DAC 1904 Dunajská Streda
0:1 (0:1)
FK Poprad
sk Úterý 07.03.2017, 18:00 • DAC Aréna • Slovenský pohár - Slovnaft cup

Hneď prvý štvrťfinálový duel Slovnaft Cupu priniesol nečakaný rezultát. FK Poprad triumfoval v Dunajskej Strede najtesnejším rozdielom, keď sa presadil už vo štvrtej minúte po rohovom kope Stanislav Šesták. Vo zvyšku zápasu patril trávnik domácim hráčom, ale ich snaha nepriniesla zmenu skóre. (19:54:20)

90+4

90+2
    Futbalisti DAC tlačia všetko do šestnástky hosťujúceho tímu. V závere duelu majú výhodu ďalšieho rohu.

90+1
    Brankár Ján Malec dostal druhú žltú kartu v dnešnom zápase, čo znamená, že je vylúčený. Hostia už nemôžu striedať, takže medzi žrde pôjde hráč z poľa.

90
    Uplynulo deväťdesiat minút a Dunajská Streda chce vyrovnať, aby si vynútila pokutové kopy. Hlavný rozhodca jej pridá pár minút navyše.

88
    Brankára Maleca teraz zachránila konštrukcia, pretože Pačindova strela skončila na žrdi. Následná dorážka už bola zablokovaná.

87
    Dunajskostredčania vrhajú všetko do útoku a snažia sa páliť z každej pozície. Stále však nedokážu zmeniť nule na svojom konte.

86
    Treba pripomenúť dôležitý fakt, že DAC dohráva iba s desiatimi hráčmi. Po hodine hry bol vylúčený Zoltán Kontár, ktorý prišiel na trávnik len v druhom polčase.

84
    Domáci sa blížia k méte dvadsiatich rohových kopov, ale ani tento počet im zatiaľ nestačil na vytúžené vyrovnanie.

83
    Všetky štatistické ukazovatele hovoria v prospech Dunajskej Stredy. Futbalisti DAC majú častejšie loptu, sú strelecky aktívnejší, ale stále nedokázali prekonať brankára Maleca.

82
    Hosťujúci kouč Šturma vyčerpal všetky tri zmeny. Jakuba Šašinku nahradil Erik Šuľa.

80
    Podtatranci bránia svoj tesný náskok aj za cenu faulov. Hlavný rozhodca im udelil už šiestu žltú kartu, ktorú dostal Vladislav Palša.

79
    Popradský tréner sa rozhodol urobiť druhé striedanie. Trávnik opúšťa Viktor Maťaš a jeho miesto zaujme Duje Medak.

77
    V Dunajskej Strede si našlo cestu na štadión 3231 divákov. Na tribúnach sú okrem domácich fanúšikov aj podporovatelia popradského mužstva.

74
    Na konci ofenzívnej akcie domáceho tímu bol útočník Pavol Šafranko, ktorého hlavička výrazne minula bránu.

73
    Popradčania o sebe dali vedieť po dlhšej dobe. Rudolf Bilas rozohral dva rohy za sebou, no neprekvapil defenzívu súpera.

71
    Rohové kopy pribúdajú na konto domáceho tímu jedna radosť, no defenzíva hostí stále odoláva a má všetky tromfy vo svojich rukách.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva dvadsať minút a FK Poprad je stále bližšie k postupu do pohárového semifinále.

68
    Rohové kopy domácim neprinášajú vytúžené ovocie. Tentoraz zobral na seba zodpovednosť krajný obranca Davis, ktorého center našiel Pačindu a ten vypálil nad bránu.

67
    Od otvorenia zrekonštruovanej DAC Arény hráči Dunajskej Stredy doma neprehrali. Dnes ich prekvapivo trápi druholigový Poprad.

