branku, ale tam předvedl výborný zákrok Vladislav Koutský!

30:00
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Panna – 2 min., hákování).

30:14
    Domácí se nepřesnou přihrávkou připravili o útočnou třetinu.

30:30
    Šťastný pálil pouze do bránícího Marka Březiny. Domácí jsou ovšem i nadále s kotoučem v útočné třetině.

31:07
    Šimoníčkovu ránu z pravé strany dokázala Koutský ramenem vyrazit do rohu kluziště. Kolínu se nedaří vyhodit kotouč ven z pásma.

31:39
    Vrchlabí i nadále kombinuje a snaží se překonat unavenou bránící čtveřici.

32:00
    Panna je zpět na ledové ploše, Kolín hraje s plným počtem hráčů.

32:18
    Domácí přesilovou hru nevyužili, ale to je nemusí tolik mrzet. Před brankou Kolína byl velký zmatek. Procházka poslal se štěstím kotouč mezi kruhy, kde do prázdné branky pálil TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který tak vrací vedení Stadionu. Asistence: Michal Procházka.

32:56
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zumr – 2 min., hrubost).

33:37
    Tak to byla krásná přesilovková souhra domácích. Miškovský našel dlouhou přihrávkou před brankou volného MARTINA ČURDU, který bez přípravy poslal kotouč pod horní tyč kolínských Kozlů. Asistence: Daniel Miškovský.

34:39
    Domácí jsou při chuti. Koutský musel opět zasahovat po střele jednoho z domácích hráčů od levého mantinelu.

35:29
    Opět to byl Čurda, který pálil z vrcholu kruhů z první. Tentokrát šel kotouč hodně nad branku.

35:46
    Z ledu se jen těžko zvedá Miškovský, který byl tvrdě poslán na led. Na ledě propukly emoce, ale vylučovat se nebude. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:41
    Jiří Kadlec byl v útočném pásmu u kotouče, ale proti přesile o něj rychle přišel.

37:32
    Krásný zákrok lapačkou vytasil ze své sbírky Vladislav Koutský, který pohotově lapil střelu Jiřího Šimoníčka.

38:14
    Jelínek schoval ve své rukavici kotouč po nahození jednoho z hostujících hráčů. Na ledě to začíná jiskřit, ovšem zatím jsme byli svědky pouze dvou vyloučení.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Antonín Kadlec se dostal mezi obránce. Se střelou to zbytečně uspěchal a ta neměla takovou razanci, aby ohrozila branku domácích.

39:41
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Matějček – 2 min., hákování).

40:00

Druhá část je za námi, viděli jsme v ní celkem tři branky. O dvě se postarali domácí hokejisté, jednou se radovali hráči Kolína. V sedmadvacáté minutě vyrovnával po rychlém protiútoku Ondřej Panna. Následně poslal ve třiatřicáté minutě domácí opět do vedení Tomáš Šťastný. Stadion byl při chuti a následovala přesilová hra pro domácí, kterou dokázal razantní střelou z první využít Martin Čurda. Do třetí třetiny, která začne zhruba v 19:43, půjdou Kozlové v početní výhodě, která bude trvat ještě minutu a jednačtyřicet vteřin.

Dnešní utkání sleduje 1210 diváků.

40:01

40:13
    Šťastný se dostal do střelecké pozice, ale v nejméně vhodnou chvíli mu vypověděla službu jeho hokejka.

40:46
    Kolín se nemůže dostat do útočné třetiny. Kotouč je za brankou hostujícího gólmana.

41:23
    Situace se nemění, domácí dobře napadají rozehrávku Kozlů, kteří se nemohou dostat ven z pásma.

41:41
    Domácí hrají v plném počtu.

42:09
    Na levé straně nabral rychlost Danie Svoboda, který vyslal tvrdou ránu na Koutského. Toho kotouč trefil do hrudi. Následně se přerušilo a bude následovat vhazování před hostující brankou.

42:58
    Hraje se ze strany na stranu, avšak bez větších střeleckých pokusů.

43:39
    Hraje se dlouho bez přerušení. Kotouč létá ze strany na stranu. Ani jedno z mužstev se do ničeho nedostává.

44:21
    Na pravém kruhu si zpracoval rychle přihrávku Martin Černý a ihned vyslal na branku jedovatou střelu, kterou hrudí dokázal zastavit Jelínek.

44:36
    O zápletku je postaráno. Kolínu se daří snížit na rozdíl jedné branky zásluhou JOSEFA MALÉHO, který mířil přesně do černého. Asistence: Ondřej Panna.

45:08
    Šťastný se v útočném pásmu ukličkoval a o kotouč rychle přišel.

45:42
    Martin Černý si vyjel až mezi kruhy a z dobré střelecké pozice vyslal kotouč na branku. Rána mířila doprostřed brány, kde byl připravený Jelínek.

