Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Carolina – Arizona 2:4 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:0 (kon.)
Chicago – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Anaheim – Toronto 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 04.03.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Česká stopa stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:00
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:41 (07:02:46)

1. Rickard Rakell (ANA) 2+0
    2. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0
    3. Josh Manson (ANA) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 36-39; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 54%-46%; Hity:19-16; Přesilové hry: 0/1-1/4; Trestné min.: 8-2.

Jakob Silfverberg a Rickard Rakell v polovině utkání skórovali v rozmezí 16 sekund a dokonali bleskový obrat Anaheimu, na který se Maple Leafs po zbytek utkání snažili marně odpovědět a poté inkasovali další dva góly. Toronto prohrálo popáté v řadě a jeho špatná série pokračuje. Skvělý debut v dresu Ducks prožil Patrick Eaves, když v závěru utkání z vlastní obranné modré čáry skóroval do prázdné brány. Konečný výsledek: Anaheim Ducks 5 Toronto Maple Leafs 2.

59:29
    Brian Boyle na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho střela se od přední tyče odrazila za bránu!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:46 Patrick EAVES - 5:2

58:46
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Sami Vatanen zablokoval střelu Maple Leafs z mezikruží a PATRICK EAVES po přiťuknutí Ryana Getzlafa z obranné modré čáry zamířil táhlou střelou zápěstím po ledě do prázdné brány. Patrick Eaves dnes nastoupil v dresu Anaheimu k prvnímu zápasu a svůj debut ozdobil gólem! Asistence: Ryan Getzlaf a Sami Vatanen.

58:08
    Patrick Eaves podél střídaček vyhodil puk na další zakázané uvolnění a hra byla opět přerušena.

57:41
    Ryan Getzlaf málem vyhodil puk do prázdné brány, nakonec z toho ale bylo pouze zakázané uvolnění.

57:33
    Maple Leafs vypálili z levého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier puk bezpečně lapil do své výstroje.

57:25
    Curtis McElhinney naskočil na střídačku a hokejisté Toronta to zkouší v závěru utkání bez brankáře!

57:00
    Corey Perry nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Curtis McElhinney sevřel mezi bradou a levým ramenem! Fantastický zákrok!

56:16
    Ducks na pravém křídle napřáhli v blízkosti modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou na vzdálenější pravé tyči své brány Curtis McElhinney vyrazil pravým betonem.

55:13
    Blíží se závěr utkání, ve kterém Anaheim stále vede nad Torontem 4:2. Hosté se marně snaží vrátit do zápasu.

54:56
    Mitchell Marner se v blízkosti pravé tyče poohlížel po odrazu puku od mantinelu za bránou po dorážce, jenže Jonathan Bernier volný puk rychle zmrazil pod svou lapačkou.

54:45
    James van Riemsdyk na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, která zamířila doprostřed brány, a po zákroku Jonathana Berniera dostává v Honda Center prostor krátká reklamní přestávka.

54:00
    Toronto sice prohrává o dva góly, jeden jediný ho ale okamžitě může vrátit zpět do zápasu. Co je všechno v hokeji možné dokonale ukázali Ducks, kteří během prostřední části vstřelili dva góly během pouhých 16 sekund.

52:56
    Před bránou Anaheimu vznikl obrovský závar a vzápětí se v brankovišti Jonathana Berniera vrhli na hromadu všichni hráči Ducks, aby zabránili Maple Leafs skórovat!

51:21
    Andrew Cogliano si na útočné modré čáře zpracoval krásnou kolmou přihrávku a poté, co pláchl dvěma pronásledovatelům, se řítil do samostatného úniku, který se snažil v blízkosti levé tyče zakončit střelou po ledě ke vzdálenější pravé tyči, Curtis McElhinney ale skvěle zasáhl levým betonem!

51:14
    Mitchell Marner zkusil z levého kruhu pro vhazování zamířit nad lapačku Jonathana Berniera, brankář Ducks ale dobře zasáhl a puk vyrazil do rohu ledové plochy.

50:17
    Auston Matthews na pravém křídle nahodil puk od mantinelu před bránu a Jonathan Bernier ho sevřel ve své výstroji.

49:06
    Hokejisté Toronta mohli udeřit střelou zpoza mezikruží, následný pokus ale na překonání Jonathana Berniera nestačil.
    47:57 McElhinney skvěle zasáhl po nevyzpytatelnému odrazu!

