po s.n. (2:0)
HC Stadion Litoměřice
4:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
SK Trhači Kadaň
Středa 08.03.2017, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • WSM Liga - O udržení • 6. kolo

Tímto se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek dnešního dne a ü dalších přenosů odkudkoli na počtenou. (21:22:42)

Poslední zápas sezóny 2016/2017 byl vyrovnaný až do posledního dechu. Duel byl rozhodnut až v samostatných nájezdech ve prospěch domácího celku.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
    Autorem vítězné branky je MAREK LOSKOT.

2. série
    2:0
    Druhou branku Litoměřic přidal David Švagrovský, který zajistil dvoubodovou rozlučku se sezónou pro svůj tým.

2. série
    1:0
    Martin Kohout vyrovnat nedokázal.

1. série
    1:0
    O první pokus Litoměřic se přičinil Marek Loskot, který posílá svůj tým do vedení.

1. série
    0:0
    Jakub Trefný nepřekonal v prvním nájezdu Michajlova.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nepřineslo vítěze. Poslední duel tedy bude dramaticky rozklíčen až po samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Poté co Marek Loskot nemohl přihrát díky náporu od protihráčů některému se spoluhráčů, pokusil se o střelu. Ta však mířila vysoko nad branku Štěpána Lukeše.

63:24
    Litoměřice se snaží projet do útočného pásma. Dlouhodobě se jim však nedaří přelstít hraniční kontrolu na modré čáře.

62:45
    Chatrná střela na branku v podání Jaroslava Kůse. Domácí gólman ji celkem snadno dokázal vyrazit.

62:03
    Od té doby drží puk na svých holích Trhači a drží se v dostřelu kališnické svatyně.

61:57
    První práce v prodloužení pro Martina Michajlova, který se blýskl dalším excelentním zákrokem.

61:08
    Radek Pilař projel zcela osamocen přes celé hřiště. V závěrečném rozhodujícím momentu však branku přestřelil.

60:15
    Litoměřičtí nastartovali výkon na vyšší obrátky a zatím stále drží puk a pokoušejí se o další průnik dále.

60:01

Trhačům se povedlo po usilovném boji nakonec prostřelit branku, čímž poslední duel letošní sezóny poslali do prodloužení.

60:00

59:52
    Martin Michajlov přidal svůj další zákrok. Proti rychle se blížícím Trhačům zastavil puk tělem.

58:58
    Další útočný výpad Kadaně. Litoměřice ale daleko usilovněji brání než u přecházejících šancí.

58:15
    Na nějakou chvíli se hra znovu obrátila. Kadaň však velmi rychle přešla do útoku. Jediným štěstím pro domácí mohlo být zachycení Trhačů v ofsajdu.

57:55
    Litoměřičtí lehce zmírnili dlouhotrvající kadaňské napětí vyhozením puku na zakázané uvolnění.
    57:03 Jaroslav KŮS - 3:3

57:03
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Útok Trhačů se vydal do přečíslení. Toho využil JAROSLAV KŮS, který neomylně poslal puk za záda Martina Michajlova a vstřílí svou první branku v bojích o udržení. Asistence: Jakub Trefný

55:57
    Postupnou rozehrávkou se Trhači dostali až do útočného pásma. Litoměřice se ji snaží napadat, zatím se to však nedaří.

55:02
    Po delší době se hra přesunula zpět před Michajlova. Kadaň se v útočném pásmu však nikterak dlouho neohřála a před vytlačením zpět dokázala jen jednou vystřelit na branku.

54:12
    I přes usilovnou snahu nenašel Marek Loskot napoprvé svou přihrávkou Karla Plášila. To se mu povedlo až s odrazem kotouče o brusli některého z protihráčů.

53:04
    Střední pásmo se jeví výti pro Trhače zakázanou zónou. Litoměřická obrana je usilovně drží v jejich vlastním obranném pásmu.
    51:55 Tom POLÁK - 3:2

51:55
    Po delším ostřelování Michajlovy branky se Trhačům povedlo podruhé snížit. Střeleckou zásluhu má na tomto gólu TOM POLÁK, ve spolupráci s částečně obměněnou ptačí formací z prvního gólu. Asistence: Lukáš Vrána, Bohumil Slavíček

51:19
    Kališníci začali výrazněji napadat Trhače. S posledním pokusem si však dokázal Štěpán Lukeš poradit, tudíž došlo ke vhazování po jeho pravici.

50:31
    Po baseballových nahozeních se v Kalich Areně ujal místo hokeje golf. Několik puků poslední dobu přeletělo celou plochu hřiště obloučkem ve vzduchu.

48:44
    Litoměřice se pokouší napadat rozehrávku Kadaně v jejich obranném pásmu. To se jim nepodařilo, Kadaň se navíc vydala do útoku. Mimo své vlastní obranné pásmo však dlouho nevydržela.

