Naděžda Orenburg – ZVVZ USK Praha 80:57 (kon.)
Naděžda Orenburg
80:57 (18:12, 41:30, 61:42)
ZVVZ USK Praha
Úterý 07.03.2017, 15:00Euroliga - ženy • Play-off

Tým USK Praha prohrává tento první zápas 57:80. Odvetný duel se hraje v pátek v České republice. I jeho průběh můžete sledovat na onlajnech. Děkuji za pozornost a přeji pěkný den. (16:35:33)

Konec zápasu. (80:57)

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane. (80:57)

39:07
    Necelá minuta hry do konce čtvrté čtvrtiny a prosazuje se Vyoralová. (80:57)

38:42
    Steinbergaová dává koš za dva body, hráčky USK Praha kosmeticky upravují výsledek. (80:55)

38:21
    Šilovaová dává koš za tři body, domácí hráčky jsou jednoznačně lepší. (80:53)

38:00
    Palauová minula koš z dobré střelecké pozice. (77:53)

37:45
    Po krásné akci získávají domácí hráčky další tři body, tentokrát uspěla svým dalekonosným pokusem Ouvinaová, (77:53)

37:05
    Stejnou mincí odpovídá také domácí tým, tři body dává Zhediková. (74:53)

36:50
    Hanušová to vzala na sebe, dostala se do zakončení, její pokus za tři body je přesný. (71:53)

36:34
    Anoikinaová znovu dostala pod košem hodně prostoru, který dokázala proměnit. (71:50)

36:03
    Aktivně hrající Anoikinaová dává další koš domácích. Orenburg pokračuje v aktivní hře a míří za jednoznačnou výhrou. (69:50)

35:37
    Beglovaová faulovala, následný trestný hod proměnila Petrovicová. (67:50)

35:31
    Po dlouhé době plné nepřesností a nepovedených akcí se znovu přepisuje skóre. Míč vybojovala Vyoralová, která akci založila a Petrovicová zakončovala. (67:49)

32:11
    Na rozdíl dvaceti bodů upravuje domácí Anoikinaová. (67:47)

31:54
    Hanušová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (65:47)

31:36
    Zahuiová dává koš za dva body, následně však faulovala, dva trestné hody pro český celek. (65:46)

31:16
    Hostující hráčky bojují dál, prosazuje se Vaughnová hodem za dva body. (63:46)

30:46
    Velmi podobně rychle odpovídá Zahuiová. (63:44)

30:05
    Hanušová dává koš za dva body, výborně se prosadila v podkošové oblasti. (61:44)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (61:42)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (61:42)

29:11
    Hodem za dva body se prosazuje Vaughnová. (61:42)

28:21
    Anoikinaová se po přihrávce Ouvinaové dostala do zakončení, které bylo přesné. (61:40)

27:47
    Zuhaiová dává koš za tři body, Naděžda navyšuje své vedení. Domácí celek míří za jednoznačnou výhrou. (59:40)

27:16
    Steinbergová dává koš za dva body, rozdíl ve skóre je šestnáct bodů. (56:40)

26:51
    Mitchellová dává další koš za dva body, Orenburg pokračuje v aktivní hře, mnoho prostoru hostujícím hráčkám nedává. (56:38)

26:34
    Zahuiová faulovala, následovat budou dva trestné hody. Oba pokusy proměnila Hanušová. (54:38)

26:11
    Hostující Petrovicová se probojovala k hodu za tři body, ale míč končí mimo koš. (54:36)

25:53
    Bleskově odpovídá z protiakce Zahuiová. (54:36)

25:34
    Palauová dává další dva body pro Prahu. (52:36)

25:18
    Rychle odpovídá domácí Anoikinaová, která nejprve míč vybojovala, a pak také celou akci zakončila. (52:34)

24:54
    Po dlouhé době se prosazují také hráčky hostujícího celku. Dva body zaznamenala Palauová. (50:34)