47:57
    Cam Fowler napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem, proti které Curtis McElhinney dobře zasáhl hrudí, jenže puk se po jeho zákroku odrazil od pravé nohy Ryana Keslera a mířil po ledě k pravé tyči, brankář Toronta ovšem dokázal včas zasáhnout a puk na brankové čáře zastavil lapačkou!

47:18
    Jonathan Bernier si snadno poradil se střelou Ducks z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po jeho úspěšném zákroku přichází na řadu další reklamní přestávka.

46:46
    Jonathan Bernier se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Maple Leafs z levého křídla podél hrazení, nakonec ale nechal hrát své spoluhráče a do hry se nezapojil.

45:55
    Další střela Leafs, tentokrát z opačné strany útočného pásma, výsledek byl ovšem naprosto stejný.

45:51
    Ducks během pár sekund vyhodili puk na čtvrté zakázané uvolnění a Maple Leafs se tentokrát po něm dostali na levém křídle ke střele, Jonathan Bernier byl ale připraven.

45:32
    Hra je nyní hodně pomalá, až svým tempem připomíná naší Extraligu, což už je hodně odvážné porovnání.

44:08
    Třetí zakázané uvolnění v řadě proti Anaheimu. Domácím hokejistům se po čtvrtém gólu nedaří vůbec rozehrát.

43:52
    Po pouhých osmi sekundách je hra znovu přerušena a opět kvůli zakázanému uvolnění na straně Ducks.

43:44
    Anaheimu se nyní na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

42:49
    Leafs se v blízkosti levé tyče ocitli ve slibné šanci, Jonathana Berniera ovšem překonat nedokázali.
    41:19 Sami VATANEN - 4:2

41:19
    Ryan Getzlaf nádhernou zpětnou přihrávkou z pravého rohu útočného pásma přenesl hru doleva, kde SAMI VATANEN napřáhl k nádherné střele a vymetl bližší levý horní roh brány! Asistence: Ryan Getzlaf a Brandon Montour.

40:13
    Andrew Cogliano rychle objel bránu a v pravém kruhu pro vhazování rychle vypálil zápěstím, jeho střela ale gólem neskončila, když byla zřejmě zablokována.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-24; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 53%-47%; Hity:14-13; Přesilové hry: 0/1-1/4; Trestné min.: 8-2.

Třetí třetina začne přibližně v 6:10.

Toronto po přestávce dokonalo obrat v zápase, když se prosadil po dorážce vlastní zablokované střele Nazem Kadri. Anaheim se ale s nepříznivým vývojem nesmířil a během pouhých 16 sekund v polovině utkání otočil skóre na svou stranu. Nejprve vyrovnal střelou z ostrého úhlu Jakob Silfverberg, na jehož gól hned vzápětí navázal Rickard Rakell. Skóre po druhé třetině: Anaheim Ducks 3 Toronto Maple Leafs 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53
    Jakob Silfverberg na pravém křídle šlápl do pedálů a od modré čáry napřáhl k prudké diagonální střele s příklepem, kterou Curtis McElhinney bez problému vyrazil vyrážečkou.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:28
    Tyler Bozak se v blízkosti pravé tyče dostal ke střele, Jonathan Bernier ale s jeho úmyslem zamířit pod horní tyč počítal a ukryl puk ve své lapačce. Pěkný zákrok.

37:38
    Puk byl sražen na jednu ze střídaček a útočné snažení Anaheimu nyní nic kloudného nepřineslo.

36:03
    Leafs se tentokrát nepodařilo rozehrát na pravém křídle a puk zamířil na zakázané uvolnění.

35:38
    Nikita Zajcev pálil vzápětí z opačné strany útočného pásma, ovšem pouze do náruče Jonathana Berniera.

35:16
    Nikita Sošnikov vypálil z pravého kruhu pro vhazování a minul bližší pravý horní roh brány.

34:40
    Curtis McElhinney v blízkosti levé tyče zmrazil puk pod lapačkou. Prostor dostává reklamní přestávka.

34:26
    Josh Manson se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné střelecké pozici, jenže z blízkosti a úhlu bránu přestřelil.

33:56
    Connor Brown po své předchozí nepřesné střele rychle objel bránu a v blízkosti levé tyče chtěl puk zasunout do brány, jenže Jonathan Bernier ucpal veškerý volný prostor.

33:28
    Cam Fowler na levém křídle našel prostor pro střelu zápěstím, která od modré čáry mířila na přední tyč a ještě ji nebezpečně tečoval jeden z hráčů hostujícího Toronta, zřejmě Jake Gardiner, brankář Curtis McElhinney ale puk ukryl v náručí.

