Nové Zámky – Martin 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (po pr.)
Poprad – Žilina 3:2 (po pr.) | Košice – Nitra 6:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 10.03.2017, 17:30 • SE aréna • Tipos Extraliga (SR) • 53. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 53. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne Duklu Trenčín. Zápas sa začína o 17:30.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

V 52. kole odohral zápas v Nových Zámkoch. Domáci otvorili skóre už v tretej minúte, keď bol úspešným strelcom Dubec. Nové Zámky sa dostali do dvojgólového vedenia štrnástej minúte gólom Saarinena. Liptáci dokázali odpovedať až v 19. minúte, keď v presilovej hre strelou od modrej čiary prekonal brankára Stehlík. Sedem sekúnd pred koncom prvej tretiny na 1:3 ešte upravil Čaládi. V druhej tretine dokázali hostia znížiť na rozdiel jedného gólu, keď sa presadil aktívny Piatka, ale Nové Zámky nenechali nič na náhodu a v tretej tretine poistil ich výhru gólom na 4:2 Fábry.
    Skóre: 135:181
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (10+26)

Dukla Trenčín
    Svoj posledný zápas odohrala doma proti Banskej Bystrici, keď sa jej podarilo lídra tabuľky prekvapiť a zobrať mu všetky tri body. V prvej tretine diváci gól nevideli, no v 30. minúte dokázal domáce tribúny rozjasať svojim gólom Starosta. V tretej tretine Trenčín odskočil svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov zásluhou Sádeckého. Tomáš Surový dokázal zápas zdramatizovať v 58. minúte, ale domáci si napokon vedenia udržali a zo zápasu si odniesli všetky tri body. Dukla Trenčín je v tabuľke na deviatom mieste s 67 bodmi a na Nové Zámky stráca tri body.
    Skóre: 134:161
    Najproduktívnejší hráč: Marcel Hossa (21+19)

Posledný vzájomný zápas:
    Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
    Góly: 24. Bezúch (Bagin, Hecl), 32. Hlinka – 29. Kriška (Stümpel, Nádašdi)
    Strely: 29:36
    Vylúčenia: 3:2

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Burzala, Nádašdi, Luža, Bagin, Šiška, Kadlubiak, Mezovský – Vybíral, Cibák, Langhammer – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Stümpel, Piatka – Ro. Huna, Oško, Ri. Huna

Dukla Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Pardavý, Trška – Hosa, Šťastný, Hecl – Sojčík, Švec, Ručkay – Vopelka, Šimun, Štumpf – Gašparovič, Sadecký, Hudec

Rozhodca: Lauff, Kalina – Bednár, Stanzel.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    Jakub Sukeľ sa po pravej strane uvoľnil a a z uhla vystrelil. Volden si dal pozor a puk vyráža.

01:15
    Liptáci po nepresnej prihrávke prichádzajú o útočné pásmo a Trenčín puk vyváža mimo nebezpečenstva.

01:54
    Vhadzovanie v útočnom pásme Liptákov vyhrali domáci a pokračujú v útočnej aktivite.

02:25
    Štastný sa po pravej strane uvoľnil a spoza obrancu vystrelil. Liptáci dokázali puk zachytiť.

03:05
    Sojčíkova nebezpečná strela z pravého kruhu. Križan puk chytá a hra sa prerušuje.

03:19
    Kriška pekne našiel Jakuba Sukeľa v dobrej streleckej pozícii, ale ten triafa iba brankára, ktorý hru prerušuje.

03:55
    Langhammer bol v doteraz najväčšej príležitosti zápasu. Po peknej kombinácii ho Luža našiel osamoteného pred brankárom, ale puk tesne míňa bránku.

05:24
    Lištiak chcel prekvapiť Voldena strelou z uhla, ale ten bol pripravený a puk vyráža.

06:22
    Róbert Huna sa uvoľnil a nakorčuľoval si medzi kruhy. Jeho strelu dokázal vo veľkej príležitosti brankár vyraziť.

06:50
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ručkay – 2 min., hákovanie).

07:25
    Liptáci si vypracovali viacero striel z veľmi dobrých pozícií, ale nedokázali svoje gólové príležitosti využiť.

08:30
    Trenčín puk vyhadzuje a môže ísť vystriedať.

08:50
    Hostia v plnom počte.

09:13
    Starostova delovka od modrej čiary letela vysoko ponad bránku Križana.

09:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kadlubiak – 2 min., držanie).

09:55
    Trenčín kombinoval v útočnom pásme. Hossa sa dostal k odrazenému puku, ale v dobrej pozícii triafa iba brankára a Liptáci puk vyhadzujú.

11:03
    Štastný krížnou prihrávkou pekne našiel Hossu, ale jeho strelu pekným zákrokom Križan vyráža do rohu klziska.

