San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
New York Islanders
Neděle 12.03.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Společně nás čeká utkání dvou celků, které se nachází na příčkách zajišťující play-off. Domácí St. Louis Blues, ze Západní konference, vyzvou New York Islanders, kteří bojují ve Východní konferenci. Utkání začne něco málo po druhé hodině ranní.

Domácí se nacházejí na čtvrté příčce v Centrální divizi se ziskem 73 bodů. Na Nashville ztrácejí dva body. Na pátý Winnipeg mají již sedmibodový náskok. V posledních utkání se Blues daří, po šňůře pěti porážek v řadě přišly tři výhry a dnes se jistě bude St. Louis snažit o čtvrtou.

Dmitrij Jaškin – 6 utkání, 0 kanadských bodů

Hostům patří pátá příčka v Metropolitní divizi. Na čtvrté místo ztrácejí Ostrované třináct bodů a náskok nad šestou Philadelphii mají pět bodů. Hosté z posledních čtyřech utkání získali pět bodů, když v posledním utkání vyhráli nad Vancouverem v prodloužení.

John Tavares 57 (25+32)
    Josh Bailey 49 (12+37)
    Anders Lee 41 (25+16)

10.3.17 Vancouver Canucks – New York Islanders: 3:4 pp.
    8.3.17 Edmonton Oilers – New York Islanders: 1:4
    5.3.17 Calgary Flames – New York Islanders: 5:2

Vzájemná utkání
    9.12.16 New York Islanders – St. Louis Blues: 3:2
    5.12.15 New York Islanders – St. Louis Blues: 2:1 sn.
    25.10.15 St. Louis Blues – New York Islanders: 2:3 pp.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Gunnarsson, Bortuzzo, Schmaltz – Schwartz, Tarasenko, Steen (A) – Berglund (A), Perron, Jaškin – Barbašev, Pääjärvi, Upshall – Brodziak, Reaves, Jakupov.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Mayfield, de Haan, Hamonic (A), Hickey, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), R. Strome, Chimera – N. Kuljomin, B. Nelson, Ho-Sang – Gionta, Beauvillier, Clutterbuck.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Tim Peel – Mark Wheler, Steve Barton.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči jsou na ledové ploše, utkání může začít.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:33
    Islanders jako první pronikají do útoku a snaží se zahrozit.

01:35
    Týmy se zatím oťukávají. Po nepřesnosti v domácí rozehrávce dochází k zakázanému uvolnění.

01:58
    Hutton teď řešil dvě střely, jednu z pravého kruhu a poté z levého.

02:18
    Clutterbuck zkusil střelu nad lapačku, ale domácí brankář připraven.

02:55
    Na druhé straně Pietrangelo zkusil vystřelit, ale ani Greiss nemá problém.

03:22
    Lee se snažil dostat puk pod Huttonem, ten přerušuje hru.

03:56
    Bailey zkusil vystřelit, ale střela mu nesedla a Blues mohou jít do útoku.

04:29
    Edmundson zkusil střelu od modré, Greiss bez problému chytá a přerušuje hru.

04:55
    Leddy od modré dobře vystřelil, ale trefil pouze hůl Tarasenka.

05:23
    Mayfield vyslal touš přes všechny čáry, bude se vhazovat před Greissem.

05:56
    Jaškin zkusil z levého kruhu vystřelit, Greiss drží puk v lapačce.

06:17
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., podražení).

06:17
    Následuje úprava ledu.

06:23
    Islanďané ihned po vhazování vyhazují.

07:03
    Kotouč dlouho putoval po modré čáře, nakonec vystřelil Pietrangelo, ale střela byla nepřesná.

07:24
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Jaden Schwartz poslal puk na pravý kruh kde stál VLADIMIR TARASENKO, který střelou zápěstím překonává Greisse. Asistence Jaden Schwartz, Alexander Steen.
    07:24 Vladimir TARASENKO - 1:0

09:21
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Huttona.

