New Jersey – Philadelphia 6:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:4 (kon.) | Washington – Nashville 1:2 (po pr.)
Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Carolina – Minnesota 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 0:5 (kon.)
Ottawa – Chicago 1:2 (kon.) | Edmonton – Boston 7:4 (kon.) | Arizona – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:4 (kon.)
Washington Capitals
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Nashville Predators
Pátek 17.03.2017, 00:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Z mé strany už je to pro tenhle zápas vše. Příjemnou noc přeje Petr Sumbal. (02:38:24)

1. Viktor Arvidsson (NSH) 1+0
    2. Pekka Rinne (NSH) 22 zák., 1 gól, 95,7%
    3. Braden Holtby (WSH) 22 zák., 2 góly, 91,7%

Urodilo se nám poměrně velké překvapení. To můžeme tvrdit kdykoliv prohraje Washington doma, navíc v zápase, ve kterém vedl. Dnes se to ale stalo a Nashville si tak odváží z hlavního města USA cenné dva body. V boji o play-off se budou hodit. Dlouho vyrovnané utkání nakonec až v prodloužení rozsekl vítěznou ranou švédský mladík Viktor Arvidsson.

61:05 Viktor ARVIDSSON - 1:2

61:05
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je konec, prodloužení jsme si příliš dlouho neužili. Nashville se dostal do přečíslení dva na jednoho a to skvěle zakončil střelou zápěstím z levého kruhu VIKTOR ARVIDSSON. Asistence: Ryan Johansen, Roman Josi.

60:35
    A byl to právě švýcarský obránce, kdo akci Nashvillu zakončil. Holtby předvedl zákrok holí.

Roman Josi vyčkává za vlastní bránou až mu spoluhráči ideálně najednou.

60:01

Protože šedesát minut hry o vítězi tohoto zápasu nerozhodlo, dočkáme se prodloužení. To se, jako již tradičně, bude hrát ve třech mužích na každé straně.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Puk opustil hřiště, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

59:36
    Ekholm dostal kotouč jen do středního pásma.

59:02
    Tlak Washingtonu kulminuje. Je vidět, že domácímu týmu se do prodloužení moc nechce.

58:43
    Nashville vyhazuje puk, ale nestihne kompletně prostřídat.

58:20
    Williams vypustil rychlou střelu zápěstím z pravého kruhu. Rinne opět svůj tým podržel.

57:15
    Ovečkin promáchl hokejkou naprázdno, puk, který ležel před ním minul.

56:36
    Už podruhé se ve třetí třetině píská Washingtonu přihrávka rukou.

56:15
    Po delší době běl zase práci Bradon Holtby. Střelu zápěstím Fishera z levé strany dokázal chytit.

55:41
    Málem využil. Hodně nebezpečně pálil Oshie a jeho střelu ještě tečoval Nicklas Bäckström. Opravdu výborný zákrok předvedl Rinne.

55:35
    Nashville se dopustil zakázaného uvolnění, a tak nemůže vystřídat. Využije toho Washington?

54:58
    Jevgenij Kuzněcov se ke střele přes Josiho nedostal.

54:25
    Píská se přihrávka rukou Washingtonu a následuje komerční pauza.

53:23
    Lars Eller přejel útočnou modrou, ale pak si střelu rozmyslel. A to byla možná škoda, protože jeho spoluhráči následně přišli o puk.

52:22
    Oshieho u mantinelu tvrdě dohrál Arvidsson, ale akci Washingtonu tím nezastavil.

51:30
    Fialu o puk obral Shattenkirk a Washington tak může opět zaútočit.

50:58
    Nakonec puk vybojovali domácí. Ovečkin jejich rychlou akci sice stejně rychle zakončil, ovšem od Ekholma puk zamířil pryč ze hřiště.

50:36
    Probíhá boj o puk u mantinelu za brankou Holtbyho.

48:53
    P. A. Parenteau nahodil puk za Holtbyho. Tam ho ale vybojovali domácí hokejisté.

