Pittsburgh – Chicago 1:5 (kon.) | Calgary – Los Angeles 1:4 (kon.) | Colorado – Washington 3:5 (kon.)
Arizona – St. Louis 1:3 (kon.)
Arizona Coyotes
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
St. Louis Blues
Čtvrtek 30.03.2017, 04:30 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanoušky National Hockey League, nejlepší hokejové ligy na světě! Základní část zámořské soutěže pomalu spěje do svého konce. 30. března 2017 má NHL na programu 4 zápasy, do akce tak půjde 8 týmů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Arizonou Coyotes a St. Louis Blues. Úvodní vhazování bude v Gila River Areně vhozeno krátce po půl páté ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Arizona Coyotes (27-40-9)

Coyotes jsou až na 29., tedy předposledním místě celé NHL. Na svém zisku mají jen 63 bodů, což je momentálně o 15 bodů méně, než-li jejich bodový účet z loňské sezony.
    Z posledních deseti zápasů posbírala Arizona jen čtyři vítězství. V minulém utkání prohrála na ledě dnešního soupeře, St. Louis Blues, 4:1. Jedinou branku kojotů vstřelil na začátku 3. třetiny obránce Anthony DeAngelo. Zápas odchytal Mike Smith, brankářská jednička Coyotes, a z 28 střel soupeře si připsal 24 zákroků.
    Svěřencům Dava Tippetta zbývá do konce sezony odehrát už pouze šest zápasů – čtyři doma, dva venku.

St. Louis Blues (41-28-6)

Blues momentálně drží druhou divokou kartu na Západě. Na svém kontě mají 88 bodů a mají náskok 11 bodů na Los Angeles Kings.
    V posledních zápasech se navíc mohou svěřenci Mika Yea pyšnit velmi slušnou formou. Z posledních deseti zápasů totiž vyhráli hned osm! V minulém utkání porazili svého dnešního soupeře, Arizonu Coyotes 4:1. Tři kanadské body zaznamenali útočníci Jaden Schwart (2+1) a Vladimir Tarasenko (1+2). Vítěznou branku pak vstřelil kapitán Blues Alex Pietrangelo. Mezi tři tyče se postavil Jake Allen a zaznamenal tak svou třicátou výhru v této sezoně.
    St. Louis zbývá do konce základní části odehrát sedm zápasů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson, C. Murphy, Goligoski, DeAngelo, Chychrun, Schenn – Domi, Burmistrov, Duclair – Perlini, Martinook, Rieder – Keller, Dvorak, Vrbata – Crouse, Holland, Jooris.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Schmaltz, Bortuzzo – Schwartz, Steen, Tarasenko – Pääjärvi, Berglund, Perron – Sanford, Barbašev, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Chris Rooney, Chris Lee – Trent Knorr, Tony Sericolo.

STL: Hutton – Bouwmeester, Pietrangelo – Pääjärvi, Berglund, Perron

St. Louis Blues si může dnes zajistit postup do play-off v případě, že dnes vyhraje na ledě Arizony a zároveň Los Angeles Kings připíše porážku s Calgary Flames.
    Pak je zde ještě jeden scénář: Blues získají na ledě Coyotes jeden bod a Los Angeles Kings prohrají v Calgary po řádné hrací době. I v takovémto případě by si svěřenci Mika Yea zajistili postup do bojů o Stanley Cup již dnes.

V Gila River Areně je již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi Arizonou Coyotes a St. Louis Blues tak může začít!

00:01

00:31
    Bouwmeesterova střela od modré, Domingue vyráží a zapisuje první zákrok v utkání.

00:36
    Vhazování po levici Louise Domingua.

00:42
    Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

01:22
    Perliniho střela zblokována Paraykem, Hutton tak zasahovat nemusel.

01:32
    Na druhé straně pálil z levého kruhu pro vhazování Scottie Upshall, Domingue byl pozorný.

