San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 12.03.2017, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:32)

Trestné minuty: 20:42

Utkání je u konce, domácí Tampa Bay v něm dokonala obrat a získala důležité dva body do tabulky. Poslední třetina byla dlouho bezbranková, oba gólmani předváděli dobré zákroky a vypadalo to na prodloužení. Jenže v 58. minutě nahodil od modré čáry Šustr a Ondřej Palát tečoval puk za Reimerova záda. Tampa Bay otočila výsledek z 0:2 na 3:2 a svému diviznímu sokovi utekla o další dva body.

59:36
    Marchessault vystřelil od modré, Vasilevskij předvedl nepříliš jistý zákrok, hosté ale nedokázali situaci využít.

59:32
    Z levé strany vystřelil bekhendem Bjugstad, Vasilevskij schoval puk ve své výstroji.

59:01
    Garrisonova střela přes celé hřiště skončila mimo, je z toho zakázané uvolnění.

58:20
    Definitivu na výhru mohl dát Palát, toho ale ještě před střelou zablokoval Trocheck.

58:02
    Reimer je na střídačce, začíná power-play Floridy.

58:02
    Hosté si berou oddechový čas.

58:02
    Po krátké kličkované vystřelil Barkov, ale jeho krátký švih skončil v lapačce domácího gólmana.
    57:37 Ondřej PALÁT - 3:2

57:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí dokonávají obrat a vedou! Od modré čáry nahodil Šustr, před Reimerem tečoval ONDŘEJ PALÁT a puk skončil za bezmocným Reimerem. Rozhodčí se šel ještě přesvědčit k videu, zda nebyla teč dosažena vysokou holí, ale po chvíli byl gól uznán. Asistence: Andrej Šustr.

57:08
    Zleva si nenápadné najel před branku Sceviour, dostal přihrávku a bekhendem mohl zakončovat do odkryté branky. Vasilevskij se ale stačil přemístit a vyrazit!

56:31
    Chvíli budou zápas řídit pouze tři rozhodčí, Pierre Racicot zamířil do útrob arény, zřejmě s nějakým zraněním.

55:44
    Pecova tvrdá rána z první skončila na zadním mantinelu, Reimer tento pokus pouze kontroloval pohledem.

54:59
    Zmatky před Vasilevským. Bekhendem to nejprve zkusil Trocheck, poté přihrál na Huberdeaua, nicméně ani jeho střela zblízka za brankovou čárou neskončila.

54:14
    Gólman Floridy si poradil i s nepříjemnou ranou Hedmana od modré čáry, puk skončil v rohu.

53:46
    Reimer přerušuje hru, přikryl puk po Strålmanově pokusu z ostrého úhlu.

53:20
    Neuspěl ani Witkowski, nesedl mu puk na hokejku a byla z toho nepovedená střela.

52:51
    Na druhé straně vyzval Drouin přesnou přihrávkou Gourdeho. Ten ale zblízka nepropasíroval puk za Reimera.

52:39
    No, tohle nevypadalo zle. Yandle se nadechl k individuální akci a po překonání modré čáry vystřelil přes obránce. Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok.

51:40
    Od modré nahodil Pysyk, jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu. Na dorážku ale nebyl nikdo připravený.

50:41
    Sledujeme teď tuhou bitvu o každý puk, o každý metr ledu.

49:03
    Akce domácích tři na dva skončila nepřesnou střelou Drouina, puk se pak velice rychle dostal do středního pásma.

47:51
    Přesilovka Tampy Bay je u konce, tohle nebyla moc povedená dvouminutovka.

46:29
    Smith s Trocheckem jeli proti Palátovi, ten dobrým postavením zablokoval možnou přihrávku a Trocheck musel střílet. Vasilevskij si s jeho střelou zápěstím poradil.

45:51
    Přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení dostal Derek MacKenzie.

45:40
    Na druhé straně ujížděl po levé straně Palát, Reimer jeho golfák chytil.

45:32
    Z takřka nulového úhlu vystřelil Sceviour, Vasilevskij dokázal tento nepříjemný puk přikrýt a udržet remízový stav.

