San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
6:8 (6:5, 0:2, 0:1) Stav série: 3:2
HC Sparta Praha
Neděle 12.03.2017, 15:30 • Home Monitoring Aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Hezký den u sledování DHL extraligy juniorů!

Společně se budeme věnovat pátém duelu čtvrtfinále, ve kterém Západočeši přivítají potřetí v sérii v HM Aréně pražskou Spartu. Indiáni zvládli domácí dvojboj v poměru 7:2 a 2:1, Sparta na svém ledě nejprve ovládla přestřelku 7:5, poté ale 2:5 nestačila a je tak krok od vyřazení.

Nevýraznějšími postavami série jsou nejproduktivnější hráč play-off Matyáš Kantner (5+4) a nejlepší nahrávač Petr Kodýtek (1+8). Na sparťanské straně se nejvíce na Plzeň daří Ostapu Safinovi (3+4).

V ostatních sériích jsou na tom favorité podobně, paradoxně až na vítěze základní části Třinec, který hraje se Zlínem 2:2. Dále vede Motor nad Kladnem 3:1 a stejně tak Brno nad Jihlavou.

HC Plzeň 1929: Kasanovský (Zeman) – Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Roubal, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret, Rubner

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Jandus, Janda, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Hanuš – Komárek, Kern, Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Souček – Frodl, Špůr.

Hráči nastupují na ledovou plochu, to znamená, že utkání může za malou chvilku začít.

00:01

00:13
    První střelu zápasu měl na starost domácí Kaňák.

01:26
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., vysoká hůl).

02:01
    Hosté se osvobozují. Plzni se nedaří udržet se v pásmu.

02:46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň vede 1:0! Po hezké přihrávce Vavřičky z mezikruží pálil MAREK RUBNER a trefil se krásně pod víko. Asistence: Jakub Vavřička, Matyáš Kantner

03:23
    A už je to 2:0! Od modré střílel JAKUB POKORNÝ a trefil se přímo do hroního rohu branky! Střela ale nejspíš byla tečovaná hostujícím obráncem. Asistence: David Roubal

04:31
    Kotouč před branku cpal Kokoška, ale žádného spoluhráče nenašel.

04:59
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Chalupa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

05:07
    Kulda tečoval střelu jednoho ze sparťanských obránců, Krasanovský pozorný.

05:30
    A domácí se osvobozují.

05:35
    Střela z mezikruží Tomáše Janduse neuspěla.

05:56
    Sparta právě vstřelila branku!
    A máme sníženo! MARTIN SVOBODA napřáhl od modré a střelou zápěstí o tyč propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ostap Safin, Jan Kern

07:27
    Po levé straně ujel Matěj Chalupa, jeho blafák ještě Wolf před brankovou čárou udržel, ale dorážku JAKUBA POKORNÉHO už ne. Plzeň vede 3:1! Asistence: Matěj Chalupa, Filip Kokoška

07:34
    A je bleskově sníženo! Po buly se Sparta dostala do situace 2 na 1 a OSTAP SAFIN propálil Krasanovského střelou zápěstím. Asistence: Jan Kern, Martin Svoboda

08:32
    Zápas stále porkačuje ve vysokém tempu. Kolik gólů ještě uvidíme?

09:43
    Z pravého kruhu to zkoušel Safin, Krasanovský jeho střelu vyrazil.

10:19
    Po krasné nahrávce Chalupy se sám před Wolfa dostal TOMÁŠ VRACOVSKÝ a sparťanského brankáře vymíchal a zvýšil vedení Plzně na 4:2! Asistence: Matěj Chalupa

10:19
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Wolf, přichází Hofmann.

11:14
    Puk po zblokované střele skončil u brankáře Plzně Krasanovského.

11:37
    No to je zápas! Divoká třetina pokračuje. Po levé straně ujel Komárek, jeho střelu ještě Krasanovský zastavil, dorážka VOJTĚCHA KULDY ale už v brance skončila. Asistence: Vojtěch Komárek

11:59
    Petr Eret dostal krásnou přihrávku a jel sám na Hofmanna, sparťanský gólman jeho střelu mezi betony vyrazil.

13:24
    To je gólové představení! Tomáš Vracovský střílel od modré, po jeho střele vznikl před brankou obrovský závar, ze který těžil opět MATĚJ CHALUPA a dorval puk do branky. Asistence: Filip Kokoška, Jakub Sysel.

13:52
    Zakázané uvolnění Sparty.

15:09
    Oba týmy hrají aktivně, napadají, a také nestíhají v obraně. Teď však ofsajd Sparty, po kterém následovala menší potyčka.

15:22
    Tečovaná střela Ereta skončila vedle sparťanské branky.

16:04
    Ofsajd Plzně zastavuje snažení o vstřelení další branky.