32:48
    Cam Fowler se snažil společně se svými spoluhráči přejít do pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru, po kterém Nate Thompson zamířil na střídačku.

32:29
    Maple Leafs podnikli ve středu ledové plochy rychlý výpad, po kterém přišla táhlá střela od modré čáry, puk ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče Jonathana Berniera.

31:31
    Roman Polák se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru, po které si odbudeme další krátkou reklamní přestávku. Anaheim vede nad Torontem 3:2.

31:01
    Ryan Getzlaf mohl přidat další další úder, jenže v blízkosti levé tyče ztroskotal na hrudi Curtise McElhinneyho! Utkání se úplně otočilo a nyní jsou to hráči Anaheimu, kteří dominují.
    29:57 Rickard RAKELL - 3:2

29:57
    Curtis McElhinney sice dokázal levým betonem zastavil táhlou střelu Hampuse Lindholma z levého křídla, jenže pouze před sebe, čehož využil RICKARD RAKELL a po potažení puku k pravé tyči puk zametl do prázdné brány! Ducks během pouhých 16 sekund vstřelili dva góly a po bleskovém obratu vedou 3:2! Asistence: Hampus Lindholm a Nick Ritchie.
    29:41 Jakob SILFVERBERG - 2:2

29:41
    Ryan Kesler na levém křídle nabral rychlost a vypadalo to, že si sjede za bránu, jenže předtím ale puk bekhendovou přihrávkou našel JAKOBA SILFVERBERGA, který první střelou v blízkosti levé tyče orazítkoval pravý beton Curtise McElhinneyho, druhá už ale z ostrého úhlu zamířila pod horní tyč! Ducks vyrovnali na 2:2! Asistence: Ryan Kesler.

29:07
    Jonathan Bernier si pohlídal prostor u své pravé tyče a bez problému zastavil střelu Leafs z levého křídla.

28:16
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

28:09
    Jake Gardiner v levém rohu obranného pásma bojoval o puk s Jakobem Silfverbergem a po jeho zisku ho vyhodil za svou bránou přes ochranné sklo, zřejmě tam ale byla teč, protože rozhodčí se nerozhodli vylučovat.

27:59
    Další střela Ducks ze stejného prostoru zamířila do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.

27:20
    Brandon Montour byl zřejmě hráčem, který na levém křídle vypálil od modré čáry a puk na přední tyči vyrazil hrudí pozorný Curtis McElhinney. Maple Leafs vedou 2:1.
    25:53 Nazem KADRI - 1:2

25:53
    Toronto právě vstřelilo branku!
    NAZEM KADRI se po přihrávce Tylera Bozaka z levého kruhu pro vhazování ocitl v obrovské šanci, a přestože jeho první střela byla zablokována, k puku se vrátil a bekhendovou dorážkou ho po ledě poslal k pravé tyči. Toronto ve druhé třetině otočilo utkání na svou stranu a v Honda Center nad Anaheimem 2:1! Asistence: Tyler Bozak a Mitchell Marner.

25:36
    Corey Perry dostal dvouminutový trest za podražení a podruhé v řadě, celkově potřetí, usedl dnes na trestnou lavici!

25:36
    William Nylander byl zřejmě hráčem, který se skvěle natlačil před bránu, Jonathana Berniera ale z blízkosti tváří v tvář v rychlosti překonat nedokázal! Hra byla přerušena.

24:39
    Corey Perry v blízkosti pravé tyče vytvořil před bránu Toronta obrovský závar a Curtis McElhinney v rychlém sledu předvedl dva senzační zákroky. Vzápětí to zkoušel z ostrého úhlu Patrick Eaves, jehož střela se od vnější tyče odrazila za bránu!

23:30
    Corey Perry se podruhé v zápase vrátil z trestné lavice zpět na ledě po dvou minutách a Duck hrají v plném počtu.

23:11
    James van Riemsdyk v blízkosti pravé tyče vystřelil zápěstím a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Jonathan Bernier ale skvěle zasáhl levým ramenem!

22:58
    Další akci Toronta zastavilo postavení mimo hru a hra je opět přerušena. Přesilová hra zatím nic moc.

22:41
    Maple Leafs to zbytečně překombinovali na pravém křídle a Ducks se podařilo puk vyhodit k bráně hostí.

21:30
    Corey Perry to v pravém rohu útočného pásma přehnal s forčekingem a zezadu zasáhl vysokou holí Matta Hunwicka. Lefs mají k dispozici třetí přesilovou hru.

