Boston – NY Rangers 1:2 (kon.) | Buffalo – Arizona 6:3 (kon.) | Washington – New Jersey 1:0 (kon.)
Columbus – Minnesota 1:0 (kon.) | Philadelphia – Florida 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Nashville 2:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 2:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 4:5 (kon.) | Los Angeles – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Washington Capitals
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 03.03.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za sledování přenosu a přeji vám krásný pátek. (03:45:40)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Vrána (WSH) 1+0, 4 střely, čas na ledě 10:13

1. Braden Holtby (WSH) 15 zák., 0 gólů, 100%
    2. Jakub Vrána (WSH) 1+0
    3. Cory Schneider (NJD) 23 zák., 1 gól, 95,8%

Utkání končí, z vítězství se radují domácí hokejisté, kterým stačila jediná branka. Tu vstřelil ve 48. minutě Jakub Vrána. Utkání nebylo bohaté na střely, oba brankáři si přesto připsali několik těžkých zákroků.

Střely: 24 – 15

59:51
    Oddechový čas pro hosty.

59:51
    Holtby zastavil nahození ze středního pásma a raději ho ukryl v lapačce. Bude se vhazovat v obranné třetině Capitals.

59:40
    Ovečkin netrefil z dobré pozice prázdnou branku, zbývá dvacet sekund do konce zápasu.

59:14
    Ďáblové jsou v oslabení, přesto míří Schneider na střídačku, Devils hrají v pěti!

58:51
    Schneider si připisuje po střele Carlsona další zákrok.

58:39
    Rána pro hosty, Wood (NJD) byl vyloučen za krosček na dvě minuty. Přitom šlo o velmi zbytečný zákrok mimo hru.

58:33
    Hosté odvolali brankáře, hrají v šesti v poli!

58:04
    Přechod do útoku Ďáblům neprošel, protože se provinili ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu, pro hosty plyne čas velmi rychle.

57:41
    Střelou z levého kruhu se prezentoval Orlov, jenže Schneidera nepřekonal.

57:27

56:58
    Z přesilové hry zbývá Devils necelá půlminutka, navíc se hra opět přerušila. Hosté budou mít co dělat, aby dokázali vyrovnat.

56:00
    Hostům se přesilová hra nedaří, puk je opět v jejich obranném pásmu. Tohle Washingtonu rozhodně vyhovuje.

55:18
    Seversenovu střelu srazil mimo Carlson, u puku stále Ďáblové.

55:01
    Znovu se kotouč dostal mimo ledovou plochu, tentokrát se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:40
    Domácí se osvobodili vyhozením puku až za branku Schneidera. Hosté to musí zkusit od začátku.

54:12
    Po další střele končí kotouč mimo ledovou plochu.

54:03
    Od modré čáry střílel Palmieri, ale pozorného Holtbyho nepřekonal. Vhazuje se v útočném pásmu Devils.

53:27
    Connolly (WSH) dostává dvě minuty za sekání a další dvě za nesportovní chování. Hosté mají čtyřminutovou přesilovou hru!

53:03

52:24
    Shattenkirk zkusil od modré čáry vystřelit, ale Schneider zasahovat nemusel.

51:48
    Nyní Schneider podržel svůj tým, nebezpečně pálil aktivní Williams. Brankář Devils střelu vyrazil ramenem.

51:35
    Z prostoru mezi kruhy střílel Williams, bohužel pro domácí byla jeho střela sražená.

51:03
    Dvě minuty za podražení obdržel Blandisi (NJD), Capitals mají další přesilovou hru.

50:00
    Posledních deset minut ve třetí třetině. Kotouč mají hosté, kteří jej drží v útočném pásmu.

49:19
    Do útočného pásma si najel Wood a střelou z levého kruhu prověřil Holtbyho.