17:11
    Sparta teď motala Plzeň a těží z toho kontaktní branku! Svoboda přihrával přes brakoviště a RADEK JEŘÁBEK neměl problém uklidit puk za bezmocného Krasanovského. Asistence: Martin Svoboda, Martin Jandus

17:42
    No to není možné! 10 gólů za třetinu, i to může nabídnout play off extraligy juniorů. TADEÁŠ PEJCHAL dostal přihrávku a z levého kruhu se trefil pod beton Krasanovského. Asistence: Petr Maršoun, Tobiáš Mrkvička

17:42
    Střídání v týmu HC Plzeň 1929: ze hřiště odchází Krasanovský, přichází Zeman.

19:12
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jeřábek – 2 min., držení protihráče). A Plzeň si může vzít zpět vedení.

19:30
    A opravdu bere! MATĚJ CHALUPA dostal přihrávku zpoza branky a zblízka neměl problém dostal puk za Hofmanna. Asistence: Filip Kokoška

20:00

Divoká, až šílená první třetina je za námi. Týmy asi zapomněly své obrany doma, a tak Plzeň vede po první třetině 6:5. To však nemusí znamenat vůbec nic, pokud obě obrany budou stále v takovémto rozpoložení. Trenéři trnou, ale divákům se určitě hokej líbí.

Další třetina začne přibližně v 16:21.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Plzeň 1929: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Wolf.

20:25
    Třetií třetina odstartovala svižně, Vracovského střela z pravého kruhu však skončila nad brankou Wolfa, který se do vrátil do branky.

21:11
    Kulda ujel po levé straně a snažil se zasunout puk mezi Zemanovy betony, plzeňský brankář se vytáhl a předvedl nadprůměrný zákrok dne.

21:53
    A je opět srovnáno! JAKUB WOJNAR se dostal do samostatného úniku a střelou do pravé šibenice nedal Zemanovi šanci. Asistence: Vojtěch Komárek, Martin Dubský

22:59
    Zblkokovaná střela Maršouna skončila v ochranné síti.

23:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kern – 2 min., nedovolené bránění). Plzeň má šanci vzít si vedení zpět.

24:01
    V rychlém sledu dvě zblokované střely Plzně, Sparta následně vyhazuje.

24:47
    A po další zblokované střele Kaňáka se vysvobozuje znovu.

25:18
    Plzeň teď svého soupeře motala, ale Sparta už je v plném počtu a má kotouč na svých hokejkách.

26:02
    A Sparta poprvé v zápase vede. Chlouba krásnou přihrávkou našel před brankou úplně volného JAKUBA WOJNARA. Asistence: Jaroslav Chlouba, Jan Kern

26:46
    Střelu Svobody Zeman ukryl do své lapačky.

27:42
    Jandus hledal volné spoluhráče před brankou, ale všichni byli obsazeni.

28:32
    Sparta v tlaku! Dubský měl možnost střílet do prázdné branky, ale kotouč nezpracoval.

29:01
    Střela Kantnera neprošla přes obránce Sparty.

30:42
    Janda se po odrazu kotouče dostal ke střele z pravého kruhu, ranou z voleje branku přestřelil.

31:33
    Střelu Janduse z pravého kruhu vyrazil Zeman vyrážečkou do ochranné sítě.

31:55
    Wojnar se dostal za obranu a hel sám na Zemana. Střílel, ale branku netrefil.

32:28
    Spartu zabrzdil ofsajd.

33:11
    Syslova slabá střela zápěstím neměla nárok na úspěch, Wolf bez problému chytá.

33:45
    Hra se přeci jen trochu uklidnila a už nevidíme takové chyby v obraně, jako v první třetině.

34:30
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Rubner – 2 min.). Rubner po chybě obránců zachraňoval situaci, jinak by sparťanský útočník jel sám na branku.

34:59
    Safin vystřelil a pouze vyprášil Zemanovy betony.

35:20
    A Plzeň vyhazuje.

36:02
    A znovu. Spartě se zatím přesilovka nedaří.

36:23
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Novák – 2 min., nedovolené bránění). Ale teď má Spartu 7 vteřin výhody přesilovky 5 na 3.

36:59
    Několik obrovských závarů před plzeňskou brankou neskončilo gólem! Záhadným způsobem udrželi kotouč před brankovou čárou Zeman i plzenští obránci.

37:51
    Wojnar teď střílel z mezikruží a jeho střela lízla konstrukci branky!

38:23
    Domácí v plném počtu. Plzeň přesilovku přestála.

38:35
    Krásný bodyček teď předvedl Lukáš Kaňák na jednoho ze sparťanských hráčů.

38:59
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Pour – 2 min., hrubost).

39:02
    Plzeň vyhazuje.

39:45
    Střelu Kerna zblkokoval jeden z plzeňských obránců.

39:53
    Plzeň vyhazuje a to znamená, že nic zajímavého už se v této třetině nestane.

40:00

Druhá třetina byla už poněkud klidnější, přesto jsme ale viděli množství šancí a celkem dva góly, oba do sítě Plzně. Nejdříve se do samostatného úniku dostal Wojnar a bravurně ho proměnil, o pět minut později se prosadil po krásné přihrávce Chlouby opět Wojnar. Plzeň má ale ještě 20 minut na to, aby dovedla zápas alespoň do prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 17:05.