11:32
    Trenčín dal gól!
    Trenčín napokon dokázal presilovú hru využiť. Po rýchlom protiútoku sa k odrazenému puku dostal DANIEL ŠTUMPF a do odkrytej bránky bez problémov posiela puk. Asistencie: Peter Sojčík, Matúš Holenda.
    11:32 ŠTUMPF - 0:1

13:10
    Jakub Sukeľ hľadal z rohu klziska pred bránkou Krišku, ale tomu puk na poslednú chvíľu ušiel a nedokázal zakončiť.

14:24
    Štumpf pred bránou presnou prihrávkou našiel Vopelku, ale jeho strelu dokázal Križan zneškodniť.

14:53
    Vopelka si obkorčuloval bránku Liptákov a vystrelil. Križan bol na tento puk pripravený a prerušuje hru.

15:44
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Trenčína. Domáci zostali priu puku a puk vyvážajú mimo obranné pásmo.

16:25
    Matúš Sukeľ našiel presnou prihrávkou medzi kruhmi Krišku, ale jeho strela z dobrej pozície tesne minula bránku.

17:44
    Ručkay si na útočnej modrej spracoval vysoký puk a dostal sa do dobrej príležitosti. Jeho strela minula bránku Križana.

18:36
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Vopelka – 2 min., napadnutie).

19:00
    Nádašdi na modrej čiare prichádza o puk a Trenčín sa oslobodzuje.

19:24
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Bobček dostal po buly puk na modrú čiaru a okamžite nebezpečne vystrelil. Volden puk vyrazil do rohu klziska.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine dokázali stav zápasu otvoriť hostia, keď sa v dvanástej minúte presadil Štumpf. Liptáci boli väčšinu času aktívnejším tímom a vytvorili si viacero gólových príležitostí, ktoré nedokázali využiť a tak sa druhá tretina začne za stavu 0:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:35

20:56
    Matúš Sukeľ predviedol krásnu individuálnu prácu a potiahol si puk do útočného pásma, kde vystrelil. Puk tesne míňa bránu Trenčína.

21:18
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bobček – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).

21:40
    Starosta sa dostal s pukom do dobrej pozície, ale jeho strelu dokázal Križan zneškodniť.

22:48
    MARCEL HOSSA dostal dobrú prihrávku až pred Križana a bez väčších problémov ho prekonáva. Asistencia: Matúš Holenda.
    22:48 HOSSA - 0:2

23:01
    Mezovského nahodený puk na bránku súpera nikto netečoval a tak Volden hru prerušuje.

23:57
    Po rýchlom protiútoku hostia zvyšujú svoje vedenia na 0:3. Spoza bránky sa dostal puk na hokejku MAREKA HECLA a ten ho posiela za Križanov chrbát. Asistencie: Andrej Štastný, Marcel Hossa.
    23:57 HECL - 0:3

24:39
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po perfektnej prihrávke Krišku sa pred brankára dostal MATÚŠ SUKEĽ a na dva krát ho prekonáva. Asistencia: Martin Kriška.
    24:39 M. SUKEĽ - 1:3

25:42
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Trenčína. Liptáci sa dostali k puku a vyvážajú ho mimo obranné pásmo.

26:36
    Oško poslal puk pred Voldena. Richard Huna sa takmer dostal k dorážke, ale na poslednú chvíľu hostia puk odpratali.

27:13
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Luža – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

27:40
    Langhammer pred bránou hľadal Vybírala, ale ten bol dobre bránený a k zakončeniu sa nedostal.

29:27
    Bagin vystrelil od modrej čiary, ale priestor brány sa mu trafiť nepodarilo.

30:24
    Veľká šanca Liptovského Mikuláša. Jakub Sukeľ našiel Krišku pred oskrytou bránou. Volden vytiahol bravúrny zákrok a puk chytá.

31:12
    Langhammer prihral Kriškovi opäť do obrovskej šance, ale ten triafa iba brankára.

31:25
    Cibák v dobrej príležitosti triafa spojnicu brány Trenčína.

32:20
    Stümpel sa dostal k puku medzi kruhmi, ale vo veľkej šanci brankár tento puk vyráža.

33:00
    Liptáci teraz vyvíjajú na bránku Trenčína obrovský tlak a robia jeho obrane veľké problémy.

33:41
    Šiška vystrelil od modrej čiary. Volden puk chytá a hru prerušuje.

34:51
    Po veľkej aktivite napokon Liptáci dokázali znížiť. Vybíral perfektne pred bránou našiel JAKUBA LANGHAMMERA, ktorý presne mierenou strelou prekonáva Voldena. Asistencie: Vladimír Vybíral.
    34:51 LANGHAMMER - 2:3

36:12
    Ručkay vnikol do útočného pásma a od modrej čiary okamžite vystrelil. Križan bez problémov puk chytá a hru prerušuje.

