HC Plzeň – Přerov 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 25.03.2017, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

60:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté si ve výhodné přesilovce čtyři na tři šli jasně za svým cílem a po 44 sekundách prodloužení rozhodují o svém vítězství! LUKÁŠ PAJER z levého kruhu zamířil po ledě přesně ke druhé tyčce a stává se hradeckým hrdinou, neboť Mountfield na domácím mistrovství konečně slaví výhru – 3:2 po prodloužení! Asistence: Marek Pelda, Matyáš Budina.

59:58
    Teď už to Hradec asi nestihne, ale do prodloužení půjde s další přesilovkou! Štěpán Němec (CHM) zase úplně zbytečně chytil puk do rukavice, chvíli podržel a pak vyhodil. To samozřejmě musí být dvě minuty za sevření puku.

59:14
    Lukáš Pajer tečoval střelu od modré a pak ještě dorážel, ale Šatný stále nedovolil třetí gól!

58:18
    Mountfield se tlačí za rozhodnutím, dorážel třetí člen útoku Kleštinec, ale Šatný udržel puk mezi betony!

58:09
    Pajer v přečíslení vyzval Matyáše Budinu, ale ten z úhlu přestřelil!

57:15
    Hradecká střídačka si vybírá oddechový čas.

57:15
    Velká chyba Tadeáše Svobody (CHM). Ten neustál čistý souboj, poroučel se na led, a vleže zezadu naprosto zbytečně podtrhnul soupeře. Hradec má necelé tři minuty před koncem možnost k obratu!

56:10
    Krásný slalom Ondřeje Čecha mohl vrátit vedení na hokejky Chomutova, ale jeho zakončení vyškrábl Tichý vyrážečkou!

53:29
    Jenže vzápětí se domácí budou bránit. Adam Jirků (HKM) zasáhl soupeře vysokou holí.

53:10
    Naprosto nečekaná situace vyrovnává sedm minut před koncem třetí třetiny skóre! Hradci se nezadařilo z nějaké kloudné akce, MATYÁŠ SODOMKA jen nahodil puk z dálky na Šatného, který ho k překvapení všech propustil do branky – 2:2! Asistence: Marek Pelda.

51:36
    Před Tichým zůstal nehlídán Ondřej Príhoda, bekhendem ale na roztaženého gólmana domácích nenašel recept.

47:31
    Ondřej Čech byl na modré čáře evidentně podražen a pro změnu Chomutov si zahraje přesilovku. Na trestnou se pokorně vydali hned dva Hradečáci současně, nakonec tam usedl Adam Křeček (HKM).

44:01
    Už je hra přerušena. Martin Pöschl (CHM) je vyloučen za hákování, domácí mají dobrou šanci na vyrovnání.

41:46
    Hradecký Adam Jirků se toho nebál, od hrazení vybruslil až před branku a střílel. Jenže mířil jen doprostřed branky, Šatný má mnohdy pozici ulehčenou.

38:28
    Ou! Vyrovnání už bylo na spadnutí. Milan Souček vyzval z rohu pásma naprosto ideální přihrávkou Martina Hrčku, ten vypálil z první, ale přímo do výstroje Šatného!

35:04
    Přichází už pátý hradecký menší trest ve druhé třetině, zcela neoddiskutovatelný. Jan Boukal (HKM) podrazil soupeře, který uháněl dopředu.

32:55
    Filip Döring ve dvou obrovských šancích! Nejdřív před brankou promáchl přihrávku, potom se dostal za hradeckou obranu do úniku. Napálil tyč!

31:09
    V oslabení našlápl po levé straně Matyáš Budina, pěkně vystřelil a Šatný si nebyl úplně jistý, jestli mu puk nevypadl! Ale nevypadl. Budinu ještě poslal protivník k mantinelu, a tak si to teď vyříkávají.

30:25
    Domácí se navíc znovu budou bránit ve čtyřech. Marek Pelda (HKM) je vyloučen za podražení.

30:07
    Piráti právě vstřelili branku!
    Sedm sekund po přelomu utkání do druhé poloviny otáčí Chomutov skóre! Hlavní podpis na tom nese TADEÁŠ SVOBODA. Nejprve se vydal skrz hradeckou obranu k mantinelu, odkud krásně našel Döringa, jenž vystřelil z první. Tichý puk vyrazil před sebe, kde stál i Kulich, ale kotouč se dostal právě ke Svobodovi. A ten zase krásně vymetl růžek – 1:2! Asistence: Jiří Kulich, Filip Döring.

