Buffalo – Florida 4:2 (kon.) | NY Islanders – Nashville 1:3 (kon.) | Carolina – Detroit 3:4 (po pr.)
Tampa – Chicago 5:4 (po pr.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.) | Calgary – Colorado 4:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Detroit Red Wings
Úterý 28.03.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce National Hockey League! Základní část zámořské soutěže pomalu spěje ke svému konci. V noci z pondělí na úterý je na jejím programu celkem 6 zápasů. Zde budete moci sledovat střetnutí mezi Carolinou Hurricanes a Detroitem Red Wings. Úvodní vhazování bude v PNC Areně vhozeno krátce po jedné hodině ranní! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Carolina Hurricanes (33-27-13)

Hurricanes se nachází na 11. místě ve východní konferenci a na svém zisku mají 79 bodů. Jejich ztráta na Boston Bruins, kteří momentálně drží druhou divokou kartu na východě, je 5 bodů.
    Svěřenci Billa Peterse vyhráli v třech utkání v řadě. Naposledy zvítězili na ledě New Jersey Devils 3:1. Dvě branky vstřelil finský mladík Sebastian Aho, trefil se také Jeff Skinner. Do branky se postavil Eddie Läck, který si připsal 26 úspěšných zákroků.
    Do konce základní části zbývá Carolině odehrát 9 zápasů. Dnešním duelem otevřou čtyřzápasovou sérii zápasů doma.

Detroit Red Wings (30-32-12)

Rudá křídla jsou až na předposledním místě tabulky Východní konference. Na svém kontě mají 72 bodů a postup do play-off je velmi vzdálen.
    Z posledních deseti zápasů vyhrál Detroit pětkrát. V minulém utkání zvítězil v domácím utkání nad Minnesotou Wild 3:2 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil na konci druhé minuty nastavení Andres Athanasiou. O zbylé dvě branky se postarali Mike Green a Tomáš Tatar. Branku hájil Jimmy Howard, jemuž statistici napočítali 24 zákroků.
    Svěřencům Jeffa Blashilla zbývá do konce sezony odehrát 8 zápasů. Dnešním zápasem s Hurricanes odstartují svůj třízápasový trip.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Faulk (A), Dahlbeck, R. Murphy – Aho, V. Rask (A), E. Lindholm – Skinner, D. Ryan, Stempniak – Di Giuseppe, J. Staal (A), Teräväinen – Nordström, Wallmark, B. McGinn.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Green, Ouellet, Russo, Renouf – Tatar, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Abdelkader (A) – Mantha, Nielsen, Sheahan – D. Miller, Glendening, Helm.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Darren Gibbs, Tim Nowak.

DET: Mrázek – Green, Ouellet – D. Miller, Glendening, Helm

V PNC Areně je již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi Carolinou Hurricanes a Detroitem Red Wings tak může začít!

00:01

00:32
    Faulk odevzdává puk soupeři a odchází střídat.

01:13
    Jordan Staal zavezl kotouč do útočného pásma, následně se o první střelu zápasu postaral Justin Faulk. Mrázek byl proti jeho pokusu od modré připraven, vhazuje se po jeho levici.

02:18
    Hurricanes v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:12
    Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

03:26
    Läck nyní raději přikryl kotouč pod rukavici. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

03:33
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

04:07
    DeKeyserova střela zblokována, Läck tak stále čeká na svůj první zákrok.

04:17
    Další pokus beka Red Wings zamířil mimo.

05:15
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je tu první branka zápasu! Dobrá křižná přihrávka Slavina na JEFFA SKINNERA, který následně na levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele a propálil Mrázka mezi rukou a tělem. Pro Skinnera jednatřicátá branka sezony. Asistence: Jaccob Slavin, Lee Stempniak.
    05:15 Jeff SKINNER - 1:0

05:35
    Mrázek vyráží ránu Dereka Ryana.

05:58
    Na druhé straně střílel Sheahan, Läck si připsal první zásah v utkání.

06:32
    Dahlbeckova střela od modré, Mrázek byl na svém místě.

06:58
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podražení).

06:58
    Po reklamní přestávce začne první přesilová hra Caroliny.

07:10
    Mrázek kryje Teräväinenův pokus. Vhazovat se bude po levici českého brankáře ve službách Red Wings.

07:59
    Začíná druhá minuta Larkinova trestu.

08:12
    Faulkova střela od modré mimo Mrázkovu branku.

08:21
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., vysoká hůl).