36:45
    Matúš Sukeľ poslal puk pred bránu na Jakuba Sukeľa, ale ten pod tlakom zakončiť nedokázal.

37:40
    Na strane domácich teraz boli dve obrovské šance Langhammera a Cibáka, keď z bezprostrednej blízkosti brankár Volden ich strely vychytal.

39:00
    Starosta poslal puk do útočného pásma, ale tam nebol nikto kto by ho spracoval a Liptáci zakladajú spoza vlastnej brány protiútok.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Hneď na začiatku druhej tretiny si dokázali hostia vypracovať dvojgólový náskok. Liptáci sa ale nevzdali, zvýšili aktivitu a začali Trenčínu v obrane robiť poriadne problémy. Liptáci napokon dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, keď sa presadil najprv Matúš Sukeľ a potom Langhammer, ktorí zápas zdramatizovali.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:55
    Puk skončil mimo ľadovej plochy a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

40:58
    Buly vyhrali hostia, ale puk po nepresnej prihrávke rýchlo strácajú.

41:50
    Šiška vystrelil od modrej čiary. Volden puk vyráža do rohu klziska.

42:34
    Buly v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Pri puku zostali domáci. Lužova strela bránku hostí tesne minula.

43:38
    Štumpf skúsil strelu z uhla, ale tá len preletela tesne okolo ľavej tyčky.

44:40
    Trenčín sa v útočnom pásme dlho neohrial a v súboji v rohu klziska prichádza puk.

45:03
    Na opačnej strane mal obrovskú príležitosť Piatka. Osamotený dostal prihrávku medzi kruhy, ale strelou triafa iba brankára.

45:25
    Ručkay sa dostal po peknej individuálnej práci s pukom medzi kruhy, ale jeho strelu Križan vyráža mimo nebezpečenstva.

46:25
    Hudecova strela bola zrazená do rohu klziska a Liptáci sa dostávajú k puku.

47:18
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Matúš Sukeľ pred bránou hľadal Jakuba Sukeľa, ale jeho zakončenie pod tlakom súpera nebolo ideálne.

48:21
    Bobček prihral na útočnú modrú čiaru Langhammerovi. Ten v dobrej pozícii strieľa tesne mimo Voldenovej brány.

49:42
    Gašparovič poslal presnú prihrávku do úniku DENISOVI HUDECOVI, ten si nakorčuľoval medzi kruhy a presnou strelou prekonal Križana. Asistencie: Jakub Gašparovič, Branislav Pavúk.
    49:42 HUDEC - 2:4

50:38
    Matúš Sukeľ sa dostal do úniku, ale sám proti brankárovi už bol vo veľkom uhle a nedokázal ideálne zakončiť.

51:31
    Langhammer spoza brány prihral medzi kruhy Cibákovi, ktorý z prvej vystrelil a Volden puk chytá do lapačky.

53:00
    Luža sa dostal k odrazenému puku po strele a z prvej vystrelil. Puk tesne míňa bránku hostí.

53:41
    Langhammer si obišiel dvoch hráčov súpera a natlačil sa až pred bránku. Puk mu však v poslednej chvíli skĺzol z hokejky a k zakončeniu sa nedostal.

54:45
    Šiškovu strelu brankár vyrazil iba pred seba, kde sa k dorážke takmer dostal Matúš Sukeľ, ale napokon ho dokázali hostia vyhodiť.

56:30
    Liptáci sú v útočnom pásme a z každej pozície obstreľujú Voldena v bránke hostí.

57:05
    Richard Huna prihral Piatkovi medzi kruhy a ten okamžite vystrelil. Volden puk chytá do lapačky.

58:35
    Liptáci vyvíjajú obrovský tlak na súperovu bránku, ale skórovať sa im nedarí.

Trenčín si v tretej tretine dokázal zabezpečiť víťazstvo gólom Hudeca v 50. minúte. Liptáci sa síce snažili vyrovnať, ale ani veľká útočná aktivita z ich strany im góly v tretej tretine nepriniesla. Trenčín si tak z dnešného zápasu odnáša všetky tri body. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:41:33)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 25. M. Sukeľ (Kriška), 35. Langhammer (Vybíral) – 12. Štumpf (Sojčík, Holenda), 23. Hossa (Holenda), 24. Hecl (Šťastný, Hossa), 50. Hudec (Gašparovič, Pavúk)

HK DUKLA Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Pardavý, Trška – Hosa, Šťastný, Hecl – Sojčík, Švec, Ručkay – Vopelka, Šimun, Štumpf – Gašparovič, Sadecký, Hudec

Rozhodčí: Lauff, Kalina – Bednár, Stanzel