47:55
    Niskanenův pokus z pravé strany si cestu až k Rinnemu nenašel.

47:46
    Nicklas Bäckström najel do útočného pásma a svou individuální akci zakončil rychlou střelou zápěstím. Rinne byl připraven.

47:29
    Oba zápasníci si na pět minut odpočinou od hokeje. Počet hráčů na ledě se nezmění.

47:29
    u střídačky Washingtonu se do sebe pěstmi pustili Tom Wilson s Austinem Watsonem. Byla to tedy opravdu tvrdá a dlouhá bitka. Nakonec skončil na ledě Wilson.

46:08
    Oba týmy dnes dobře blokují střely. Teď to právě ukázkově předvedl Mattias Ekholm.

45:40
    Pekka Rinne znovu drží puk ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.

44:41
    Střelu z levé strany zpomalil Ekholm a tak si mohl Rinne připsat jednoduchý zákrok lapačkou.

44:16
    Ekholmova střela od modré čáry neprošla až na Holtbyho.

43:33
    Rinne nepředvedl vůbec jistý zákrok. Puk mu vypadl a celou situaci musel zachraňovat Viktor Arvidsson.

42:30
    Až do nebezpečného zakončení se proháčkoval Colton Sissons. Na konci jeho akce byl ale Holtby a jeho zákrok.

42:05
    Přečíslení tři na dva zakončil střelou zápěstím Roman Josi. Ani tentokrát ale recept na Holtbyho nenašel.

41:08
    Washington zdlouhavě rozehrával puk. Nakonec si vypracoval střeleckou pozici Ovečkin.

40:10
    Ještě devadesát sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 1:53.

Už i druhá třetina je za námi. Znovu jsme byli svědky jen jednoho gólu. A ten padl tentokrát do Holtbyho branky, takže je vyrovnáno. Washington měl sice i ve druhé třetině herně navrch, ale Rinneho překonat nedokázal. V závěru třetiny se naopak dokázal trefit Neal a tak bude třetí třetina ještě hodně zajímavá.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Vyloučeni jsou Ryan Johansen za nedovolené bránění brankáři a John Carlson za hrubost.

39:40
    Hosté jsou při chuti. Znovu se natlačili před Holtbyho a ten měl co dělat, aby zastavil střelu Johansena.
    38:56 James NEAL - 1:1

38:56
    Jako blesk s čistého nebe je vyrovnáno. Na první pohled do zcela obyčejného útoku se vydali hosté. Neobyčejně jej ale zakončil JAMES NEAL, který trefil naprosto přesně růžek Holtbyho branky. Asistence: Kevin Fiala.

38:45
    Williams byl dobře ubráněn, ke střele z otočky se nedostal.

37:46
    Rychlý protiútok Predátoru zakončil střelou obránce Josi. Holby ale je i nadále bezchybný.

36:37
    Už za stavu pět na pět pálil P. K. Subban. Holtby chytil puk do lapačky.

36:02
    Konečně si hosté vypracovali střeleckou příležitost. Ránu Neala ale dokázal Holtby vyrazit.

35:25
    Domácí vyhazují puk a zatím se v pohodě brání.

34:58
    Nashville ale zatím není v početní výhodě vůbec nebezpečný. Holtby nemusel zatím ani jednou zasahovat.

34:16
    Svou první přesilovku si zahraje také Nashville. Za podražení je vyloučen Daniel Winnik.

33:23
    Nashville znovu vyváží puk pryč ze své třetiny. Tohle oslabení už asi přežije.

32:26
    Hostům se povedlo vyhodit puk a zbývá jim už jen polovina oslabení.

32:08
    Puk byl sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Rinnem.

31:39
    Kirinovičovi nesedla střela z první. Domácí poté ztratili pásmo.

31:26
    Až nyní se tedy poprvé vylučuje. Za nedovolené bránění odjíždí na trestnou lavici Cody McLeod.