08:21
    Vhazování po pravici Läcka, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

08:51
    Athanasiou jen nahodil na Läcka, ten vyrazil betony mimo.

08:58

09:10
    Larkin nedokázal přihrát spoluhráči, dobrý obranný zásah jednoho z obránců Hurricanes.

10:21

11:55
    Abdelkaderova střela zblokována Di Giuseppem, Läck tak zasahovat nemusel.

12:25
    Hanifin s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

12:41
    Helm se řítil na Läcka osamocen, brankář Hurricanes vyrazil vyrážečkou!

13:00
    Další zákrok domácího gólmana po střele kapitána Detroitu Henrika Zetterberga.

13:19
    Na druhé straně zblokoval Russo Skinnerovu střelu mimo ledovou plochu, následuje reklamní přestávka.

13:19
    Wallmark a Nielsen na vhazování po pravici Petra Mrázka.

13:27
    Faulkova střela, Mrázek má puk v náručí.

14:14
    Ryan nabil Skinnerovi, jeho střelu však minula tři tyče.

14:27
    Na druhé straně střílel Larkin. Läcka však ze značného úhlu nepřekvapil. Po další z reklamních přestávek se bude vhazovat se obranném pásmu domácích.

14:27
    Na střelecké pokusy zatím aktivnější Hurricanes (8:6).

15:34
    Sebastian Aho zavezl puk do útočného pásma, přihrál Victoru Raskovu, jehož střela byla ale zblokována Zetterbergem.

15:40
    Po střele Faulka už však musel Mrázek zasahovat.

16:01
    Rozhodčí pískají ofsajd Detroitu, vhazovat se bude v neutrální zóně.

16:38
    Ryan Murphy rozjíždí další útočnou akci Caroliny.

18:06
    Aho nenašel před brankou nikoho ze svých spoluhráčů, dopředu tak mohou hosté.

18:23
    Larkinova střela nad Läckovu branku.

18:54
    Mrázek má puk v rukavici, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:05
    Bekhend Di Giuseppeho, Mrázek bez problémů vyráží.

19:52
    Lindholm v dobré střelecké pozici míjí Mrázkovu branku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Hurricanes a Red Wings. Padla v ní jedna branka – skóre otevřel na začátku šesté minuty svou jednatřicátou brankou sezony Jeff Skinner. Oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:0 pro Carolinu.

Trestné minuty: 2 – 2

V utkání již nepokračuje útočník Red Wings Luke Glendening, který si v jednom ze soubojů u mantinelu přivodil nějaké zranění.

Oba týmy se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!

20:01

20:25
    Tvrdý hit Abdelkadera na Teräväinena.

20:52
    Mrázek zkrotil Faulkovu střelu od modré čáry. Vhazování po levé ruce brankáře Red Wings.

21:31
    Athanasiou si nepřišel bekhendem na Läcka.

21:57
    Hanifin zblokoval Ouelletovu střelu, Läck tak nyní zasahovat nemusel.

22:13
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., příliš mnoho hráčů).

22:22
    Aho střílel po přihrávce Faulka z první, Márzek vyrazil.

22:50
    Teräväinenova střela, další zákrok Petra Mrázka.

23:41
    Hanifin s kotoučem u vlastní branky.

23:58
    Po střele Skinnera dorážel ještě Stempniak, Mrázek odolal!

24:13

24:16
    Stempniak před brankou v další obrovské příležitosti domácích! Trefuje však pouze tyč Mrázkovy branky.

25:29
    Pokus Di Giuseppeho zblokován před brankou Sheahanem.

26:23
    Justin Faulk zakládá další útočnou akci domácího celku.

26:27
    Raskova střela od modré, Mrázek vyráží pravým betonem.

27:16
    Ofsajd Detroitu, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

27:16

27:28
    Zetterbergova střela z mezikruží, Läck vyráží.

28:12
    Mike Green s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

29:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! ANTHONY MANTHA odebral puk Teräväinenovi, dostal se do samostatného úniku a střelou do horního růžku nedal Läckovi šanci. Pro dvaadvacetiletého Kanaďana šestnáctá branka sezony. Bez asistence.
    29:04 Anthony MANTHA - 1:1

30:14
    Tak to je obrat! Špatné střídání Hurricanes, do samostatného úniku se opět dostal ANTHONY MANTHA a bekhendovým blafákem překonává Läcka podruhé během chvíle. Asistence: Andreas Athanasiou, Danny DeKeyser.
    30:14 Anthony MANTHA - 1:2

30:58
    Ouelletova střela od modré protáhla svalstvo Eddieho Läcka.