48:44
    A další zákrok brankáře New Jersey. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

48:12
    Schneider kryl další střelu, tentokrát se pokusil o rychlou rozehrávku, hosté musejí útočit, pokud chtějí pomýšlet na body.
    47:21 Jakub VRÁNA - 1:0

47:21
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Šikovně to udělal JAKUB VRÁNA, který našel puk v prostoru před brankou a jednoduše přehodil Schneidera – 1:0! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.

47:12
    Carlson z levého kruhu pálil, ale jeho pokus mířil těsně vedle!

46:46
    Vhazovat se bude ve středním pásmu poté, co byl Shattenkirkovi odpískán ofsajd.

46:33
    A opět je puk až u brankáře Capitals, domácí to musí zkusit znovu od začátku.

46:14
    Hokejisté Devils se poprvé osvobodili vyhozením kotouče až k Holtbymu.

45:51
    Dvě minuty za podražení vidí Severson (NJD), domácí mají možnost skórovat v přesilové hře.

45:41
    Orlov nahodil kotouč od modré čáry, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej netečoval do branky.

45:10
    Winnik se dostal při přejetí do útočného pásma do ofsajdu, takže útočná akce Washingtonu končí neúspěchem.

45:03
    Na druhé straně střílel z levého kruhu Wood, jenže Holtby pozorně chytá.

44:40
    Domácí drží kotouč na svých hokejkách, ale zatím se nedostali k ohrožení branky, kterou hájí Schneider.

42:12
    Rychlý protiútok Devils zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:53
    Na druhé straně se ukázal Holtby, který vychytal střelu z pravého kruhu. U kotouče jsou domácí.

41:24
    Ke střele z prostoru mezi kruhy se dostal Bäckström, ale mířil vedle! Tohle byla solidní šance.

40:47

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:55.

Je za námi prostřední třetina, kterou v jejím závěru okořenila bitka. Pěstmi si to rozdali Orlov a Blandisi. Gól ale nepadl žádné, takže se pravděpodobně rozhodne ve třetí periodě.

Střely: 14 – 9 (7:4, 7:5, -:-)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Beagle vjel do útočného pásma Devils a z pravého kruhu prověřil Schneidera.

39:06
    Domácí se zatím brání dobře, nyní se bude vhazovat dokonce ve středním pásmu.

38:47
    Wilson (WSH) v obranném pásmu sestřelil Cammalleriho, který chvilku předtím podrazil jiného protihráče. Na Wilsona se ještě dral Noesen, ale rozhodčí další rvačku nedovolil. Vyloučen je pouze útočník Capitals.

38:00
    Orlov (WSH) i Blandisi (NJD) vidí za bitku pětiminutový trest.

38:00
    Bitka! Ve středním pásmu se do sebe pustili Orlov a Blandisi, rvačka byla velmi vyrovnaná!

37:49
    Domácí mají puk ve středním pásmu a chystají se dostat do útočného.

37:10
    Carey se dostal v útočném pásmu ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců mimo nebezpečný prostor.

36:03
    Na druhé straně předvedl něco podobného Johansson, brankář Schneider se blýskl krásným zákrokem!

35:31
    Hall si najel zprava do útočného pásma, bekhendovou střelou Holtbyho nepřekonal, protože mířil vedle.

35:00
    Do konce prostřední části zbývá pět minut.

34:18
    A domácí se při snaze o rychlý přechod do útoku dostali do zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Holtbym.

34:00
    O kotouč se bojuje v obranném pásmu New Jersey, blíže k němu mají domácí. Také jej získali, ale vyhnali se zpět do středního pásma.

33:20
    Winnik se chtěl pokusit o střelu z pravého kruhu, ale v poslední chvíli mu byl puk vypíchnut jedním z obránců Devils.

32:13
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale Kuzněcov prováhal pravý čas, kdy měl střílet.

31:23
    Hosté byli opět aktivní v útoku, Wood střílel, ale tentokrát branku netrefil.

30:57
    Hosté sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, Wood si sjel do prostoru mezi kruhy, ale skvělého Holtbyho nedokázal nadvakrát překonat!