44:43
    Dvakrát to teď zkusil Šustr, Reimer oba jeho pokusy kryl, stejně jako ten v podání Killorna.

44:03
    Oba týmy střídají za hry, dopředu se chystá Florida.

43:18
    Palát se musel před svou střelou otočit, Kučerovova přihrávka mu ne zrovna sedla.

41:58
    Florida je v úvodu aktivnější, domácí pouze trpělivě vyčkávají.

40:52
    Znovu Matheson. Nyní si objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Vasilevskij tam byl včas.

40:43
    První vážnou akci třetí třetiny si připsal hostující Matheson. Po Smithově přihrávce vystřelil z levé strany, Vasilevskij zasáhl rychlou lapačkou.

Trestné minuty: 20:30

Čtyřicet minut hry je za námi a my nemáme vůbec jasno o tom, kdo bude v tomto utkání vítězem. Domácí Tampa Bay v této části utkání přidala na výkonu a odměnou je srovnání výsledku. Ve 24. minutě se ranou z první trefil Nikita Kučerov a v 31. minutě dal gól ve vlastním oslabení Yanni Gourde. Pro něj to navíc byl vůbec první gól v NHL.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Z dobré pozici střílel Hedman Reimerovu branku minul jen o kousek.

39:06
    Dvě minuty dostal jak domácí Jake Dotchin, tak i hostující Vincent Trocheck. Oba pykají za hrubost.

39:06
    Po přerušení se za brankou hostů strhla poměrně velká šarvátka, rozhodčí budou mít zase práci.

39:06
    Rychlá kombinace v pásmu Floridy vyvrcholila střelou Hedmana. Reimer měl dobrý výhled a dokázal ránu pokrýt.

38:45
    Tampa Bay začíná stupňovat svůj tlak.

37:51
    Demers posunul na modrou na Pysyka, ten ihned vyslal na Vasilevského dělovku. Gólman Tampy Bay s menšími obtížemi vyrazil.

36:57
    Hostující Vanek se zleva dostal do útočného pásma a také do zakončení, Vasilevskij si poradil.

36:06
    Střelou z otočky se prezentoval Killorn, Reimer kryl.

35:34
    Jágr opět u puku a opět se v pásmu potkal s Šustrem. Domácí obránce dokázal legendu o puk obrat.

34:35
    Jágr napadal za brankou Tampy Bay, Šustr si ale dokázal poradit a rozehrát.

33:22
    Reimer přikryl puk, který od modré vystřelil Dotchin.

32:28
    Tampa Bay je už v plném počtu.

32:20
    Trocheck zakládá na konci přesilovky další akci Floridy.

31:22
    Huberdeau prostrčil přihrávku skrz brankoviště, následná střela ale zacinkala na brankovou konstrukci.

30:31
    Ihned po buly se puk dostal k volnému Huberdeauovi, ten okamžitě vystřelil, ale Vasilevskij vytáhl skvostný zákrok lapačkou.

30:28
    Tampa Bay jde do tří, Andrej Šustr totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.
    30:11 Yanni GOURDE - 2:2

30:11
    Domácí vyrovnávají. Trocheck přišel o puk, před néj se natlačil YANNI GOURDE a byť byl faulován, dokázal Reimera překonat střelou po ledě. Dal svůj první gól v NHL a to dokonce ve vlastním oslabení. Bez asistence.

29:47
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

29:24
    Série vyloučení pokračuje, dvě minuty za krosček na Jágra dostal domácí Luke Witkowski.

29:18
    Od modré pálil Šustr, Reimerovu branku netrefil.

28:17
    Florida je v plném počtu.

27:59
    Hraje se opravdu tvrdě, sledujeme teď spíše přehlídku osobních soubojů, než hokejový zápas.

26:35
    A další vyloučení, nyní na obou stranách. Domácí Ondřej Palát a hostující Colton Sceviour dostali dvě minuty za hrubost.

26:17
    No a Alex Petrovic dostává ještě jeden desetiminutový osobní trest, takže zápas pro něj končí.