47:18
    Dvojice Aleše Dufka a Karla Plášila se snažila ubránit rychle projíždějícího útočníka Kadaně. K neštěstí domácích neúspěšně. Ke střele se však Trhači neodhodlali.

46:42
    Trhači uvolnili napětí vyhozením puku na zakázané uvolnění.

46:00
    V rohu kluziště, v dostřelu Lukešovy branky probíhá tuhý boj o puk, který skončil ve prospěch Litoměřic.

44:51
    Střela Josefa Rindoše byla zastavena o brusli domácího obránce. Poté si ji převzali domácí hokejisté, kteří se na malý okamžik vydali do útoku.

44:36

43:35
    Kadaň rozehrála od vlastní branky. Rychle přešla až před brankou Michajlova. Velmi záhy byli vytlačeni zpět.

42:54
    Litoměřicím se povedlo vytlačit Trhače z útočného pásma. Ti se však rychle dokázali vrátit zpět.

42:36
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Dufek – 2 min., vysoká hůl).

41:59
    První šance Litoměřic. Filip Hanták se snažil přihrávkou z rohu najít některého ze spoluhráčů. Místo toho se dostal puk do opačného rohu.

41:16
    Kadaň prochází do útočného pásma, kde se znovu pokouší o rozruch. Martin Michajlov se musel znovu protáhnout po střele, kterou vlastním tělem zachytil.

40:39

40:12
    Kadaň se stejně jako na konci druhé třetiny drží v útoku. K výraznějšímu střeleckému pokusu se ale nedostali.

40:01

Druhá třetina nepřinesla příliš záživný hokej. I přes vícero střeleckých pokusů ze strany Kadaně padl jediný gól ze strany Litoměřic.

40:00

39:54
    Poslední pokus Kadaně o průnik byl zakončen ofsajdem.

38:50
    Trhači znovu ostřelují Michajlovu branku. Litoměřická obrana však každý jejich pokus zastavuje.

38:21
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jiří Jebavý – 2 min., sekání).

37:28
    Marek Loskot vyslal obloučkem ve vzduchu Filipu Stoklasovi. Stoklasa nedokázal baseballové nahození využít a puk mu projel na zem.

36:11
    Marek Loskot se snažil najít přihrávkou Filipa Hantáka. Puk si místo toho převzal Matěj Bažant, který se rychle snažil najít ideální pozici k vystřelení. Jeho pokus Lukeš vyrazil.

35:49
    Karel Plášil vyslal z pravého kruhu puk přímo do lapačky Štěpána Lukeše.
    34:06 Marek LOSKOT - 3:1

34:06
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Krásná souhra mezi Filipem Hantákem, který se utrhl do samostatného průniku. V mezikruží přihrál MARKU LOSKOTOVI, který z první poslal puk podruhé do Lukešovy branky. Asistence: Filip Hanták

32:41
    Štěpán Lukeš zastavil puk za svou brankou, kde přenechal puk spoluhráči k rozehrávce.

31:49

31:16
    Kališníci se poprvé ve vlastní přesilovce dostali do útoku. Projevili snahu vytvořit čtverec, než se jim to podařilo přesilovka skončila.

30:31
    Kadani se zatím daří odolávat útoku Litoměřic. Naopak tlačí domácí ve vlastním obranném pásmu. Ke střele se však neodhodlali.

29:49
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., sekání).

29:24
    Litoměřičtí se snaží najít vhodnou pozici k vystřelení. Obrana Kadaně však kališníky vytlačila do středního pásma, postupně až do obranného. Litoměřice se však rychle dokázaly vrátit zpět.

28:17
    Martin Michajlov stále drží svůj tým. Nápor množství střel ze strany Kadaně usilovně vychytal.

27:06
    Aleš Dufek držel puk na hranici brankoviště. Odkud poslal puk Matěji Bažantovi, kterému však projel puk pod hokejkou.

26:20
    Filip Hanták získal puk ve vhazování. Odkud rychle vystřelil na Lukešovu branku. Jeho pokus gólman vykryl.

25:35
    Litoměřice se rychle dostaly k Štěpánu Lukešovi, odkud vehementně ostřelovaly jeho branku. Veškeré pokusy kališníků však nebyly úspěšné.

24:19
    Matěj Zadražil se zmocnil puku na modré čáře, odkud přesně a tvrdě vystřelil na Michajlova. Gólman Litoměřic jeho pokus vyrazil k některému ze svých spoluhráčů.

23:10
    David Švagrovský se pokusil prosmýknout do útočného pásma. Tam se nedostal, ale puk včas poslal ke spoluhráči. Od té doby se kotouč nadále drží v útočném pásmu Litoměřic.