21:11
    Ducks na pravé straně vyhráli vhazování a Corey Perry na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím po pěkné otočce, jeho následný pokus byl ale zablokován.

21:08
    Ondřej Kaše společně se svými spoluhráči vytvořil za bránou Toronta pořádný vítr a hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:23
    Ducks vyrazili po pravém křídle do protiútoku, jejich rychlou akci ale zastavilo postavení mimo hru.

20:15
    Oba týmy vstoupily do prostřední části utkání za nerozhodného stavu 1:1 rychle se to pokusil změnit William Nylander, Jonathan Bernier mu ale neumožnil puk zasunout za jeho záda.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-13; Zablokované střely: 8-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 4-6; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:09.

Anaheim si vytvořil hned v úvodu zápasu velký tlak a v polovině první části se dokázal prosadit, jmenovitě Rickard Rakell, který využil fantastické práce a přihrávky Chrise Wagnera. Necelé čtyři minuty před přestávkou ale dokázali hosté odpověděl zásluhou skvělé teče Zacha Hymana. Skóre po první třetině: Anaheim Ducks 1 Toronto Maple Leafs 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Tyler Bozak z levého křídla nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval James van Riemsdyk, Jonathan Bernier ale předvedl skvělý zákrok a puk ukryl v náručí!

19:55
    Vyloučený Hampus Lindholm naskočil zpět na ledovou plochu a do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 5 sekund.

19:20
    A znovu James van Riemsdyk, který v blízkosti pravé tyče plácl do puku, a Jonathan Bernier ukryl kotouč v náručí.

19:08
    James van Riemsdyk zkusil na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, jeho pokus ale minul všechno a všechny. Jonathan Bernier zůstal v klidu.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

17:55
    Hampus Lindholm dostal menší trest za podražení a Maple Leafs mají k dispozici druhou přesilovou hru.

17:48
    Útok Ducks zastavilo postavení mimo hru. Na ledě je na domácí straně Andrew Cogliano, Jakob Silfverberg a Ryan Kesler.

17:34
    Maple Leafs pouze nahodili puk ze středního pásma do pravého rohu útočné třetiny a odjeli rychle střídat.

16:44
    Ducks se pokusili rychle vrátit do vedení a před bránou Leafs vyvolali závar, Curtis McElhinney ho ale přečkal.
    16:15 Zach HYMAN - 1:1

16:15
    ZACH HYMAN před bránou skvěle clonil a vzápětí rukavicí tečoval nahození Nikity Zajceva od modré čáry, které z pravé strany mířilo pod horní tyč, po teči ovšem puk zamířil pod lapačku bezmocného Jonathana Berniera a zapadl k přední pravé tyči. Ducks si vzala Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění, gól ale platil – 1:1! Asistence: Nikita Zajcev a William Nylander.

15:56
    William Nylander na levém křídle nabral obrovskou rychlost a v blízkosti levé tyče vypálil z ostrého úhlu, Jonathan Bernier byl ale připraven a puk vyrazil za svou bránu.

15:35
    Jakob Silfverberg z levého křídla krásně přiťukl puk ze druhé vlny najíždějícímu Hampusovi Lindholmovi, který měl velkou rychlost a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele, kterou Curtis McElhinney skvěle vyrazil pravým betonem!

14:58
    Ihned po buly to před bránou Ducks zavánělo obrovským problémem, Maple Leafs se ale ke střele nedostali.

14:53
    Brian Boyle se z ničeho nic ocitl sám v blízkosti pravé tyče a bekhendem se snažil puk umístit pod horní tyč, Jonathan Bernier ale skvěle zasáhl lapačkou a přerušil hru!

13:43
    Ducks v klidu rozehráli zpoza vlastní brány a Nick Ritchie zkusil na pravém křídle vypálit z téměř nulového úhlu, Curtise McElhinneyho ale zaskočit nedokázal.

13:12
    Jonathan Bernier v blízkosti své levé tyče zaklekl, aby nahození Maple Leafs z neutrální zóny holí přiloženou k ledu usměrnil do levého rohu obranného pásma svého týmu.

12:27
    Hra byla přerušena a v Honda Center dostává prostor krátká reklamní přestávka. Za okamžik jsme zpět.