26:17
    Alex Petrovic dostal dvě minuty za hrubost a 10 minut osobní trest.

26:17
    Vylučovat se bude pouze na straně FLoridy a bude to za tu šarvátku, Strålmanův bodyček byl čistý.

26:17
    Na ledě zůstal další hostující hráč, je to Malgin a u mantinelu se to zase mele. Hráče Floridy přitiskl k mantinelu Strålman a hostující plejer narazil o hranu plexiskla.

25:59
    Tampa Bay je rázem aktivnější a žene se za vyrovnáním.

24:46
    Na druhé straně se pokusil o akci Jágr, ostře zahranil, u toho ale trochu ztratil stabilitu a hlavně přišel o puk.
    23:43 Nikita KUČEROV - 1:2

23:43
    Domácí využívají přesilovku. Po rychlé kombinaci se puk dostal na pravou stranu, odkud se ranou z první prosadil NIKITA KUČEROV a trefil volný prostor v Reimerově brance. Asistence: Victor Hedman, Jonathan Drouin.

22:58
    Domácí Gabriel Dumont dostal pětiminutový trest za bitku, stejný trest má i Keith Yandle, který navíc dostal dvouminutový trest za hrubost.

22:58
    Hostující Ekblad se těžce zvedá z ledu, na vině byl Dumontův tvrdý hit. Toho si pak vzal do parády Yandle a byla z toho šarvátka.

22:26
    Hosté jsou i nadále aktivnější, Tampa Bay hraje v docela ospalél stylu.

20:32
    Po Barkovově přihrávce pálil z vrcholu pravého kruhu Ekblad, Vasilevskij s trochou toho štěstí střelu kryl.

Trestné minuty: 7:7

Je za námi první třetina ve floridském derby se zatím vede lépe hostům. Dlouho se hrálo bez gólů, oba gólmani zvládali držet čisté konto, to ale skončilo v 17. minutě, kdy se z ostrého úhlu trefil Jaromír Jágr. Navýšení náskoku si pak Florida nechala na poslední minutu, kdy se po krátkém náporu trefil střelou z dálky Mark Pysyk.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:13 Mark PYSYK - 0:2

19:13
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté dávají druhou branku. Po krátkém víření v pásmu vystřelil od modré čáry MARK PYSYK a puk prošel přes chumel hráčů za Vasilevského. Florida vede 0:2! Asistence: Reilly Smith, Aleksander Barkov.

18:12
    Teď už to ale málem vyšlo, v dobré pozici byl po zisku puku Drouin. Reimer se ale na brankové čáře zvládl roztáhnout a udržet svému týmu těsné vedení.

17:30
    Tampa se snaží rychle vyrovnat, naráží ale na dobrou obranu Floridy.
    16:32 Jaromír JÁGR - 0:1

16:32
    Po několika střelách se puk odrazil od Vasilevského a JAROMÍR JÁGR se z velmi ostrého úhlu trefil do odkryté branky naprosto přesně. Puk se za brankovou čáru odrazil od tyčky, tohle snad ani nešlo trefit lépe. Asistence: Aleksander Barkov, Jonathan Marchessault.

16:19
    Yandle nahodil od modré, Vasilevskij neměl puk v držení, tlak hostů pokračuje.

15:30
    No a teď už letí ven z pásma. Oba týmy toho využívají pro střídání.

15:16
    Trocheckova střela šla mimo, puk skončil v rohu kluziště.

14:22
    Je tu přesilovka pro Floridu, dvouminutový trest za hákování dostal Ondřej Palát.

13:25
    Od pravého mantinelu to zkusil Šustr, Reimer sklapl betony a puk vyrazil před sebe.

12:44
    Po docela pomalé rozehrávce do toho šlápl domácí Peca, vřítil se do pásma, následná střela švihem ale skončila mimo Reimerovu branku.

10:42
    Tampa Bay si vybojoval za brankou Floridy puk, ke střele ovšem celá akce nevedla.

09:27
    Florida je v plném počtu, Demers se vrátil do hry.