09:32
    Leddy nahodil do útočné třetiny, kde však byl nejrychleji domácí hráč.

10:07
    Jaškin dojel vlastní nahození, ale o touš byl hned připraven.

10:16
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dmitrij Jaškin – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

11:31
    Trenér domácích si vzal možnost prozkoumat video kvůli ofsajdu předcházející brance a uspěl! Stav tedy zůstává 1:0.

11:52
    Islanďané pokračují v přesilové hře. Bailey tečoval před Huttonem, která byl pozorný.

12:30
    Tavares na levém kruhu vystřelil zápěstím a trefil břevno brány.

13:26
    Chimera zavezl kotouč do útočného pásma, ale Pääjärvi získal kotouč a vyhazuje.

14:12
    Domácí jsou v plném počtu.

14:29
    Kotouč v ochranné síti, čeká nás úprava ledu.

14:30
    Mayfield vystřelil od modré čáry, ale rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

14:55
    Gionta se snažil vybojovat kotouč za bránou domácích, ale nepovedlo se mu to.

15:21
    Blues se po dlouhé době dostali do útočného pásma, ale tento počin neměl dlouhého trvání.

16:04
    Hráči New Yorku se teď nedokázali udržet v obranném pásmu Blues, kteří dostávají hru do středního pásma.

16:52
    Leedy si nabruslil do pásma a z velkého úhlu poslal puk na Huttona, který touš kryje.

17:09
    Zakázané uvolnění Blues bude se vhazovat po pravici Huttona.

17:27
    Útočné snažení zastavuje ofsajd.

17:42
    A další ofsajd Blues.

17:55
    Ladd se dostal ke střele z levého kruhu a Hutton vyráží betonem do rohu hřiště.

18:53
    Bojovalo se v rohu hřiště u Blues v pásmu, nakonec kotouč získali hosté, kotouč šel na modrou čáru, kde stál Nelson, který donutil Huttona k dobrému zákroku.

19:25
    Další střela Nelsona od modré, Hutton našel puk na svém rameni a přerušuje hru.

19:35
    Islanďané zakládají zřejmě poslední akci periody od své branky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině byli aktivnější Islanders, dokonce dali gól, ale ten po přezkoumání u trenérské možnosti byl odvolán. Domácí měli ze hry méně, ale v přesilové hře se trefil Tarasenko a určil tak skóre první třetiny – 1:0.

20:01

20:10
    Pietrangelo dobře vypálil od modré čáry, Greiss pouze vyrazil.

20:48
    Hamonic nahodil do útočného pásma, následně mu spoluhráč vrátil kotouč na modrou čáru, ale jeho střela nebyla dobrá.

21:30
    Jaškin v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:38
    Hosté se nedomluvili a vzniklo zakázané uvolnění.

21:47
    Hostům se nepodařilo udržet se v útočném pásmu a Blues jdou do útoku.

22:16
    Clutetterbuck si nabruslil do třetiny a Hutton jeho střelu pouze vyrazil, k odraženému puku se dostal Hamonic, ale ten nedokázal vystřelit přesně.

23:33
    Greiss teď musel řešit tečovanou střelu od modré čáry.

24:00
    Pääjärvi nahodil kotouč do útoku, ale nikdo z domácích se nesnažil dojet a zabojovat o touš.

24:53
    Jaden Schwartz se dostal před Greisse a poslal kotouč na volného ALEXANDERA STEENA, který poslal kotouč do pravého horního rohu odkryté brány. Asistence Jaden Schwarts, Vladimir Tarasenko
    24:53 Alexander STEEN - 2:0

27:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hákování).

27:51
    Domácí ihned po buly vyhazují až ke Greissovi.

28:10
    Hostům se zatím nedaří usadit se v útočné třetině.

28:39
    Huttonn skočil po puku a přerušuje hru.

28:57
    Blues teď mají kotouč na holi a zdržují čas.