32:27
    O kotouč bojuje u mantinelu hned několik hráčů.

32:43
    V PNC Areně právě probíhá reklamní přestávka.

32:43
    Na střelecké pokusy aktivnější nadále domácí (20:11).

32:43

33:22
    Nebezpečná střela Stempniaka, Mrázek dokázal puk vyrazit!

33:47
    Další dobrý zákrok brankáře Red Wings po střele Jordana Staala.

33:56
    Další rána domácích. Dahlbeck však minul tři tyče, Mrázek tak nyní zasahovat nemusel.

34:09
    Na druhé straně zapisuje Läck po střele Nyquista desátý zákrok v utkání. Na řadu přichází další z reklamních přestávek.

34:09
    Lindholm a Larkin na vhazování po pravici Eddieho Läcka.

34:13
    Vyhrané vhazování Larkina, od modré následně střílel debutant v dresu Red Wings Dan Renouf. Läck jeho pokus dokázal vyrazit mimo.

34:38

34:48
    Skinner vyslal na Mrázka dvě rány, s oběma pokusy si však brankář Detroitu poradil.

35:08
    Další pokus Jeffa Skinnera, Mrázek opět připraven.

35:35
    Na druhé straně zahrozil při oslabení Darren Helm, Läck si s jeho pokusem dokázal poradit.

36:05
    Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:38

36:54
    Teč Eliase Lindholma mimo Mrázkovu branku.

37:27
    Pesceho ránu od modré zblokoval Nielsen.

38:29
    Zetterberg našel Tatara a ten vyzkoušel Läckovu pozornost.

39:02
    Hurricanes vyrovnávají skóre! Konkrétně je to JUSTIN FAULK, který patnáctou brankou v sezoně propaluje Mrázka. Asistence: Jaccob Slavin, Derek Ryan.
    39:02 Justin FAULK - 2:2

39:43
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá perioda utkání mezi Hurricanes a Red Wings je již minulostí. Padly v ní hned 3 branky! Na začátku 30. minuty nejprve srovnával Anthony Mantha na 1:1. Stejný hráč o minutu a 10 vteřin později poslal svůj tým do vedení. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky však srovnal na 2:2 Justin Faulk.

Trestné minuty: 2 – 6

Nejvyšší ice time má na svém kontě po dvou třetinách obránce Red Wings Mike Green – odehrál zatím 16 minut a 15 vteřin.
    Na straně Hurricanes strávil na ledě nejvíce času obránce Justin Faulk – 15 minut a 40 vteřin.

Druhá přestávka se pomalu chýlí ke svému konci. Třetí třetina tak za malou chvíli začne! Jste připraveni?

40:01

40:09
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 2 min., podražení).

40:09
    Druhá početní výhoda Red Wings v tomto utkání. Staal a Zetterberg na vhazování pro pravici Eddieho Läcka.

40:57
    Zetterbergovi střela nesedla, Hurricanes vyhazují do středního pásma.

41:03
    Detroit v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

41:10
    Začala druhá minuta Teräväinenova trestu.

41:33
    Greenova střela od modré, Läck vyráží.

42:09

42:22
    Justin Faulk s kotoučem za vlastní brankou.

42:33
    Nyquist poslal puk před branku na Tomáše Tatara, kterého vychytal Eddie Läck!

43:16
    Teräväinen zblokoval Nyquistovu střelu, Läck byl tak bez práce.

44:59
    Läck má pud pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

45:57
    Nielsenova střela mimo Läckovu branku.

46:09
    Nyní už musel švédský gólman zasahovat proti střele beka rudých křídel Robbieho Russoa. Hra je následně přerušena a je tu reklamní přestávka.

46:09
    Lindholm a Zetterber na vhazování po pravici brankáře Hurricanes.

46:16
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude znovu v jejich obranném pásmu.

46:33
    Faulkova střela od modré čáry končí v rukavici Petra Mrázka.

47:20
    Skinner přišel kotouč, zaútočit nyní mohou Red Wings.

47:31
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Klas Dahlbeck – 2 min., nedovolené bránění).

48:02
    Jordan Staal zkoušel zaútočit v oslabení, ale jeho střelecký pokus byl zablokován Russoem.

48:30
    Red Wings se využívají přesilovou hru! TOMÁŠ TATAR dostal před branku přihrávku od Nyquista a vstřelil tak svou třiadvacátou branku v sezoně. Asistence: Gustav Nyquist, Henrik Zetterberg.
    48:30 Tomáš TATAR - 2:3

49:12
    Staal a Larkin na vhazování po levici Eddieho Läcka.