24:39
    Stejná hráčka se dostala znovu do zakončení, její hod byl ovšem nepřesný. (50:32)

24:06
    Ještě před polovinou třetí čtvrtiny se domácí hráčky prosazují znovu a dostávají se na 50 bodů. Úspěšný hod zaznamenala Zahuiová. (50:32)

23:27
    ZVVZ USK Praha střídá, na palubovku přichází Steinbergaová. (48:32)

22:41
    Zhediková dává koš za dva body, domácí hráčky kontrolují hru a jsou aktivnější. (48:32)

22:24
    Petrovicová faulovala, dva trestné hody pro domácí hráčky. Mitchellová první hod neproměnila, druhý už ano. (46:32)

22:06
    Hostující Dupreeová využila výbornou přihrávku od spoluhráčky, aby mohla zakončit. Míč končí mimo. (45:32)

21:44
    Zahuiová se dostala do zakončení, její pokus za tři body končí mimo branku. (45:32)

21:26
    Palauová dává koš za dva body, USK Praha snižuje už tak vysoký náskok soupeřek. (45:32)

21:07
    Domácí Williamsová dává koš za dva body, rozdíl ve skóre je nyní 15 bodů. (45:30)

20:15
    Zhediková dává koš za dva body, její hod otevírá třetí čtvrtinu. (43:30)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (41:30)

Po prvním poločase prohrává USK Praha 30:41. Domácí hráčky si v první části hry vybudovaly náskok, který ve druhé čtvrtině ještě navýšily. Nic snadného nečeká na basketbalistky USK, pokud chtějí zápas zdramatizovat.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (41:30)

19:45
    Za dva body to zkoušela Palauová, ale koš minula. Výborně její hod zablokovala Anoikinaová. (41:30)

19:41
    Vaughnová se provinila drobným faulem, který ovšem neunikl pozornosti sudích. (41:30)

19:35
    Oba týmy střídají, na hrací plochu se dostávají odpočinuté hráčky. (41:30)

19:35
    Oddechový čas pro domácí. (41:30)

19:25
    Výborně, hostující basketbalistky získávají tři body, krásnou ránou se prosazuje Palauová. (41:30)

19:02
    Krásná akce domácích hráček, kterou zakončuje hodem z výskoku Anoikianová. (41:27)

18:42
    Sledujeme poklidný závěr druhé čtvrtiny, ani jeden celek se nikam nežene. (39:27)

18:02
    Dupreeová dává koš za dva body, Praha snižuje na rozdíl dvanácti bodů. (39:27)

17:42
    Xargayová dává koš za tři body. Český celek tento moment potřeboval. (39:25)

17:24
    Zahuiová dává koš za dva body, výborně to udělala Beglovaová. (39:22)

15:53
    Mitchellová dává koš za bod, proměnila trestný hod. (37:22)

15:39
    Mitchellová dává koš za dva body. Domácí hráčky jsou momentálně lepší. (36:22)

14:40
    Dupreeová dává koš. (34:22)

13:57
    Bleskově odpovídá hostující Hanušová. Český celek by potřeboval sérii bodů a hlavně přesnějších přihrávek. (32:20)

13:44
    Šilovaová dává koš za dva body. (32:18)

13:11
    Mitchellová dává další koš za dva body, využila výbornou práci Anoikinaové. (30:18)

12:53
    Zkušená Mitchellová proměnila svůj trestný hod. (28:18)

12:53
    Vaughnová faulovala, následovat bude trestný hod proti Praze. (27:18)

12:53
    Oddechový čas pro hosty. (27:18)

12:42
    Mitchellová dává koš za dva body, domácí hráčky na své soupeřky vlétly. Jsou aktivnější a hrají přímočaře. (27:18)

12:11
    Šilovaová dává koš za dva body, Orenburg je aktuálně lepším týmem. (25:18)

11:56
    Anoikinaová proměnila pokus za dva body, domácí hráčky navyšují vedení. (23:18)

