Nové Veselí – Lovosice 26:29 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná 35:29 (kon.) | Hranice – Jičín 27:30 (kon.)
Královo Pole – Plzeň 26:34 (kon.) | Zubří – Kopřivnice 29:23 (kon.) | Dukla – Litovel 40:18 (kon.)
HC Dukla Praha
40:18 (20:8)
Tatran Litovel
Středa 15.03.2017, 19:00Chance Extraliga mužů • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům házené! Dnes je na programu poslední kolo základní části české Extraligy mužů. Společně se zaměříme na duel mezi Duklou Praha a Tatranem Litovel. Duel startuje v 19 hodin.

Litovel zažila hrůzostrašnou sezónu. Tatran už zcela jistě obsadí poslední příčku tabulky a v play-out se střetne s devátým týmem tabulky. Dnes se navíc od hostů body nečekají. Venku totiž vždy odešel jako poražený. V minulém kole hostil Tatran Nové Veselí, kterému podlehl 27:31.

Naopak Dukla Praha se drží mezi špičkou české nejvyšší soutěže. Před posledním kolem základní části patří pražskému celku třetí pozice a na vedoucí Plzeň ztrácí jen dva body. Dukla se navíc veze na vítězné vlně. Z posledních čtyř zápasů odešli Pražané jako vítězové. V minulém kole si odvezli vítězství 34:30 z Kopřivnice.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu naposledy střetli v listopadu loňského roku. Tatran na své půdě překvapivě zvítězil 29:27.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Dukla se hned v úvodu ujímá vedení. (1:0)
    1
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha. (2:0)
    2
    Hosté se rovněž dočkali svého prvního zásahu. (2:1)
    2
    Jenže Dukla pokračuje v parádním startu. (2:1)
    4
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha. (2:1)
    5
    Pražský celek vlétl do utkání opravdu skvěle a ihned si tvoří náskok. (2:1)
    6
    A další branka Dukly Praha! Hosté se nestihli rozkoukat a už prohrávají o pět branek. (2:1)
    8
    Po delší době se prosazují také hosté! (6:2)
    9
    Hosté se skvěle ubránili a z rychlého brejku přidali branku. (6:3)
    9
    Jenže domácí se nenechali zahanbit a odpovídají stejným způsobem! (7:3)
    10
    A další branka domácího celku! Dukla znovu vede už o pět branek. (8:3)
    11
    Dukla si pohlídala vstup do dnešního duelu a zatím potvrzuje roli favorita! (9:3)

12
    Hostující brankář si počíhal na ránu z pravého křídla a vyrazil míč mimo tři tyče. (9:3)
    13
    Jenže na další útok domácího celku už brankář Tatranu nestačil. (10:3)
    14
    Rychlý útok Spartaku po pravém křídle končí čtvrtou brankou hostujícího celku. (10:4)
    15
    Ale Dukla pohotově odpovídá a znovu odskakuje na rozdíl sedmi branek. (11:4)
    17
    To je gólostroj! Domácí skvělou obranou znovu získali míč a svou rychlou akci zakončili brankou. (12:4)
    17
    A další branka Dukly Praha! Házenkáři Litovle dnes nehrají dobré utkání. (13:4)
    18
    Parádní výkon domácího celku! Dukla během úvodních dvaceti minut odskočila soupeři na rozdíl deseti branek. (14:4)
    19
    A hned vzápětí je tady další branka! Házenkáři Litovle by se už nejraději viděli v šatně. (15:4)
    19
    Jenže první půle zdaleka nekončí a Dukla navíc přidává další trefu. (16:4)

20
    Domácí brankář předvedl parádní zákrok proti dělovce z levého křídla. (16:4)

V posledních minutách se oba brankáři blýskli vydařenými zákroky. (16:4)

22
    Jeden z hostujících házenkářů si naskočil mezi hlouček domácích obránců a orazítkoval břevno. (16:4)

23
    Gólové hody se nám v posledních minutkách poněkud zadrhly. Ani házenkáři Dukly se nyní ne a ne prosadit. (16:4)
    24
    Až hosté prolomili trápení útočníků. Tatran je však hodně pozadu. (16:5)
    25
    Dukla navíc bleskově odpovídá krásnou střelou do dolního rohu. (17:5)
    25
    Hostující střelci se podle všeho probudili a přidávají další branku. (17:6)
    26
    Jenže Dukla hraje ve velké pohodě a znovu bleskově odpovídá. Tentokrát se domácí prosadili útokem po pravém křídle. (18:6)
    27
    A další zásah Litovle. Hosté nasázeli domácímu brankáři za poslední tři minuty stejný počet branek, který vsítili za celý poločas. (18:7)
    27
    Dukla však neponechává nic náhodě a domácí házenkáři se skvěle baví. (19:7)
    28
    Tatranu vyšel další postupný útok a hosté snižují na 19:8. (19:8)

29
    Dukle se tentokrát nepodařilo rychle odpovědět a Litovel získala míč. (19:8)
    30
    Jenže hosté o balón přišli a domácí zakončili bleskový útok svou dvacátou brankou. (20:8)

30
    První poločas skončil. (20:8)

První poločas dnešního duelu závěrečného kola Extraligy v házené mezi Duklou Praha a Tatranem Litovel končí. Domácí vlétli do utkání a během úvodní čtvrthodiny si vypracovali desetibodový náskok. Ve zbytku poločasu sice Litovel zlepšila svou hru v ofenzívě, ale Dukla si dnešní zápas užívá. Do kabin se proto odchází za stavu 20:8!