30:12
    Máme za sebou polovinu utkání a stále gól nepadl. Oba týmy měly několik šancí, ale brankáři jsou zatím pozorní.

29:47
    Vhazovat se bude v obranném pásmu hokejistů z New Jersey.

29:26
    Johansson si nabruslil skoro až před Schneidera a z prostoru mezi kruhy střílel, brankář Devils si s jeho pokusem poradil.

29:00
    O kotouč se bojuje v rohu obranného pásma Capitals.

28:14
    Holtby špatně rozehrál, kotouč získal Coleman, najel si do střelecké pozice a prověřil brankáře Capitals. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obrannén pásmu domácího týmu.

27:31
    Od modré čáry nahazoval Niskanen, Winnik puk tečoval vedle branky.

27:26

27:10
    Kuzněcov z pravého kruhu střílel a trefil tyčku! Domácí mačkají soupeře v jeho obranném pásmu jako pomeranč!

26:10
    Ovečkin střílel do prázdné branky, do rány skočil Zajac, který ji obětavě zablokoval!

26:00
    Střela od Shattenkirka mířila vedle.

25:26
    Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Wood (NJD), domácí mají početní výhodu.

25:01
    Coleman vjel do pásma, uvolnil se a nahrál napravo najíždějícímu Cammallerimu, který vystřelil. Holtby parádním zákrokem zachránil domácí od inkasovaného gólu!

24:30
    Schneider raději přikryl kotouč před dojíždějícím Wilsonem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Devils.

23:43
    Začíná se přitvrzovat, Rooney trefil na mantinel Alznera, zatím bez odvety.

23:15
    Vrána vjel do útočného pásma, ale ke střele se nedostal. Puk mají stále domácí.

22:41
    Změnil to Severson, ale jeho rána mířila vedle. Následně střílel i Wood, Holtby byl připraven.

22:20
    Hosté jsou na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem, ale zatím se nedokázali dostat ke střele.

21:12

20:01
    Rozbruslení hokejistů Washington Capitals

Je za námi první třetina. Utkání nemá velké tempo, k vidění je spousta chyb, chybí střelecká aktivita. Branka nepadla, takže je zápas stále otevřený.

Střely: 7 – 4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    A nyní je kotouč až u Schneidera, v této periodě gól nepadne.

19:29
    Winnik poslal kotouč do středního pásma, vypadá to, že se domácí dokáží do konce první třetiny ubránit.

19:12
    Dvě minuty za podražení dostává Orpik (WSH), hokejisté Devils si zahrají první přesilovou hru.

19:02
    Hosté stále drží soupeře v jeho obranném pásmu, od modré střílel Severson, ale jeho pokus byl sražen mimo.

18:03
    Hosté sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, dvě střely od modré čáry měl Merrill, ale ani jedna neohrozila Holtbyho.

17:27
    Hokejisté Washingtonu se provinili zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Holtbym. Stav utkání zůstává stejný – 0:0.

16:48
    O puk se bojuje za brankou Devils, zatím k němu mají blíž právě hosté.

16:01
    Connolly se odhodlal ke střele, Schneider puk vykopl levým betonem mimo nebezpečné území.

15:32
    Orlov vyhodil puk mimo hřiště, ale jelikož šel o mantinel, nedostane obránce Capitals dvouminutový trest za zdržování hry.

15:00
    Rooney šikovně napadal rozehrávku domácích, ale nedokázal získat kotouč, natož aby ohrozil Holtbyho.

14:25
    Utkání není na střely bohaté, domácí vedou v poměru 6:4.

13:53
    Z levého kruhu opět pálil Ovečkin, ale znovu netrefil branku. Ruskému snajprovi to dnes moc nejde.

13:28
    Blandisi střílel zprava, ale přestřelil. Hosté se dostali po nějaké době do útočného pásma a měli zajímavou příležitost.

12:44
    Domácí sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, Schneider však nemusel předvést žádný zákrok, neboť hokejisté Capitals ani nevystřelili.

