Košice – Martin 4:0 (kon.) | Žilina – Zvolen 5:2 (kon.)
MsHK Žilina
5:2 (1:2, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0
HKM Zvolen
sk Sobota 18.03.2017, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

S konštatovaním, že v prvom zápase štvrťfinálovej série porazila Žilina Zvolen 5:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (20:53:05)

59:48
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., sekanie).

59:40
    Hostia v plnom počte.

59:40
    Domáci fanúšikovia už oslavujú výhru svojho tímu.

59:26
    Domáci v plnom počte.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:35
    Žilinčania sa snažia držať puk čo najďalej od svojej bránky.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:40
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Novák Michal – 2 min., hákovanie).

57:32
    Dámy a páni, Juraj Jurík naštartoval svoje turbomotory, ušiel celej obrane Zvolena, no svoj únik zakončil len strelou do brvna zvolenskej bránky.

57:26
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Hruška.

57:05
    Hráči HKM zovreli domácich v obrannom pásme, no strelecky zatiaľ Tomeka neohrozili.

56:32
    Domáci hokejisti už dostávajú od svojich fanúšikov potlesk v stoji, no na to je ešte príliš skoro. Predsa len tri minúty sú v hokeji ešte stále dosť dlhý čas.

55:59
    Parádna akcia tretej žilinskej formácie, Holovič vymyslel peknú prihrávku spoza bránky HKM, no Václav Stupka puk poslal tesne vedľa.

55:34
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

55:32
    Hostia sa ešte sympaticky snažia s výsledkom niečo urobiť, Žilinčania však postavili na vlastnej modrej čiare ťažké obranné hradby.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina vedie nad Zvolenom 5:2.

54:25
    Hra sa znovu sťahuje pred Baroša, buly po ľavej ruke brankára Zvolena vyhrali hokejisti HKM.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 8. Hovorka (Čížek), 27. Konečný (Holovič), 36. Hruška (Handlovský), 50. Húževka (Ťavoda, Švihálek), 51. Húževka (Jurík Juraj) – 4. Krejčí (Jurík Lukáš), 5. Lušňák (Puliš)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Brejčák, Juraško, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Handlovský, Hruška, Hovorka – Jurík J., Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter
    HKM Zvolen: Baroš (Šimko) – Andersons, Novák M., Hraško, Valenta, Ivan, Habšuda, Krejčí, Dubeň – Lušňák, Puliš, Zuzin P. – Klhufek, Mráz, Majdan – Novák L., Jurík L., Šišovský – Síkela, Petráš, Matis

Rozhodčí: Lauff, Stano – Holienka, Korba