29:35
    Hutton předvedl výborný zákrok na střelu zápěstím jednoho z hostujících hráčů.

30:08

30:25
    Gionta nahodil kotouč na Huttona, kde útočná akce hostů končí.

31:14
    Leddyho dělovka od modré se nevešla mezi tři tyče.

31:37
    Islanders právě vstřelili branku!
    Joshua Ho-Sang navezl puk do pásma, vybruslil si na střed a přihrál BROCKU NELSONOVI, který překonává Huttono mířenou střelou zápěstím. Asistence Joshua Ho-Sang, Scott Mayfield.
    31:37 Brock NELSON - 2:1

32:39
    Perron zkusil z mezikruží vystřelit, těsně nad.

33:15
    Greiss vyráží střelu od modré čáry.

33:18
    Hosté hned obrátili hru, ale zastavuje je postavení mimo hru.

33:45
    Anders Lee se snažil u tyčky několikrát procpat puk přes Huttona, ale bez většího úspěchu.

34:52
    Domácím se nedaří dostat touš do středního pásma, několikrát udělali chybu v rozehrávce, ale Islanders toho nedokázali využít.

35:28
    VLADIMIR TARASENKO dostal puk do jízdy od Carla Gunnarssona. Tarasenko si dojel na pravý kruh a neuvěřitelnou střelou zápěstím trefil místo nad vyrážečkou Thomase Greisse. Asistence: Carl Gunnarsson.
    35:28 Vladimir TARASENKO - 3:1

36:54
    Hosté jdou do předu, ale přihrávka byla zblokovaná jedním z obránců Blues, kteří otáčejí hru.

37:33
    Pääjärvi nabruslil do třetiny a zakládá útočnou akci.

38:06
    David Peron získal touš v levém rohu hřiště, všiml si najíždějícího PATRIKA BERGLUNDA, kterému poslal přesnou přihrávku. Berglund si přehodil puk na bekhend a zasunul za Greisse. Asistence David Peron, Magnus Pääjärvi.
    38:06 Patrik BERGLUND - 4:1

39:55
    Hosté dohrají tuto třetinu s pukem na svých čepelích.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla čtyři branky. Domácí se v první části bránili, ale nakonec převzali otěže zápasu vsítili tři branky. Hostující Islanders pouze snížili jedinou brankou.

40:01

40:01
    Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Jean-François Bérubé.

40:37
    Nahození Islanders sbírá Hutton a vysílá své spoluhráče vpřed.

41:25
    Domácí musí založit útok až od svého brankáře.

41:44
    Perron nahodil kotouč do pásma, ale pouze tím přenechal touš hostům.

42:11
    Thomas Hickey dostal kotouč do pásma a přenechal ANTHONY BEAUVILLIEROVI, který střelou příklepem překonává Huttona nad levým ramenem. Asistence: Thomas Hickey.
    42:11 Anthony BEAUVILLIER - 4:2

44:03
    Domácí jeli dva na jednoho, Pääjärvi zkusil vystřelit, ale Berube vyrazil kotouč, ke kterému měl nejblíž druhý hráč Blues,ale ani ten nedokázal vyzrát nad hostujícím brankářem.

45:13
    Clutterbuck se dokázal dostat do pásma a následně vystřelil, střela byla zblokována a bude se vhazovat po levici Huttona.

45:31
    Hosté se neudrželi v útočné třetině a sami se vyhání až za vlastního brankáře.

46:08
    Blues teď jeli tři na jednoho, ale větší nebezpečí nevzniklo.

46:50
    V Souboji o puk za Berubem byli lepší Islanders, ale ti pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

47:22
    Tavares si nabruslil do pásma a Hutton vyrážečkou posílá puk od rohu hřiště.

48:02
    Chimera zkusil vystřeli, Hutton měl zakrytý výhled, ale nakonec dokázal zakročit.

48:30
    Jaškin se dostal ke střele, která však nepřekonala Berubeho.