40:01

40:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Safin – 2 min., hákování). 53 vteřin se bude hrát 4 na 4.

40:24

40:59
    Od modré střílel Seniov, branku netrefil a Plzeň teď má minutovou přesilovku.

41:10
    Pour tvrdou střelou od modré těsně minul.

42:13
    Hanzlík měl zajímavou možnost, střílel mezi kruhy, ale Wolf byl pozorný.

43:19
    Obrovská šance Plzně! Nejdříve střílel Chlouba, jeho střelu Wolf vyrazil, k dorážce se dostal Kulda a Wolf skvělým zákrokem udržel puk před čarou a tím i těsné vedení Sparty.

44:37
    Z pravé strany to zkoušel Komárek, ale trefil pouze boční síť.

45:02
    Sparta byla nadále v tlaku, ale situaci uklidnil Zemanm který má puk pod kontrolou.

45:15
    Safin ujel domácí obraně, ale Zeman mu skvělým zákrokem holí puk vypíchl a podržel tak svůj tým!

46:31
    Na druhé straně teď ujel Kantner! Zkoušel to tvrdou střelou, ale pouze vyprášil betony hostujícího brankáře.

47:29
    Z levého kruhu střílel Vracovský, od modré pak Novák, ale Wolf obě střely vyrazil.

48:20
    Po pěkné akci Plzně se sám před Wolfa dostal Chalupa. Snažil se pod něj zasunout kotouč, ale neuspěl.

49:20
    Teď se ke střele z levého kruhu dostal Vracovský, Wolf předvedl dobrý zákrok.

50:29
    Sparta teď spíše brání, Plzeň útočí, ale zatím se jí nedaří usadit v pásmu.

51:35
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Komárek, Zeman vyráží.

52:43
    Do velké šance se dostal Vavřička a Vracovský, akci 2 na 1 ale nevyřešili dobře a gól z toho není. Přihrávku zblokoval sparťanský obránce.

54:05
    Do dobré šance se dostával Eret, ale špatně si zpracoval kotouč a tak z toho nebylo nic závažného pro hostující branku.

55:19
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, ale Plzeň se stále nemůže dostat do tlaku.

55:31
    Naopak teď musel řešit složitou situaci Zeman! Zkoušeli to Kern i další sparťané, ale puk do branky nedotlačili.

55:47
    Puk v hlediští, vhazuje se v obranném pásmu Plzně.

56:25
    Úplně sám před brankou se objevil Kulda, ale byl faulován a nedokázal zakončit.

56:25
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kantner – 2 min., hákování).

57:04
    Plzeň vyhazuje, ale čas se krátí a už to bude mít velmi těžké, stále totiž prohráva o jednu branku.

57:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kern – 2 min., faul loktem). Ale ještě tu je šance, 53 vteřin se bude hrát 4 na 4, pak následuje zkrácená přesilovka Plzně.

57:55
    Chalupovu dobrou střelu z pravého kruhu vyrazil Zeman do rohu.

58:23
    A znovu Chalupa! Ujížděl po pravé straně, ale obránci u něj byli v čas a tak neměl možnost pořádně zakončit.

58:25

58:37
    A Plzeň to zkouší v 6!

59:05
    A je rozhodnuto! Po chybě Chalupy na modré čáře VOJTĚCH KULDA a neměl problém střelit puk do prázdné branky. Asistence: Vojtěch Komárek, Radek Jeřábek

Sparta zvládá páté utkání v sérii a odvrací konec sezóny! V Plzni zvítězila v divokém zápase 8:6 a vrací sérii zpět na Spartu. Plzeň však stále vede 3:2 a má ještě dvě možnosti k tomu, aby vyhrála a postoupila do semifinále.

Indiáni ve třetí třetině měli řadu šancí, ale všechny je pochytal brankář Wolf, který už chytal poněkud lépe, než v divoké první části. V závěru se Plzeň zkoušela v 6 proti 4, ale to se jí nevyplatilo. Po chybě na modré ujel Kulda a pojistil tak vedení Sparty na 8:6. Další gól už nepadl a Sparta tak může slavit důležité vítězství. (17:35:32)

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 3. Rubner (Vavřička, Kantner), 4. Pokorný (D. Roubal), 8. Pokorný (Chalupa, Kokoška), 11. Vracovský (Chalupa), 14. Chalupa (Kokoška, Vracovský), 20. Chalupa (Kokoška) – 6. Svoboda (Safin, Kern), 8. Safin (Kern, Svoboda), 12. Kulda (Komárek), 18. Jeřábek (Svoboda, Jandus), 18. Pejchal (Maršoun, Mrkvička), 22. Wojnar (Komárek, Dubský), 27. Wojnar (Chlouba, Kern), 60. Kulda (Komárek, Jeřábek)

HC Plzeň 1929: Krasanovský (18. Zeman) – Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Roubal, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret, Rubner
    HC Sparta Praha: Wolf (11. – 20. Hofmann) – Jandus, Janda, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Hanuš – Komárek, Kern, Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Souček – Frodl, Špůr