Běh - štafeta žen 4x5 km, Lahti Vítěz: Norsko (kon.)
Běh na lyžích - štafeta žen 4x5 km, Lahti

Vítěz: Norsko

Čtvrtek 02.03.2017, 14:00 • Lahti (Finsko) • Mistrovství světa v klasickém lyžování - běh na lyžích

Do cíle mezitím dojely i poslední štafety Kazachstánu, Slovinska, Estonska a Austrálie. Ukrajinky byly předstiženy o jeden okruh a závod nedokončily. Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (15:00:50)

11. Česko +5:15,0

V ženském štafetovém závodě nadále dominují Norky, které vyhrály i třetí závod v této sezoně, ten nejdůležitější, a obhajují titul mistryň světa. Stříbro pro Švédky má po dvou třetích místech v této sezoně příchuť zlata, naopak domácí Finsko může být bronzem mírně zklamané, zejména po dobrém náskoku na Švédky po druhém úseku, ale Mononenová na trati vytuhla a vrátila své soupeřky do hry.

Cíl
    A český kvartet dováží šestnáctiletá Barbora Havlíčková na jedenáctém místě.

Cíl
    Nejlepší desítku uzavírá Kanada.

Cíl
    Osmé nakonec Polsko o dvacet vteřin před devátou Itálií.

Cíl
    Sedmé končí Švýcarsko.

Cíl
    Na pátém místě nakonec končí Rusky. Sedovová na posledním kilometru porazila Němku Ringwaldovou.

Cíl
    Čtvrté Spojené státy ztratily na medaili půl minuty.

Cíl
    V cílové rovince to Parmakoskiová ještě zkoušela, ale neměla šanci! Nilssonová vybojovala pro Švédsko stříbro, domácí Finsko je bronzové!

V souboji o druhé místo se přestává taktizovat. Parmakoskiová vyráží dopředu, ale Nilssonová se ještě před zatáčkou dostala před Finku!

Cíl
    Norsko vítězí! Marit Bjorgenová projíždí s norskou vlajkou cílovou páskou!

Parmakoskiová nastupuje v ostrém stoupání, ale Nilssonová se drží! Nedává Fince ani metr náskoku a nejspíš si to spolu rozdají v cílovém sprintu. A tam je Nilssonová obrovsky silná.

Jednaz posledních příležitostí k nástupu.

18,8km
    Čtvrté dnes skončí Američanky, které mají půlminutovou ztrátu na druhé Finky.

18,8km
    Parmakoskiová si za zády stále vyváží Nilssonovou a k nástupu nejspíš dojde při posledním ostrém stoupání před stadionem.

18,8km
    Mezitím má Marit Bjørgenová za sebou předposlední metu. Tou poslední bude cílový finiš.

17,5km
    Se ztrátou čtyř a půl minuty dorazila Havlíčková na stadion a projíždí do druhého okruhu na jedenáctém místě. S komfortním náskokem na Kazachstán.