30:08
    Zápas už se překulil do své druhé poloviny. Zatím se hraje hodně plynule a nedošlo ještě k ani jednomu vyloučení.

29:23
    Johansson našel mezi kruhy Kuzněcova, tomu ale v tu nejdůležitější chvíli puk přeskočil přes hokejku.

28:40
    Weber předvedl v obrané dobrou práci a dokázal dostat kotouč do středního pásma.

27:52
    Střela Shattenikirka od modré čáry netrefila Rinneho klec.

26:44
    Alexandr Ovečkin střílel z tísně bekhendem. Rinne situaci dobře přečetl a dokázal zasáhnout.

26:28
    Střela Winnika z levé strany byla sražena vedle branky Rinneho.

26:04
    Z levého kruhu střílel zápěstím Mike Fisher, ale trefil jen místo, kde byl připraven Holtby.

25:26
    Jevgenij Kuzněcov si našel prostor ke střele a zle pozlobil Rinneho. Finský brankář ale dokázal jeho střelu zastavit.

24:20
    Boj o puk u mantinelu vyhráli hosté, a tak jsou to oni, kdo může založit útok.

22:27
    Weber vyhrál závod o puk, a tak se píská zakázané uvolnění Washingtonu.

21:28
    Orpik dnes opět poctivě blokuje střely. Tentokrát na Holtbyho nepustil tu z hokejky Jamese Neala.

20:56
    Kuzněcov se neprokličkoval přes Josiho. Nakonec Nashville vyhodil puk na icing.

20:29
    Carlson hledal před brankou Ovečkina, tomu ale puk narazil jen na brusli.

20:01

Se závěrečným hvizdem první třetiny se u mantinelu v útočném pásmu Washingtonu strhla menší potyčka. Rozhodčí ji ale brzy rozežene a oba týmy se rozejdou do šaten. Rozhodně bude klidněji v té washingtonské. Domácí totiž vedou 1:0 a Nashvillu téměř nic nedovolují. Hosté vystřelili jen čtyřikrát na bránu. Právě střelecká potence se asi bude nejvíc řešit v kabině Predátorů.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:20
    Od modré střílel Matt Niskanen, Rinne měl však odkrytý výhled a puk v pohodě pokryl.

18:24
    Washingtonu se zatím daří sbírat nahozené puky Nashvillu a rychle je rozehrávat, než se dostane pod tlak.

17:39
    Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Karl Alzner. Rinne byl znovu připraven.

16:47
    Roman Josi je z hostů zatím střelecky nejaktivnějším hráčem. Od modré ale z otočky branku netrefil.

15:45
    Střela Oshieho z pravého kruhu až na Rinneho před blokující hráče neprošla.

15:23
    Na druhé straně se dostal do zajímavé šance T. J. Oshie, ale Rinne i za pomocí Subbana situaci ustál.

14:56
    Nashvillu se zatím stále nedaří najít recept na dobře postavenou obranu Washingtonu.

13:46
    Nakonec jsou to však domácí, kteří vyvážejí kotouč do středního pásma.

13:17
    Webber nahodil kotouč do pásma. Tam o něj bojují Predators u mantinelu.
    11:41 Brett CONNOLLY - 1:0

11:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Nashville udělal velkou chybu při rozehrávce ve svém pásmu. Ztráty puku vyuřil Vrána, který okamžitě předal puk BRETTU CONNOLLYMU. Ten propálil Rinneho mezi rukou a tělem. Asistence: Jakub Vrána.

11:13
    Rinne musel čelit trochu ošemetné situaci ve svém brankovišti, pomohlo mu, že jeden z útočníků Caps netrefil ze vzduchu puk.

09:55
    Ellisovu střelu od modré čáry zablokoval Orpik a ušetřil tak svému brankáři práci.

09:06
    Irwinova střela od modré čáry si našla cestu až k Holtbymu. Ten ji ztlumil ve své výstroji.