49:58
    Obranná dvojice Dalhbeck – Murphy zakládá v obranné třetině útočnou akci Caroliny.

50:44
    Wallmarkův bekhend od mantinelu Mrázka nepřekvapil.

50:53
    Ofsajd domácího celku, následuje reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:53
    Na střelecké pokusy i nadále aktivnější Hurricanes (30:22).

50:53
    Wallmark a Zetterberg na vhazování v neutrální zóně.

51:12
    Po střele Nyquista a zákroku Läcka se vhazuje v obranném pásmu Caroliny.

51:56
    Skinner měl nyní na hokejce vyrovnání! Mrázek však skvělým zákrokem podržel svůj tým.

52:14
    Hurricanes vyhazují přes všechny čáry na icing, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

52:29
    Zakázaným uvolněním se nyní proviňují Red Wings.

53:50
    Miller nahodil puk za Läckovu branku, kde ho však sbírají obránci domácích.

54:24
    Elias Lindholm nabral ve středním pásmu rychlost a vyzkoušel Mrázkovu pozornost. Gólman Detroitu má puk v náručí, následuje další reklamní přestávka.

54:24
    Necelých šest minut do konce třetí třetiny! Dokáží Hurricanes srovnat se soupeřem krok?
    Ryan a Zetterberg na vhazování po levici Petra Mrázka.

55:29
    Hanifinova střela míjí Mrázkovu branku.

56:03
    Na druhé straně střílel Mantha, Läck s jeho pokusem neměl žádné problémy.

56:13
    Vhazování ve středním pásmu.

56:31
    Faulkova nebezpečná rána, zamířila však mimo tři tyče!

57:43
    Hurricanes se drží v útočném pásmu.

57:50
    Läck na střídačce, Hurricanes to zkouší v šesti!

58:11
    Domácí se dostávají do postavení mimo hru, Läck se vrací do branky.

58:15
    Nyní již však Läck znovu spěchá na střídačku, Carolina opět v šesti!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:08
    Je srovnáno! Hurricanes úspěšní v souboji u mantinelu, puk se dostal na modrou k Hanifinovi, který přihrál JUSTINU FALKOVI a ten trefuje horní růžek Mrázkovy branky. Pro beka Hurricanes druhá branka v tomto utkání, celkově šestnáctá. Asistence: Noah Hanifin, Victor Rask.
    59:08 Justin FAULK - 3:3

59:26
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazuje se po levici Petra Mrázka.

59:55
    Ve třetí třetině se již nic dalšího nestane, uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Řádná hrací doba nám vítěze neurčila, rozhodnout tak bude muset pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti samostatné nájezdy.

60:01

60:39
    Mantha útočil na hattrick, Läck jeho střelu vykopl betonem.

60:47
    Ofsajd Caroliny, vhazování ve středním pásmu.

61:02
    Aho skvěle našel mezi kruhy Pesceho, Mrázek drží svůj tým ve hře!

61:36
    Střela Athanasioua na druhé straně zblokována Hanifinem.

61:59
    Red Wings vstřelili branku, rozhodčí však ještě prohlížejí videozáznam!

61:59
    Branka platí, je rozhodnuto! Mrázek nejprve vychytal Skinnera, do protiakce se následně dostal ANDREAS ATHANASIOU a forhendovým blafákem rozhoduje toto utkání. Asistence: Gustav Nyquist.
    61:59 Andreas ATHANASIOU - 3:4

Eddie Läck však při Athanasiouvě brankové situace utrpěl nějaké vážnější zranění v oblasti hlavy a krku, jelikož bude muset být z ledu odvezen na nosítkách!

Je za námi tedy utkání mezi Hurricanes a Red Wings. Dva body za výhru 4:3 v prodloužení zapisují do tabulky Východní konference hráči hostujícího celku. V prodloužení rozhodl o jejich výhře osmnáctou brankou sezony Andreas Athanasiou.

Hned zítra se oba týmy utkají v dalším vzájemném střetnutí:

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek úterní noci! (03:55:59)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. Skinner (Slavin, Stempniak), 40. Faulk (Slavin, D. Ryan), 60. Faulk (Hanifin, V. Rask) – 30. Mantha, 31. Mantha (Athanasiou, DeKeyser), 49. Tatar (Nyquist, Zetterberg), 62. Athanasiou (Nyquist)

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Darren Gibbs, Tim Nowak

Diváci: 11 516