02:24
    Puk končí v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

02:41
    Goligoskiho špatná rozehrávka, k puku se dostává Sanford.

02:54
    Od modré čáry střílel Robert Bortuzzo, Domingue připsal již čtvrtý zákrok a následně se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

03:22
    Blues se dostávají do postavení mimo hru.

04:24
    První velká šance zápasu! Za obranu domácích se dostal Scottie Upshall, Domingue však jeho střelu dokázal vyrazit!

05:03
    Vrbata zblokoval Edmundsonovu střelu, Domingue tak nyní zasahovat nemusel.

05:58
    Bouwmeester se vrací pro kotouč k Huttonově brance a právě odtud může začít další útočná akce St. Louis.

07:25
    Další střelecký pokus Upshalla, Domingue vyráží levým betonem.

07:47
    Střela Maxe Domiho z mezikruží zamířila mimo Huttonovu branku.

07:56
    Nyní již Hutton musel zasahovat poté, co od modré vypálil Radim Vrbata.

08:19
    Kotouč končí v ochozech, je tu první reklamní přestávka.

08:19

08:42
    Murphyho střela od modré, Hutton má puk v náručí. Vhazovat se bude po levici brankáře Blues.

09:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je tu první branka zápasu! Krásnou kombinaci Blues zakončuje pod horní tyč PATRIK BERGLUND, Domingue byl v tomto případě bez šance. Pro Berglunda je to dvaadvacátá branka sezony. Asistence: Magnus Pääjärvi, Colton Parayko.
    09:16 Patrik BERGLUND - 0:1

09:39
    Vhazování po levici Cartera Huttona.

10:07
    Brodziakova střela mimo Domingueovu branku.

10:53
    Peter Holland se dostal do velmi slibné příležitosti, avšak nedokázal dát střele potřebnou razanci, Hutton zasáhl levým betonem.

11:09
    Tarasenkova střela z úhlu Domingua nepřekvapila.

12:02
    Hra je přerušena a následuje další reklamní přestávka.

12:02
    Krátce po polovině první třetiny vedou Blues v Arizoně zásluhou Patrika Berglunda 1:0.
    Na střelecké pokusy aktivnější Blues (8:3).

12:23
    Bekhend Jakupova, Domingue vyráží.

13:11
    Na druhé straně to zkoušel Murphy, jeho střela však Huttona neohrozila.

14:06
    Perronova střela jen do rukavice Domingua, na řadě je další z reklamních přestávek.

14:06
    Konec reklamní přestávky, Holland a Beglund na vhazování po levici Louise Domingua.

14:48
    Bortuzzo pálil od modré z první, trefil však jen bránícího Joorise.

15:51
    Kapitán Blues Alex Pietrangelo vyčkává s kotoučem ve obranné třetině svého týmu.

16:01
    Domingue přikryl puk pod svou rukavici a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Coyotes.

16:35
    Teprve pátý střelecký pokus kojotů v první třetině. Schennovu střelu od modré má Hutton v náručí.

16:52
    Burmistrovova nebezpečná střela z pravého kruhu pro vhazování, Hutton stěží vyráží!

17:37
    Anthony DeAngelo čeká s kotoučem za vlastní brankou až jeho spoluhráči dostřídají.

18:06
    Joorisova střela, Hutton má další zákrok.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:27
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Radim Vrbata – 2 min., podražení).

19:27
    První přesilová hra v utkání pro Blues. Jooris a Schwartz na vhazování po pravici Louise Domingua

19:58
    V závěru první periody ještě velká šance Blues! Střelu Sanforda vyrazil Domingue jen k Schwartzovi, kterého následně skvěle vychytal!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina tohoto utkání je tedy za námi. Padla v ní jedna branka. Skóre otevřel krátce před polovinou první třetiny centr druhého útoku Blues Patrik Berglund. Po prvních dvaceti minutách tak platí, že St. Louis vede na ledě Arizony 1:0.

