Gijón – La Coruňa 0:1 (kon.) | Atlético – Valencia 3:0 (kon.) | Las Palmas – Osasuna 5:2 (kon.)
Ath. Bilbao – Malaga 1:0 (kon.)
UD Las Palmas
5:2 (1:2)
CA Osasuna
Neděle 05.03.2017, 18:30 • Estadio de Gran Canaria • Španělská LaLiga • 26. kolo

UD Las Palmas ve druhém poločase čtyřimi góly otočil nepříznivý průběh zápasu a zvítězil 5:2. V gólově bohatém utkání se za domácí dvakrát prosadil Jesé a obě trefy hostů zařídil Kenan. Las Palmas si tak proti beznadějně poslednímu celku ligy připsal povinnou výhru. (20:29:21)

90+5

90+5
    Míč je v držení hráčů Las Palmas a vypadá to, že ti zápas dohrají na území hostujícího týmu.

90+3
    Vzápětí se míče zmocnili hráči domácího týmu a posunuli ho směrem k půlící čáře.

90+2
    Fotbalisté Pamplony ještě kombinují na útočné půlce a mají v úmyslu zmírnit krutou porážku.

90
    Rozhodčí Del Cerro se nad rámec řádné hrací doby rozhodl nastavit pět minut.
    87. JESÉ - 5:2

87
    Las Palmas právě vstřelilo branku!
    Domácí celek si ve druhém poločase otevřel střelnici a zvýšil svůj náskok už na rozdíl tří gólů! Jonathan Viera poslal míč do vápna pro JESÉHO, který vypustil střelu po zemi do protipohybu gólmana a dnes už podruhé se zapsal do listiny střelců.

85
    Přímá střela Jonathana Viery z nařízené standardní situace trefila dobře postavenou obrannou zeď.

83
    UD Las Palmas vystřídal naposledy: dohrál Mauricio Lemos a svůj fotbalový um bude moci předvést David García.

82
    Raoul Loé (CA Osasuna) záměrně zahrál rukou. Jeho trest? Žlutá karta.

80
    Domácí mužstvo oplývá útočnou aktivitou. Osasuna to má v posledních minutách opravdu velmi těžké.
    76. Roque MESA - 4:2

76
    Las Palmas odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou gólů. U pravého okraje vápna se k rozehrávce nařízené standardky postavil Halilović a adresoval míč ROQUEMU MESOVI, který z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté ještě reklamovali ofsajdové postavení clonícího hráče, ale hlavní sudí po poradě se svým asistencem gól uznal.

75
    Žlutou kartu dostává Fran Mérida (CA Osasuna).

74
    Roh pro Osasunu. Z něj balon dolétl na kopačku Davida Garcíi a ten ho z voleje napálil vysoko nad branku. Kdyby byla jeho rána přesnější, dočkali bychom se zajímavého ohrožení brány.

73
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Miguel De las Cuevas, přichází Sergio León.

73
    Střídání v týmu UD Las Palmas: Marka Livaju nahradil Alen Halilović.

71
    Oier byl přistižen v postavení mimo hru.

Lukáš Jasoněk

Branky: 7. Jesé (Viera), 55. Livaja (Mesa), 70. U. García (vla.), 76. Mesa (Halilović), 87. Jesé (Viera) – 31. Kenan, 37. Kenan (Oier)

Karty:   18. Livaja (LPA), 19. K-P. Boateng (LPA), 22. Mesa (LPA), 44. D. Castellano (LPA) – 11. D. García (OSS), 64. Kenan (OSS), 75. Mérida (OSS), 82. Loé (OSS)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:21.
    UD Las Palmas: Varas – Simón, Lemos (83. David García), Bigas, D. Castellano – V. Gómez, Mesa, Viera (C) – Tana (68. K-P. Boateng), Livaja (73. Halilović), Jesé.
    Náhradníci: Lizoain – David García, K-P. Boateng, Momo, Hernán, Halilović, Mateo.

CA Osasuna: Sirigu – Oier (C), U. García, D. García, Fuentes – Loé, Mérida – De las Cuevas (73. León), Olavide (59. Berenguer, 69. R. Torres), Romero – Kenan.
    Náhradníci: N. Pérez – León, R. Torres, Berenguer, Rivière, Vujadinović, Buñuel.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez