Banská Bystrica – Martin 6:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:3 (1:1, 4:2, 1:0) Stav série: 1:0
HK VITAR Martin
sk Sobota 01.04.2017, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Do vedenia síce išli ako prví hráči z Martinu, ale Banská Bystrica následne stav otočila a hlavne vďaka druhej tretine, kedy dala štyri góly, dnes vyhrala a pripísala si prvý bod v semifinálovej sérii. (20:41:23)

59:53
    Kafka spoza brány nahodil puk, ktorý prešiel cez bránkovisko a Corbeil musel rýchly vyštartovať, aby ho chytil pred dobiedzajúcim hráčom domáceho celku.

59:30
    Presne pol minúty pred koncom ešte jeden ofsajd, bude sa vhadzovať pred Bacashihuom.

59:06
    Zakázané uvoľnenie Martinu.

58:32
    Martin sa ešte pokúša, ale už sami hráči asi vedia, že dnes to na víťazstvo stačiť nebude. Banská Bystrica navyše dobre zhusťuje svoju modrú čiaru.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny. Dokáže ešte Martin spraviť malý zázrak?

57:24
    Trukhno naviezol puk do rohu ihriska, odkiaľ ho nahodil pred Corbeila a ten po ľahkom zákroku hru prerušil.

56:55

56:31
    Matoušek doviezol puk do pásma, ale nepodarilo sa mu vystreliť a ani prihrať na spoluhráčov. Následne odišiel striedať.

55:57

55:45
    Dávid Buc vypálil z diaľky spoza obrancu medzi tri žrde, avšak Corbeil nemal so zákrokom žiadny problém.

55:00
    Do konca zápasu ostáva päť minút a zdá sa, že tento čas domáci tím dohrá v pokojnom duchu. Ak Martin niečo nezlepší, tak sa s dnešným víťazstvom môže rozlúčiť.

54:33
    Martin na chvíľu nasťahovaní v tretine protivníka, lenže Bacashihua ostal bez práce.

52:54
    Banská Bystrica dala gól!

Tribúny na stredom Slovensku opäť explodovali, pretože Tomáš Surový našiel skvelou prihrávkou pred bránou JORDANA HICKMOTTA. Ten bol síce mierne z uhlu, ale trafil perfektne nad Corbeilove rameno.
    Asistencie: Tomáš Surový, Jordan Higgs

52:37
    Kombinácia Banskej Bystrice nebola zlá, lenže Higgs následne zle prihral a Rapáč vyviezol puk dopredu, čím nazbieral nejaké sekundičky.

52:13
    Veľmi rýchlo po buly prišlo nahodenie pred Corbeila, ktorému puk vypadol a tak sa niekoľkí domáci hráči snažili doraziť za kanadského brankára, ten nakoniec odolal.

52:03
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Bačík – 2 min., podrazenie).

51:45
    Mantinel za bránou Banskej Bystrici hral proti domácim, pretože Martin sa tým takmer dostal do šance. Nakoniec sa z otočky k strele nedostal Heizer, ktorý číhal pred bránkoviskom.