Trestné minuty: 2 – 0

Přestávka po první třetina pomalu končí. Hráči jsou již zpět na ledové ploše Gila River Areny, druhá třetina tak za malou chvíli začne!

20:01

20:52
    Pietrangelova střela od modré, Domingue vyráží.

21:27

22:15
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

22:25
    Blues vedou o dvě branky! Bouwmeesterovu střelu od modré sice Domingue vyrazil, k dorážce se však dostal VLADIMIR TARASENKO a právě on uklidil kotouč za záda brankáře Coyotes. Pro ruského útočníka šestatřicátá branka sezony. Asistence: Alexander Steen, Jay Bouwmeester.
    22:25 Vladimir TARASENKO - 0:2

22:54
    Dulairova střela zblokována Edmundsonem do ochranné sítě. Vhazování po levici Cartera Huttona.

23:27
    Schmaltzova střela od modré, Domingue má puk v lapačce a následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.

23:55
    Domiho nepřesná přihrávka, k puku se tak dostává soupeř.

24:13
    Rozhodčí pískají zakázané uvolnění kojotů.

24:22
    Parayko napřáhl na modré k prudké ráně, Domingueovi se nakonec podařil kotouč zkrotit.

24:34
    Puk končí na střídačce St. Louis, další vhazování proběhne ve středním pásmu.

25:10
    Bortuzzovu střelu od mantinelu vyráží Domingue betony mimo.

25:17
    Berglund dával kotouč před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se však k puku nedostal.

25:51
    Druhý útok Blues se i nadále drží v útočném pásmu, žádná střela nepřichází.

26:17
    Až nyní. Magnus Pääjärvi vyzkoušel Domingua z pravého kruhu pro vhazování, brankář Arizony byl však na svém místě. Následuje reklamní přestávka.

26:17
    Konec reklamní přestávka, Jooris a Upshall na vhazování po pravici Domingua.

26:37
    Střelu Alexe Goligoskiho od modré čáry vyráží Hutton vyrážečkou do ochranné sítě.

27:25
    Tvrdý hit DeAngela na Barbaševa v neutrální zóně!

28:51
    Střela Tarasenka z levého kruhu pro vhazování míjí Domingueovu branku.

29:11
    Coyotes vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

29:27
    Za Huttonovou brankou bojuje o puk hned několik hráčů.

30:09
    Střela Radima Vrbaty zamířila mimo tři tyče.

30:27
    Střele Ekmana-Larssona končí v rukavici Huttona. Na řadě je reklamní přestávka.

30:27
    Krátce po polovině druhé dvacetiminutovky vedou Blues v Arizoně po brankách Berglunda a Tarasenka 2:0.
    Blues svého soupeře výrázně přehrávají. Na střelecké pokusy vedou 26:10.

30:27

30:47
    Reaves zblokoval Perliniho střelu do ochranné sítě, vhazovat se tak znovu bude v obranné zóně Blues.

31:15
    Útočnou akci kojotů zastavuje ofsajd.

31:22
    Hollandova střela z mezikruží míjí Huttonovu branku.

32:02
    Bouwmeester rozjíždí od Huttonovy branky útočnou akci Blues.

32:51
    Parayko nabil Berglundovi, jeho střela však zamířila mimo Domingueovu branku.

33:31
    Do zajímavé šance se dostal Ryan Reaves! Domingue si však pohlídal jeho bekhendový pokus.

34:01
    Reaves nyní pomohl svému brankáři, když zblokoval Goligoskiho pokus.

34:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nail Jakupov – 2 min., podražení).

34:31
    Po reklamní přestávce si první přesilovou hru zahrají hráči Arizony.

34:31
    Alexander Burmistrov a Alexander Steen na vhazování po levici Cartera Huttona.

35:15
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí. Vhazovat se bude v obranném pásmu Coyotes.