11:55
    Ducks se z pravého kruhu pro vhazování pokusili vstřelit druhý gól, Curtis McElhinney ale puk pravým betonem vyrazil mimo a připsal si další dobrý zákrok. Střelu ale dobře viděl.
    10:40 Rickard RAKELL - 1:0

10:40
    Chris Wagner po pravé straně zavezl puk do útočného pásma a u hrazení vyhrál důležitý osobní souboj, po kterém se protáhl před bránu a bekhendovou přihrávkou posunul puk na RICKARDA RAKELLA, který bez přípravy v blízkosti zamířil těsně nad ledem k levé tyči. Anaheim vede 1:0! Asistence: Chris Wagner a Logan Shaw.

10:05
    Vyloučený Mitchell Marner je zpět na ledě a také Maple Leafs přečkali úvodní oslabení. Skóre utkání zůstává 0:0.

09:42
    Ducks se konečně usadili v útočném pásmu a Rickard Rakell napřáhl v levém kruhu pro vhazování k prudké střele zápěstím, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, Curtis McElhinney ji ale levým betonem vyrazil!

08:51
    Maple Leafs se zmocnili puku a z pravé strany obranného pásma ho podél hrazení napálili za bránu Jonathana Berniera. Trošku mě překvapuje, jak ledabyle Ducks nyní hrají.

08:05
    Ryan Kesler si hledal v mezikruží prostor a Mitchell Marner ho bez puku podrazil. Následoval trest za podražení.

07:36
    Anaheim má k dispozici výhodu a při signalizovaném vyloučení Jonathan Bernier okamžitě zamířil na střídačku.

07:05
    Maple Leafs zvýšili obrátky a čtvrtá útočná formace vytvořila před bránou Ducks pěkný zmatek, kterého využil Brian Boyle, střelou po ledě ale z blízkosti prostřelit Jonathana Berniera nedokázal, protože jeho střela byla příliš slabá.

06:20
    Vyloučený Corey Perry naskočil zpět na led a Anaheim úspěšně přečkal první oslabení dnešního utkání.
    05:06 Bernier nadvakrát fantasticky vychytal Riemsdyka!

05:06
    James van Riemsdyk se po krásné přihrávce z pravého křídla ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale puk přes pravý beton Jonathana Berniera do brány propálit nedokázal!

04:20
    Corey Perry dostal dvě minuty za vysokou hůl a Toronto si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání.

04:13
    Rickard Rakell vypálil od modré čáry a Curtis McElhinney jeho pokus hrudí vyrazil mimo tři tyče brány.

04:01
    Nick Ritchie si zpoza brány krásně vybruslil k levé tyči, kde se snažil puk bekhendem usměrnit mezi betony brankáře hostí, Curtis McElhinney je ovšem včas sklapl k sobě!

03:23
    Jonathan Bernier prudkou střelu Toronta od modré čáry dobře vyrazil pravým betonem a jeho spoluhráči vyrazili do rychlého protiútoku, který zastavilo postavení mimo hru.

03:12
    Jonathan Bernier si snadno poradil s nahozením Maple Leafs z pravého křídla a prohodil si puk v lapačce.

02:56
    Zach Hyman se společně se svými spoluhráči usadil v útočném pásmu, jenže puk byl vzápětí přizvednut do ochranné sítě.

02:50
    Hokejisté Anaheimu si vytvořili velký tlak, nyní ale podruhé v zápase vyhodili puk na zakázané uvolnění.

02:21
    Andrew Cogliano se chystal v blízkosti levé tyče vystřelit, jeho pokus zápěstím byl ale po ledě sražen mimo a jeden z jeho spoluhráčů se u pravé tyče ke střele nedostal.

01:22
    Ondřej Kaše dnes nastupuje v prvním útoku a po rychlém objetí brány se snažil v blízkosti pravé tyče poslal puk do sítě, jenže mu sjel v rozhodující chvíli z čepele hole.

00:29
    Jakob Silfverberg se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, místo střely se ale rozhodl pro přihrávku do mezikruží, na kterou Josh Manson nedosáhl.

00:17
    Utkání mezi Anaheimem a Torontem před pár okamžiky začalo a Ducks podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

00:01

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Montour, Bieksa – O. Kaše, Getzlaf (C), N. Ritchie – Eaves, Rakell, Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – L. Shaw, N. Thompson, Wagner.