31
    Začal druhý poločas. (20:8)
    31
    Hosté vlétli do druhého poločasu ve velkém stylu a po pár vteřinách přidávají svou devátou branku. (20:9)
    32
    Také Dukla uspěla hned při svém prvním útoku ve druhé půli. (21:9)
    32
    A domácí podle všeho chtějí bavit své fanoušky a pokračují v gólových hodech z prvního poločasu. (22:9)
    33
    Dukle se dnes opravdu daří snad všechno! Po rychlém útoku po levém křídle skončil míč v horním rohu branky. (23:9)
    34
    Ale hosté se nenechali zahanbit a okamžitě přispěchali s odpovědí. (23:10)
    35
    A další branka Litovle! Hosté zatím ve druhém poločase drží s Duklou krok. (23:11)
    36
    Domácí střelci si dnešní duel opravdu užívají. Dukla znovu vede o třináct branek. (24:11)
    37
    Dukla navíc přidává další zásah a pokračuje v parádním výkonu! (25:11)
    38
    A další branka pražského celku! Tatran ztrácí krok už i ve druhém poločase. (26:11)

39
    Domácí brankář nyní vytáhl krásný zákrok nohou proti dělovce z pravé strany. (26:11)

40
    Také na druhé straně se gólman Litovle vyznamenal pěkným zásahem proti prudké ráně pod břevno. (26:11)
    41
    Nyní už však brankář Litovle nedosáhl na oblouček z pravého křídla. (27:11)
    42
    Dukla pátou brankou v řadě odskakuje soupeři na rozdíl sedmnácti bodů! To je opravdu debakl! (28:11)

43
    Domácí obrana zablokovala střelu z levé strany a Dukla se znovu dostala k míči. Litovel se v útoku trápí. (28:11)
    45
    Až nyní se hosté dočkali dalšího zásahu! (28:12)
    46
    Jenže Dukla z následného protiútoku udeřila a udobřila si své příznivce. (29:12)
    47
    Dukla přidává další branku a zaznamenává tak svůj jubilejní třicáty bod v utkání. (30:12)
    47
    A v rychlém sledu přichází také zásah číslo 31! Hosté už by chtěli konec duelu. (31:12)
    48
    Ale také Litovel se nyní prosadila. (31:13)
    48
    Odpověď Pražanů však na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí zakončili samostatný únik brankou. (32:13)
    48
    A další zásah Dukly Praha! Domácí vedou už o dvacet branek! (33:13)
    49
    Se zásahy se nyní roztrhl pytel! Tatran udeřil po levém křídle. (33:14)
    49
    Ale Dukla už tradičně z následné protiakce zasáhla obranu Litovle útokem středem. (34:14)
    50
    Litovel zahájila závěrečnou desetiminutovku dnešního střetnutí gólovou akcí po křídle. (34:15)

51
    Po delší době uspěli také brankáři. Domácí gólman zlikvidoval dělovku z pravého křídla. (34:15)
    54
    Domácí znovu odskakují na rozdíl dvaceti branek. V tuto chvíli vede Dukla 35:15. (35:15)
    55
    Jenže Litovel se i přes velké manko snaží. Další akce hostů středem hřiště skončila gólem. (35:16)
    55
    Závěr dnešního duelu se už jen dohrává. Obě obrany se snaží pomáhat útoku a na svou činnost poněkud zapomínají. (36:16)
    56
    Litovel odpovídá z rychlého protiútoku. (36:17)
    56
    Stejným kouskem se však blýskli také házenkáři pražské Dukly. (37:17)
    56
    Pražané navíc zastavili nepřesnou rozehrávku Litovle a útok do otevřené obrany zakončili brankou. (38:17)
    57
    Litovel se v závěru dnešního utkání snaží atakovat hranici dvaceti bodů. Nyní jich hosté mají na kontě osmnáct. (38:18)
    58
    Zato Dukla podle všeho překoná metu čtyřiceti zásahů. Opravdu povedené vystoupení domácího útoku. (39:18)
    60
    A Dukla se na hranici čtyřiceti bodů opravdu dostává! Domácí si užívají závěr dnešního duelu! (40:18)

Konec zápasu. (40:18)

Je dobojováno! Domácí Dukla zvládla duel posledního kola základní části Extraligy v házené a porazila Tatran Litovel vysoko 40:18. Domácí si vytvořili slibný náskok už v úvodní desetiminutovce a své vedení po zbytek utkání pouze navyšovali. Házenkáři Litovle dnes neodehráli povedené utkání a nenavázali na podzimní výkon, kdy na domácí půdě Duklu porazili.

Ještě doplním, že pražská Dukla se bude chystat na boje v play-off, zatámco Litovel bude bojovat o setrvání mezi házenkářskou elitou.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (20:26:38)