12:23
    Schneider se blýskl proti střele Carlsona, jenž pálil z levého kruhu. Vhazovat se bude po komerční přestávce v obranném pásmu Devils.

12:10
    Schneider musel na konci oslabení předvést několik těžkých zákroků, ale vše zvládl.

12:00

11:31
    A opět se dokázali hokejisté z New Jersey osvobodit. Přesilovka Washingtonu co nevidět skončí.

10:46
    Ovečkin střílel ze svého typického místa, od levého kruhu. Jeho ránu Schneider vyrazil!

10:34
    Kotouč je až u Holtbyho, takže hokejisté Capitals musí útočit od začátku.

10:00
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Santini (NJD), domácí mají přesilovou hru.

10:00
    Rozmíška mezi Santinim a Wilsonem, oba hráči byli odtrženi rozhodčími. Za vše mohl bek Devils, který předtím fauloval.

09:39
    Ovečkin najel do útočného pásma a z hranice levého kruhu vystřelil zápěstím, jeho rána byla zblokována do rohu.

09:18
    Hosté se při přechodu do útoku dopustili zakázaného uvolnění. Pokračovat se bude vhazováním před Schneiderem.

08:51
    Washington zastavil v útočné akci ofsajd, kterého se dopustil Bäckström. Vhazovat se po komerční přestávce bude ve středním pásmu.

08:13
    Moore má puk v moci za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

07:29
    Eller se probíjel v útočném pásmu ke střele, ale Greene jej dokázal odzbrojit.

07:00
    Je za námi sedm minut, ani jeden tým si nedokázal připravit gólovou šanci. Hraje se poměrně opatrně, kotouč mají hosté.

06:18
    Útočnou akci hostů zhatil ofsajd, takže puk mají domácí.

05:44
    Ovečkin zatím nemá dobrý večer, ztratil kotouč ze svého typického místa a zklamaně se drží za hlavu.

05:02
    Čtvrtá formace hostů nadělal soupeři problémy, ale ani Santini, ani Rooney se nedokázali prosadit.

04:28
    Noesen se na levém kruhu dostal ke střele. Holtby jeho pokus chytil, vhazovat se bude v obranném pásmu domácího týmu.

03:31
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, je k vidění dost nepřesností a chyb při rozehrávce, a to u obou celků.

02:46
    Domácím nevyšel útok, ztratili kotouč a první formace Devils míří kupředu.

02:22
    A povedlo se. Smith-Pelly se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale Holtby jeho střelu pozorně chytil.

02:06
    Blandisi nahodil kotouč do útočného pásma, Smith-Pelly se jej snaží dojet.

01:40
    Williams si najel do útočného pásma a táhlou střelou prověřil brankáře Ďáblů.

01:09
    Wood dostal kotouč mezi kruhy a tvrdou střelou mířil jen těsně vedle.

00:16
    Bäckström vyhrál úvodní vhazování tohoto utkání, dopředu se ale dostali hokejisté z New Jersey.

00:01

Jak je v NHL zvykem, zápas začne s menším zpožděním.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

WASHINGTON CAPITALS
    Domácí hokejisté jsou nejlepším týmem, jenž momentálně brázdí ledové plochy NHL. Alespoň tak mluví tabulka, která ukazuje na to, že Washington nasbíral ve dvaašedesáti zápasech 91 bodů! V utkání s Devils budou Capitals jednoznačně favoritem.

NEW JERSEY DEVILS
    Ďáblům se v této sezóně příliš nedaří. V Metropolitní divizi jsou na sedmé příčce, v tabulce konference mají pouze dvoubodový náskok na poslední Carolinu Hurricanes! Do zápasu proti Capitals jdou v roli outsidera.

5. Michael Cammalleri – 30 bodů (10+20)

Vítám vás u on-line přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. Utkání, ve kterém se střetne Washington Capitals a New Jersey Devils startuje v 01:00.