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Rielly (A), Marčenko, Gardiner, N. Zajcev, Hunwick (A), R. Polák – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Rourke. Čároví: Bryan Pancich, Vaughan Rody.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ondřej Kaše (ANA) 5+9, +/- -2
    Roman Polák (TOR) 3+3, +/- +4

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

20.12.16 Toronto Maple Leafs – Anaheim Ducks 2:3

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto má ve Východní konferenci na devátém místě 70 bodů, stejně jako osmý New York Islanders, a v současné chvíli mu playoff uniká. Do konce základní části zbývá ještě odehrát dostatek zápasů, Leafs ovšem odehráli o jeden zápas více. Maple Leafs vedli v posledním utkání v Staples Center o dvě branky, nakonec ale domácím Kings podlehli 3:2. Hokejisté kanadského týmu doplatili na velmi špatný vstup do třetí části, když během úvodních necelých dvou minut inkasovali z hole Anžeho Kopitara a Tannera Pearsona. O osudu utkání v LA nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, během nichž se jako jediný prosadil ve třetí sérii první jmenovaný hráč LA Kings.

Hráči ve formě

Frederik Andersen odchytal v bráně Maple Leafs proti svému bývalému týmu až na začátek třetí třetiny fantastické utkání a v samostatných nájezdech vychytal Jeffa Cartera i Tannera Pearsona, Anže Kopitar už byl ale úspěšný. Auston Matthews, Mitchell Marner a William Nylander své nájezdy neproměnili a jejich tým utrpěl čtvrtou porážku v řadě. Maple Leafs mají velký problém se střílením gólů, když ani během jednoho z posledních čtyř utkání nedokázali vstřelit více než dva góly. Javorový list začíná lehce osychat.

Novinky z týmu

Hlavní trenér Mike Babcock přivítal ve své družině téměř přesně před rokem nového hráče, jmenovitě Connora Carricka, který loni přišel do Toronta v závěru února z Washingtonu a do zápasu proti Anaheimu zřejmě nezasáhne kvůli zranění v horní části těla. Carrick je ovšem jediným jménem na marodce Maple Leafs, kteří mají jinak k dispozici všechny hráče.

ANAHEIM DUCKS

Anaheim se podruhé a naposledy v základní části střetne s Torontem. Oba týmy mezi sebou odehrály 39 vzájemných zápasů a Anaheim se radoval z výhry jedenáctkrát. V Honda Center je ovšem bilance Ducks o něco lepší, když proti Maple Leafs vyhráli 7 ze 17 zápasů. Anaheim dokázal Toronto poprvé porazit v Air Canada Centre 22. října 2008, když zvítězil těsně 3:2.

Velkou pozornost před zápasem proti Torontu poutá Cam Fowler, který právě proti Maple Leafs během posledního vzájemného střetnutí zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenci a dosáhl na svůj jubilejní 200. bod v NHL, po kterém vyrovnal bilanci devátého Matta Cullena a v počtu přesilových gólů (22) vyrovnal mezi obránci v historické tabulce organizace Anaheimu druhého Fredrika Olaussona.
    Cam Fowler naposledy bodoval proti Arizoně a během posledních dvou utkání vyšel bodově naprázdno. Celkem zaznamenal v NHL 209 kanadských bodů. V současné době má skvělou formu Andrew Cogliano, který skóroval dvakrát v řadě. Prosadí se i proti Leafs?

Týmové novinky

Ducks si užili pět dnů volna a proti Maple Leafs zahájí sérii tři domácích zápasů. Domácí hokejisté se nachází se ziskem 74 bodů na třetím místě Pacifické divize a v Západní konferenci jsou pátí v momentě, kdy jim do konce sezóny schází odehrát 19 zápasů. Anaheim se může v zámořské NHL pochlubit čtvrtou nejlepší hrou v oslabení, když přečkal 84,9% všech přesilových her.

Anaheim úspěšně bojuje o playoff a v sobotu ráno vyzve na svém ledě Toronto, které se v Honda Center bude snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě a zastavit propad tabulkou Východní konference, ve které Maple Leafs před vzájemným střetnutím patří devátá příčka a těsně jim uniká playoff. Oba týmy se v základní části letošní sezóny NHL střetnou podruhé, dokáží Ducks v domácím prostředí navázat na úvodní výhru nebo Toronto konečně ukončí špatnou sérii výsledků?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Rakell (Wagner, L. Shaw), 30. Silfverberg (Kesler), 30. Rakell (H. Lindholm, N. Ritchie), 42. Vatanen (Getzlaf, Montour), 59. Eaves (Getzlaf, Vatanen) – 17. Hyman (N. Zajcev, W. Nylander), 26. Kadri (Bozak, Marner)

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Rourke. Čároví: Bryan Pancich, Vaughan Rody

Diváci: 16293