49:21
    Pietrangelo získal puk od Tarasenka a z velkého úhlu zkusil vypálit, ale rána byla zblokovaná a bude se vhazovat před hostujícím brankářem. To vše až po úpravě ledu.

49:38
    Pietrangelo nahodil od modré čáry za bránu, kde však nikdo nebyl.

49:48
    Tarasenko získal špatnou rozehrávkou Islanders puk v dobré pozici, ale jeho střela skončila na hrudi Berubeho.

50:30
    Teď před brankou New Yorku zmatky, které však neskončily pátým gólem Blues.

51:18
    Domácí začínají útočnou akci od vlastního gólmana.

51:37
    Zakázané uvolnění Blues, bude se vhazovat před Huttonem.

51:43
    Jakupov po vhazování sprintoval na druhou stranu,a le nedokázal zakončit.

52:13
    Teď se Islanders dostali ke dvou střelám, ale obě byly zblokovány domácími hráči, kteří nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

52:13
    Oddechový čas pro domácí.

52:21
    Útočnou akci zastavuje ofsajd a následuje další úprava ledu.

52:50
    Pääjärvi vybojoval puk za bránou a posílal ho mezi kruhy, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl.

53:48
    Ladd zkusil střelu z levého kruhu, ale přestřelil.

54:25
    Ladd to opět zkusil z levého kruhu a tentokrát trefil vnější tyč!

55:01
    Zakázané uvolnění St. Louis.

55:31
    A další zakázané uvolnění, Upshall je už dlouho na ledě a nemůže vystřídat.

55:40
    Domácí však vyhráli vhazování, posílají puk to středního pásma a celá formace může jít střídat.

56:37
    Hickey nahazuje puk do útočného pásma, hostujícím dochází čas na srovnání.

56:55
    Jaškin vyslal Jakupova, který však o kotouč přišel.

57:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., sekání).

57:25
    Domácí ihned po buly vyhazují.

57:41
    Berube opouští svou klec a Islanders to zkouší v šesti!

58:10
    Kotouč vyhozený hráčem Blues jen těsně minul prázdnou bránu.

58:31
    Po souboji u mantinelu se dostal puk k NICKOVI LEDDYMU, který tvrdou střelou trefil levý roh brány Huttonovy brány. Asistence Andrew Ladd, John Tavares.
    58:31 Nick LEDDY - 4:3

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:49
    Hosté to opět zkouší v šesti mužích.

59:17
    Pietrangelo pouze obloučkem vyhazuje do středu hřiště.

59:31
    Znovu Pietrangelo vyhodil, tentokrát na zakázané uvolnění.

59:55
    Nelson z pravého rohu zkusil vystřelit, ale Hutton vyráží.

Třetí třetina byla velmi zajímavá a na konci po gólu Leddyho se vše zdramatizovalo. Blues už se moc do útoku nehrnuli a spíše čekali na svou šanci. Po šedesáti minutách tedy berou plný počet bodů domácí St. Louis Blues. To je pro dnešek vše, přeji příjemnou neděli a někdy u textových přenosů na počtenou.

1. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
    2. Alexander Steen (STL) 1+1
    3. Jaden Schwartz (STL) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:46 (04:57:44)

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 8. Tarasenko (Schwartz, Steen), 25. Steen (Schwartz, Tarasenko), 36. Tarasenko (Gunnarsson), 39. Berglund (Perron, Pääjärvi) – 32. B. Nelson (Ho-Sang, Mayfield), 43. Beauvillier (Hickey), 59. Leddy (Ladd, Tavares)

New York Islanders: Greiss (41. Bérubé) – Leddy, Mayfield, de Haan, Hamonic (A), Hickey, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), R. Strome, Chimera – N. Kuljomin, B. Nelson, Ho-Sang – Gionta, Beauvillier, Clutterbuck.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Tim Peel – Mark Wheler, Steve Barton

Diváci: 19505