09:21
    Prostor si hledal Killorn, jeho pokus byl na poslední chvíli zblokován.

08:37
    Od modré nahodil Hedman, před Reimerem přišla ještě teč, gólman Floridy ale i tentokrát odolal.

08:02
    Z pravé strany pálil Kučerov, Reimer se ale stihl přilepit k tyčce a puk za svá záda nepustil.

07:27
    Dvě minuty za držení dostal hostující Jason Demers.

07:12
    Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu.

06:42
    Reimer podruhé zaváhal, opět se mu nepodařilo přikrýt volný puk a najednou z toho byla pološance pro domácí.

05:31
    Palát možná mohl po vyjetí zpoza branky sám zakončovat, rozhodl se ale najít Kučerova. Ten se k zakončení pro dobré pokrytí nedostal.

04:27
    A najednou tu byl brejk domácích dva na jednoho. Střelu na sebe vzal Drouin, Reimerovu branku jen těsně minul.

04:12
    Ze střední vzdálenosti vystřelil Trocheck, Vasilevskij vytěsnil svou vyrážečkou.

03:37
    Florida je v úvodu aktivnější a gólmana Tampy Bay zaměstnává střelami z různých úhlů.

03:20
    Gólman domácích má připsán další zákrok, nyní proti Pysykově nahození od modré čáry.

02:31
    Z ostrého úhlu to zkusil Sceviour, jeho střelu těsně nad ledem Vasilevskij kryl.

01:59
    Po dlouhém držení a několika úderech je po bitce, tohle asi nemělo vítěze. Jak J. T. Brown, tak i Alex Petrovic dostali pětiminutové tresty za bitku.

01:59
    Nejprve tu ale máme šarvátku, do které se pustil domácí Brown a hostující Petrovic.

01:59
    Vasilevskij si připsal první zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

01:45
    Domácí nahodili puk do útočného pásma, za brankou se ale k němu dostal hostující Petrovic.

00:19
    Hned v úvodu se v brankovišti Floridy odehrál velký závar, Reimer nedokázal přikrýt volný puk a Palát nebyl daleko od toho, aby bekhendem dostal domácí do vedení.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point, Palát (A) – Drouin, Gourde, Killorn – J.T. Brown, Peca, Erne – McKegg, Dumont.

Florida Panthers: Reimer (Berra) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Demers, Matheson – Jágr, Barkov, R. Smith – Sceviour, Trocheck, Huberdeau – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Malgin, MacKenzie (C), J. Jokinen (A).

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Devorski, Racicot.

Zápas začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Amalie Areně začne v jednu hodinu ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Thomas Vanek 39 (16+23)

Hosté jsou na tom o dva body hůře, než jejich dnešní soupeř a se 69 body jim patří šesté místo v Atlantické divizi. Florida teď nezažívá dobré období, poslední čtyři zápasy totiž skončily porážkou. Naposledy se tak stalo na domácím ledě proti Minnesotě, která si odvezla body za výsledek 7:4. O čtyři góly Floridy se postarali Marchessault, Pysyk, Jágr a Barkov.

Tyler Johnson 44 (19+25)

Domácí tým je na pátém místě Atlantické divize se ziskem 71 bodů. Forma je u tohoto týmu střídavá, v posledních utkáních platí, že po výhře přijde porážka. Naposledy platila ta příjemnější varianta, Tampa Bay doma porazila Minnesotu 4:1, když dva góly dal Kučerov a jednou se trefili Hedman a Šustr.

Tampa Bay – Carolina 4:3 pp
    Pittsburgh – Tampa Bay 5:2
    Buffalo – Tampa Bay 1:2 sn
    Tampa Bay – NY Rangers 0:1 pp
    Tampa Bay – Minnesota 4:1

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na utkání mezi týmy Tampa Bay Lightning a Florida Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Gourde, 58. Palát (Šustr) – 17. Jágr (Barkov, Marchessault), 20. Pysyk (R. Smith, Barkov)

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Devorski, Racicot

Diváci: 19 092