08:45
    Z levé strany střílel člen čtvrtého útoku domácích Daniel Winnik. Rinne ale na jeho pokus dobře viděl a puk lapil do lapačky.

07:49
    Až nyní musel Holtby poprvé zasahovat. Střelu Josiho od modré vyrazil betonem.

07:12
    Williamsovu střelu z levé strany srazil mimo branku P. K. Subban.

06:28
    Forsberg bekhendem minul bránu a tak Holtby i nadále čeká na svůj první zákrok zápasu.

06:11
    A vzápětí vystřelil Tom Wilson znovu. Ale situace dopadla stejně, tedy úspěšným zákrokem Pekky Rinneho.

06:05
    Wilson se dostal ke střele mezi kruhy. Rinne puk vyrazil betonem.

05:25
    Weber hned za červenou napálil puk do útočného pásma a namířil si to na střídačku.

04:15
    To po Bäckströmově střele z levého kruhu už Pekka Rinne zasahovat musel. A zvládl to.

03:47
    Kuzněcov předvedl pěkné kličky a udržel tak pásmo. Ale následně jeho střela až k Rinnemu neprošla.

03:08
    Josi opět jen nahodil puk a odjíždí na střídačku.

02:25
    Zatím je na ledě jediný tým. Hosté z Nashvillu se ani nepřiblížili k ohrožení Holtbyho.

01:46
    Nyní už domácí pár chvil svírali Nashville před RInnem, finský gólman ale zasahovat nemusel.

01:15
    Washington nahodil puk do útočného pásma, ale pásmo se mu získat nepodařilo.

00:15
    Rinne si poprvé sáhl na kotouč. Nebyl to ale opravdový zákrok, stačilo mu pokrýt puk, který k němu doklouzal po ledě.

00:01

Stadionem už zní hymna USA, utkání se tedy nezadržitelně blíží ke svému úvodnímu buly.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Bitetto – Arvidsson, Johansen, Forsberg – C. Smith, Fisher (C), Fiala – Neal (A), Järnkrok, Parenteau – Watson, Sissons, McLeod..

Vzájemné zápasy

Jelikož se jedná o týmy z opačných konferencí, setkaly se v této sezoně dosud jen jednou. A více se dařilo Nashvillu, který doma Washington porazil 5:2. Doma bude ale jasným favoritem Washington. Ten z posledních pěti domácích utkání s Nashvillem vyhrál čtyři.

Nashville čeká na rozdíl od jeho dnešního soupeře ještě hodně tuhý boj o play-off. Momentálně mu se 79 body patří 7. místo v Západní konferenci a 3. místo v Centrální divizi. Na nepostupové příčky má v tuto chvíli náskok šesti bodů.

Z posledních šesti utkání sice Predators čtyřikrát prohrály, ale ty dvě vítězství zaznamenali ve dvou posledních zápasech. Naposledy porazili v prodloužení Winnipeg. Venku Nashville prohrál tři ze čtyř posledních utkáním, ale naposledy v San Jose vyhrál 3:1.

Washington je letos nejlepším týmem NHL. Alespoň to říká tabulka základní části. Té Washington vévodí s 97 body. Každoročně mívá ale po dobré základní části Washington problém dojít daleko v play-off. Už se dokonce objevují hlasy, že pokus se mu to nepovede ani letos, dojde k čistce v kádru.

V posledních pěti zápasech se projevovalo, že Capitals mají opravdu nahráno, protože hned čtyři z nich prohráli. Poradili si až naposledy s Minnesotou 4:2. A to se počítá, protože Minnesota rovněž letos patří mezi nejlepší týmy NHL. Doma to Washingtonu jde velmi dobře, z posledních sedmnácti utkání před vlastními fanoušky prohrál jen jediné.

Zdravím a vítám všechny fanoušky hokejové NHL u sledování nočního utkání mezi Washingtonem Capitals a Nashvillem Predators. Utkáním vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. Connolly (J. Vrána) – 39. Neal (Fiala), 62. Arvidsson (Johansen, Josi)