Nitra – Žilina 4:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Martin 0:3 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 4:3 (kon.)
Poprad – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Zvolen 0:2 (kon.)
HK Nitra
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
MsHK Žilina
sk Neděle 05.03.2017, 15:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 51. kolo

Nitra si po výhre 4:1 nad Žilinou pripisuje do tabuľky 3 body a hostia prerušili svoju víťaznú sériu. Za hostí je najlepším hráčom stretnutia vyhlásený Peter Húževka, za domácich Eric Hartzel. (17:21:06)

59:47
    Strela jedného z hráčov hostí od modrej a efektný zákrok domáceho brankára za čo si vyslúžil potlesk z domácich tribún.

59:30
    Domáci nasťahovaní pred brankárom hostí.

58:23
    Žilina dala gól!
    Domáci brankár si nakoniec neudržal čisté konto kedy ako už niekoľkýkrát v stretnutí sa pred nim ocitol osamotený hráč hostí a domáci brankár tentokrát nedokázal zasiahnuť. Za hostí znížil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencie: Marek Hovorka, Michal Juraško.

58:01
    Dve minúty pred koncom tretiny sú hostia nasťahovaní pred domácim brankárom.

56:38
    Huževka nebezpečne zasahuje ale skvelý Hartzel si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

55:56
    Nitra dala gól!
    MATT COPE podobne ako pred pár minútami z pravej strany strelou z prvej do odkrytej bránky pridáva štvrtý gól domácich. Asistencie: Marek Slovák.

53:22
    Fantastický Hartzel teraz predviedol ďalší skvelý zákrok po strele Hovorku a hru prerušil.

52:51
    Žilina nasťahovaná v útočnom pásme.

51:43
    V oslabení skvelú prácu odviedol Slovák, ku ktorému sa dostal puk, v prečíslení 2 na 1 nezištne prihral na pravú stranu a MATT COPE pridal tretí gól domácich. Asistencie: Marek Slovák.

50:38
    Hostia si zahrajú ďalšiu presilovku, tentokrát až 4 minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou Ručkaya na Ťavodu.

50:13

49:06
    Hostia sa v prvej minúte presilovky nevedeli udržať v útočnom pásme.

48:08
    Hostia si zahrajú prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Mezeia za hákovanie.

47:32
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 15. Macík (Krištof, Šille), 16. Šille (Macík, Meland), 52. Cope (Slovák), 56. Cope (Slovák) – 59. Handlovský (Hovorka, Juraško)

HK Nitra: Hartzel- Milam, Kuzma, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Piačka – Cope, Slovák, Blackwater, Ručkay, Krištof, Tvrdoň, Macík, Šiška, Šille, Štefanka, Paukovček, Bajtek
    MsHK Žilina: Mikoláš – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka, Jurík, Húževka, Švihálek, Konečný, Holovič, Stupka, Zlocha, Švec, Gmitter

Rozhodčí: Goga, Baluška, Gegáň, Kacej