46:05
    Josef Malý byl blízko vyrovnání. Na hranici brankoviště dorážel kotouč, ale trefil pouze domácího gólmana. To byla velká šance Kolína.

46:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Klement – 2 min., nedovolené bránění).

46:51
    Na ledě po ataku Klementa zůstává Jiří Kadlec. K němu již přispěchala zdravotnická služba. Doufejme, že bude hostující hráč v pořádku.

46:51
    Kadlec odjíždí na střídačku po svých, tak doufejme, že to není nic vážného.

47:18
    Při založení útoku se hosté dostali do postavení mimo hru.

47:48
    Krajňák se snažil tečovat kotouč před domácí brankou, ale to se mu nepovedlo a následně se Vrchlabí oslabilo.

48:21
    Kolínskou kombinaci v útočném pásmu zastavil Jakub Jelínek, který raději nechal přerušit hru.

48:51

49:01
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Klement – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Oppelt.

49:31
    Jednomu z domácích obránců se podařilo podél mantinelu vyhodit kotouč a obranná čtveřice mohla odejít střídat.

49:52
    Vhazovat se bude po zákroku Jelínka před brankou Stadionu.

50:12
    Kolínu se opět přesilová hra nedaří. Kotouč je za brankou Koutského, odkud hosté musí začínat odzačátku.

50:37
    Na ledě zůstal ležet po ataku jednoho z hostujících hráčů Tomáš Jirků. Domácí hráč ukazuje rozhodčím krev v obličeji, avšak vypadá to, že se vše obejde bez vyloučení.

50:53
    Další útočné snažení Kozlů přerušuje odpískané postavení mimo hru.

51:01
    Klement je zpět na ledě. Domácí jsou kompletní.

51:51
    Po faulu na Maďara bylo nařízeno trestné střílení pro HC Stadion Vrchlabí.

51:51
    Patrik Maďar se rozjel k trestnému střílení a zvolil střelu do horní poloviny branky. Koutský si situaci pohlídal a nedovolil domácímu forwardovi skórovat.

52:23
    Domácí jsou v útočné třetině, ale Vladislav Koutský nemá téměř žádnou práci.

53:08
    Jakub Semirád dojížděl nahozený kotouč, ovšem u něj byl dříve Jelínek, který touš schoval ve své rukavici.

53:19
    Domácí měli obrovskou šanci v podobě Michala Procházky. Ten ujel obraně Kolína a tváří v tvář proti Koutskému pokusem mezi betony neuspěl.

53:45
    Po zakázaném uvolnění Stadionu se bude vhazovat v útočném pásmu Kolína.

53:55
    Pokus Davida Zdeňka od modré čáry nebyl příliš přesný. Obránce Kozlů minul pravou tyč vrchlabské branky.

54:48
    Vrchlabí dělá důležitý krok ke druhému bodu v sérii. Tomáš Jirků nahazoval ze vzduchu na branku a PATRIK URBAN dokázal kotouč nad ledem tečovat přesně k levé tyči hostující branky. Asistence: Tomáš Jirků, Martin Čurda.

55:54
    Hosté se hnali do útoku, ale nepřesná přihrávka jim nedovolila, aby se dostali do zakončení.

56:58
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Zdeněk – 2 min., vysoká hůl).

57:30
    Hostující Březina dokázal vhodit kotouč ven z pásma. Vrchlabí tak musí začínat opět od své vlastní branky.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:57
    Jirků přenechal do druhé vlny jednomu ze svých spoluhráčů, který tvrdě vypálil nápřahem, ovšem Koutský dokázal dělovku vyrazit do rohu kluziště.

59:39
    Jednadvacet vteřin před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před domácím gólmanem. Hosté to zkouší v šesti.

59:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Procházka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:43
    Oddechový čas pro HC Stadion Vrchlabí.

Je konec. Ve třetí třetině se podařilo Kozlům zásluhou Malého snížit, avšak to bylo ze strany Kolína střelecky v tomto utkání vše. Vrchlabí mělo k dispozici trestné střílení, které neproměnil Maďar. To však vrchlabské příznivce nemuselo mrzet, jelikož na rozdíl dvou branek zvyšoval pět minut před koncem tečí Patrik Urban. Následná power play Kolínu nepomohla a tak se z druhého bodu radují hráči domácího Stadionu. (20:22:48)
    HC Stadion Vrchlabí se ujímá vedení v sérii 2:1.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 7. Filip (Klement), 33. Šťastný (Procházka), 34. Čurda (Miškovský), 55. Urban (Jirků, Čurda) – 27. Panna (Malý), 45. Malý (Panna)

SC Marimex Kolín: Koutský (Stejskal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Hyšpler, Zdeněk – Malý "C", Semirád, J. Kadlec st., Morkes, Zumr, Panna, Krajňák, Pešek, Netušil, Kozák, Černý, A. Kadlec

Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Schopf