Genk – Gent 1:1 (kon.) | Besiktas – Olympiakos 4:1 (kon.) | FK Krasnodar – Celta Vigo 0:2 (kon.)
Ajax – Kodaň 2:0 (kon.) | Manchester Utd. – Rostov 1:0 (kon.) | AS Řím – Lyon 2:1 (kon.)
Mönchengladbach – Schalke 2:2 (kon.) | Anderlecht – APOEL 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:2 (2:0)
FC Schalke 04
Čtvrtek 16.03.2017, 21:05 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Evropská liga • Osmifinále

Přeju hezký zbytek čtvrtečního večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (23:01:43)

Schalke si po mizerném prvním poločase, kdy prohrávalo 2:0, nakonec vybojovalo postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V 55. minutě se krásně trefil Goretzka. O čtrnáct minut později se Dahoud provinil odehráním ruky v pokutovém území. penaltu si vzal na starost Bentaleb, který suverénně proměnil. Zbytek utkání si Schalke zkušeně pohlídalo a může čekat do zítřejšího poledne na dalšího soupeře.

90+4

90+4
    Nepřesná přihrávka Dahouda nejspíš ukončí celý zápas. Tohle byla velcie laxní chyba.

90+3
    Nastasič suverénně odhlavičkoval míč na polovinu hřiště, kde byl faulovaný Meyer. Wendt vidí žlutou kartu.

90+2
    Dahoudovu střelu z hranice vápna zblokoval Howedes. O pár sekund později se ke střele dostal znovu, tentokrát střela letí úplně mimo bránu Schalke.

90+1
    Ofsajdové postavení nově příchozího Hahna. Fahrmann pomalu kráčí k míči a pomalu se bude chystat odkopnout míč co nejdál.

90
    Rozhodčí Clattenburg se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Žlutou kartu dostává Eric Choupo-Moting (FC Schalke 04).

88
    Střela Goretzky letí jenom do míst, kde stál dobře postavený Sommer.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Alessandro Schöpf.

86
    Dahoud získal před hranicí vápna odražený míč a automaticky napálil míč do brány. Brankář Fahrmann musel skočit k pravé tyči a předvést velice důležitý zákrok.

85
    Obrana Schalke si opět pohlídala nebezpečný rohový kop. Fahrmann drží míč v náručí a velice pomalu uvádí míč do hry.

84
    Jasné gesto sudího, který ukazuje směrem k rohovému praporku. Rohový kop nerozehraje nikdo jiný než Oscar Wendt

83
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází André Hahn.

82
    Domácí trenér vrhá všechny síly do útoku a posílá na hřiště dalšího útočného hráče.

81
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Benjamin Stambouli.

80
    Ofsajdové postavení Burgstallera kazí pohlednou akci hostů.

79
    Dahoud se hodně diví výroku rozhodčího, když uviděl, že zapískal faul na Kolašinace.

Ondřej Klos

Branky: 26. Christensen (Drmić), 45+2. Dahoud – 55. Goretzka, 69. Bentaleb (pen.)

Karty:   27. Raffael (MNC), 54. Jantschke (MNC), 59. Vestergaard (MNC), 90+3. Wendt (MNC) – 78. D. Caligiuri (SCH), 89. Choupo-Moting (SCH)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:6.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt (C), Vestergaard, Christensen, Jantschke – Johnson (16. J. Hofmann), Dahoud, Kramer (46. Strobl), Herrmann – Raffael, Drmić (83. Hahn).
    Náhradníci: Sippel – Kolodziejczak, Hahn, Elvedi, J. Hofmann, Strobl, Sow.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac, Kehrer – Geis (46. Meyer), Bentaleb (81. Stambouli) – D. Caligiuri (87. Schöpf), Goretzka, Choupo-Moting – Burgstaller.
    Náhradníci: Nübel – Badstuber, Di Santo, Meyer, Schöpf, Stambouli, Aogo.

Rozhodčí: Clattenburg M. (Eng)
    09.03.2017
    Schalke - Mönchengladbach 1:1

Branky: 25. Burgstaller (Goretzka) – 15. J. Hofmann (Stindl)

Karty:   10. Kehrer (SCH), 14. Geis (SCH) – 3. Strobl (MNC), 38. Jantschke (MNC)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:11.