66
    Dunajská Streda rozohrala už desiaty rohový kop v dnešnom zápase. Napriek tomu stále čaká na strelenie gólu.

65
    V druhom polčase vidíme už tretiu žltú kartu. Opäť smeruje do popradského táboru, v ktorom ju dostal striedajúci Rudolf Bilas.

63
    Miroslav Poliaček už nerozohrá žiadnu štandardku. Na trávniku ho vymenil spoluhráč Rudolf Bilas.

62
    Hlavný rozhodca Kružliak zase siahol do svojej kapsičky a vybral kartu. Tentoraz mala žltú farbu a uvidel ju Popradčan Ján Hatok.

61
    Po faule Kontára mali hostia výhodu priameho kopu, ktorý rozohral tradične Miroslav Poliaček. Obrana DAC bola pozorná.

60
    Domácim hráčom sa komplikuje situácia, pretože budú dohrávať zápas iba v desiatich. Zoltán Kontár po ôsmich minútach na trávniku uvidel červenú kartu.

58
    Dunajskostredčania mali k dispozícii sériu rohových kopov. Až pri treťom pokuse sa dostali do šance, keď Šafranko len tesne minul bránu.

57
    Brankár Ján Malec videl žltú kartu. Je už tretím hráčom Popradu, ktorý bude dohrávať zápas pod hrozbou vylúčenia.

56
    Domáci to skúšali centrami zo strán. Najprv sa neujal Brašeňov sprava, ale po prihrávke Davisa zľava zakončoval Pačinda, ktorý minul bránu.

55
    Máme za sebou prvých desať minút druhého polčasu. Dunajská Streda je častejšie pri lopte, ale stále márne čaká na vyrovnanie.

54
    Štvrťfinále Slovnaft Cupu sa hrá iba na jeden zápas. V prípade remízového stavu po deväťdesiatich minútach budú nasledovať pokutové kopy.

53
    Domáci futbalisti mali výhodu dvoch rohových kopov za sebou. Ani v jednom prípade však neohrozili bránu Popradu.

52
    Lodivod DAC Dunajská Streda siahol k ďalšej zmene. Z ihriska odchádza Pape Macou Sarr, ktorého nahradí Zoltán Kontár.

51
    Druhé dejstvo má pomalší úvod, a tak čakáme na zaujímavejšie momenty, o ktoré by sa mali starať najmä hráči v žlto-modrom.

49
    Hostia sa dostali do koncovky po chybách domácej defenzívy. Kapláňova strela z uhla nemierila do siete.

47
    Dunajská Streda sa už cez víkend trápila v koncovke, keď jej ku gólu pomohla až chyba brankára Ružomberka Hajdúcha a dnes sa takisto ťažko dostáva do šancí. Má však ešte dostatok času na obrat.

46
    Domáci tréner reagoval na nepriaznivý vývoj. Z hry stiahol Petra Štepanovského, ktorého nahradil Jakub Brašeň.

46
    Začal sa druhý polčas.

FK Poprad mal dobrý vstup do zápasu, z ktorého vyťažil úvodný gól. Po rohovom kope Poliačeka skóroval zblízka Šesták. Domácich studená sprcha prebudila a potom boli aktívnejším tímom. Vo finálnej fáze im však chýbala presnosť, a tak zatiaľ prehrávajú.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Miroslav Poliaček je tretím hráčom, ktorý dnes vidí žltú kartu. Okrem neho sa previnili Štepanovský a spoluhráč Šašinka.

45
    Nad rámec riadneho hracieho času úvodného dejstva pridal hlavný rozhodca ešte jednu minútu.

43
    Podtatranci vyprodukovali druhú strelu do priestoru bránu. Po rýchlej kontre vypálil Šašinka, ktorý našiel pripraveného Slávika.

42
    Dunajská Streda ostáva nasťahovaná pred šestnástkou Popradu. Štepanovský hľadal centrom kolegov v rovnakých dresoch, ale nebol presný.

41
    Rohový kop sme videli aj na opačnom konci ihriska. Jeho exekúciu mal na starosti Živković, ktorý takisto nenašiel spoluhráčov.

