Juventus – Porto 1:0 (kon.) | Leicester – Sevilla 2:0 (kon.)
Leicester City
2:0 (1:0)
Sevilla FC
Úterý 14.03.2017, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Liga mistrů • Osmifinále

Leicester postupem do čtvrtfinále doprovodil již známe giganty, kteří se mezi osm nejlepších probojovali. Ze Španělska jimi jsou Real Madrid a Barcelona, z Německa Bayern Mnichov s Borussií Dortmund a dnes společně s Leicesterem postupuje také Juventus Turín.

Tuto šestici ještě doplní postupující ze zítřejších závěrečných dvou čtvrtfinálových zápasů a los čtvrtfinále se pak uskuteční v pátek ve švýcarském Nyonu. (22:46:30)

Sevilla z vysoké dominance v prvním vzájemném zápase vytěžila pouze vítězství 2:1, dala Leicesteru šanci do odvety a tým kolem Rijáda Mahreze tu šanci dokázal využít k postupu mezi osm nejlepších týmů Evropy.

Byla to však nesmírně strastiplná cesta do další fáze soutěže. V dnešní odvetě o postupu dokázal kapitán Morgan rozhodnout sice už v prvním poločase, ovšem po změně stran domácí přežili úžasnou ránu Escudera do břevna a prakticky z protiútoku Albrighton přidal druhou branku.

V závěrečné dvacetiminutovce se Samir Nasri nechal Jamie Vardym vyprovokovat k vyloučení, přesto Sevilla mohla nadála bojovat o postup, ale N'Zonzim pohrdla už druhou penaltou v tomto dvojzápase a promarnila i další šance ke vstřelení důležité branky.
    Leicester slaví postup do čtvrtfinále UEFA Champions League!

Je dobojováno a Leicester senzačně postupuje do čtvrtfinále letošního ročníku Ligy mistrů!

90+4

90+4
    I devátému rohu Sevilly se ale Leicester bezpečně ubránil.

90+4
    Ještě jeden rohový kop pro Sevillu, před branku běží i Sergio Rico.

90+2
    Po dlouhém autu Escudera si odražený míč našel Joaquín Correa, zcela osamocený hostující náhradník ale v dobré pozici přestřelil domácí branku!

90+1
    Italský arbitr Orsato ještě poskytuje Seville čtyři nastavené minuty naděje na vynucení si prodloužení.

90
    Obrovských ovací se dočkal Rijád Mahrez, domácí hvězdu na závěrečné minuty nahrazuje Daniel Amartey.

89
    Alžířan ještě za prodlevy při odchodu ze hřiště také viděl žlutou kartu.
    88. Jamie Vardy si po neproměněné šanci doslova namlátil!

88
    Další skvělá akce Rijáda Mahreze, ten výborným individuálním průnikem potáhl míč po útočné polovině, přihrál zcela osamocenému Vardymu a ten vysoko přestřeluje! Anglický reprezentační útočník si poté pořádně nafackoval za nepovedené zakončení.

87
    Okamžitě z protiútoku Slimani dostal přihrávku za záda hostujících obránců a mířil vstříc Ricovi, sevillského brankáře však nedokázal oběhnout!

87
    Po Escuderově centru Iborra vymyslel před brankou zajímavou patičku a pokusil se uvolnit Jovetiće, ten se však do zakončení neprobil.

86
    Po autovém vhazování Fuchse Albrighton centroval zády k brance, poslepu našel před brankou Vardyho, jehož prudkou hlavičku Rico vyráží mimo svoji branku!

84
    Další žlutá karta, za nedovolený zákrok loktem je potrestána zimní posila Leicesteru Ndidi.

Tomáš Kohlmann

Branky: 27. Morgan (Mahrez), 54. Albrighton

Karty:   74. Vardy (LEC), 79. Schmeichel (LEC), 84. Ndidi (LEC), 89. Mahrez (LEC) – 18. Nasri (SEV), 59. Vitolo (SEV)   74. Nasri (SEV)

Neproměněná penalta: 80. N'Zonzi (SEV), brankář Schmeichel zneškodnil

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:10.
    Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez (90. Amartey), Drinkwater, Ndidi, Albrighton – Okazaki (64. Slimani), Vardy.
    Náhradníci: Zieler – Amartey, Gray, Chilwell, A. King, Slimani, Ulloa.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado (46. Mariano), Pareja, Rami – Sarabia (46. Jovetić), Iborra (C), N'Zonzi, Escudero – Vitolo, Nasri – Ben Yedder (68. Correa).
    Náhradníci: Soria – Mariano, Correa, Jovetić, Kranevitter, F. Vázquez, Lenglet.

Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Manganelli (vš. Itálie)

Diváci: 31 520