22:31
    Martin Michajlov se musel znovu protáhnout. S Trhačskou střelou však neměl celkem větší problém.

21:39
    Filip Hanták se pokusil projet přes několik protihráčů. Byl však zastaven na úrovni kruhu.

20:56
    Martin Ondráček se nedokázal dostat k puk na modré čáře a puk projel až k Lukešovi. Ten nasměroval své spoluhráče k útoku.

20:10
    Kadaň znovu vyhrála první buly v třetině. Tentokrát se však vrátili zpět ke vlastní brance, odkud se pokusili rozehrát.

20:08

20:01

Hra zatím byla celkem vyrovnaná. Oba týmy předvedly množství střeleckých pokusů. Více štěstí měl domácí tým, který vstřelil puk do sítě hostí dvakrát. Hosté jedinkrát snížili.

20:00

19:52
    Krásný sólo průnik Radka Pilaře směrem k Lukešově brance. Od střely ale domácího útočníka zadržela závěrečná siréna.

19:33
    Napětí před litoměřickou brankou stále trvá, nemění se však scénář hry.

18:37
    Litoměřice se stejně jako první přesilovku brání útočnému čtverci z vrcholů tvořených Trhači. To, nepokryje obrana nacházející se ve vnitřním obsahu čtverce, zachytí celkem bezchybný Martin Michajlov.

18:08
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Karel Plášil – 2 min., vysoká hůl).

17:40
    Litoměřická obrana nepustí Trhače z rohu kluziště s pukem blíže k vlastní brance. Naopak kotouč se dostal k Loskotovi, který se vydal na další útočnou výpravu.

16:44
    Trhači byli vytlačení až za vlastní branku, odkud se postupnou rozehrávkou dostali až do útočného pásma. Odsud však byli velmi záhy vráceni zpátky před vlastní branku.

16:05

14:58
    Martin Michajlov nyní podržel svůj tým při několikeré střele od Trhačů v přesilovce, kterou zastavil a nechal dojít ke vhazování.

14:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Stoklasa – 2 min., podražení).

14:01
    Jakub Trefný stále drží puk na modré čáře a hledá ideální postavení k vystřelení.

12:37
    Po určité době, kdy útočily Litoměřice se hra přesunula do útočného pásma Kadaně. Trhači však nedokázali obranu kališníků roztrhat natolik, aby se přes ní dostali k jakémukoliv střeleckému pokusu.

11:22
    Hra se v tuto chvíli odehrává ve středu pole. Ani jedna z obran nechce propustit druhý útok do svého obranného pásma.
    10:05 Martin KOHOUT - 2:1

10:05
    Ani hosté nezahálejí. Rychlým protiútokem se dostali před branku Michajlova, kde se puku zmocnil po ptačí souhře MARTIN KOHOUT a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Bohumil Slavíček, Tom Polák

08:52
    Nápor Litoměřic pokračuje. K dorážce byl poslán puk na hůl Filipa Stoklasy, jehož ránu Štěpán Lukeš vyrazil.

08:04
    Marek Loskot projel kolem čtyř protihráčů a vystřelil na branku. Jeho pokus však mířil mimo.

07:32
    Tuhý boj o puk probíhá mezi dvojicí hráčů Litoměřic a trojicí hráčů Kadaně před brankou Michajlova.

05:33
    Na druhou branku jsme nemuseli dlouho čekat. MAREK LOSKOT se vydal na útočný výpad. I přes jeho stíhání dvojicí hostujících obránců přesně uklidil puk za Lukešova záda. Asistence: Štěpán Havránek
    04:39 Martin ONDRÁČEK - 1:0

04:39
    Po chybě obránce Kadaně, kdy poslal puk přímo na MARTINA ONDRÁČKA, který vstřelil první branku utkání. Ondráček poté drze projel před zraky Lukeše a do odkrytého prostoru branky zamířil puk. Bez asistence.

03:35
    Průnik Františka Wágnera skončil střelou z mezikruží. Pravděpodobně pod náporem obránců Litoměřic však Wágner mířil vedle domácí svatyně.

02:43
    Kadaň se snaží vytvořit ostřelovací čtverec a z něho ohrozit branku Martina Michajlova. Obrana Litoměřic však jejich pokus včas zmařila.

01:40
    Kališníci bojovali o puk za branku Štěpána Lukeše. Odsud jej však Trhači záhy přepustili přes celé hřiště k Michajlovi, kam se rovněž přesunulo těžiště hry.

00:39
    Kadaň se znovu snaží projít za modrou čáru. Ondřej Smetana ale útok na této hranici zastavil. Puk pouze propadl do rohu kluziště.

