Kližan – Paire 0:2 (kon.) | Veselý – Haas 2:1 (kon.)
64 3
Benoit Paire
2
7 6
sk Středa 22.03.2017, 16:09ATP Miami - Miami Open Presented By Itaú (tvrdý povrch) • 1. kolo

3:6
    Martin Kližan napálil loptičku do autu. Tretí mečbal francúzskeho tenistu je využitý a zápas sa končí.

40-A
    Paire získal tretí mečbal.

40-A
    Benoit Paire predviedol ďalší úspešný volej od siete a získal druhý mečbal v zápase!

30-40
    Martin Kližan poslal loptičku iba do autu. Je z toho prvý mečbal pre podávajúceho Francúza.

0-15
    Benoit Paire podáva na víťazstvo v zápase a začal perfektne. Nekompromisným smečom od siete nedal súperovi žiadnu šancu.

2:5
    Martin Kližan bude aj po ošetrení druhej nohy pokračovať v zápase. Postaví sa na servis a bude sa pokúšať o udržanie v zápase.

2:5
    Martin Kližan si tentokrát dáva ošetriť pravú nohu.

15-15
    Paire zahral skrátený úder k sieti, ale Slovák ho vynikajúco dobehol a úspešne zakončil na opačnú polovicu kurtu. Skvelý zákrok v podaní nášho reprezentanta!

0:3
    Martin Kližan napokon po ošetrení bude môcť pokračovať v hre vlastným servisom.

0:3
    Martin Kližan si vyžiadal lekársky oddychový čas a ošetrenie ľavej nohy.

0:3
    Benoit Paire to dokázal. V tomto geme nestratil ani jedinú loptičku a v druhom dejstve vedie pohodlne 3:0.

0:2
    Benoit Paire využil hneď prvý brejkbal druhého setu, pretože jeho súper zakončil výmenu iba do siete. Francúz vedie v druhom dejstve už 2:0.

0:0
    Benoit Paire si vyžiadal lekársky oddychový čas. Lekársky tím mu musí obviazať chodidlo pravej nohy.

0:0
    Až 54 minút trvalo, kým sme spoznali víťaza prvého setu. Lepšie ho začal francúzsky tenista Benoit Paire, ale potom stratil svoje vedenie a hlavne nervy. Raketu hádzal o kurt ako na bežiacom páse, dvakrát ju dokonca aj zlomil, no v tajbrejku ukázal veľkú silu a odhodlanie a prvé dejstvo opäť preklopil na svoju stranu. V samom závere setu urobil blízko siete pri pokuse o úspešný obranný zákrok rýchly pohyb, po ktorom sa sťažoval na bolesť pravej nohy, a tú si počas prestávky aj necháva ošetrovať.

6:7
    Benoit Paire zakončil prvý set vynikajúcim behkendovým úderom. Kližan na to nestihol zareagovať.

4-6
    Benoit Paire predviedol vynikajúci smeč od siete a vypýtal si dva setbaly!

2-3
    Benoit Paire chvíľu ostal sedieť na zemi a sťažuje si na problémy s pravou nohou. V zápase však pokračovať bude.

2-3
    Benoit Paire behal z jednej strany kurtu na druhú a súperovi robil poriadne vrásky na čele, ale Kližan napokon vynikajúcim skráteným úderom za sieť bodoval.

6:5
    Martin Kližan zakončil k základnej čiare. Jeho súper sa po loptičke naťahoval, ale napokon ju netrafil a prehráva 5:6.

30-15
    Slovenský tenista získal bod a Benoit Paire sa musel veľmi premáhať, aby svoju raketu opäť nerozbil úderom o zem.

5:5
    Martin Kližan využil hneď prvý brejkbal a vyrovnal na 5:5. Benoit Paire je na tom psychicky veľmi zle.

40-0
    Benoit Paire opäť prišiel o bod, opäť hodil o zem raketu a opäť ju zlomil!

30-0
    Loptička skončila v aute a to znamená zisk druhého fiftínu pre slovenského tenistu. To už Francúz definitívne nezvládol a raketu hodil o zem tak tvrdo, že ju zlomil.

3:5
    Martin Kližan nebol úspešný na príjme po poslednom servise tohto gemu, vďaka čomu si jeho súper pripísal posledný potrebný bodík. Slovák teraz bude podávať na udržanie sa v sete.

3:4
    Martin Kližan zakončil siedmy gem vynikajúcim esom z podania a znížil stav úvodného dejstva na 3:4!

15-0
    Paire sa veľmi odhodlane oprel do forhendového úderu, ale poslal ho iba do siete a následne opäť hodil svoju raketu o zem.

40-15
    Benoit Paire stratil ďalšiu loptičku a reagoval na to veľmi podráždene. Svoju raketu prudko hodil o zem, a tá sa odrazila aspoň o dva metre ďalej.

0-40
    Benoit Paire odohral vynikajúci krížny bekhend, na ktorý jeho súper nedokázal zareagovať. Francúz si tým vypýtal tri brejkbaly!

0-30
    Martin Kližan sa sťažoval na nejaké drobné nečistoty za svojou základnou čiarou. Následne si prešiel po uterák a spolu s podávačom loptičiek si začal priestor čistiť.

1:0
    Paire zakončil tesne za základnú čiaru nášho reprezentanta a ukončil tak prvý gem. Martin Kližan si v ňom ustrážil servis a ujal sa vedenia 1:0.

Obaja tenisti sú už na kurte a rozcvičujú sa. Zápas sa začne s niekoľkominútovým oneskorením, prvé podanie bude mať Martin Kližan.