26:33
    Lukáš Koblížek (CHM) naprosto zbytečně dohrál a srazil jednoho ze soupeřů a pyká za napadení. Mountfield má 10 sekund přesilovky pět na tři.

26:08
    Hradec má ponechanou výhodu, ve velké šanci – i s pomocí chomutovské hokejky – zakončil Matyáš Budina těsně nad břevno!

24:43
    Ale teď už je z toho jen výhoda čtyři na tři. Ondřej Príhoda (CHM) totiž pyká za sekání.

24:28
    Pozor, Chomutov jde hrát 58 sekund přesilovky pět na tři! Po souboji na brankovišti je potrestán hradecký brankář Jakub Tichý (HKM) za podražení! Dvě minuty odpyká Matěj Beneš.

23:26
    Další potíž pro Mountfield. Milan Souček (HKM) je vyloučen za podražení.

23:11
    Povedená akce mladíků zpod vrcholků Krušných hor nám tady vyrovnává skóre! ŠTĚPÁN NĚMEC to provedl krásně, od modré čáry se vydal ještě kousek dopředu, obhodil si jednoho soupeře a vrátil si puk na forhend. Pak namířil parádní střelu do růžku hradecké branky nad vyrážečku Tichého a je to 1:1! Asistence: Ondřej Príhoda.

21:48
    Druhá přesilovka pro Chomutov. Tobiáš Hočevar (HKM) je vyloučen za podražení.

19:33
    Jakub Tichý si kličkovanou Ondřeje Príhody s přehledem pohlídal a udržel Hradci vedení!

19:33
    Také Ondřej Príhoda prchnul v oslabení, byl faulován a Chomutov pojede trestné střílení!

17:39
    Aktivita Východočechů může pokračovat po útočném faulu Tadeáše Svobody (CHM), mladšího bratra Matyáše Svobody, který se loni po úspěšném Memoriálu Ivana Hlinky, kde vyhrál s českým týmem zlato, a nemá nic společného s dalším chomutovským mládežníkem Janem Svobodou, jenž na rozdíl od něj nemá mladšího bratra, vydal za moře do OHL.

16:49
    Tři minuty před první přestávkou tu máme první gól zápasu a do vedení jdou domácí hokejisté! Marek Pelda našel od hrazení Lukáše Pajera, který se do puku opřel z první a trefil tyč. Na brankovišti ale čekal MATYÁŠ BUDINA a dorazil kotouč do prázdné klece – 1:0! Asistence: Lukáš Pajer, Marek Pelda.

14:32
    Príhoda hned z trestné podpořil útok Pirátů, před brankou se k němu trochu se štěstím odrazil puk, ale střela neměla tolik důrazu a Tichý ji vykopl.

13:35
    Filip Kleštinec už ale protáhl Oliviera Šatného, který musel u bližší tyče zasáhnout vyrážečkou.

12:15
    Nahození dorážel před brankovištěm hradecký Štěpán Králík, ale soupeři na něj byli čtyři, a tak nakonec neuspěl.

12:03
    Také Hradec si vyzkouší svou první přesilovku. Ondřej Príhoda (CHM) je vyloučen za držení hole.

08:21
    Máme tu první vyloučení zápasu, na přesilovku jde Chomutov. Matyáš Sodomka (HKM) je vyloučen za podražení.

07:05
    Hradecký kapitán Marek Pelda se z pozice obránce dostal do úniku, ale skóre se nemění ani na téhle straně!

05:54
    Zničehonic přišla první velká šance zápasu, a měli ji Piráti! Ondřej Príhoda našel zpoza branky Ondřeje Čecha, ten střílel z první, ale Tichý puk zastavil!

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 17. Budina (Pajer, Pelda), 54. Sodomka (Pelda), 61. Pajer (Pelda, Budina) – 24. Š. Němec (Príhoda), 31. Svoboda (Kulich, Döring)

Mountfield HK: Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček. Trenér: Jiří Janoušek.
    Piráti Chomutov: Šatný (A. Strážovský) – Š. Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring. Trenér: Petr Jíra.

Rozhodčí: Šindel – Marek, Ovsík.