40
    Poliaček zakrútil loptu na bližšiu žrď, kde stál pripravený Šafranko. Domáci útočník pomohol v defenzíve.

39
    Futbalisti Popradu hrozia v dnešnom zápase po rohových kopoch, ktoré pravidelne zahráva Miroslav Poliaček.

38
    Hlavný rozhodca Kružliak musel zase napomínať. Tentoraz neušiel žltej karte domáci Peter Štepanovský.

37
    Evidujeme prvú žltú kartu v dnešnom zápase. V drese Popradu ju uvidel Jakub Šašinka.

36
    Šatka stratil loptu a pustil hostí do prečíslenia štyroch proti dvom. Všetko napokon vyriešil Ljubičić, ktorý dobre zasiahol a založil rýchly protiútok svojho tímu. V jeho finálnej fáze nebol úspešný Sarr.

35
    Poprad mal výhodu štandardnej situácie takmer z polovice ihriska. Tradičný exekútor týchto kopov Miroslav Poliaček tentoraz necentroval presne.

34
    Štepanovský skúsil šťastie spoza šestnástky, no výrazne minul popradskú bránu. Nasleduje odkop hostí.

33
    Domáci kontrolujú loptu, ale stále čakajú na čistú gólovú šancu. Popradčania kvalitne bránia a zatiaľ vzdorujú favoritovi stretnutia.

31
    Dunajská Streda je aktívnejším tímom a má na svojom konte už desať streleckých pokusov. Iba dve lopty však smerovali priamo na brankára Maleca.

30
    Ubehla prvá polhodina hry a Poprad stále vyhráva nad fortunaligistom. Hostia začali výborne, keď po rohu skóroval Šesták a odvtedy si strážia vedenie.

27
    Futbalisti DAC chcú vyrovnať ešte v prvom polčase a idú za gólom. Davisov center z ľavého krídla predĺžil Šafranko, ale Štepanovský zblízka prestrelil bránu a navyše stál v ofsajde.

26
    Domáci krátko po ubránení štandardky vybehli do protiútoku. Center z pravej strany išiel na Pamboua, ale tomu chýbal kúsok k tomu, aby loptu zasiahol.

25
    Center Poliačeka od rohovej zástavky smeroval iba do miesta, kde stál brankár Slávik a ten loptu vyboxoval do bezpečia.

24
    Popradčania sa po dlhšom čase objavili v blízkosti domácej brány. Nasleduje ich tretí rohový kop.

22
    Marin Ljubičić zase preveril pozornosť popradského brankára Maleca. Jeho volej však nebol gólový.

21
    Hráči DAC v týchto momentoch kontrolujú hru, ale stále si nevypracovali vyloženú šancu na vyrovnanie. Poprad od streleného gólu neohrozil brankára Slávika.

20
    Po rohovom kope domáci ostali v držaní lopty. Kapitán Ljubičić sa rozhodol vypáliť z diaľky, ale jeho pokus našiel iba pripraveného Maleca.

19
    Dunajskostredčania sa dostali k tretiemu rohovému kopu. Bude ho zahrával krajný obranca Marko Živković.

18
    V DAC Aréne je tradične výborná futbalová atmosféra. Starajú sa o ňu nielen domáci fanúšikovia, ale aj hostia, ktorí môžu byť zatiaľ spokojnejší.

16
    Domáci sa dostali na dostrel popradskej brány. Hlavička Štepanovského bola zablokovaná a následný pokus o nožničky sa neujal.

15
    Po prvej štvrťhodine vidíme prekvapivý stav, no od inkasovaného gólu má navrch favorizovaná Dunajská Streda, ktorá drží loptu na polovici súpera.

14
    Oba rohové kopy mal na starosti Erik Pačinda. V prvej situácii však našiel iba brankára Maleca a v druhej gólmanovi hostí pomohla obrana.