35:32
    Polovina Jakupova trestu za námi, Hutton zatím bez práce.

36:05
    Střela DeAngela nad Huttonovu branku.

36:31

37:02
    Duclairova střela z pravého kruhu pro vhazování zamířila mimo tři tyče.

38:07
    Sanfordova jedovatá střela, Domingue vyráží betonem.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Perron přihrál Steenovi, střelu druhého jmenovaného kryl Louis Domingue.

39:53
    Murphy zblokoval Pietrangelovu střelu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá dvacetiminutovka utkání mezi Coyotes a Blues je již minulostí. Hosté ze St. Louis se dostali v 23. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou jejich nejproduktivnějšího hráče a zároveň nejlepšího střelce Vladimira Tarasenka. Po dvou třetinách tak platí skóre 2:0 pro Blues.

Trestné minuty: 2 – 2

Nejvíce času na ledě zatím strávil obránce Coyotes Oliver Ekman-Larsson – 15 minut a 53 vteřin.
    Na straně Blues má nejvíce odehráno kapitán, obránce Alex Pietrangelo – 15 minut a 26 vteřin.

Hráči se vrací zpět na ledovou plochu Gila River Areny a to znamená jediné – třetí třetina mezi Coyotes a Blues začne za pár okamžiků!

40:01

40:09
    Bekhend Berglunda mimo Domingueovu branku.

40:29
    Střela Maxe Domiho od modré, Hutton má puk v rukavici. Vhazovat se bude po levici brankáře Blues.

41:04
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., hrubost).

41:04
    Druhá přesilová hra pro Coyotes. Budou v tomto případě úspěšní?

41:34
    Hutton vyráží pokus Ekmana-Larssona.

42:05
    Začíná druhá minuta Paraykova trestu, Coyotes mají zatím při početní výhodě jednu střelu na branku.

42:52
    Druhá minuta přesilové hry Arizoně moc nevychází, zdá se, že se Blues již ubrání.

43:04

43:09
    Tobias Rieder dostal přihrávku od DeAngela a dostal se do samostatného úniku! Hutton však svůj tým podržel.

43:29
    Hutton kryje střelu Ekmana-Larssona od mantinelu. Vhazování po pravici brankáře St. Louis.

43:55
    Bortuzzo zblokoval před brankou Murphyho střelu, Hutton tak nyní zasahovat nemusel.

44:59
    Blues s kotoučem ve své obranné třetině.

45:30
    Pietrangelovu střelu tečoval Perron mimo Domingueovu branku.

46:35
    Schmaltz s kotoučem za Huttonovou brankou.

46:44
    Rozehrávka Blues končí zakázaným uvolněním.

46:49
    Burmistrov vyhrál vhazování proti Berglundovi a ihned vyzkoušel Huttonovu pozornost. Hra je následně přerušena a je tu první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:49
    Konec reklamní přestávky, Burmistrov a Steen na vhazování po levici Cartera Huttona.

47:17
    Edmundsonova střela od modré končí na zadním mantinelu za Domingueovou brankou.

47:39
    Na druhé straně to zkoušel bekhendem Jooris, Hutton vyrazil.

48:04
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Peter Holland – 2 min., krosček).

48:04
    Blues si zahrají druhou přesilovou hru v zápase. Navýší své vedení?

48:38
    Berglundova křižná přihrávka na Parayka, po jehož střele má Domingue puk v náručí.

49:05
    Začala druhá minuta Hollandova trestu.

49:17
    Chytrá přihrávka Sanforda na Peitrangela, který střílel z první. Domingue byl však připraven a vhazovat se následně bude po jeho pravé ruce.

49:46
    Po střele Tarasenka má již gólman Coyotes na svém kontě 33 zákroků!

50:04

51:16
    Anthony DeAngelo rozjíždí útočnou akci z obranné třetiny svého týmu.

51:36
    Zakázané uvolnění Coyotes, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu, konkrétně po levici Louise Domingua.