11:39
    Williamsová ovšem následně faulovala, dva trestné hody pro USK Praha. Petrovicová oba pokusy proměnila. (21:18)

11:30
    Mitchellová našla pohledným křížným pasem Šilavaovou, jejíž trojka byla úspěšná. (21:16)

10:50
    Hanušová našla výborně naběhnutou Vaughnovou, jejíž zakončení končí přesně v koši. (18:16)

10:15
    První koš ve druhé čtvrtině dává hostující Hanušová. Její pokus končí přesně v koši. Následně na druhé straně neuspěla Silovaová. (18:14)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (18:12)

První čtvrtina skončila. (18:12)

09:01
    Po sérii nepřesností se k míči dostala Anoikinaová, jejíž hod za dva body bez přípravy je přesný. Orenburg vede o čtyři body. (18:12)

08:16
    Anoikinaová bleskově odpovídá, proměnila pokus za dva body. (16:12)

08:02
    Palauová to udělala výborně, nejprve vybojovala míč, a pak také přesně zakončila. Rozdíl ve skóre jsou nyní dva body. (14:12)

07:09
    Po delší době bez výraznější šance se přepisuje skóre, prosazuje se domácí Ouvinaová. (14:10)

05:37
    Výborně odpovídá Petrovicová, jejíž hod za dva body končí přesně v koši. (12:10)

05:04
    Zahuiová to vzala na sebe, proměnila koš za tři body. (12:8)

04:55
    Xargayová dává koš za dva body, Praha se svému soupeři přibližuje. (9:8)

04:15
    Vaughnová faulovala, dva trestné hody proměnila Williamsová. (9:6)

04:05
    Praha snižuje na rozdíl jediného bodu, přesně míří Palauová. (7:6)

03:52
    Petrovicová to vzala na sebe, dostala se do střelecké pozice, její pokus za tři body však končí mimo koš. (7:4)

03:05
    Zkušená hráčka s českým občanstvím, Vaughnová, dává koš za dva body. Využila výborné práce Dupreeové. (7:4)

02:46
    Sledujeme rychlý basketbal, hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým nemůže přesněji zakončit. (7:2)

01:51
    Ouvinaová to vzala na sebe, dostala se do prostoru, odkud zkusila hod za tři body a míč končí přesně v koši. (7:2)

01:36
    Petrovicová dává první body pro český tým, který tak v polovině druhé minuty snižuje. (4:2)

01:11
    Zhediková našla dobrou přihrávkou Zahuiovou, jejíž hod za dva body končí přesně v koši. (4:0)

00:46
    Domácí celek se dostává do vedení, první koš v zápase dává zkušená Williamsová. (2:0)

00:01
    Domácí hráčky vyhrávají úvodní rozskok. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zápas za malý moment začne.

USK Praha poslední dva zápasy vyhrál, a svého soupeře by tento tým chtěl i nyní porazit. Naopak Orenburg poslední vystoupení nezvládl a padl.

Celek Naděžda Orenburg z posledních pěti klání prohrál dvakrát a třikrát se radoval z výhry.

Tým ZVVZ USK Praha z posledních pěti zápasů vyhrát tři a dvakrát odešel jako poražený.

Jedná se o první zápas této série, odveta se hraje v pátek v hlavním městě České republiky.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky basketbalu. V tomto zápase Euroligy žen proti sobě nastoupí Naděžda Orenburg a ZVVZ USK Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Naděžda Orenburg: Williamsová, Mitchellová, Ouvinaová, Zhediková, Šilovaová, Beglová, Sapavaová, Zahuiová, Petrušinaová, Maigaová, Anoikinaová
    ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Dupreeová, Petrovicová, Elhotová, Hanušová, Burgerová, Palauová, Xargayová, Vyoralová, Mainclová, Voráčková, Steinbergová
    Čtvrtiny: 18:12, 23:18, 20:12, 19:15