12
    Ubehlo len pár sekúnd a nasledoval ďalší rohový kop Dunajskej Stredy. Aj v tomto prípade všetko zvládla defenzíva Popradu.

11
    Futbalisti DAC mali prvýkrát výhodu rohového kopu, no obrana Popradčanov bola pozorná a nedovolila domácim zakončiť.

10
    Dunajská Streda postupne zvyšuje ofenzívnu aktivitu a skúša ohroziť bránu súpera. Zatiaľ z toho boli len dve nepresné strely.

8
    Stanislav Šesták hneď v prvých minútach ukázal svoje zakončovateľské schopnosti. Niekdajší reprezentačný strelec je najväčšou hviezdou v kádri druholigistu.

7
    Podtatranci sú na začiatku stretnutia aktívnejším tímom. Získali už druhý rohový kop. Aj v tomto prípade dopravili loptu do siete, no bol odpískaný útočný faul.

5
    Popradčania zaskočili favorita a budú teraz vo výhode, pretože sa nemusia tlačiť dopredu. Do konca zápasu však ostáva ešte veľmi veľa času.

4
    Poprad dal gól! Hostia mali hneď v úvode duelu výhodu rohového kopu a štandardku využili na otvorenie skóre. Po centri Miroslava Poliačeka sa presadil v pokutovom území STANISLAV ŠESTÁK.

2
    Už len samotný postup do štvrťfinále je pre FK Poprad historickým úspechom. Prípadný prienik ďalej by bol už iba nadstavbou, no hostia určite zabojujú.

1
    Domáci futbalisti dnes nastúpili v tradičnej žlto-modrej kombinácii, hostia zvolili bielo-modré dresy.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Domáci tréner ostal verný zostave zo soboty, ktorá remizovala s Ružomberkom, a rovnakú jedenástku postavil aj dnes. V drese hostí nebude na trávniku chýbať bývalý slovenský reprezentant Stanislav Šesták.

Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Slávik – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubičić (C) – Štepanovský, Sarr, Simon, Pačinda – Šafranko.
    Náhradníci: Tofiloski – Michalík, Meszáros, Brašeň, Kosorín, Kontár, Németh.

FK Poprad: Malec – Hatok, Palša (C), Peciar, Kica – Hric, Poliaček – Maťaš, Kapláň, Šesták – Šašinka.
    Náhradníci: Knurovský – Daško, Medak, Bilas, Lukáč, Šuľa, Tóth.

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Jankovič.

FC DAC Dunajská Streda figuruje v tabuľke slovenskej najvyššej súťaže až na siedmej pozícii, no v súťažnom zápase prehral naposledy šiesteho novembra na trávniku bratislavského Slovana. Odvtedy futbalisti zo Žitného ostrova zaznamenali päť víťazstiev a tri remízy. V jarnej časti Fortuna ligy doma jasne porazil Prešov 5:0 a s Ružomberkom remizoval 1:1. Na trávniku Podbrezovej sa zrodil nerozhodný výsledok 0:0. V Slovnaft Cupe postupujú Dunajskostredčania takisto bez porážky. Postupne si poradili s Belušou (1:0), Svätým Jurom (6:1), Liptovskou Štiavnicou (5:0) a Trnavou (1:0).

FK Poprad zimoval na šiestej priečke východnej skupiny II. ligy, ktorá by mu zabezpečila účasť v najlepšej dvanástke súťaže. Tá sa potom pobije o postup do Fortuna ligy. Podtatranci majú oproti svojmu dnešnému súperovi nevýhodu, pretože zatiaľ na jar neodohrali žiaden súťažný duel. V pohárovom pavúku si zatiaľ počínali suverénne a všetky štyri súboje zvládli bez zaváhania. V druhom kole si poradili so Svitom (2:0), v treťom prešli cez Vyšné Opátske (5:1), vo štvrtom kole vyradili Tisovec (4:0) a v osemfinále porazili fortunaligový Prešov (3:0).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.