00:13
    První zákrok Martina Michajlova v tomto zápasu. Trhači se směrem k jeho brance rozjeli již po vyhraném úvodním vhazování.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Šindelář) – Š. Havránek, J. Šulc, Smetana, Plášil, Bažant, Jebavý – Jaroslav Kalla, Miškář, Stoklasa – Dufek, Hanták, Loskot – M. Ondráček, R. Pilař, Švagrovský.

SK Trhači Kadaň: Lukeš (Danylec) – Trefný, Novák, Cestr, Šafář, D. Šimek, Weinhold, Popela – Kůs, Rindoš, Wágner – Osmík, M. Zadražil, Kohout – L. Vrána, Slavíček, Polák – Krejčiřík.

Rozhodčí: Luczków – Křivohlavý, Potůček.

Předchozí vzájemný zápas v play-out

25.2.2017, 3. kolo play-out, SK Trhači Kadaň – HC Stadion Litoměřice 2:3 pp.

Branky a nahrávky: 7. Zadražil (Kohout), 41. Tomeček (Kohout, Chlouba) – 12. Švagrovský (Ondráček, Pilař), 47. Pilař (Plášil), 62. Plášil (Kalla, Stoklasa)

(3. místo, 18-3-7-29, 67 b.)

Před Trhači stála ještě určitá porce práce, potřebná k udržení se. Což se také díky hráčské pomoci od chomutovských Pirátů podařilo již před dvěma koly. Tudíž i Kadaň mohla další dva zápasy zcela uvolněně.

Trhači nastoupili do kolotoče bojů o udržení ve slezském Havířově. Se zdejším AZetem, za něž nastoupilo mnoho juniorů či starších dorostenců si dokázali hravě poradit a zvítězit 3:0. K druhému zápasu nastoupili hráči Kadaně v Mostě. Zatím pro oba týmy velice důležité podkrušnohorské malé derby skončilo výhrou Mostu 6:3. Poté se Trhači konečně představili doma v duelu s Litoměřicemi. Usilovný boj byl zakončen v prodloužení, v němž, jak jsem zmínil níže, měli kališníci více štěstí, čímž si zajistili výhru 3:2. Protože ale v souběžně hraném duelu porazil Havířov Most, mohla se Kadaň těšit ze záchrany. K odvetě mezi Kadaní a Mostem tedy oba týmy nastoupily se zcela jasnými pozicemi. Přesto všechno byl k vidění opět vyrovnaný hokej. Trhači strhli výhru na svou stranu až v prodloužení – 4:3.

Domácí loučení s WSM Ligou si Kadaň odbyla v minulém kole, kdy přivítala v odvetě Havířov. Slezanům nedala žádnou šanci k prostřelení Lukešovy branky, naopak Marek Laco musel puk lovit celkem čtyřikrát. Jako první se v 31. minutě prosadil Roman Chlouba. Na 2:0 poté navýšil o 24 vteřin později Martin Kohout. Třetí branku Kadaně přidal v 38. minutě Darek Hejcman. Na konečných 4:0 zaokrouhlil v 51. minutě Adam Raška.

(1. místo, 18-7-8-24, 76 b.)

Tým Litoměřic vstupoval do bojů o udržení již s jistotou záchrany. Tomu taky přizpůsobil sestavu v dosavadní pětici zápasů. Více příležitostí dostávali mladší hráči, ať už od partnerského Mountfieldu HK, nebo ti, kteří převážnou většinu sezóny nastupují za HC Děčín.

Skupinu play-out zahájili kališníci na svém ledě, kde přivítali Most. Týmu z podkrušnohoří umožnili získat pro ně tehdy velmi cenné tři body po výsledku 5:3 pro Most. O čtyři dny později napravil Stadion svou chybu z předchozího zápasu výhrou 2:1 proti AZetu Havířov. Poté nastala série třech venkovních zápasů. Ten první sehráli kališníci v Kadani, kde vydřeli výhru až v posledním momentu, v prodloužení. Domů odjely Litoměřice s dvěma body po výsledku 3:2. K druhému venkovnímu zápasu nastoupili kališníci znovu v podkrušnohoří, tentokrát však proti Mostu. Stejně jako v prvním duelu s Mostem, i nyní si Baník udržel neporazitelnost a litoměřické porazili vysoko 5:2.

Zatím poslední zápas odehrál tým Litoměřic v Havířovské K&K Pneu Areně. Svůj tým velmi držel gólman Filip Šindelář, který udržel čisté konto. Tým z polského pohraničí musel čelit vysokému střeleckému náletu z litoměřické strany. Kališníci postupně do branky Marka Laca nasázeli čtyři góly. První padl v 25. minutě z hole Marka Loskota. V 34. minutě vedení navýšil David Švagrovský. Na 3:0 zaokrouhil v 46. minutě Pavel Zajan a na konečných 4:0 upravil výsledek Filip Hanták v 57. minutě.