52:02
    A přichází další icing domácích.

52:25
    Nepřesná rozehrávka Ekmana-Larssona, k puku se tak znovu dostávají Blues.

52:41
    Peter Holland a Patrik Berglund na vhazování po levici Domingua.

52:59
    Pääjärviho útočná akce zastavena obranou kojotů.

53:11
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Magnus Pääjärvi – 2 min., vysoká hůl).

53:11
    Po reklamní přestávce začne třetí početní výhoda Arizony.

53:11

54:12
    První minuta Pääjärviho trestu je pryč, Hutton zatím zasahovat nemusel.

54:25
    Hutton vyráží Vrbatovu střelu.

54:37
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes snižují! Přesilovou hru využívá ALEX GOLIGOSKI, pro něhož je to šestá branka v sezoně. Asistence: Christian Dvorak, Clayton Keller.
    54:37 Alex GOLIGOSKI - 1:2

54:55
    Druhou asistenci si na Goligoskiho trefu připsal Clayton Keller, pro něhož je to první bod v kariéře, a to dnes hraje teprve druhé utkání v NHL!

55:02
    Domingue vyráží Steenovu střelu z mezikruží.

55:58
    Paraykova střela od modré čáry, Domingue má puk pod kontrolou. Na řadě je další z reklamních přestávek.

56:09
    Další Paraykova střela od modré čáry, kotouč po Domingueově zákroku skončil jen těsně vedle branky!

56:31
    Velká šance také na druhé straně! Olivera Ekmana-Larssona však vychytal lapačkou Carter Hutton.

56:53
    De Angelova střela od modré, Hutton zasahuje.

57:12
    Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Arizony.

57:55
    Je tu další icing domácího celku.

58:01
    Vyhrané vhazování Berglunda a Domingueovu pozornost ihned vyzkoušel David Perron. Vhazovat se bude znovu po levici brankáře Coyotes.

58:25
    Signalizovaný trest pro Coyotes.

58:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., držení protihráče).

58:32
    Domácí si komplikují situaci, je tu totiž přesilová hra pro Blues. Vhazování po pravici Louise Domingua.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:03
    Pietrangelova střela z pravého kruhu pro vhazování končí v lapačce Domingua.

59:26
    Domingue opouští svou branku, Arizona to zkouší v šesti!

59:40
    Je rozhodnuto! Berglund přihrál na DAVIDA PERRONA, který následně poslal puk do prázdné branky. Asistence: Patrik Berglund, Alex Pietrangelo.
    59:40 David PERRON - 1:3

Utkání mezi Coyotes a Blues právě skončilo. Z dvou bodů se mohou radovat hráči hostujícího celku. Vítěznou branku vstřelil v 23. minutě Vladimir Tarasenko. Za St. Louis se ještě prosadili Patrik Berglund a David Perron, jedinou branku Arizony vstřelil při přesilové hře obránce Alex Goligoski. Na vítězství Blues 3:1 se také značně podílel Carter Hutton, který si připsal 22 úspěšných zákroků.

Colorado Avalanche – St. Louis Blues

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji úspěšný čtvrteční den! (07:17:35)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 55. Goligoski (Dvorak, Keller) – 10. Berglund (Pääjärvi, Parayko), 23. Tarasenko (Steen, Bouwmeester), 60. Perron (Berglund, Pietrangelo)

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski (A), DeAngelo, Chychrun, Schenn – Domi, Burmistrov, Duclair – Perlini, Martinook, Rieder – Keller, Dvorak, Vrbata (A) – Crouse, Holland, Jooris.
    St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Schmaltz, Bortuzzo – Schwartz, Steen (A), Tarasenko (A) – Pääjärvi, Berglund, Perron – Sanford, Barbašev, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Chris Rooney, Chris Lee – Trent Knorr, Tony Sericolo

Diváci: 11 377